Vakantiewerk via uitzendbureaus Wat je moet weten als vakantiewerker 1 Wat je tenminste moet verdienen Werken en het loonstrookje Vakantie en vakantiegeld HET NIEUWE STADSBLAD - VRIJDAG 29 JUNI 1990 PAGINA 13 Veel scholieren en studenten vinden een vakan- tiebaan via een uitzendbureau. Onder vakantie werkers bij uitzendbureaus wordt verstaan scho lieren/studenten die in de periode van de zomer vakantie (van scholen) tijdelijke werkzaamheden via een uitzendbureau verrichten. Als je via een uitzendbureau vakantiewerk doet, gelden voor jou de afspraken zoals die staan in de CAO-uitzendkrachten. Alle uitzendbureaus die zijn aangesloten bij het ABU (Algemene Bond Uitzendbureaus) houden zich aan deze afspraken. Het beste kun je bij het uitzendbureau informeren of het aangesloten is bij het ABU. Je hebt dan meer rechtszekerheid. Als je via een bij het ABU-aangesloten uitzend bureau aan de slag gaat, dan moet je een exem plaar van de CAO-uitzendkrachten ontvangen. Voor vakantiewerkers via een uitzendbureau gel den enkele afwijkende afspraken in vergelijlung met andere uitzendkrachten: Je hebt als vakantiewerker per volledig gewerkte maand recht op 13 1/3 vakantie-uren. Dit komt overeen met 20 dagen per jaar. Daarvoor ont vang je een toeslag op je loon van 8,3%. Naast deze betaalde vakantiedagen heb je recht op vakantiegeld van 8% over het aantal uren dat je per maand hebt gewerkt. Als vakantiewerker zul je meestal een gebruik maken van je opgebouwde vakantierechten, maar dat kan natuurlijk wel. Aan het einde van de uitzendbaan worden dan je vakantie-uren en je vakantiegeld uitbetaald. Kijk na of dit ook inderdaad het geval is. In tegenstelling tot andere uitzendkrachten heb je als vakantiewerker geen recht op: - doorbetaling van loon bij kortverzuim. - uitbetaling van (de toeslag voor) de wachtdag bij ziekte. - doorbetaling bij feestdagen (waarop je niet werkt). Je hebt altijd recht op het minimumuurloon. Post sortereneen voorbeeld van vakantiewerk. Vakantie. Lekker uitrusten, of- werken. Bijvoorbeeld om geld te verdienen voor je vakantie. Een vakantiebaan vind je niet zo maar. Auto's wassen, achter de kassa, bollen pellen, ijs verkopen, op kinderen passen. Er zijn legio vakantiebaantjes. Maar hoe kom je aan zo'n baan? Informeer bij vrienden, familie, buren of zij misschien iets voor jé weten. Pluis kranten na op 'vakantie werkvacatures'. (Ja eens langs bij uitzendbu- reau's. Stap zeff op bedrijven, winkels etc. af en vraag of ze vakantie werk voor je hebben. Als je een vakantiebaan gevon den hebt, is het belangrijk om goede afspraken te maken. Waar moet je op letten? Welke consequenties hebben bijver diensten voor de kinderbijslag, studiefinanciering en bijstand? Ongewenste intimiteiten tijdens je vakantiebaan, hoe ga je daar mee om? Op deze en andere vragen vind je het antwoord in deze pagina Wie mag yakantiewerk doen? Als je nog geen 15 jaar bent mag je niet werken. En ook geen vakantiewerk doen. Ben je 15 of 16 jaar en heb je nog geen 10 jaar op school gezeten (de kleuterschool niet meegerekend) d!an mag je niet het hele jaar door werken, maar wel in de vakanties. Je hebt geen arbeids kaart nodig. Heb je wel 10 jaar dagonderwijs gevolgd, maar ben je nog geen 18 jaar, dan mag je altijd werken. Je moet dan ech ter wel een arbeidskaart hebben; ook als je alleen vakantiewerk doet. Deze kaart kun je gratis halen op het gemeentehuis. Werktijden Jongeren tot 18 jaar mogen meestal niet langer dan acht uur per dag werken. Als een jongere langer dan vier-en-een-half uur per dag werkt moet hij/zij een pauze hebben van tenminste een half uur. Een pauze die kor ter dan 15 minuten duurt wordt niet als rusttijd beschouwd. Jongeren in de leeftijd