Nissan-dealer Beumer Zeelenberg en Spaan ongenaakbaar De Corsa Strada bij Autocenter Pietersen Bezoek de vlootschouw bij Daar gaat ze Autocenter Pietersen huldigt glazenwasser Twintig miljoenste Mazda geproduceerd Auto-wegwijzer Schiedam vrijdag 8 juni 1990 pagina 5 SCHIEDAM Tijdens de vlootschouw van Nissan-dealer gebroeders Beumer valt er heel wat te winnen, in het ka der van Sail'90 heeft men automobiel bedrijf gebroeders Beumer aan de Nieuwe Haven 7, maar een prijsvraag formulier te halen en men maakt kans op één van de vele waardevolle prij zen. Dat zijn een week lang met z'n tweetjes op de Eendracht de wateren rond de Canarische Eilanden verken nen, een adembenemende cruise, ge heel verzorgd, op één de Waddenei landen, een week vakantie vieren of één van de meer dan 100 dagtrips voor twee personen met de Eendracht winnen. En last but not least ligt er voor elke bezoeker een poster van Amerigo Vespucci klaar. De opdracht is leuk en beslist niet moeilijk. Vorm een zo lang mogelijk woord met de letters die voorkomen in 'Nissan, je blijft er in rijden', en bedenk de overeenkomst tussen Nissan en Sail. De vlootschouw is voorzien van topat tracties. Er zijn speciale uitvoeringen van de Mi- cra, de Sunny en de Bluebird, die ter gelegenheid van Sail'90 zijn opgetuigd tegen zeer speciale prijzen. Zekerheden zijn bij Nissan de 3jaar algemene garan tie (met een limiet van 100.000 km.) en 6 jaar carrosserie-garantie. Bovendien kan men bij de gebroeders Beumer te recht voor een extra hoge inruilprijs. Op een kil en verregend circuit van Assen bevestigden Hans Spaan en Wilco Zeelenberg wederom hun abso lute topvorm, door het afgelopen weekende op overtuigende wijze ook de derde race meetellend voor het Ne derlands kampioenschap op hun naam te schrijven. Het Sharp-Samson duo gaat daarmee fier aan kop in de tussenstand van het 125 cc en 250 cc SCHIEDAM Nou, daar staat ze dan, zegt men bij Opel-dealer Autocenter Pietersen aan de 's-Gravenlandseweg. En zoveel schoonheid heb je nooit ge zien. Daar rijdt ze. En zoveel opties heb je nooit gehad. Dat zijn dus: intervalschakelaar op voor- en achterruitenwissers, kwarts klokje, veiligheidsgordels achter, een handige middenconsole, speciale bekle ding ook op de deurpanelen, dichte stoffen hoofdsteunen, waarschuwings zoemer voor als men de lampen laat branden, van binnenuit verstelbare bui tenspiegels in de kleur van de auto, zil verkleurige wieldoppen, getint glas rondom, verlichting in het handschoe nenkastje, motor- en bagageruimte, ex tra brede banden, zilveren bies in bum pers en beschermstrips. „Dat is nogal wat hè", zegt directeur Guus Bos. „Man, je gaat helemaal van de Opel Corsa Strada uit de dak. Een goed verkoopargument is dat de auto uit voorraad leverbaar is. De snelheid die ze heeft maakt dat de Corsa Strada Special ook snel verkoopbaar is. Dat heeft overigens niet alleen te maken met de 1.4 injectiemotor, uiteraard met 3-weg katalysator. De Opel Corsa Stra da Special heeft bovendien een vijfde versnelling en een schuif- en kanteldak voor een klein beetje meerprijs. De auto is er vanaf 20.495 gulden. De Special kost slechts 1250 gulden meer". SCHIEDAM Autocenter Pietersen heeft zijn gla zenwasser Piet van der Steen (57) in het zonnetje gezet. Aanleiding was het feit dat Van der Steen al zo'n veertig jaar de ramen lapt van het Schie- damse Opelbedrijf. In eerste instantie aan het Broersvest, later aan de Nieuwe Mathenesserstraat en de laatste jaren aan de 's Gravenlandseweg. Voor directie en personeel van Autocenter Pieter sen was dat aanleiding om Piet van der Steen te huldigen. Onlangs stapte de glazenwasser niets vermoedend het Opelbedrijf binnen om er zijn werk te doen en groot was de verrassing toen hij het personeel om zich heen zag verzameld. Directeur Guus Bos legde vervolgens uit wat de bedoeling was en nadat iedereen hem had toege zongen, ontving hij een fles champagne en een boek. Zijn echtgenote werd in de bloemen gezet. klassement; nadat ze eerder dit jaar in Assen en Hengeloo ook al zegevierend over de streep waren gekomen. Kort voor de start van de 250 cc race werd het vorig jaar verbrede circuit van Assen door een fikse regenbui blank gezet, maar het kon de op Dunlop-re- genbanden gestarte Wilco Zeelenberg niet deren. Hij demonstreerde wederom een raketstart, maar moest in de eerste twee ronden even de talentvolle Jürgen van den Goorbergh voor zich dulden, nadat hij Leon van der Heyden al in de eerste ronde