Alleen eerste prijs voor TSF-er Robin Bakker i I „Metsponsors moet de club weer uitstraling krijgen LAUL I Il< SCV De Postduif Goede berichten SBV Juventus Paul Berg kan me nog meer vertellen over contactlenzen. PV De Vrijheid Internationaal jeugdtennis bij TSN HET NIEUWE STADSBLAD - WOENSDAG 4 JULI 1990 PAGINA 17 WATERWEG NOORD - Het begint bijna een tradi tie te worden dat het open tennistoernooi van het Schiedamse TSF wordt ge troffen door regen. Ook de editie van 1990 die zondag werd afgesloten met de fi nales werd geteisterd door flinke regenbuien, die het programma van de slotdag danig in de war stuurde. Maar evenals de voorgaan de jaren wist de wedstrijd leiding, met behulp van de hal van tennispark Kethel- hage, toch het programma af te krijgen, zodat om half tien 's avonds de prij zen uitgereikt konden wor den. Robin Bakker was de enige TSF-er die een eerste prijs in de enkelspelen in ontvangst mocht nemen. Het was voor de 20-ja- rige Bakker de tweede achter eenvolgende toernooi winst, want een week geleden won hij TSN. Ondanks die prestatie was hij niet geplaatst, evenals zijn tegenstander in de finale Bill de Koning, die dit jaar op Yellow Smash ook al de finale haalde. Maar net als in Vlaardingen moest de speler van MAAS Vlaardingen in de eindstrijd zijn meerdere erkennen. Robin Bakker zegevierde met 6-1 en 7- 6. Robin Bakker is aan een sterk seizoen bezig. „Ik heb daar nu ook de tijd voor. De af gelopen twee jaar heb ik weinig tijd aan het tennis kunnen be steden. Eerst was het school, en vorig jaar zat ik in militaire dienst. Nu werk ik bij mijn va der in de zaak en heb ik vol doende tijd om veel te spelen en te trainen", aldus Robin Bakker, die na deze overwin- Jfij/'W"*"" Bill de Koning (links) werd door Robin Bakker in het herenenkel D verslagen WATERWEG NOORD - Met ingang van de nieuwe dienstre geling van de ZWN (Zuidwest Nederland) 80 Rotterdam - Marconiplein - Schiedam - Spij- senisse en 82 Vlaardingen - Spijkenisse op een aantal over- itappunten aansluitgarantie. Dit betekent dat ZWN garan deert dat de aansluitende bus wacht wanneer uw bus vertra ging heeft, of dat voor een extra bus of taxi wordt gezorgd. De garantie geldt niet bij calamitei ten zoals gladheid, zware storm en afsluiting van wegen. Op de overstappunten waar de aansluitgarantie van toepassing is, zullen speciale borden de rei ziger informeren. Vrijdagmid dag heeft mr. C. J. Nygvist, pre sident van de Raad van Bestuur van Streekvervoer Nederland, het eerste bord onthuld op het busstation in Zierikzee. De ko mende dagen zullen ook borden geplaatst worden op Zierikzee Sas, Zeelandbrug Tol, Oude Tonge busstation, de Schaaps- weg en de halte Rijksweg A29. Direkteur Koelemij van Zuid- West-Nederland, herinnerde er aan dat aan het eind van het programma 'Honderd dagen zonder auto' de gelegenheid werd gegeven suggesties te doen van verbetering van het open baar vervoer. Bij de bellers was er veel belangstelling voor de bus. En het meest gewenst wer den betere aansluitingen. Eigenlijk is een overstap voor de reizigers altijd hinderlijk. Daarom poogt ZWN het aantal overstappers zo gering mogelijk te houden. Maar soms is het onvermijdelijk. Een goede aan sluiting heeft een korte over- staptijd, kent een goede oversta- paccommodatie en is betrouw baar. Om deze kwaliteit te kun nen bieden moeten er een goede infrastructuur zonodig door- stroomvoorzieningen voor de bus en een goede communicatie tussen de buschauffeur en de centrale verkeersleiding