van 15 tot en met 17 jaar mogen niet: - tussen zes uur 's avonds en ze ven uur 's morgens in fabrie ken en kantoren werken; - in overige sectoren: winkelen, horeca e.d. tussen zeven uur 's avonds en zeven uur 's mor gens werken. Wel toegestaan is het werken in verpleegtehuizen van zeven tot elf uur 's avonds. - op zaterdag werken Wel toegestaan is het werken in verpleeginrichtingen, horeca, winkels, recreatiecentra en het bezorgen van kranten. - op zondag werken Wel toegestaan is het werken in verpleeginrichtingen (max. 17 zondagen per jaar). Uitzonderingen op deze regels Een loonstrookje laat zien hoe het brutoloon is opgebouwd, en wat er netto ('schoon') over blijft. De werkgever moet na melijk een deel van het loon in houden voor de belastingdienst en de bedrijfsvereniging. Een bedrijfsvereniging int premies en zorgt bijvoorbeeld voor een uitkering als je ziek bent. Een loonstrookje is ook handig als je geld van de belasting of het zie kenfonds terug wilt krijgen. De werkgever is verplicht om je bij de eerste uitbetaling van je loon een loonstrookje te geven. Je werkt zwart als er geen premies en loonbelasting betaald wor den. Dit kan vervelende gevol gen voor je hebben: - Het is dan bijvoorbeeld moei lijk om je werkgever te dwin gen het minimumjeugdloon en vakantiegeld te betalen. - Als je ziek wordt heb je geen recht op een uitkering. - Bij een ongeluk op het werk is het heel moeilijk de schade vergoed te krijgen. - Het is voor de werkgever ook makkelijker om je van de ene op de andere dag op straat te zetten. Land- en tuinbouw Werk je als vakantiewerker kor ter dan 23 dagen in de land- en tuinbouw en is er van te voren duidelijk afgesproken dat je kunt komen en gaan wanneer je wilt, dan hoeven je werkgever en jij geen premies te betalen. Er is dan geen sprake van zwart werken, maar je hebt dan toch geen recht op bijvoorbeeld ziek- tegeld. Ook hoeft de werkgever dan niet altijd loonbelasting op je loon in te houden. Voorbeeld Loonstrookje Hetty Noord Bartoklaan 7 Zaandam 31 juli 1989 sofi-nummer (1): geboortedatum: Datum in dienst Tariefgroep (2): aantal arbeidsdagen: Salaris Vier weken loon Overhevelingstoeslag (3) toonheffing (2) Ziekenfondswet (4) Werkloodsheidwet (4) WAO-premie (4) 1799.66.687 9 februari 1971 15 juni 1990 2 20 bedraa ƒ971,60 bruto ƒ99,46 1.071,06 245,23 29,63 ƒ11,17 f 0.00 295J4 777531 netto (1) Het sociaal-fiscaal nummer is een registratienummer voor de sociale verzekeringen en de belastingen. (2) Als je loon ontvangt, is je werkgever verplicht loonbelas ting en premie volksverzekeringen (samen heet dit toon heffing) in te houden. Over een bepaald deel van je loon hoef je geen loonheffing te betalen: het belastingvrije be drag. De hoogte van het belastingvrije bedrag wordt be paald door je tariefgroep. Als je gaat werken moet je een loonbelastingverklaring invullen, om je tariefgroep te bepa len. De tariefgroepindeling hangt af van zaken als: woon je samen of alleen, ben je getrouwd, heb je kinderen, e.d. (3) Tot en met 1989 werd de premie AWBZ/AAW door de werkgever betaald. Vanaf 1990 moet de werknemer dit zelf betalen. Om het inkomen van werknemers niet achteruit te laten gaan, moet de werkgever bovenop het brutoloon iets extra's betalen: de overhevelingstoeslag. (4) Vakantiewerkers zijn o.a. verzekerd voor werkloosheid, ziekte, arbeidsongeschiktheid. Daarvoor moet je premies betalen. zijn mogelijk met toestemming van de Arbeidsinspectie. Verboden werk Als je nog geen 18 jaar bent mag je bijvoorbeeld niet: - werken met gevaarlijke stof fen (gas, zuren en chemica liën); - werken met gevaarlijke ma chines; - werken in afgesloten ruimtes; - eentonig of eenzaam werk doen. Afspraken Als je een vakantiebaan