Het weer Kinderboerderij mag blijven Jeugdland rekent weer op duizenden bezoekers Haal het spul uit onze voortuinen Asbest SPflLnno LOW PRICES 49® Bel onze SERVICELIJN 010-4184599 Hülsta-dealer gedupeerd... Van 9 tot en met 27juli Deze week nog voorstel Tweede keer 1 Stadsblad in uid-Hoiland KORTINGEN van 20 tot 60% I SHOPS f 50 'Het Nieuwe Stadsblad' niet ontvangen? WOENSDAG 27 JUNI 1990 42e JAARGANG, NUMMER 49 OPLAGE 40.676 Dam 2, Postbus 257, 3100 AG Schiedam, 010-4732877, fax 4735818 SCHIEDAM - De bewoners van Kethel-Oost hielden afgelopen zaterdag een spectaculair zo merfeest. Dit evenement wordt om de zeven jaar door een an dere straat georganiseerd en T.V. DEFEKT? RADIO ABA Videospecialisten deze keer waren Hooiland en Kaag aan de beurt. Het was de veertiende keer dat hét Kethelse zomerfeest plaats vond. De bewoners van deze straten hadden zich uitstekend van hun taak gekweten. Om 9.00 uur werden de inwoners van Kethel met trompetgeschal gewekt, waarna koffie met cake werd ge serveerd. Om 10.00 uur gingen de kinder spelen van start, waarbij onder meer straattekenen, een mini- playback show en een jeugdige demonstratie Lambadadansen. In de middaguren werd een wedstrijd ringsteken op tan dems gehouden, terwijl 's avonds een grote barbecueparty op het programma stond. Al met al een gezellige start van hopelijk een mooie zomer. SCHIEDAM - De noodkreet, die bewoners van Groenoord vorige week in Het Nieuwe Stadsblad plaatsten om hun kinder boerderij te behouden, heeft succes gehad. Annemiek de Ko ning kreeg afgelopen maandag bezoek van de heer D. C. Lou- werse, hoofd Plantsoenen. Onderwerp van gesprek was het be- wonersvoorstel om de verzorging van de dieren over te nemen. „Het resultaat is dat een aantal dieren nog deze week in onze boerderij aan de Borodinlaan terugkeert", vertelt een opgeluch te Annemiek. „We hebben tot 1 september de tijd om een team van vrijwilligers bijeen te krijgen, die de verzorging van de die ren en het schoonhouden van de boerderij voor hun rekening willen nemen". Als dat lukt, wordt de boerderij na 1 september door de ge meente zelfs opgeknapt, zo kreeg de Groenoord-bewoonster tot haar vreugde te horen. „Het is dus nu zaak om zo'n team samen te stellen. Wanneer we uitgaan van zeven personen, ben je één keer per week aan de beurt. Iedereen in Groenoord, die op deze manier wil mee helpen onze kinderboerderij te behouden, kan mij bellen op nummer 4711202". SCHIEDAM - Jeugdland staat weer voor de deur. Onder de bezielende lei ding van coördinator Joop van Broekhoven en zijn 'gouden rechterhand' Riet Immerzeel bezoekt de ka ravaan tussen 9 en 27 juli weer vele tientallen loka- ties in de stad. Voor de veertiende keer staan dan zo'n 75 sport-, spel-, thea ter- en creatieve aktivitei- ten ter beschikking van de Schiedamse jeugd. Of ze het recordaantal deelne mers van vorig jaar (6677 bezoekers) halen, is onder meer afhankelijk van de medewerking van de weer goden, maar druk zal het in ieder geval wel weer worden! Jeugdland trekt volgende maïnd voor de veertiende keer in successie de Schiedamse wij ken in. Joop Broekhoven is de grote organisator en wordt dan ook wel de burgemeester van Jeugdland genoemd. „Ik doe het nog altijd met veel plezier. Mede, omdat ik ieder jaar kan rekenen op een gewel dig team van vrijwillige mede werkers. Ook nu gaan weer zo'n 25 mensen op pad om de akti- viteiten zo goed mogelijk te la ten verlopen. In principe zijn de aktiviteiten bedoeld voor kinde ren van 5 tot 14 jaar, maar ui teraard zijn ook jongere en ou dere kinderen van harte wel kom". Als een soort Rattenvanger van Hameien weten Joop en zijn medewerkers ieder jaar duizen den kinderen en hun ouders naar de vele aktiviteiten te lok ken. „Het is me in die veertien jaar ook nog nooit één keer te gengevallen. Het spelenderwijs met sport en creativiteit bezig zijn, slaat telkens weer enorm aan. Het is alleen zaak om ieder jaar weer nieuwe elementen aan Jeugdland toe te voegen. Je moet de kinderen slechs een idee geven van wat ze kunnen doen. Voor de rest moeten ze zeis aan de slag. En dan zie je pas hoe creatief ze vaak kunnen zijn", aldus de burgemeester van Jeugdland. Openingfeest Jeugdland gaat maandag 9 juli zoals gebruikelijk van start met een spetterend openingsfeest op het