zijn. Wanneer aan deze voorwaarden is voldaan, kan aansluitgarantie worden gegeven. ZWN heeft nu drie weken erva ring met de aansluitgarantie. In deze weken hebben wij, mede ten gevolge van werkzaamhe den aan de Heinenoordtunnel, per week vijf tot tien keer van een taxi gebruik gemaakt, en ongeveer 15 keer is een extra bus ingezet om passagiers ter plekke te brengen. Zuid-West-Nederland kan na vandaag niet meer terug. Maar de uitstraling van deze stap gaat verder dan alleen het vervoerge bied van ZWN. De vraag zal opkomen of wat in het gebied van ZWN kan, niet ook in an dere delen van het land is te re aliseren. Dat betekent dat het streekvervoer als geheel na van daag niet meer terug kan. ning zeker is van promotie naar de C-lijst. Het damesenkel werd zoals bij na gebruikelijk dit tennisseizoen een overwinning voor Danielle van der Valk van het Vlaar- dingse Holy. Haar zege (6-03 en 6-4) op Carin den Bakker bete kende haar vijfde overwinning dit seizoen in het enkelspel. Vreemd genoeg had de wed strijdleiding van TSF de jonge Vlaardingse pas als achtste ge plaatst, terwijl zij onbedreigd aan de leiding gaat in het dis trictsklassement. Derde keer Jeroen van Assendelft mocht op TSF voor de derde keer dit sei zoen de hoofdprijs in het heren enkel C in ontvangst nemen. Eerder deed de 15-jarige speler van het Vlaardingse Holy dat al bij Nieuwerkerk aan den IJssel en De Hartel. In de finale op TSF was hij met 6-3 en 6-1 de baas over Steven Kool van het Maassluise Be Quick. „Ik heb een goed toernooi gespeeld en kon daardoor winnen", aldus Van Assendelft, die volgend jaar uit ^al komen op de B-lijst. „Ik heb nu twintig punten en ga daarmee nu al zeker naar de BI-lijst", zei de MAVO-leerling. Opvallend was overigens het ge mak waarmee hij de overwin ning in de wacht sleepte. Hij stond geen enkele set af en in de vier partijen die hij speelde (ex clusief een walk over en een bye) gunde hij zijn tegenstan ders slechts 16 games. De finale in het damesenkel C was een Maassluis onderonsje. Margreet Prins en Cora Vos komen bei den uit voor Be Quick en speel den dit seizoen samen competi tie in het tweede team. De twee kennen elkaar door en door, toch trok Cora Vos met ruime cijfers, 6-2 en 6-3 aan het lang ste eind. „Ik hoop alleen dat ik geen B word", liet de winnares na afloop weten. In het matig bezette B-onder deel bij de heren, slechts negen deelnemers, werd Berend van Toor winnaar. In de finale ver sloeg hij Ronald Verhey. In het damesenkelspel waren zelfs zo weinig inschrijvingen dat een poule werd gespeeld. Gon Anne Vos werd eerste, Luciën Sig- mond tweede. De overige uitslagen: GDV: Truus en Gé van Bemmel - Gré Olthof/Wim de Bruijn 4-6, 7-5, 7-5. DDV: Joke van Loon/Gré Olthof - Lieneke Boersbroek- /Hannie Verheul (poule). HDV: Eben de Haart/Herman Peeman - Ad Soeters/Theo de Veth 7-5, 6-1. HEV: Harry Verstraten - Eben de Haart 9-6 (proset in de hal). GGD: Pauline van der Bilt/Bill de Koning - Suze Schril/Jan van Eijsden 6-1, 6-3. DDD: Hanneke Hoogerwer- f/Anniek Meijer - Wil de Guust/Marjo van Zeijst 6-3, 6- 3. HDD: Jaap van Ardennen/Jan Steven Kool (links) en Jeroen van Assendelft speelden de finale herenenkel C Bijl - Cees en Jan Zoetmulder 6-4, 6-1. GDC: Jolien en Ro land Veldhoven - Christine Bruggeman/ Robin Kloek 6-4, 6-3. DDC: Nancy Kwok/Desi- ree Groeneveld - Marloes van der Windt/Christine Bruggemen 7-6, 7-5. HDC: Arno van Vugh- t/Roland Veldhoven - Piet Ver- mey/Martin Knoester 6-1, 7-5. GDB: Lucien Sigmond/Andrea