gevon den hebt, dan maak je met je vakantiewerkgever afspraken over het loon, soort werk, hoe lang je gaat werken, enz. Dit kan mondeling, maar het is ver standiger om het op papier te zetten. Er kunnen dan geen mis verstanden ontstaan over wat er precies afgesproken is. In een aantal wetten staat waar je mi nimaal recht op hebt. Het gaat om de minimum- (jeugd)lonen, vakantiedagen en vakantietoeslag. Geldt er een CAO (een overeenkomst tussen werkgevers en vakbonden) in het bedrijf of de organisatie waar je vakantiewerk gaat doen en is deze ook van toepassing op vakantiewerkers, dan neb je minimaal recht op datgene wat in de CAO staat. Informeer bij de jongerenorganisatie van de vakbond of je werkgever of er een CAO geldt. Naast rechten heb je ook plichten. Je moet op tijd aanwezig zijn. Je werk goed doen. Je houden aan afspraken over vertrouwelijkheid en ge heimhouding. Als je ziek bent je zo spoedig mogelijk ziek mel den (meestal voor 10 uur 's och tends). Is er een proeftijd (maxi maal twee maanden) afgespro ken, dan kun je in die proeftijd van de ene op de andere dag ontslagen worden. Ziekengeld Als je tijdens je vakantiewerk ziek wordt, heb je meestal recht op ziekengeld. Voorwaarde is wel dat je baas premie voor de ziektewet inhoudt op je salaris. Of dat zo is kun je zien op je loonstrookje. Dat ziekengeld houd je tot je weer beter bent. Dus ook nog als de vakantie werkperiode om is. Maar nooit langer dan 52 weken. Bij ziekte tijdens je vakantie werk krijg je in ieder geval 70% van het loon dat je zou verdie nen. Als je het zelf niet anders hebt afgesproken, moet je baas die 70% de eerste zes weken aanvullen tot het minimum- (jeugd)loon dat voor jou geldt. Na de periode waarin je vakan tiewerk zou doen, wordt het een stuk minder. Je krijgt dan 70% van het loon dat je in het jaar voordat je ziek werd gemiddeld verdiende. Als je toen bijvoor beeld alleen maar een paar we ken vakantiewerk hebt gedaan blijft er dus niet zo veel over. Als je binnen acht dagen na je vakantiewerk ziek wordt en in de twee maanden daarvoor ten minste 16 dagen verzekerd was voor de ziektewet, dan kun je ook nog ziekengeld krijgen. Was je in die twee maanden elke dag verzekerd, dan krijg je zelfs nog ziekengeld als je ziek wordt bin nen een maand na je vakantie baan. Je moet je wel aan de regels houden. Meestal moet je je voor tien uur bij je baas ziek melden. En thuis blijven tot de controleur van de bedrijfsvere niging langs is geweest. Die zal je voorschriften geven waaraan je je tijdens je ziekte moet hou den. Het kan ook zijn dat je die voorschriften per post krijgt. Na een tijdje moet je meestal bij een dokter komen die contro leert of je ziek bent. Ben je na 52 weken nog ziek, dan heb je - ook als vakantie werker - recht op een WAO-uit- kering. Geld terug van het ziekenfonds Vakantiewerkers zitten meestal verplicht in het ziekenfonds. Normaal gesproken moet je je bij het ziekenfonds laten in schrijven. Werk je korter dan drie maanden en ben je al ver zekerd voor ziektekosten, dan is inschrijven niet nodig. Dat moet pas op het moment dat je via het ziekenfonds medische hulp wilt hebben. Naast de pre mie die wordt ingehouden op je loon moet je ook nog een vast bedrag betalen: de zogenaamde nominale premie. Dat bedrag is 15,50 per maand. Wanneer je tijdens je vakantiewerk een par ticuliere ziektekostenverzeke ring hebt - bv. via je ouders - dan kun je de premie voor die verzekering (laagste klasse) te rugkrijgen van het ziekenfonds. Dit komt omdat je ouders pre mie voor je betalen en jij zelf ook: dubbelop dus. En dat is niet de bedoeling. Van het geld dat je terugkrijgt wordt nog wèl de verschuldigde nominale pre mie afgetrokken. Aan het einde