TJinfG vnnr Denk (ook) aan jezelf en geef een spel... V Fotocamera 'hoort' wat en klikt zelf URRin TOERISMEE Fokker Vliegerfeest in Scheveningen Werken waar het om de mensen gaat chef-slager m/v kassier m/v verkoper m/v slagerij taxichauffeurs Albert Heijn verkoopster 010-4184599 aap) O Warmelo&v.d.Drffl RWB Detacherings-, Wervings- en Selektieburo MEDEWERKERS VOOR DE WERKPLAATS MEDEWERKER VOOR DE EXPEDITIE LEERLING ALUMINIUMLASSER 1e gezel verkoper m/v Forrrndo CHAUFFEURS TREKKER-OPLEGGER Pil V>II Mensen maken de winkel Lips Textielservice VAKANTIEWERKERS m/v aankomend Prijzengids klussen en anti-steek-gel BladZijTest met geinig apparaat W HET NIEUWE STADSBLAD - VRIJDAG 8 JUNI 1990 PAGINA 7 JL JL*JmJL 1*3 J IjF Muggenmelk Gouwe ouwe w 23/90 verenigde taxibedrijven schiedam-vlaardingen vraagt nette 8.V. m/v Goede beheersing van de Neder landse taal noodzakelijk, enige erva ring strekt tot aanbeveling, doch is niet vereist. Voor het maken van een afspraak kunt u bellen tussen 08.30-17.00 uur en vragen naar dhr. M. G. Huyzer. Hoofdkantoor (admin./boekhouding) 's-Gravelandseweg 408 3125 BK Schiedam Telefoon 4370577. Bezorgen bij Top-Team: de snelste weg naar een brommer, cd-speler, walkman etc. Je bezorgt onze folders en kranten (o.a. l!w Thuiskrant in de vakantie periode.) En met een paar uur werken per week spaar je ze zó bij elkaar. Want, het is prima verdienen bij Top-Team. Bel of stuur de coupon vandaag nog op: dan kun je snel aan de slag. Minimum leeftijd: 15 jaar. verzekerd, hebben 'n wijk in de buurt, krijgen een gratis fietstas in bruikleen en worden altijd korrekt betaald. Emmer (20 stuks)22 Emmer (10 stuks) 12.50 Schoongemaakt 4 g OOj Westhavenkade 56 - Vlaardingen (naast Visserijmuseum) in de periode 2 juli-17 augustus. Lips Textielservice Bakkerij Schaeffer zoekt voor spoedige indiensttreding A.D.R.-diploma strekt tot aanbeveling. Tel. sollicitaties: 010-4266517. Vandaag ia deze rubriek voor vaders en andere mensen. Hun kinderen bijvoorbeeld. Of hun vrouwen. Meestal de moeder van die kinderen, of schoon je daar vandaag de dag niet altijd op blind mag varen. Kortom, voor jongere of oudere mensen, die deze week op pad gaan om voor die vader wat te kopen. Zon dag is het tenslotte 'zijn' dag en dat willen de meeste va ders nog graag geweten heb ben ook! Geen kinderen? Dus niet zelf vader? Toch lezenl Wie weet komt u als man iets voor u zelf tegen, het hebben, dus het kopen waard. Trouwens, bij deze vaderdag-hints zitten ook dingen, die menige vrouw best de hare wil noemen. Doe je er gewoon samen mee als je er voor overstag gaat. Bij zulke dagen wordt vaak uit gegaan van de gedachte, dat iets voor klusjes en karweitjes in en om het huis dankbare weggevers zijn. Terecht soms, maar er zijn ook mannen, die helemaal niet kunnen klussen. Of er geen tijd voor hebben. Dan moet je er dus iemand voor laten komen als er iets ge daan moet worden. Eeuwige vraag: wat kan zo'n karwei(tje) dan gaan kosten. Aan materi aal. Aan al dan niet 'onder-de- tafel'- guldens voor een handi ge kennis of voor de erkende vakman. Daar is een handig boekje voor, dat er een goed inzicht over geeft. Het heet 'Prijzen gids Klussen', en je komt er twee duizend calculatieprijzen van verbouwklussen in tegen. Zowel verfraaien, verbeteren, onderhouden, verbouwen en afwerken van woning en tuin worden via handige overzichten stuk voor stuk behandeld. Er staat trouwens ook in wat je kwijt kunt zijn als je 't zelf doet. De prijzengids kost 