Coppoolse - Gon Anne Vos/Re- né Koppe (poule). HDB: Peter Wilhelmy Damsté/Enrico de Boer - Eric Bakker/René Koppe 7-6, 6-2. SCHIEDAM - De duivenhou- ders van SCV De Postduif had den het afgelopen weekend voor twee vluchten hun duiven inge- korfd. De eerste vlucht was be stemd voor oude duiven. De in totaal 202 oude duiven werden om 8.30 uur gelost in Chantilly. De terugreis vergde 330 kilome ter. De eerste prijsduif arriveer de om 12.27 uur, de laatste om 13.26 uur. De eerste tien prijzen gingen naar: 1; L. Brusse, 2 en 7; J. Bokkers, 3 en 8; J. Koster, 4; A. Salari, 5; H. Jansen, 6; A. Brouns- Schemkes, 9; A. Loke en 10; L. Toutijn- H. Homburg. De tweede vlucht was voor jon ge duiven broed 1990. In totaal werden 617 duiven 's middags met onweer in de lucht gelost in SCHIEDAM - De Schiedamse basketbal vereniging Juventus heeft een heerlijk weekend ach ter de rug. Allereerst keurde de leden afgelopen vrijdagavond het sponsorcontract met Thom son goed, waardoor de vereni ging een naamsverandering zal ondergaan. Hetzelfde weekend werd bekend dat het eerste da mesteam alsnog promoveerde naar de eerste klasse van het rayon. Met grote meerderheid verleen den de leden van Juventus tij dens de algemene ledenvergade ring toestemming om een 3-ja- rig sponsorcontract te onderte kenen met Rema Electronics, het verkoopkantoor voor het Franse bedrijf Thomson. Tij dens de stemming onthielden van de vijftig aanwezige leden drie zich van stemming, alle an deren stemden voor. Na teke ning van het contract zal de naam van de vereniging gewij zigd worden in SBV Thomson. Alsnog promotie Na de promotie van de Juven tus herenselectie naar de eerste klasse van het rayon, gaan ook de dames van 'Juve' volgend seizoen in deze klasse spelen. De dames van coach Peter Snel waren in de competitie, waarin zij dit seizoen debuteerden, als vijfde geëindigd. Begin juni werd bekend dat diverse teams zich uit hogere klassen terug trokken. Ook weigerden ver schillende teams promotie. De daarna vastgestelde beslissings wedstrijd tegen Dunkinn werd door Juventus met twee punten verschil verloren, waardoor kans op promotie verkeken leek. Dit weekend maakte de basketbal bond echter bekend dat er door het afhaken van een team, alsnog een toegangsbewijs voor de eerste klasse rayon klaar ligt voor de Juventus-da- mes. Duffel voor een terugreis van 97 kilometer. De eerste duif be reikte zijn eigenaar om 15.46 uur, de laatste was er om 16.01 uur. De eerste tien prijzen wa ren voor: 1 en 2; H. Jansen, 3, 4 en 10; L. Lems- R. Brolding, 5; A. Brouns- Schemkes, 6; T. Stieber- T. Jelijt, 7; G. Speijer en dochter, 8; A. Loke en 9; L. Brusse. Hij is contactlensspecialist (ANVC- gediplomeerd), hij weet er écht alles van, en hij verkoopt ze zelf! Zo iemand kun je toch niet serieus nemen? Als 't gaat om brillen of lenzen is Paul Berg bloedserieus. Oké, hij is enthousiast over contactlenzen, maar uw ogen en uw gezicht zijn z'n eerste, voornaamste en laatste zorg. ANVC-contactlensspecialist - OV-optometrist Nolenslaan 418 - Schiedam - tel: 010-4735384 SCHIEDAM - Postduiven vere niging De Vrijheid nam afgelo pen weekend deel aan een wed vlucht vanuit Chantilly over een afstand van 330 kilometer. In concours stonden 163 dui ven, die om 8.00 uur gelost wer den. De eerste duif was om 11.50 uur thuis, de laatste volg de om 12.07 uur. De eerste tien prijzen waren voor: 1; combina tie Van der Vijver, 2 en 10; C. Robart, 3; F. Bodeving, 4; P. van Diest, 5; R. Wijnties, 6; C. Breur, 