Stadserf. Tussen 11.00 en 15.00 uur kunnen de kinderen zich opperbest vermaken met aktiviteiten als een ezelrace, een hobbelgiraffe, een zweefhoepel- baan en noem maar op. Geheel nieuw is het Oosters vliegend tapijt, waarmee de kinderen 'de lucht in kunnen gaan'. Verder zijn er optredens van Fratelli Fiasco, een poppenkast en Theater Mang met twee voorstellingen, waarin reuzen- poppen een belangrijke rol spe len. Alle aktiviteiten, behalve de theatervoorstellingen (toegangs prijs één gulden) zijn gratis. Het slotfeest, vrijdag 27 juli, is weer net zo spectaculair als an ders. Dit jaar staat Thailand centraal in de vele spelletjes, zo als een oerwoudsafari en een den vangen. Bovendien is een heuse olifant van de partij, waarop de kinderen een ritje kunnen maken. In Het Nieuwe Stadsblad wordt de komende weken een uitge breid overzicht gegeven van de aktiviteiten en de tijden en loka- ties, waarop Jeugdland iedere dag is te vinden. SCHIEDAM - Het bedrijf Booy Clean is afgelopen maandag begonnen met het verwijderen van as besthoudende grond in de Rijnstraat. Het asbest werd acht weken geleden aangetroffen op de plek, waar een drietal panden is gesloopt. De bewoners van de Rijnstraat zijn er echter van overtuigd dat ook in hun voortuinen asbest ligt. Maar de gemeente wil eerst een provinciaal on derzoek afwachten eer met het opruimen van deze grond wordt begonnen. „Wij willen graag weten waar we aan toe zijn", zeggen Brenda Pellekooren, Mels Beijer en Joop den Uijl. „Volgens de ge meente is er geen direkt gevaar, omdat het asbest in onze tuinen onder de grond ligt. Maar bij sommige bewoners is het asbest al naar boven gekomen tijdens tuinwerkzaamheden. En ieder een weet hoe gevaarlijk dit spul is". Het asbest zit verwerkt in eter- nit-plaatjes, die waarschijnlijk zo'n 30 jaar geleden zijn aange bracht om de voorgevels van de woningen droog te houden. Toen was men nog niet op de hoogte van de gezondheidsgeva ren van deze stof. Gevaar De affaire kwam acht weken ge leden aan het licht toen de ar chitect, die het groot-onderhoud aan de woningen in de Rijn straat gaat uitvoeren, de aanwe zigheid van het materiaal aan trof op de plek van de gesloopte woningen, naast de kerk. Hij lichtte direkt Bouw- en Woning toezicht in, die op haar beurt Raadgevend Bureau Milieuza ken Ramil opdracht gaf een on derzoek in te stellen. Ramil concludeerde dat er gevaar voor de gezondheid dreigde en dat de grond zo snel mogelijk moest SCHIEDAM - Het asbest zit verwerkt in eternit-plaat- jes. Het bevat zeer fijne ve zels, die alleen vrijkomen bij breken, scheuren of be werken. De vezels zijn zo fijn, dat ze gemakkelijk kunnen worden ingeademd en dat heeft schadelijke ge volgen voor de gezondheid. Zolang het materiaal niet bloot aan de oppervlakte komt, is er geen gevaar. Het asbest lost namelijk niet op in water en wordt ook niet opgenomen door planten. de vakman in huis INTERIEURVERZORGING Een zaak van vertrouwen JL worden verwijderd. „Daar is men nu mee begon nen, maar hoe zit het met onze voortuinen", vragen de bewo ners zich vertwijfeld af. „De ge meente heeft vorige week tij dens een informatie-avond ge zegd dat eerst de grond naast de kerk wordt opgeruimd. Aange zien dat een kostbare zaak is, kan men niet verder in onze tuinen. Dat moet de Provincie maar betalen, vindt men. Maar als de overheid nu niet wil of kan betalen, wat gebeurt er dan?" Geen paniek Volgens de heer J. Meesters, stafmedewerker Bodemsanering en Lozingszaken van de ge meente, is er voorlopig geen re den voor paniek. „Zolang het asbest onder de grond blijft, kan het geen kwaad. Maar men moet nu natuurlijk niet in de grond gaan wroeten om te zien of daar asbest in zit. Ook kinde- SPECIAL EDITION JEANS ren moeten wat dat betreft even in de gaten worden gehouden. Vindt men toch asbest, stop het dan in een vuilniszak, sluit het goed af en meldt het ons. Wij zorgen dan voor de afhande ling". „De kwestie is inmiddels ge meld aan de provincie en de In spectie Volksgezondheid", ver volgt de heer Meesters. „Die gaan nu bepalen hoe urgent de 69F zie elders in deze krant. SCHIEDAM - Wethouder Bart de Leede (Groen Links - milieu) bevestigt dat de gemeente deze kwestie wel degelijk serieus opvat. „Aan het eind van deze week gaat zelfs al een voorstel richting college