27,95 en wordt uitgegeven door Uitgeve- Wat gaat me zo'n nieuwe dakgoot kosten? rij QP-Media te Arnhem (tel. 08340 -41141). Overigens: over een paar we ken wijd ik een hele rubriek aan nieuws voor klus en karwei, maar vandaag wil ik nog wat ruimte over houden voor ande re tips. Is je vader/man/partner zo'n type, waar elke mug met steek- bedoelingen gretig op afvliegt? Misschien is hij blij met een smeerseltje om die beesten van 't lijf te houden. Een van de nieuwste is 'Muggenmelk', een transparante gel met verschil lende plantenoliën erin, gewon nen uit lavendel, geranium en sommige rozensoorten. De Bel gische scheikundige Alfons van Doninck heeft het ontwikkeld, wetend, dat bloeddortsige muggen plekken op het mense lijk lijf weten te vinden, die een tiende graad warmer zijn dan de rest. Dus niet het bekende 'zoete bloed' maar ietsje meer warmte, schijnt insekten aan te trekken. Zelf ben ik blijkbaar ook zo'n warmbloedig type, want geen stekerd, of hij weet me te vin den. Dus ben ik op een zomer- Voor warmbloedige vaders (moeders kan ook). avond met blote armen en dito benen als een soort aanvlie groute in de tuin gaan zitten, ingesmeerd met 'Muggenmelk'. Kort en goed: 'k ben niet ge stoken! 't Ruikt wel, dat spul, maar 't stinkt niet als u dat ver schil met mij aanvoelt. 'Mug genmelk' kost 19,95, je koopt het (misschien al) bij apotheek of drogist, het Belgische bedrijf Jaico fabriceert het en Imgro- ma (tel. 043-471500) brengt het in Nederland op de markt. Een gouwe ouwe voor iedere pa, ongeacht z'n leeftijd, is een geurend spulletje voor, na of tijdens het scheren. Daar een man zo'n 3300 uur van zijn le ven besteedt aan het scheren in veertig-urige werkweken - zonder ATV- gerekend is hij dus ruim 82 weken of royaal 20 maanden met dat ritueel bezig!) kan hij daar best wat voor ge bruiken. Ik attendeer op een van de nieuwste voor natscheerders een heerlijk geurend schuim van Caractere, de vrij nieuwe mannenlijn van Daniel Hechter. Deze mousse laat de afgesne den haartjes nl. niet aan het mes plakken en schrappen over onwillige baardharen is er ook niet bij. Deze 'Mousse a ra- ser' kost 16,75. Zit je goed in je zakgeld, dan kan er mis schien nog een 'Baume après rasage' van hetzelfde merk af, een verzorgend smeerseltje na dat scheren. Kost 18,95. Na tuurlijk zijn er nog meer lekkere luchtjes, maar dit is 't laatste meneren-nieuws. Sla twee vliegen in èèn klap en geef je vader een spel. Zijn er genoeg van. Voor een, twee of meer personen. Voor vermaak tijdens vaderdag tip ik het nieu we familiespel 'Quizt't'. Dat is een bordspel met een vraag- en antwoordthema over be roemde personen, historische gebeurtenissen, bekende plaat sen en noem maar op. Iemand leest de vragen voor en dan kunnen de andere raden om wie of waarover het gaat. een rubriek voor vrouwen en andere mensen... Botje bij botje leggen, want je bent 70.- kwijt voor dit door MB (tel. 030-891434) uitge brachte 'Quizt't'. Andere tip: is iets voor de fiets niets? Agu sport bracht bij voorbeeld 26,50) een lichtge wicht heuptas uit, die je ook tij dens het sporten, skiën of des noods op de booschappentoer kunt gebruiken. Je hebt je han den vrij. Er zijn drie kleuren in met voor pa's wellicht de zwart- /paarse uitvoering als minst opvallend. Bij de fietsenzaak. Daar hangen (eveneens van Agu, tel. 072-610404) ook de nieuwste buiten-regenpakken. Niet van die tut-hola-dingen, maar, zo heb ik ze op de vak beurs Spovak in de handen ge houden, hele leuke modepak ken. Lichtgewicht, wind- en wa terdicht, ventilerend en het jack gevoerd. De naam is Travel- pak, ze kosten 129.