,,Het is hier nog nooit zo'n zootje geweest" Wethouder is verbaasd Voorjaarsfeest bij Pippeloentje BELOOFD: WK-voetbal bij De Dijk F. M. J. DE RIJCKE MIHC3 Schiedammers volbrengen zware dubbele triathlon assistent hoofdtrainer jeugdtrainer LA,- X DE HERBORIST Excelsior '20 te Schiedam ROB POOT TOYOTA TOYOTA TOYOTA GEVESTIGD: PV De Vrijheid SCV De Postduif HET NIEUWE STADSBLAD - VRIJDAG 8 JUNI 1990 PAGINA 3 SCHIEDAM - Bewoners van het Fabriplein zijn het wachten behoorlijk beu. Al ruim een half jaar is men in afwachting van de her inrichting van hun plein, dat een einde moet maken aan de overlast van jonge ren. „Ik woon al 33 jaar aan het Fabriplein, maar het is nog nooit zo'n zootje geweest als nu", zegt een bewoonster, die deel uit maakt van de werkgroep Fabriplein. Uit angst voor represailles van de jeugd blijft ze liever anoniem. De perikelen rond het Fabri plein zijn niet van vandaag of gisteren. Wethouder Hans van Kleef, destijds met deze kwestie belast en ooit zelf bewoner van het Fabriplein, erkende eind vo rig jaar dat het plein zou moeten worden heringericht. Dit naar aanleiding van een verzoek van de bewoners om de overlast van met name oudere jeugd een halt toe te roepen. „Vaak zo'n veertig jongens en meisjes, die tot 's avonds laat lopen te voetballen of met ra dio's herrie maken". Er is daarop veel heen en weer gepraat tussen bewoners, het projectteam Schiedam-West en de gemeente. Dit leidde begin dit jaar tot een enquête onder de bewoners. Die enquête gaf aan dat men een rustig en stijl vol plein met veel groen en speelmogelijkheden voor jonge kinderen wenst. Aan de hand van deze uitslag presenteerde het projectteam in februari een ontwerp voor de herinrichting. Een plein met aan twee kanten een groot gras veld en wat bomen. „Dat willen wij helemaal niet. Wij willen een plein met groenvoorzienin gen en daaronder verstaan we niet alleen maar gras. Wij be doelen planten en struiken". Toch gingen de bewoners tij dens de presentatie van het plan akkoord. Waarom nu dan in eens die ommezwaai? „We gin gen helemaal niet akkoord, maar een ambtenaar van Stads ontwikkeling zei glashard: öf dit öf niks! Nou, toen zijn veel be woners maar overstag gegaan", aldus de woordvoerster van de werkgroep. „Kijk, grasvelden lossen het probleem niet op. Integendeel. De voornaamste overlast wordt veroorzaakt door oudere jonge ren, die hier op het plein komen voetballen. Dit is op zich hele maal niet erg, maar sommige woningen staan slechts luttele meters van het plein verwij derd. Keer op keer knalt er een bal tegen de ruiten aan. Boven dien staan er twee transforma torhuisjes op het plein met van die ijzeren deuren, waar ze de bal tegenaan trappen. Dat geeft me een kabaal en dat houdt soms uren aan. Om gek van te worden". Plantsoenen „Een grasveld nodigt alleen maar meer uit tot voetballen. Bovendien zal het gras onge twijfeld worden gebruikt voor het uitlaten van honden. Nee, laat het beton maar zitten. Ons voorstel is veel simpeler en bo vendien aanmerkelijk goedko per. Aan de kant van de Gor- donstraat is het plein afge schermd met verhoogde plant soenen, omringd door betonnen paaltjes. Die geven voldoende bescherming tegen de overlast. De mensen, die aan die kant van het plein wonen, hebben jok de minste last". „Als ze zo'n afscheiding nu rondom