van je vakantie baan vraag je een zogenaamde KVC-verklaring aan je werkge ver. Het KV-gedeelte stuurt je werkgever op naar het zieken fonds in je woonplaats. Met het C-gedeelte en met het bewijs dat je al verzekerd was ga je binnen zes maanden naar dat ziekenfonds om teruggave van de premie te vragen. Zijn je ouders verplicht verze kerd bij het ziekenfonds dan heb je geen recht op teruggave. Dat komt omdat je gratis mee verzekerd bent in het zieken fonds van je ouders. Er is dus geen dubbele premie betaald, op het moment dat je zelf verplicht verzekerd bent. Je moet dan ook zelf de nominale premie be talen. Voor in- en uitschrijven bij het ziekenfonds ben je zelf verant woordelijk. Als je na je vakan tiebaan ten onrechte bij het zie kenfonds blijft ingeschreven, dan kan het ziekenfonds je een schadevergoeding vragen! Kinderbijslag Als je zelf geld verdient, kan dat betekenen dat je ouders minder of geen kinderbijslag krijgen. Hoe zit dat? Ben je jonger dan 16 jaar en woon je thuis, dan is er niets aan de hand. Hoeveel je ook verdient, je ouders houden al tijd de kinderbijslag. Ben je 16 jaar of ouder en ver dien je in de zomervakantie (juni, juli, augustus) in het to taal niet meer dan 1.500,- (netto), dan is er ook niets aan de hand. Dit geldt echter alleen voor vakantiewerk in de zomer. Verdien je meer, dan kan dat gevolgen hebben voor de kin derbijslag. Voor wat je meer verdient dan die 1.500,- in de zomervakan tie en voor wat je in andere va kanties verdient, of bijvoor beeld op zaterdag, of met een Als je dit vakantiewerk treft, bof je na tuurlijk helemaal. krantenwijk, geldt de volgende regeling. Om te berekenen wat je mag bijverdienen zonder de kinder bijslag kwijt te raken moetje al lereerst weten hoeveel je ouders voor je levensonderhoud en stu die betalen. Daarvoor mogen je ouders echter nooit meer dan 9.700,- per studiejaar schoolgeld en reiskosten) voor een thuiswonend kind rekenen. En 13.400,- per studiejaar schoolgeld) voor een buitens huis wonend kind. Het Nibud geeft een handige brochure uit over hoe de je kos ten van kinderen kunt bereke nen: Nibud, Laan 20, 2512 GN Den Haag, tel.nr. 070-3469527. Als je 16 of 17 jaar bent en bij je ouders woont, moeten je ou ders om kinderbijslag te krijgen tenminste 56,- per week 728,- per kwartaal) voor je betalen. Watje per kwartaal dus mag bijverdienen is het bedrag dat je ouders voor je uitgeven min. f 728,-. Stel, je kost ongeveer f 1.500,- per kwartaal. Je ouders moeten daarvan dus tenminste f 728,- betalen. Dat betekent dat je f 1.500,- min f 728,- f 772,- per kwartaal mag bijverdienen. Als je 16 of 17 jaar bent en niet meer bij je ouders woont, dan tel je voor twee kinderbijslag- Het minimum(jeugd)loon geldt ook voor vakan tiewerkers, je moet dan wel tenminste éénderde van de gebruikelijke werktijd werken (meestal 13 uur per week). Hieronder vind je de bruto ('vuil') en netto ('schoon') minimum(jeugd)lonen. De minimum(jeugd)lonen 23 jaar en ouder 22 jaar 21 jaar 20 jaar 19 jaar 18 jaar 17 jaar 16 jaar 15 jaar brutoloon per maand 2004,60 1703,90 1453,30 1232,80 1052,40 912,10 791,80 691,60 601,40 brutoloon per week 462,60 393,20 335,40 284,50 242,90 ƒ210,50 182,70 159,60 138,80 brutoloon per uur 11,57 9,83 8,39 7,11 6,07 5,26 4,57 3,99 3,47 nettoloon per maand 1470,- 1272,- ƒ1104,- 958,- 838,- 743,- 663,- 596,- 536,- nettoloon per week 339,- 294,- 255,- ƒ221,- 193,- 171,- 153,- 138,- 124,- nettoloon per uur ƒ8,48 7,35 6,38 5,53 ƒ4,83 ƒ4,28 ƒ3,83 ƒ3,45 ƒ3,10 per 1 juli 1990 kunnen de minimumjeugdlo nen veranderen. Vraag bij de CNV jongerenor ganisatie gratis de minimum(jeugd)loonsticker aan. De maand- en weekbedragen gelden als je de hele week werkt. De bovenstaande