BOV rij-opleicling particulier Nieuwe Mazda RX-7 Extra service en betalingsgemak vla Mercedes Benz-Eurocard Itekhaakspiegel O O /i SCHUMANN 0000 ROBERT Sinds enige tijd is in Lelystad geves tigd het instituut Beroepsopleidingen Verkeersveiligheid (BOV). Het bedrijf dat zich eerst had toegelegd op de opleiding voor rij-instructeur, heeft onlangs haar activiteiten drastisch uit gebreid. Directeur Kamphorst hierover: „leder een die dagelijks op de weg zit, onder vindt zelf dat het huidige verkeer steeds zwaardere eisen stelt aan de wegge bruiker. Vooral de groei van het wagen park vraagt van de weggebruiker een grote concentratie waarbij het van le- Autowegwijzer Het Nieuwe Stads blad vensbelang is om gevaarlijke situaties van tevoren aan te zien komen. Helaas voorziet de reguliere rij-opleiding niet voldoende in deze behoefte. Het is ook bijna onmogelijk om in een aantal rijles sen van een uur alle aspecten van het verkeer te behandelen. Sinds het invoe ren van verplichte vakbekwaamheidsei sen voor rijschoolhouders is er veel ver beterd. Ook de speciale applicatiecur sussen die BOV voor deze branche heeft ontwikkeld, zullen aan deze verbe teringen bijdragen. Toch blijft er nog al tijd een gebied over waar de 'gewone rijschool' niet aan toe kan komen: de speciale rij-instructie voor beroepsmati ge autorijders". BOV rekent tot die groep, vooral men sen die een belangrijk deel van hun werkdag in de auto doorbrengen op weg van afspraak naar afspraak, soms met allerlei afleidende gedachten, „hoe krijg ik die klant zover dat hij het con tract tekent?, hoe los ik die klacht op? hoe krijg ik de goederen op tijd gele verd?", enzovoort. Al die gedachten brengen de automobilist uit zijn con centratie en juist daar schuilt het ge vaar: de eigenlijke taak van dat mo ment, veilig door het verkeer komen, wordt ondergeschikt aan andere taken. BOV ontwikkelde een aantal speciale trainingen voor deze categorie wegge bruikers. BOV-instructeur Paul Maas kant over deze cursussen: „We kennen vele specifieke cursussen maar in alle gevallen loopt er een soort rode draad door. Allereerst leren we de cursisten een aantal vaardigheden voor optimale voertuigbeheersing. Op de oefenbaan nemen we hen mee in een instructie auto en laten hen echt voelen welke krachten er spelen bij het besturen van een auto. Alle deelnemers hebben een behoorlijke rij-ervaring en kennen dus begrippen als overstuur, onderstuur en zovoort, maar slechts weinigen kunnen die ook daadwerkelijk gebruiken". Auto-wegwijzer Schiedam vrijdag 8 juni 1990 - pagina 3 Mazda importeur Auto Palace - de Binckhorst introduceert de nieuwe Mazda RX-7, modeljaar '90, op de Ne derlandse markt. De RX-7 wordt nu uitsluitend nog met turbomotor gele verd. De vernieuwde Mazda RX-7 Turbo II munt uit door prestaties, bediening en vormgeving. Het uiterlijk werd ten op zichte van het vorige model opgefrist en voldoet nog meer aan de hedendaagse eisen van een sportauto. De Coupé-ver sie is nu standaard uitgerust met een elektrisch bedienbaar schuifdak. Verder werden de bumpers en lampen aan de' voor- en achterzijde opnieuw ontwor pen. De spoiler op de achterzijde van de Coupé heeft een nieuwe vormgeving. De auto heeft lichtmetalen velgen. Motor De krachtbon in de Mazda RX-7 is de 13B tweeschijfs rotatiemotor met turbo en intercooling. Ten opzichte van het vorige model is het vermogen met 14kW (20 pk) toegenomen. De nieuwe motor levert 147 kW (200 pk) bij 6.500 tpm. Het maximum koppel bedraagt 265 Nm bij 3.500 tpm. De topsnelheid is 240 km/uur. De RX-7 turbomotor werd op een aantal punten aangepast om een groter ver mogen te realiseren. Zo kon door wijzi gingen in de rotor de compressiever- houding toenemen van 8,5 naar 9,0. In de nieuwe RX-7 is het Dynamic Trac king Suspension System (DTSS) verder verfijnd, waardoor bijvoorbeeld de prestaties in bochten nog beter zijn. De wielen zijn rondom voorzien van geven tileerde schijfremmen. De nieuwe rem- bekrachtiger en de grotere hoofdremci- linder dragen bij tot een sterkere rem- kracht. De Coupé-versie is standaard voorzien van Mazda's vierwiel anti-blok- keerremsysteem (ABS). Interieur De leren bekleding van de kuipstoelen behoort tot de standaarduitrusting. Het verstelbare stuurwiel is ontworpen met het oog op veeleisende rijprestaties in> combinatie met optimale afleesbaarheid van het gecentraliseerde dashboard. Het stuurwiel, de handrem en de greep van de versnellingspook zijn alle in leer uitgevoerd. De Mazda RX-7 heeft toe- rentalafhankelijke stuurbekrachtiging. De Coupé-versie is standaard uitgerust land geleverd sinds februari 1989. De RX-7 Turbo II Coupé bedraagt met air-conditioning. Cabriolet