het plein maken, dan hebben wij onze groenvoorzie ningen, is de overlast aanzien lijk minder en kan de jeugd ge woon blijven voetballen. De plantsoenen zorgen ervoor dat de bal op het plein blijft en dat de herrie wordt gedempt", aldus de woordvoerster van de werk groep Fabriplein. SCHIEDAM - Wethouder Adri Reijnhout (D66), die in het nieuwe college met deze kwestie is belast, is bijzonder verbaasd over de uitlatingen van de Fabriplein-bewoners. „Mijn informa tie was, dat de bewoners zich akkoord hadden verklaard met dit ontwerp en ik heb ook geen andere geluiden gehoord. Er wordt momenteel binnen het college zelfs driftig gediscussieerd over de zes ton, die de herinrichting moet gaan kosten". Over het ontwerp zelf zegt Reijnhout: „Die grasvelden zijn juist bedoeld om de oudere jeugd te scheiden van de jonge kinderen, die zich kunnen vermaken met de speelattributen op het plein". De wethouder vindt dat de werkgroep Fabriplein wel erg laat is met het bekend maken van de bezwaren. „Maar als men alter natieven heeft, wil ik ze graag zo snel mogelijk vernemen. Ze ker, wanneer ze goedkoper zijn dan het plan dat er nu ligt. We willen hoe dan ook in het najaar met de herinrichtingswerk zaamheden beginnen". r j V' V» - x ;r. ._r - SCHIEDAM - Peuterspeelzaal Pippeloentje organiseert zater dag 9 juni een Vooijaarsfeest op de speelplaats aan het Faassen- plein. Tijdens dit feest, dat duurt van 13.00 tot 16.00 uur, kunnen de peuters en hun broertjes en zusjes aan tal van spelletjes deelnemen als zaklo- pen, ringwerpen en ballen gooi- en. De activiteiten zijn gratis voor de peuters van de speelzaal, an dere kinderen betalen 1,50. WÊmmmmmmmmmmmKÊÊmÊKmmmmÊmmÊmÊHmÊÊKKKÊKÊÊÊÊÊÊÊÊIÊÊKÊÊÊM (3e klas KNVB) Tel. 01899-18214 of 010-4735416 Autobedrijf SCHIEDAM - De duiven van postduiven vereniging De Vrij heid vlogen zaterdag een wed vlucht vanuit Chantilly over een afstand van 331 kilometer. De 245 in concours staande duiven kregen om 8.00 uur de vrijheid. De eerste duif was ver volgens om 11.43 uur terug in Schiedam. De laatste prijsduif volgde om 12.00 uur. De eerste tien prijzen gingen naar: G. Breur 1, 4 en 9; R. Heinsbroek 2 en 5, die hiermee een CD- speler won; P. van Diest 3 10; en UW THUISKRANT SCHIEDAM - De duiven van SCV De Postduif vlogen zater dag vanuit de Franse plaats Pont St. Maxende terug. Er wa ren 250 duiven ingezet, die om 9.00 uur gelost werden met een westenwind. De snelste duif die de 320 kilometer overbrugde was om 12.35 uur thuis, de laat ste arriveerde om 12.49 uur. De eerste tien prijswinnaars waren: L. Toutijn-H. Homburg 1, 4, 6, 10; J. Bokkers 2; A. Brouns- Schemkes 3; H. Jansen 7. Over 5 minuten staat uw huurauto klaar SCHIEDAM - Jongerencen trum De Dijk, aan de Westfran- kelandsedijk 10, biedt voetbal liefhebbers de komende weken een unieke gelegenheid om de WK-wedstrijden optimaal te volgen. In een grote circustent naast het centrum staat een immens beeldscherm opgesteld, waarop alle wedstrijden worden ver toond. Wanneer twee wedstrij den tegelijkertijd worden uitge zonden, bestaat de mogelijkheid om in het jongerencentrum zelf - dat voor deze gelegenheid he lemaal oranje is geverfd - de andere partij te volgen. Gedurende de Wereldkampi oenschappen organiseert het jongerencentrum op wedstrijd dagen allerhande activiteiten als