bedragen moet je minimaal verdienen, maar wanneer er een CAO geldt, dan kan het loon hoger zijn (nooit lager). De netto-bedragen kunnen iets afwijken omdat de inhoudingen per bedrijfstak kunnen verschil len. De bedragen gelden voor alleenstaande werk nemers jonger dan 27 jaar. Als je vorig jaar te weinig loon hebt gekregen (volgens de toen gel dende minimum(jeugd)lonen) dan kun je dat be drag nog opeisen. Je hebt namelijk meestal nog vijf jaar de tijd om een zogenaamde loonvorde- ring in te dienen. kinderen. Van wat je kost, moeten je ouders dan wel meer dan de helft betalen. Stel: je kost 2.000,- per kwar taal. Je ouders moeten daarvan dan tenminste 1.001,- betalen. Je mag dan dus 999,- bijver dienen. Ben je 18 jaar of ouder en zit je op school, dan heb je meestal recht op een basisbeurs. Je ou ders krijgen dan geen kinderbij slag meer. Maar als je studeert en toch geen recht hebt op die basisbeurs, kunnen je ouders soms wel kinderbijslag krijgen. Ook als je van school komt, geen werk kunt vinden, tenmin ste 18, maar nog geen 21 jaar bent en ingeschreven bent bij het arbeidsbureau, krijgen je ou ders nog twee kwartalen (dus meestal tot 1 januari) kinderbij slag. Daarna heb je recht op een RWW-uitkering. Verdien je er wat bij en woon je nog thuis, dan geldt hetzelfde als voor 16- en 17-jarigen die niet meer thuis wonen. Als je 18 jaar of ouder bent, niet meer thuis woont en je ouders 90% of meer van alle kosten voor je be talen, tel je voor drie kinderbijs lagkinderen. Dat betekent dat als je bijvoor beeld 3.000,- per kwartaal kost, je ouders daarvan tenmin ste 2.700,- moeten betalen. Je mag dan maar 3.000,- min 2.700,- - 300,- per kwartaal bijverdienen. Verdien je meer, dan krijgen je ouders tweemaal kinderbijslag zolang ze meer dan de helft betalen. Betalen ze nog minder, dan tel je nog maar voor één kind, als ze in ieder geval 56,- per week voor je be talen. Het rekensommetje moet je steeds per kwartaal maken. Heb je het volgend kwartaal geen in komen meer dan bestaat weer gewoon het recht op kinderbij slag. Denk eraan, dat als je ou ders geen kinderbijslag meer voor je krijgen, je ook niet meer gratis bent meeverzekerd in het ziekenfonds. Studiebeurs Zelf geld verdienen kan ook ge volgen hebben voor de basis beurs en de aanvullende studie financiering. Je mag per kalen derjaar netto 208,30 maal het aantal maanden dat je een beurs hebt bijverdienen. Heb je het hele jaar een beurs dan is dat dus 12 x ƒ208,30 2.499,60. Je kunt kiezen of je per maand 208,30 of in één keer de gehele vrijstelling (het aantal maanden studiefinancie ring in één kalenderjaar x 208,30) wilt. Over het alge meen is het eerste voordeliger als je regelmatig maandelijkse inkomsten hebt. Doe je alleen vakantiewerk en heb je in de rest van het jaar geen inkom sten, dan is het meestal beter de vrijstelling in één keer op te ne men. Laat de informatiserings bank ('Groningen') wel even weten hoe je de vrijstelling wilt opnemen. Van wat je meer verdient mag je 25% zelf houden, maar nooit meer dan netto 352,48 per maand. Van de andere 75% mag je dan ook nog het bedrag dat je ouders per maand geacht worden voor je te betalen, (de zgn. ouderlijke bijdrage) aftrek ken. Blijft er dan nog wat over, dan krijg je minder studiefinan ciering. Eerst wordt het bedrag dat je 'teveel' hebt verdiend in gehouden op de rentedragende lening. Als er dan nog wat over is krijg je minder aanvullende beurs en tenslotte wordt wat er daarna nog over is gekort op de basisbeurs. Krijg je helemaal geen lening of aanvullende beurs, dan wordt er natuurlijk meteen gekort op je basisbeurs. Er wordt steeds per maand ge keken of er gekort moet wor den. Als je in de volgende maand geen inkomen