om op écht korte termijn een onderzoek te la ten verrichten. Hiervoor dient beslist geld te worden vrijgemaakt, want de troep moet worden opgeruimd". De Leede benadrukte nog eens dat de bewoners niet zelf aan de slag moeten gaan. „Ga in hemelsnaam niet graven in de voortuin", drukt hij de bewoners op het hart. situatie is, waarna plannen wor den gemaakt voor de verwijde ring van het materiaal. En de bewoners kunnen er zeker van zijn, dat wanneer de zaak inder daad urgent is, er zo snel moge lijk maatregelen zullen worden genomen". „Overigens is het verwijderen van het asbest uit de voortui nen technisch moeilijk uitvoer baar. Gezien de staat van de woningen, kunnen grondwerk zaamheden gevolgen hebben. Wellicht dat we de tuinen voor lopig wat kunnen ophogen, zo dat het asbest onder een dikkere laag grond komt te liggen", stelt de heer Meesters voor. Groot-onderhoud Maar de bewoners zijn er nog steeds niet gerust op. „Er zijn al kinderen geweest, die met hun handen aan het asbest hebben gezeten. De situatie is gewoon gevaarlijk. En wat de staat van onze woningen betreft, daar voor zou juist een groot-onder- houdsprojekt van start gaan. Maar de architect, die dit pro- jekt voor zijn rekening neemt, heeft al laten weten dat hij zijn mensen niet in deze grond laat werken voor het noodzakelijke funderingsonderzoek. Dus ligt die opknapbeurt van onze wo ningen voorlopig ook stil", be nadrukken de bewoners de noodzaak van snelle maatrege len. SCHIEDAM - De bewoners van de Rijnstraat worden nu voor de tweede keer in een jaar geconfronteerd met sterk verontreinigde grond. Vorig jaar maakte onder zoek duidelijk dat ook het terrein, dat achter de hui zen ligt, alsmede de achter tuinen van de woningen in meer of mindere mate zijn verontreinigd. Het gaat hier, net als in de asbest- kwestie, om de woningen met oneven huisnummers. De gemeente heeft inmid dels toegezegd dat deze grond wordt afgegraven, waarna er schone grond wordt teruggestort. Die werkzaamheden gaan bin nenkort van start. Donderdag van 9.00-17.00 uur •Kruidenier stopt ermee •ONS-dlrecteur Ing. H. Eikenbroek •Schiedammers In financiële nood De populairste dans van dit moment, de Lambada, werd zaterdag vakkundig gedemon streerd door een groep jeugdige talenten. Groot Zomerfeest in Kethel-Oost Wij helpen direktM! Tel. 4260778-4733961 Groenelaan 95 Vertoef Inruil Reperetie Verhuur. Oct roer uw weemechmee en toeHueton. De alom hier-ter-stede bekende John Kroes, Singel 51, hoofdsponsor van Excelsior '20, zou zaterdag j.l. naar Italië gaan. Mij wilde hoogstpersoonlijk de resterende W.K.-wedstrijden bijwonen. Zaterdagochtend echter kreeg hij van de reisoperator een telegram met de schokkende mededeling dat de trip niet door zou gaan. (Zie ook A.D. 23.6 en 25.6) Hij gaat NU alsnog OPRUIMING houden. En hoe!!! Er was toch voor 14 dagen niet op verkoop gerekend. Diverse Hülsta-slaapkamers, slaapkamerkasten, Hülsta woonkamerkasten, Auping en Treco slaapkamers. Nu gegarandeerd voor lager-dan-bij- wie-ook-pri jzen Deze kans zult U niet gauw meer krijgenlll Bron: KNMI VRIJDAG 08/6 zonnige perioden droog min. 110/midd.temp.22' wind: VAR-3 ZATERDAG 09/6 ZONDAG 10/6 zonnige perioden al en toe zon plaatael. regen plaateel. regen min. 12°/midd.temp.22° min. 11°/midd.temp.20o wind: VAR-3 wind: NW-4 ■m i Riet Immerzeel, Ben Hakkenbroek (hoofd CSJ) en Joop van Broekhoven (van links naar rechts) presenteerden afgelopen woensdag het Jeugdlandprogramma 1990. Achter hen staan attributen, die straks voor het Thaise slotfeest worden ge bruikt. Bewoners Rijnstraat eisen spoed inzake asbestaffaire Het terrein naast de kerk is hermetisch afgesloten. Niemand mag erbij wanneer de grond wordt verwijderd. Woninginrichting Ledikanten en matrassen Overgordijnen en vitrage Tapijten en vinyl Zonwering Projecten o.a. verzorging- en bejaardentehuizen, scholen en kantoren Hof van Spaland 12 - Tel. 010-4703033 scow Het leuke winkeltje in de Fransenstraat op alle truien, sweaters, vele blouses, broeken en bermuda's. Fransenstraat 20, telefoon 4354430 mwrn u STRAK/HALFWIJD Oude Binnenweg 128 Rotterdam Zuidplein Hoog, Langenhorst 251 Beijerlandselaan 184 Rotterdam-Zuid Uitstraat 45-47 Spijkenisse Binnenban 9 Hoogvliet Broersvest 117 Schiedam Nieuwe

Het Nieuwe Stadsblad | 1990 | | pagina 1