7; L. Triel, 8; G. Breur en 9; gebroeders Van der Bos. VLAARDINGEN - De noodkreet van Arie Kegel, voorzitter van voetbalver eniging Zwaluwen, twee maanden geleden in het clubblad heeft veel losge maakt in de naar de derde klasse gedegradeerde club. Kegel vroeg in bijna wan hoop om een aantal leden, dat zich wilde gaan inzet ten voor de vereniging en vooral het organiseren van aktiviteiten. „Er moest te vens een langetermijnbe leid gaan komen bij Zwa luwen", vult hij zijn harte- kreet aan. Zijn oproep heeft een gewillig oor ge vonden en de Holyvereni- ging staat aan de voora vond van een nieuwe bloei ende periode. Henk Sey was één van de ze ventig mensen die zich binnen Zwaluwen aangesproken voelde door oproep van de voorzitter. Zelfs meer dan dat. Hij voelde zich zelfs geroepen zich nadruk kelijk te gaan inzetten voor de vereniging. „Er ontbrak bij Zwaluwen voldoende financiën om allerlei zaken van de grond te krijgen", steekt de vader van twee bij Zwaluwen voetballende zoons van wal. „Om daar iets aan te doen hebben we een commissie ingesteld die op zoek is gegaan naar sponsors. Het vinden van geldschieters is niet gemakkelijk en daarom hebben we eerst een plan opgesteld met als uitkomst een sponsorpakket, dat voor sponsors duidelijkheid geeft". Diverse mogelijkheden In een net en overzichtelijk schrijven biedt de commissie de potentiële sponsor de diverse mogelijkheden tot financiële steun aan. Een bedrijf is al sponsor voor een bedrag van 5.000 gulden, het co-sponsor- schap kost 1.500 gulden. Daar naast kan men ook Vriend van Zwaluwen worden, kosten 500 gulden. De twee laatste moge lijkheden zijn wedstrijdsponso- ring en reclameborden. Inmiddels hebben 15 bedrijven zich aangemeld. Over de verde ling van de sponsors (co-spon- sor of niet) wil Henk Sey zich niet uitlaten. Maar een simpele rekensom leert dat 15 co-spon sors in elk geval goed zijn voor 22.500 gulden. „Dit hebben we na zes weken al bereikt", vertelt de 36-jarige ondernemer, die zelf komend seizoen met zijn bedrijf Desenco shirt-sponsor wordt, met gepaste trots. „We streven niet naar een bepaald aantal bedrijven of een bepaald bedrag. We zien wat dat betreft wel waar we uitkomen". Bekenden De meeste van de bedrijven die tot nu toe hun financiële steun toezegden, zijn mensen die lid zijn van Zwaluwen of bekenden van de vereniging. „Het is nu vlak voor de zomervakantie ei genlijk geen beste tijd om be drijven te benaderen". Volgens Sey heeft de degradatie afgelo pen seizoen geen invloed op de aantrekkingskracht van het ini tiatief. „Veel zakenmensen vin den het leuk om iets voor een club te doen die hen aanspreekt. Naast deze zakelijke kant, speelt ook mee, dat we voor de sponsors speciale avonden gaan organiseren. Zakenmensen uit verschillende branches vinden dat, zo weet ik uit eigen erva ring, heel prettig. Kontakten in het zakenleven is heel belang rijk", aldus Sey. Aantrekkelijk Met het binnengehaalde geld wil Sey c.s. Zwaluwen weer een uitstraling geven. „Zwaluwen is de laatste jaren heel voorzichtig geweest met naar buiten treden, dat moet veranderen. Vlaardin gen en omstreken moet weten dat Zwaluwen er weer is", klinkt het ambitieus. Het geld wordt dan ook evenredig ver deeld tussen de jeugd en de se lectie. „We streven wel presta ties na, dat spreekt toch het meeste aan. Als we alleen zou den voetballen voor ons plezier, hoef je hier niet aan te begin nen. Juist daarom moeten we zorgen dat Zwaluwen een aan trekkelijke club wordt voor zo wel