jamsessies, speelfilms, muziek video's, live muziek en party's. Voorts worden maaltijden ver strekt. Het voetbalfestijn begint vrijdag 8 juni om 18.00 uur met de uit zending van de openingswed strijd Argentinië-Kameroen. De toegang is vrij en er is plaats voor een kleine 200 toeschou wers. Later op de avond, om 24.00 uur, start in de tent een Oranje House Party, waarbij Housemuziek wordt gedraaid. Ook hier is de toegang gratis. Voor meer informatie kan men bellen, telefoon 4731222. In opvolging van R. v.d. Veer is per 1 juni 1990 toegetreden tot de Huisartsenassociatie KETHEL huisarts Praktijk wordt uitgeoefend in samenwerking met: I. J. M. van Hasselt-v.d. Berg A. M. Walczynska. Praktijkadres: Schiedamseweg 69, 3121 JE Schiedam, telefoon 010-4705282. Spreekuur alleen volgens afspraak van: 8.00-10.30 en 13.00-16.00 uur. Maken van afspraken: 8.00-12.00 uur Aanvragen huisbezoeken: 8.00-10.00 uur Aanvragen recepten: 8.00-12.00 uur SCHIEDAM - Kreuger Heren mode, aan de Broersvest 6, is enige tijd geleden grondig ver bouwd. De zaak heeft nu een veel moderner aanzien gekregen met nieuwe plafonds en vloerbe dekking en ook de muren heb ben een face-lift ondergaan. Kreuger Herenmode is al sinds 1923 in Schiedam gevestigd. Eerst aan het Broersveld en vanaf 1939 aan de Broersvest. De zaak is van vader op zoon overgegaan en de laatste jaren heeft de tweede generatie de lei ding in handen. De modezaak is lid van een in koopcombinatie. Daarom be staat de collectie voor een be langrijk deel uit eigen exclusie ve merkartikelen, maar ook de kleding van andere fabrikanten hangt hier in de rekken. Kreuger Herenmode richt zich voornamelijk op de doelgroep van 30 jaar en ouder. Kos- De opbrengst van het Voor jaarsfeest komt ten goede aan de verhuizing en herinrichting van de nieuwe peuterspeelzaal. Het ligt namelijk in de bedoe ling dat Pippeloentje in de na bije toekomst tijdelijk wordt ondergebracht in het gebouw van Bewoners vereniging Woud- hoek-Noord, de Stuurhut. Wanneer het zaterdag regent, wordt het feest in het gebouw van de peuterspeelzaal aan het Faassenplein gehouden. tuums, pantalons, colberts, maar ook de betere jeans en an dere vrijetijdskleding vormen de uitgebreide collectie. De prijsklasse kan worden gerang schikt onder het middengenre. Kreuger Herenmode is van dinsdag tot en met vrijdag geo pend tussen 9.00 en 17.30 uur, maandag tussen 13.00 en 17.30 uur en zaterdag van 9.00 tot 17.00 uur. Uiteraard is de zaak ook op koopavond geopend. HERVORMDE GEMEENTE KE THEL SCHIEDAM - In het afgelopen pinksterweekend deed een team van triathlonvereniging Schie dam mee aan de Dutch Ultra Triathlon Challenge in Lely stad. Dit is een internationaal triathlon-evenement waaraan zowel individuelen als teams kunnen proberen een dubbele triathlon af te leggen. Een normalp triathlon is al lang, laat staan een dubbele afstand, want dan moeten de deelne mers 7,6 kilometer zwemmen, 360 kilometer fietsen en 84,4 ki lometer hardlopen. De Schiedammers die deze unieke uitdaging aandurfden waren het team met Jan Peter Hemminga, Remco Vitscher en Patrick van Rooyen en Jan Ba- ris die het solo probeerde. Baris eindigde uiteindelijk in een tijd van 30 uur en 40 minuten. Vier uur na de start van de solo's, op het moment dat Piet Baris net op de fiest zat, vond de start van de