heeft een elektrisch te bedie- 103.139,- incl BTW. De.prijs van de De Mazda RX-7 Cabriolet wordt reeds nen dak, dat volledig kan worden neer- Cabriolet-uitvoering is 123.610,- incl. op speciale aanvraag in Neder- geklapt. De verkoopprijs van de Mazda BTW. Binnenkort kan bij elke officiële Mer- cedes-Benz-dealer in Nederland een Mercedes Card aangevraagd worden door rijders van Mercedes-Benz auto mobielen. Deze exclusieve creditcard is een pro- dukt van Eurocard Nederland B.V. en Mercedes-Benz Nederland B.V., die vele voordelen voor de Mercedes-Benz-rij- der in zowel binnen- als buitenland biedt en daarnaast als extra service van de Mercedes-Benz-dealer naar zijn cliënt dient. Overigens zal in elk land een Mercedes-Eurocard worden geïn troduceerd, men verwacht dit, dus ook voor ons land, in het voorjaar te doen. De Mercedes Card biedt een wereldwijd betalingsgemak bij het enorme netwerk van bedrijven en instellingen die de Mastercard en Eurocard creditcards ac cepteren. Daarnaast worden een extra hoge bestedingsruimte en naar wens een kredietfaciliteit geboden. Met de Mercedes Card wordt het de houders bovendien nóg gemakkelijker gemaakt om snel en efficiënt een beroep te kun nen doen op de Mercedes-Benz servi ceorganisatie. Bij noodgevallen, bijvoorbeeld bij ziekte tijdens verblijf in het buitenland, wordt de houder van de kaart gerichte finan ciële en juridische hulp geboden en kan eventueel voor repatriëring van de auto zorggedragen worden. De Mercedes Card is op dat gebied uniek in vergelij king met creditcards van andere auto merken. Met de Mercedes Card is de houder gratis geabonneerd op het magazine 'Mercedes' van de Mercedes-Benz-dea- lerorganisatie, waarin speciale aanbie dingen worden gedaan die exclusief zijn voor eigenaren van de Mercedes Card en waarmee zij op de hoogte blijven van ontwikkelingen bij Mercedes-Benz en de dealer. Alle officiële Mercedes-Benz-dealers in Nederland accepteren de kaart als be taalmiddel, maar hebben verder geen inzage in uitgaven die gemaakt zijn door de houder, aangezien Eurocard Nederland B.V. de verrekeningen ver werkt. De Mercedes Card kan ook ge bruikt worden om contant geld op te nemen bij bankkantoren. Vanaf medio 1990 kan men tevens met een pincode bij een aantal geldautomaten terecht. De dealer biedt de Mercedes Card het eerste jaar gratis aan zijn cliënten aan, waarna de kosten voor elk daaropvol gend jaar 75,- bedragen. Hoewel de kaart op naam van de Mercedes-Benz- rijder staat, is het ook mogelijk om een zogenaamde nevenkaart aan te vragen voor de echtgeno(o)t(e) of partner. Het eerste jaar wordt deze nevenkaart eveneens gratis aangeboden, daarna bedragen de kosten voor elk daaropvol gend jaar 40,-. EUROCARD, Voor het aankoppelen van de caravan of aanhanger heeft de autobestuurder nooit goed zicht op de trekhaak die hij precies onder de trekstang moet ma noeuvreren. Daar is altijd hulp bij no dig van iemand die aanwijzingen geeft. gel of via de linker of rechter buiten spiegel. De koppelspiegel zelf kan in vier ver schillende standen op de plakplaat wor den geschoven. Hij is bovendien voor zien van een kogel, waardoor hij onder iedere gewenste hoek precies op het koppelmoment kan worden gericht. Na gebruik kan de spiegel van de schuif- plaat worden gehaald om diefstal te voorkomen (Halfords 24.95). Met een koppelspiegel rijdt de autobe stuurder helemaal alieen de trekhaak feilloos onder de trekstang. Het spiegel tje van 12x7 centimeter is voorzien van een montage schuifplakplaat die op een vlakke ondergrond op ooghoogte tegen de caravan of aanhanger wordt geplakt. De autobestuurder kan naar eigen voor keur proefondervindelijk de geschiktste plaats daarvoor uitkiezen, afhankelijk of men over de rechter of linker schouder rechtstreeks in de koppelspiegel wil kij ken, of via de achteruitkijk-binnenspie- een 'Special Interest' uitgave van UW THUISKRANT KANTOOR: Dam 2 Postbus 257 3100 AG Schiedam Telefoon 010-4732877 Telefax 010-4735818 EDITIECHEF: I. Groeneveld Telefoon 010-4732877 Privé 010-4707528 VERTEGENWOORDIGER: Mevr. I. van Bracht Telefoon privé 015-622213 REDAKTIE: L.J.F. de Ruiter Telefoon 070-3190298 of 01860 15677. Privé 01866-1289 HOOFDREDAKTIE: W. A. Buijteweg Telefoon 070-3190290 UITGEEFSTER: Drukkerij v. d. Drift BV, Postbus 5825, 2280 HV Rijswijk, telefoon 070-3190955, ingeschreven K.v.K. nr. 96375 algemene verkoopvoorwaarden, gedeponeerd ter griffie van de Arrondissementsrechtbank te 's-Gravenhage d.d. 16-07-87 nr 97/1987 SERVICELIJN BEZORGING: Heeft u deze krant niet ontvangen? Belt u dan onze servicelijn 010-4184599 van 09.00 - 17.00 uur 0106-90 m w m m, m m m 4

Het Nieuwe Stadsblad | 1990 | | pagina 15