jeugdspelers, als eerste team-spelers". Dundee United Een voorbeeld van de plannen is de wedstrijd die het eerste van Zwaluwen op 9 augustus speelt tegen het Schotse Dundee United, waar verschillende Schotse internationals spelen. Ook de komst van Gerrie Muh- ren (op 17 augustus) behoort tot de nieuwe aktiviteiten van Zwa luwen. „De komst van Gerrie Muhren wordt ook niet eenma lig. We hebben met het afge sproken dat hij over het hele seizoen meerdere keren zal ko men om de jeugd te trainen. Het grootste plan hebben we ei genlijk met een nog aan te stel len hoofd-jeugdtrainer. Dat moet een man worden die de jeugd aanspreekt, over diplo ma's beschikt en een stimule rende werking heeft op de hele jeugd-afdeling. Ik bedoel niet al leen richting de spelers, ook richting ouders en leiders. Die man moet ook het bestuur ad viezen geven over het te volgen technische beleid. Noem hem een soort Wim Jansen", aldus Henk Sey. Het is dat hij zelf Jansen noemt, want het hele plan lijkt veel op hoe John van Dijk uit het slop haalde. „We willen daar zeker niet op lijken. Hoewel ik in Schiedam woon en daar een bedrijf heb, denk ik er niet over sponsor te worden bij SVV", laat Sey zijn aversie tegen de nieuwe ere-divisionist weten. Jeugdcommissie voorzit ter Arie van den Bos is bijzon der ingenomen met het initia tief en maakt zelf ook deel uit van de commissie. „Het is van daag heel belangrijk dat je de jeugd meer biedt dan tweemaal per week trainen en op zaterdag een wedstrijdje. Het probleem daarmee is altijd de kosten, daar gaat nu verandering in ko- Henk Sey (rechts) initiatief nemer van de sponsoraktie bij Zwaluwen, met naast hem voorzitter Arie Kegel men", zegt Van den Bos, die één wens, met zijn kroost naar het PSV-stadion, al in vervul ling ziet gaan. Accommodatie Hoewel Zwaluwen een uitste kende accommodatie heeft met tribune en voldoende velden, heeft Henk Sey zijn gedachten al de vrije loop gelaten. „Het dak van de kleedkamers moet vervangen worden. Waarom zouden we daar dan niet gelijk onze accommodatie uitbreiden met een sponsorruimte er bo venop? Dit zijn nog slechts wat gedachten die er leven, want het zal niet allemaal binnen enkele maanden te realiseren zijn", meent de sponsorman, die zelf zegt gek te zijn van voetbal en bij SVV en Sparta in de jeugd speelde. Gedreven vervolgt hij: „Ik trek nu die kar, maar in de toekomst moeten anderen mij volgen. Dit allemaal om Zwalu wen beter te maken, want daar draait het allemaal om". SCHIEDAM - De Schiedamse tennis vereniging TSN organi seert deze week een open jeugd- toernooi. Aan het toernooi ne men ruim 200 jonge tennissers deel uit heel het land. Vooral uit het district Zeeland is een sterke afvaardiging gekomen. Vrij onverwachts heeft het toer nooi een internationaal tintje gekregen door toewijzing van de KNLTB van vier buitenlandse deelnemertjes uit Amerika en Duitsland. Om niet in de pro blemen de te komen met lange reistijden, zijn veel deelnemers ingekwartierd bij leden van TSN. Dat er vanuit heel Neder land belangstelling is voor het toernooi van TSN, komt vol gens het bestuur door de posi tieve publikaties in officiële or ganen van de tenisbond. Zo is TSN onderscheiden voor het best verzorgde clubblad van het district Rotterdam en de pro motie van het rolstoeltennis. Het toernooi wordt zondag 8 juli besloten met de finales. TSF open weer geteisterd door regen Aansluitgarantie ZWN zichtbaar PEG Bij Zwaluwen staat veel te gebeuren

Het Nieuwe Stadsblad | 1990 | | pagina 17