teams plaats. Na een scherpe start van Jan-Peter Hemminga op zijn 2,5 km zwemmen volgde een soepel verlopen zwemonderdeel, dat werd afgesloten in een, ook voor de organisatie verbazing wekkend snelle tijd van 1 uur en 58 minuten. Met een voor sprong van 17 minuten begon het eerste teamlid aan zijn doel van de fietsafstand. Nadat de voorsprong aanvankelijk groei de tot 19 minuten sloeg de ver- moeiheid in de late avond toch toe. Bij de, wat ongecoördi neerd verlopen wissel bedroeg het verschil nog slechts 12 mi nuten in het voordeel van het T.V.S.-team. In de ingevallen nacht en de inmiddels gestaag neervallende regen moest Rem co Vitscher, in een ongelijke strijd met zijn meer ervaren te genstander van het achtervol gende team, nog eens elf minu ten toegeven. Na een tweede pa niekwissel was aan Patrick van Rooyen de taak om de strijd te gen tegenstanders en de elemen ten in het voordeel van het team om te buigen. Dat hij dit met verve deed moge blijken uit het feit dat hij uiteindelijk met een voorsprong van bijna een half uur aankwam in Lely stad. Hoewel het Residentie Triathlon Team nog verwoede pogingen ondernam om de spanning in de strijd terug te brengen, was het T.V.S.-team al te veel in de 'winning mood' om zich de overwinning nog te laten ontnemen. Met een voorsprong van meer dan een half uur op de achter volgers finishten zij in een to taal-tijd van 20 uur en 31 minu ten in de schaduw van het ook in Lelystad gevestigde wereldre cord bij de dames door een Mexicaanse deelneemster. Het team heeft echter al te kennen gegeven om in 1991, in een iets gewijzigde samenstelling een aanval te gaan doen op het we reldrecord op de dubbele triathlon voor teams. Gezondheidsschoenen adviseur komt naar 99 99 Bewoners Fabriplein zijn het wachten meer dan zat L' JÉ»» jg <*0 f;« t - I M» !f" Het ontwerp, dat is voorgesteld door het projectteam Schiedam-West, maar wordt afgekeurd door de werkgroep Fabriplein. Het Fabriplein: 's morgens uitoestorven, 's middags en 's avonds het domein van oudere jeugd. Op de achtergrond zijn duidelijk de opgehoogde plantsoenen te zien. De werkgroep wil dergelijke plantsoenen graag rondom het plein. zoekt voor het seizoen 90/91: (training B sel., coaching 2e elftal) (voor B junioren selectie). Corolla 4x41.6 XL i blauw1988 Starlet 1.0, rood1986 Starlet 1.0, wit1985 Onderhoud APK Schede - Verkoop 4e Industriestraat 19 Vlaardingen Tel. 010-4602481 VERSCHIJNT IN: SCHIEDAM. KETHEL. ROTTERDAM: WIJK OUD MATHENESSE WITTE DORP KANTOOR: Dam 2 Postbus 257 3100 AG Schiedam Telefoon 010-4732877 Telefax 010-4735818 EDITIECHEF: J. Groeneveld Telefoon 010-4732877 Privé 010-4707528 VERTEGENWOORDIGER: Mevr. I. van Bracht I Privé 015-622213 INZENDTERMIJN ADVERTENTIES: Tot dinsdag- en donderdagmiddag 16.00 uur op het kantoor RUBRIEKSADVERTENTIES: Tot dinsdag- en donderdagmiddag 16.00 uur op het kantoor REDAKTIE: Nick van Dien, Gerjan de Waard, Arne v. d. Zande EINDREDAKTIE: Ruud van Houwelingen Telefoon 010-4344022 Privé 010-4265764 HOOFDREDAKTIE: W. A. Buijteweg Telefoon 070-3190290 INZENDTERMIJN RED AKTIE-KOPIJ Tot maandag- en woensdagavond op het kantoor UITGEEFSTER: Drukkerij v. d. Drift BV, Postbus 5825, 2280 HV Rijswijk, telefoon 070 3190955, ingeschreven K.v.K. nr. 96375 algemene verkoopvoorwaarden, gedeponeerd ter griffie van de