- en je va der moet van een beetje trendy kleuren houden. Net jonge honden. Dollend over de redaktie. Onze foto dienst -vijf snelle jongens met camera, ook allemaal vader toevallig- lacht op verzoek. Eerst een beetje afwachtend daarna wordt het gierende dikke pret. Middelpunt van de joelende belangstelling is een naar links en rechts draaiende fo tocamera op een statiefje. Zo dra er iemand lacht flitst dat ding en knipt -volautoma tisch- vanzelf. De er in ge bouwde microfoon reageert namelijk op geluid en neemt dan volautomatisch een foto. Rolletje vol? Gauw naar de doka en het resultaat beke ken. U, die BladZij een beetje volgt begrijpt het al: ik heb weer een testje gehouden. Met de KANPAI, een kleinbeeld ca mera van het merk Konica. En wie kun je dat beter laten doen dan je eigen fotografen. Die zijn het unaniem met el kaar eens: op verjaardagen of andere feestjes maak je rond uit de blits met dat ding. Chet fotoredaktie: 'het is gewoon een act'. Je zet de camera op het bijge leverde statiefje neer, op de ta fel bijvoorbeeld en kunt dan het geluid op drie niveau's in stellen. Van geroezemoes tot de volste schaterlach. Een op de camera zittende opzichtzoe ker laat zien wat er op dat mo ment in beeld is, de KANPAI draait 40 graden en samen met de beeldhoek van de lens wordt hierdoor een hoek van 100 graden overlapt. Zo kan het apparaat zelfs de moeilijk ste hoeken van de kamer over zien. Hoe de foto's er uitzien? 'Bo ven verwachting' vindt de colle ga, die het rolletje kritisch af werkte. Haarscherpe foto's en dat viel uiteraard iedereen mee van deze nog geen 240.- kos tende camera. Dus dat kan een geinige vader dag worden als de Kanpai de meest leuke momenten zelf vastlegt. Ook prima om mee naar je opa te nemen (als je die tenminste nog hebt). Krijgt hij via een foto achteraf een blij vende vaderdag herinnering. Vraagje alleen lachende fo to's? Nee hoor. Ook als je hard een lelijk woord zegt knipt de KANPAI. Leuk voor vergaderin gen. Van de Ondernemingsraad bijvoorbeeld... Geen feest, visite of ander tref fen? Dan kan dit Japanse Koni- ca-kleinbeeldapparaat ook als 'gewone' camera worden ge bruikt. Konica Nederland zit overigens op tel. 020-978701. Famiiiekado Reakiies op of bijdragen aan deze rubnek sturen aan redaktie •uw THyiSKRANT EXTRA Postbus 5825. 2280 HV^uk Telefoon 070-1 Je schaterlacht en dan sta je via deze camera meteen op de foto. Zo'n kleine 200 teamvliegeraars uit de hele wereld zullen zich op zaterdag 16 en zondag 17 juni presenteren tijdens het Interna tionale Fokker Vliegerfeest. Duizenden vliegers in alle kleu ren van de regenboog zullen dit weekend het Scheveningse luchtruim sieren. Moderne systemen, treinvlie- gers, kleine en supergrote mo dellen en exotisch beschilderde cultuurvliegers wisselen elkaar af. De deelnemers komen over al vandaan: bestuurbare Delta stuntvliegers uit Amerika, op blaasbare figuurvliegers uit En geland, staartvliegers in de vorm van draken en en slangen uit Ierland en puntvliegers uit Spanje. Frankrijk is o.m. verte genwoordigd met stervormige driedimensionale exemplaren, uit Italië komen 'hemelladders', roterende windvanen uit Zwit serland en uit Duitsland en Bel gië teams met fotovliegers, pa- rafoil manlifting systemen, stuntvliegers en op afstand be stuurbare camera's. Verder uit Nederland 's werelds aller grootste vlieger, teamvliegeren, 