zijn machine onderuit had zien trekken. „Ik deed het in het begin rustig aan", verklaarde Zeelenberg zijn beheerste openingsfase. „Ik had nog niet vaak met deze regen banden gere den en nog nooit in de regen op het nieuwe asfalt in Assen". Zeelenberg nam in de derde ronde de leiding over om deze niet mer af te staan. De rijders van de 125 cc klasse kregen de wil van achtvoudig Nederlands kam pioen Haans Spaan opgelegd, die tij dens de trainingen nog ternauwernood een valpartij had kunnen voorkomen. „Net als in Jerez raakte de slang van de radiateur op onverklaarbare wijze los en stroomde het koelwater door mijn stroomlijn zo op de achterband. De ma chine brak plotseling van achteren weg, maar gelukkig wist ik de machine weer te corrigeren en op de baan te hou den", meldde een geschrokken Spaan op zaterdag. Tijdens de wedstrijd was niets meer van zijn angstige momenten te merken. Loek Bodelier en Adrie Nijenhuis namen aanvankelijk het heft in handen in wat het klapstuk van de wedstrijddag zou worden. Vanaf de vierde ronde zette Hans Spaan de wedstrijd naar zijn hand en nam de leiding over. „Ik kon echter niet echt loskomen van de achtervol gende groep", verklaarde Spaan. „Ik ben blij met deze overwinning", ont hulde Spaan. „Ik race om te winnen en natuurlijk ook in Nederland. Daarnaast ben ik zeer tevreden met het genezings proces van mijn blessure. Van mijn hand ondervind ik nagenoeg geen hin der meer, alleen met mijn voet moet ik het nog wat rusrig aan doen. Het gaat gewoon iedere week weer beter en ik hoop in Oostenrijk komend weekeinde weer voor 90% mee te kunnen draai en", besluit Hans Spaan optimistisch. Mazda Motor Corporation, 's werelds enige autoproducent die naast twee ty pen zuigermotoren (benzine en diesel) ook een derde motorvariant levert, de rotatiemotor, heeft eind april de pro- duktie van twintig miljoen benzine-uit- voeringen bereikt. Ruim 58 jaar gele den, in oktober 1931, begon Mazda met de produktie van de benzinemotor, be stemd voor een bedrijfswagen met drie wielen. De twintigmiljoenste Mazda die de pro- duktieband verliet, was de voor de Ja panse markt bestemde Eunos Road ster, in Europa beter bekend als de Mazda MX-5. Mazda Motor Corporation startte zijn produktie van motorvoertuigen in 1931 met bedrijfswagens die waren voorzien van drie wielen. In 1960 werd begonnen met de produktie van mini-voertuigen, terwijl in 1962 de modellenlijn werd uit gebreid met grotere personenauto's. Tegenwoordig worden Mazda's benzi nemotoren geplaatst in zes personenau to-series en zeven bedrijfswagen-series. In de Mercedes-Benz fabriek in Düs- seldorf werden onlangs tegelijkertijd twee produktie-jubilea gevierd: ener zijds liep de 1.000.000ste bestelwagen sinds 1962 van de band, anderzijds werd de 15 miljoenste stuurinrichting gebouwd. De jubileum-bestelwagen is een Mercedes-Benz 208 D met rol- stoellift uit de TN-serie, die werd ge schonken aan de 'Deutschen Multiple- Sklerose-Gesellschaft' in Düsseldorf. In 1962 werd in Düsseldorf gestart met het bouwen van bestelwagens en auto bussen van de 319-serie. Momenteel worden naast thans 800.000 stuurin richtingen per jaar voor het totale Mer cedes-Benz personenen- en bedrijfswa genprogramma jaarlijks 77.000 be stelwagens in Düsseldorf gebouwd. Hiervan worden 30.000 eenheden ver- kocht in de Bondsrepubliek. De belang rijkste exportmarkten zijn Engeland, Frankrijk, Nederland, Italië en België. Het Düsseldorfer produktiepalet omvat twee series: De bestelwagens van de TN-serie met de modellen 208 D tot 410 in de gewichtsklasse van 2,5 - 4,6 ton totaalgewicht en de bestelwagens van de Ecovan-serie (508 D tot 814 D) in de gewichtsklasse van 4,6 - 7,5 ton totaal gewicht. Beide series hebben diesel- en benzinevarianten. In het afgelopen jaar werden in de TN- serie belangrijke technische modifica ties doorgevoerd. De bestelwagens kre gen nieuwe motoren met een op een professioneel bedrijfswagengebruik be rekende vermogenskarakteristiek en een nieuwe interieuruitrusting. Ook de onderhoudsintervallen werden aanzien lijk verlengd. Deze modificaties dragen er zeker in belangrijke mate toe bij, dat in 1989 reeds 5.000 bestelwagens méér werden gebouwd dan in 1988, en dat in het eerste kwartaal van 1990 het aantal nieuwe kentekenregistraties in Neder land met 100 eenheden steeg ten op zichte van dezelfde periode in 1989. Dit betekent een stijging van 7,1%. Miljoen bestelwagens uit Düsseldorf

Het Nieuwe Stadsblad | 1990 | | pagina 17