Arrondissementsrechtbank te 's-Gravenhage d.d. 16-07-87 nr 97/1987 SERVICELIJN BEZORGING: Heeft u deze krant niet ontvangen? Belt u dan onze servicelijn 06- 0222600 van 09.00 - 17.00 uur 01-06-90 Singel 41-45 3112 GJ Schiedam telefoon 010-4262428 Kreuger Herenmode Alle diensten en bijeenkomsten, voor zover niet anders dan vermeld, zon dag 10 juni. Wij maken de inzenders er op attent dat deze rubriek alleen bestemd is voor de wekelijkse zon dagse (of door-de-weekse) kerkdien sten. Alle andere kerkelijke aktivi- teiten kunnen daar in verband met plaatsruimte niet meer worden opge nomen. GEREFORMEERDE KERK SCHIEDAM De Ark, 10.00 uur: ds. A. Prins H.A. De Rank, geen opgave. Magnalia Deikerk, 10.00 uur: ds. R. A. Bosch voorb. H.A.; 17.00 uur: Ves per. Bethe heikapel, 10.00 uur: mevr. R. de Graaff, Rotterdam. Christelijk Gereformeerde Kerk, „Hoeksteenkerk", Warande, hoek B.K.-laan, 09.30 uur: Dienst des Woords; 15.00 uur: ds. A. Stehouwer, Vlaardingen. Ned. Geref. Kerk, kerkgebouw Westvest 30, 09.30 en 16.30 uur: ds. C. A. A. Struik.' Evangelische Lutherse Gemeente, Oranjestraat, 10.00 uur: ds. A. J. Maasdorp uit Den Haag. HERVORMDE GEMEENTE SCHIEDAM Grote Kerk, Lange Kerkstraat, Schiedam, 10.00 uur: Vic. Mevr. A. Baan-Slit, m.m.v. The New Life Sin gers; 17.00 uur: ds. G. H. Abma, Gou da. Opstandingskerk, Burg. Honnerla- ge Gretelaan, Schiedam, 10.00 uur: de heer J. A. van Lambalgen. Bethel-Kapel, Nieuwe Maasstraat 68d, Schiedam, 10.00 uur: Mevr. R. de Graaf, Rotterdam. Huize „Thomas", Grieksestraat 18, Rotterdam, 10.00 uur: ds. J. D. Wuis- ter, Heilig Avondmaal. Dorpskerk, 10.00 uur: ds. J. Sosef. St. Martinuskerk, 09.30 uur: ds. N. K. Mos. Ark, 10.00 uur: ds. A. Prins, Heilig Avondmaal. Nederlandse Protestanten Bond, kerkgebouw Westvest 92, 10.00: ds. C. F. Briisewitz, Doopsg. Bunnik. Leger des Heils, Lange Haven 27, 10.00 en 18.30 uur: Samenkomsten o.l.v. Envoy's H. Knol. Jehovah's Getuigen, Nieuwe Ha ven 155a. Jehovah's getuigen. Open bare lezingen. Nieuwe Haven 155a. Gemeente Nieuwland, zondag 10.00 uur: Thema: Hoe kunnen jongeren het hoofd bieden aan de hedendaagse crisis? Gemeente Oud Mathenesse: 17.00 uur: Thema: Maakt u Jehovah wer kelijk tot een vesting? Pinkstergemeente „Morgenstond", 10.00 uur: samenkomst Kerkgebouw De Ark, Hargplein. Herv. Gem. op Ger. Grondslag, in de Rank, Schiedam, dhr. Bakker, Sliedrecht. Herv. Evang. op Ger. Grondslag, aula Scholengem. De Burcht, 10.00 uur: ds. D. A. Snijder, Abbenbroek. R.K. Parochie St. Jan de Doper- kerk, Mgr. Nolenslaan 99, Nieuw land, zaterdag 17.00 uur: Eucharistie viering met muzikale omlijsting. Zondag 11.00 uur: Eucharistieviering met medewerking van het Kinder koor. Dit is een Gezinsviering. Voor ganger in het weekend 9/10 juni: pa ter J. Mahlmann o.p. R.K. Parochie van de H. Liduina en O.L. Vrouw Rozenkrans, Singel 106. Celebrant en predikant: pastoor P. M. Vismans. Zaterdag 18.30 uur: Eucharistieviering. Zondag: 09.15 uur: Hoogmis (muzikaal verzorgd door het Herenkoor I.H.D. en dames koor Jubilatio); 11.00 uur: Eucharis tieviering. Kapel Huize Frankeland, St. Li- duinastraat 10. Celebranten predi kant: pastor P. M. Vismans. Zaterdag 17.15 uur: Eucharistieviering (muzi kaal verzorgd do - het Valeriuskoor). R.K. Visitatiekerk, Dr. Schaep- mansingel 3, Schiedam-West, Za terdag 18.30 