'kunst en vliegwerk' en nog veel meer. Bovendien is ieder een welkom om zelf een vlieger op te laten op het Schevening se strand. Pa (veel) op reis of met va kantie? Dan kan 'ie best happy zijn met de „travel press" van Carmen. Met die thermostati- sche geregelde, van 220 naar 100 volt omschakelbare strijk- pers (lijkt een beetje op een grote klem) haal je in no time kreukels uit je kleren. Zelfs je stropdas wordt er weer perfekt mee. Zit in een reisetui, kost f. 39, 75, Carmen (tel. 02940 - 15300) brengt 'm uit en Blokker demonstreerde ermee op de laatst gehouden Huishoud beurs. Bij de in deze rubriek ge noemde fabrikanten/impor teurs van de beschreven pro- dukten, kunt u via de gepubli ceerde telefoonummers infor meren, waar en wanneer die noviteiten op korte of iets lan gere termijn bij de detailhan del verkrijgbaar zijn. AH supermarkt Haring zoekt voor haar op 18 mei geopende franchise-super- markt 'n Wij bieden 'n gezellige werkkring in een geheel vernieuwd bedrijf, de mogelijk heid om mee te werken aan een flinke omzetgroei en het volgen van diverse opleidingen. Tevens vragen wij: 20-40 uur 20-40 uur Als u geïnteresseerd bent, schrijf of bel dan naar AH supermarkt Haring, 01738-9563/9429, Keenenburgweg 15, 2636 GK Schipluiden. vraagt leeftijd vanaf 17 jaar voor 4 middagen vrijdagavond 24 uur per week. Aanmelden bij de heer R. Hijers, de Loper 2, Vlaardingen. Tel. 010-4751307. Vakantiewerk! Bij Top-Team kun je diiekt aan de slag (tussen 9.00 - 17.00 uur) Top-Team bezorgers(sters) zijn WA- Top-Team huis-aan-huis verspreidingen B.V. Rijnhaven Z.Z. 24-32, 3072 AJ Rotterdam. O Hollandse nieuwe.... (op vacuümschaal 8 stuks)I a (Gevestigd te Schiedam, Rotterdam en Sint Oedenrode) zoekt voor een van haar relaties in het Westland per direct Pre is een opleiding op LTS-nivo. Leeftijd 18-22 jaar. Vereist is ervaring in een soortgelijke funktie. Ervaring in het besturen van een vorkheftruck is een pre. Leeftijd 18-25 jaar. Enige kennis van lassen. Opleiding wordt intern verzorgd. Leeftijd 16-20 jaar. Voor alle funkties geldt in principe, na een kontraktperiode, een vast dienst verband. De salariëring geschiedt volgens de geldende CAO. Bent u geïnte resseerd in een van de bovengenoemde funkties of wilt u geïnformeerd wor den over uw mogelijkheden, bel dan met RWB West-Nederland in Schie dam, telefoon 010-4737500. Lips Textielservice is gespecialiseerd in de verzorging en reiniging van textielgoederen voor de gezondheidszorg, horeca en detail handel. De onderneming geeft werk aan ongeveer 500 medewerkers en heeft vesti gingen in Emmen, Loenen, Tilburg, Vlaar dingen en Zeist. Voor onze vestiging Lips De Hoop B.V. te Vlaardingen zoeken wij op korte termijn: voor alle produktie-afdelingen (leeftijd 17- 21 jaar) Uw mondelinge/schriftelijke sollicitatie kunt u richten aan: Postbus 183, 3130 AD Vlaardingen t.a.v. de heer J. M. Schenk Telefoon 010-4600266. Vlaardingerstraat 7, tel. 4268012 l.v.m. uitbreiding van onze aktiviteiten zoe ken wij op zeer korte termijn een in de broodbakkerij Voor onze bouwmarkt zoeken wij een Voor deze functie geven wij de voor keur aan iemand van 17-24 jaar met een LTS-LEAO of gelijkwaardige op leiding. Na een inwerkperiode bestaat het werk uit het zelfstandig runnen van een afdeling. Sollicitaties kunt u richten aan: Nw. Mathenesserstraat 35, 3029 AV Rotterdam, telefoon 010-4270381, t.a.v. de heer C. P. Vermeulen. VAN DE WATER TRANSPORT

Het Nieuwe Stadsblad | 1990 | | pagina 7