hebt, krijg je weer het 'oude' bedrag. Als je getrouwd bent of samen woont is de regeling nog iets an ders. Wil je daar meer over weten, neem dan contact op met de CNV-jongerenorganisatie. Bijstand Ook als je thuis woont en je ou ders aangewezen zijn op een bij- standsuiterking moet je oppas sen. Verdien je bijv. als 18-jari- ge meer dan 456,01 netto per maand (19-jarigen 463,20 en 20-jarigen 572,40), dan kan de bijstandsuitkering van je ouders worden verlaagd. Met maixi- maal 167,96. Bij 16- en 17-ja- rigen hangt het af van de sociale diensten. De ene sociale dienst gebruikt het bedrag van de 18- jarige (f 456,01). Bij de andere sociale dienst worden de in komsten uit vakantiewerk van 16- en 17-jarigen niet gekort. Niet elke sociale dienst is even streng als het gaat om geld dat je met vakantiewerk verdient. Blijven je ouders, odanks je va kantiewerk, kinderbijslag voor je ontvangen of houd jij studie financiering, dan wordt er vaak niet gekort. Toch is het goed om van te voren bij de Sociale Dienst te informeren of de uit kering van je ouder(s) verlaagd wordt als je vakantiewerk doet. Geld terug van de belasting Over loon moet je meestal loonbelasting en premies volks verzekeringen (de loonheffing) betalen. Je werkgever houdt die in op je loon. Maar als je alleen tijdens de vakantie werkt, kun je loonbelasting en premies vaak terugkrijgen. Je moet dan wel tenminste 300,- aan loon belasting en premies volksver zekeringen hebben betaald in één kalenderjaar. Die belasting kunt je terugvragen door een zogenaamd T-formulier in te vullen. Dat formulier kun je krijgen op het belastingkantoor. Heb je vragen over vakantie werk? Je kunt dan altijd terecht bij het plaatselijke arbeidsbureau. Makkelijker is het wellicht om te bellen naar de Vakantiewerklijn: 030-939333 Dit speciale telefoonnummer ingesteld door de CNV-jonge renorganisatie. In de maanden mei, juni, juli en augustus kun je met al je vragen terecht bij de vakantielijn. Dat kan elke maandag tot en met donderdag van 09.00 tot 21.00 uur en elke vrijdag van 09.00 tot 16.00 uur. Een medewerker van de CNV- jongerenorganisatie zit dan aan de telefoon en helpt je verder. Deze pagina is mede tot stand gekomen op basis van de bro chure 'Hoezo vakantie- ...WERK!' van de CNV Jonge renorganisatie. Het lijkt misschien vreemd, maar ook een vakantiewerker heeft recht op vakantie! Als je de hele maand vijf dagen per week hebt gewerkt, heb je tenminste recht op 20/12-dag vakan tie. Heb je geen hele maand gewerkt, of minder dan vijf dagen per week, dan wordt dat natuurlijk minder. En als je langer hebt gewerkt meer. Meestal werk je gewoon het aantal dagen dat je hebt afgesproken. Maar je baas moet dan ook loon beta len over de dagen dat je recht hebt op vakantie. Als je geen vakantiedagen hebt (uitbetaald) gekregen, dan moet je dat wel binnen zes maanden nadat je met werken gestopt bent opvra gen. Heb je tenminste 1/3 van de gebruikelijke werktijd (meestal 13 uur per week) gewerkt, dan krijg je ook nog vakantiegeld. Je hebt recht op minstens 8% (van je totaal verdiende brutoloon). Als je als vakantiewerker onder een CAO valt kan het aantal vakantiedagen en het vakantiegeld soms meer zijn. Vakantie geld dat niet is uitbetaald moet je binnen twee jaar opvragen. Hoeveel vakantiedagen Je hebt per maand minimaal recht op: (4x aantal arbeidsdagen a 8 uur per week): 12 Iris doet twee maanden vakanteiwerk in een bedrijf waarvoor geen CAO geldt. Zij werkt drie dagen per week. Zij heeft recht op: (4x3): ,jag per maand 12 In totaal heeft zij dus recht op twee dagen, omdat ze twee maanden werkt. 0 In de bloemen is er altijd wel wat te doen. Hoezo yakantiewerk :ni I

Het Nieuwe Stadsblad | 1990 | | pagina 13