uur: Viering met orgel spel en samenzang. Zondag 09.30 uur: gezongen viering m.m.v het gemengd koor Polyhmnia. De vieringen wor den dit weekend geleid door pater J. Mahlmann o.p. Vieringen in de ko mende week; dinsdag en donderdag om 09.15 uur. Parochie van het H. Hart, Rijn straat 1, Zaterdag 19.00 uur: Eucha ristieviering met orgel en samenzang. Zondag 10.00 uur: Hoogmis. H. Hartkerk, Pinasplein, Rotter dam-West, Eucharistievieringen woensdag 9.00 en zondag 10.30 uur. St. Jacobus Kethel, Zaterdag 17.00 uur: Dienst van Woord en Gebed, Voorganger de heer J. van Vliet. Zondag 09.45 uur: Eucharistie met zang van het Jacobuskoor. Pastor K. Veltman leidt de viering. St. Martinuskerk, Wm. Andries- senlaan. Zaterdag 18.30 uur: Eucha ristie met samenzang en orgel. Zon dag 08.30 uur: Eucharistie zonder zang. Pastor K. Veltman leidt de vie ringen; 11.00 uur: Dienst van Woord en Gebed met zang van het Don Bos- cokoor. Voorganger de heer J. van Vliet. Oud-Katholieke Kerkdienst, Dam 30, Schiedam, 10.15 uur: Eucharistie viering H. Direëenheid, Nobelstraat 24 Rotterdam (Blijdorp). Joh. Maasbach Wereldzending, He- venkerk, Lange Haven 70, vrijdag 19.30 uur: Bijbelstudie o.l.v. br. Hol der. Zaterdag 17.30 uur: Kaderclub: 13 tot 17 jaar, 20.00 uur: Jeugddienst: 17 tot 30 jaar. Zondag 10.00 uur: Hei lig avondmaaldienst, vanaf 09.30 uur orgelspel door br. Horsmeijer. Tevens kinderopvang tot 14 jaar. Gemeente van Christus, Swam- merdamsingel 27a. Zondag 11.30 uur: samenkomst; 11.30 uur: Bijbel studie, ook kinderbijbelklassen, voor alle leeftijden. Schieland Ziekenhuis, Aula/kapel, Juliana van Stolbergstraat, Eucha ristieviering op zaterdag 9 juni te 18.30 uur. Voorganger: pater van Oostrum. Oecumenische zondagvie ring op zondag 10 juni te 10.30 uur. Voorganger ds. Y. Stienstra. Muzika le medewerking koor Grote Kerk Schiedam o.l.v. Jack Horde. Kreuger Herenmode heeft een face-lift ondergaan. INGEZONDEN MEDEDELING SCHIEDAM - Schoenen dragen die aangepast zijn aan uw voet is erg voornaam. Zaterdag kan men bij „DE HERBO RIST", HOOGSTRAAT 15, SCHIEDAM, er alles van aan de weet komen. Een Birkenstock-adviseur legt dan al het noodzakelijke hierover uit. Er worden ook voetafdrukken gemaakt. Als de naam Birkenstock valt praten we niet over mode schoenen, maar over gezond lopen. De vraag naar dit pro duct is nog steeds groeiende. Indien men voetverantwoord wil lopen, zonder last te hebben van eelt en likdoorns, is Birkenstock het aangewezen product. Het kurkenvoetbed met opstaande rand rondom, vormt de basis voor het voetcomfort. De hiel komt op een vlakke voetstand waarbij het lichaamsgewicht verdeeld wordt over drie punten; de binnenbal, de buitenbal en de hiel. Het kur- kenbed bestaat voor 90 procent uit natuurlijk kurk en 10 procent uit latex. In het voetbed zit een teengrip met corri gerende werking. Vooral dat laatste is van groot belang. De teengrip wordt geactiveerd en de bloedsomloop gestimu leerd. De loopzooi bestaat uit poromateriaal dat zeer veer krachtig is. De sandalen zijn instelbaar op de voet met spen en druk knopen, zodat de wreefhoogte kan worden aangepast. Zoals eerder vermeld komt er een Birkenstock-adviseur, za terdag, bij „DE HERBORIST". Men kan vrijblijvend een kijk je komen nemen en advies inwinnen. -Mf i

Het Nieuwe Stadsblad | 1990 | | pagina 3