Spoorwegverbinding Schiedam Vlaardingen - Maassluis 100 jaar mm 010-4230388 -x E BEVOLKING 0LLAND OPRUIMING HUTTEN Nu op dinsdag en woensdkg I PASVORMSCHOENEN SCHOENEN WAARDEBON SBB Bert Visser in Immanuelkerk Historische kilometer r SOLLICITATIE-COUPON kunt u via UW THUISKRANT laten weten dat zij uw aanbieding niet mogen missen. En dat tegen een extra aantrekkeliikaarlet! Bel UW THU 070-190.2 o.a. Onze College All-in permanent knippen* voorbehandeling, cremebehandeling, versteviger, wassen- watergolven(föhnen) lak) voor kort haar van f. 59,50 voor 47,50 en voor lang haar van f. 67,50 voor 55,00 I? HET NIEUWE STADSBLAD - VRIJDAG 6 JULI 1990 PAGINA 10 4 WATERWEG NOORD - Over ruim een jaar, name lijk op 17 augustus 1991 is het precies 100 jaar gele den dat de stations Maas sluis en Vlaardingen van de Hollandse IJzeren Spoorweg werden geopend en via het station Schie dam werden verbonden met het landelijke spoor wegnet. Enkele jaren later werd de ver binding doorgetrokken van Maassluis naar Hoek van Hol land. De Nederlandse Spoorwegen heeft nog geen plannen voor een groots opgezette feestviering van een eeuw openbaar vervoer in de regio. Sterker nog, men wist daar niet dat het eeuwfeest er aan komt. De Vereniging te gen Milieubederf in en om het Nieuwe Waterweggebied heeft zich inmiddels wel gebogen over 100 jaar spoorwegen in de drie Waterwegsteden. Men wil de herdenking plaats laten vinden binnen een kader waarbij bezinning plaats vindt over de huidige situatie van het verkeer en vervoer en te streven om de leefbaarheid in dit deel van Rijnmond door verkeer en vervoer niet verder te laten ver slechteren. Oplossingen De vereniging met de zeer lange naam verwacht dat het weer in beeld brengen van oplossingen - -voor vervoersproblemen van 100 jaar geleden als voorbeeld kan dienen om nieuwe vormen wan vervoer en aanpassingen aan het bestaande verkeer in dringend onder de aandacht van groepen burgers van de jsfieuwe Waterweg-gemeenten te brengen. -Blaast traditionele zaken als een tentoonstelling, een presentatie van huidig materieel van de spoorwegen en braderie-achtige ^ktiviteiten kan men de herden king in een milieukader plaat sen door het gehele verkeer en Tegenwoordig gaat het met wat moderner materiaal, zoals staat bij de NS halte Schiedam-Nieuwland. deze NS hondekop die hier stil vervoer in de regio aan de orde te stellen en aandacht geven aan problemen die er mee samen hangen. Het gaat dan om pro blemen als ruimtebeslag, lucht verontreiniging, natuuraantas- ting, bereikbaarheid binnenste den enzovoort. Door de herden king binnen een milieukader te plaatsen kan de aandacht geves tigd worden op oplossingen die landelijk vaak al zijn aangege ven en toepassing hebben ge vonden. De vereniging noemt herziening opzet openbaar ver voer in de regio, een nieuwe spoorverbindingen Maassluis - Den Haag, kilometerreduktie- plannen, een spoor-tramverbin- ding tussen Schiedam en Delft, en evenzo tussen Schiedam en Zoetermeer, carpooling-projek- ten, busvervoer van personeel naar bedrijven enzovoort. Naar hun mening kunnen deze oplos singen gebracht worden, wan neer er brede steun in de sa menleving voor is. „Alleen een politiek draagvlak binnen de ge meente is bepaald onvoldoen de", aldus deze vereniging. Gelet op de wenselijkheid tot bezinning over het verkeer- en vervoerbeleid in de regio en ge let op mogelijkheid die de her denking van het hondeijarig be staan van spoorverbinding Schiedam-Vlaardingen-Maas- sluis biedt, wil men wensen, ideeën, suggesties en voorstellen die bij u en bij betrokken doel groepen leven te inventariseren en via een rapportage onder aandacht van het publiek te brengen; en voorts het jubileum van de spoorverbinding te her denken met verwerking van de uit de samenleving ontvangen suggesties zijn gedaan. HERVORMDE GEMEENTE KETHEL 100 jaar geleden ging het met stoom op het baanvak Schiedam - Vlaardingen - Maassluis. MAASSLUIS - De serie orgel concerten in de Immanuelkerk te Maassluis zal worden voort gezet door Bert Visser, organist te 's Gravenzande. Het concert begint morgenavond om 20.15 uur. Bert Visser behaalde onder lei ding van Koos Bons de staatsdi- ploma's A en B. Hij gaf met veel succes reeds meerdere or gelconcerten, onder andere in de Immanuelkerk. Na de ope ning van het concert met wer ken van Bach zal het program ma worden voortgezet met wer ken uit de romantiek. Tot slot heeft Bert Visser gekozen voor een psalmbewerking van Jan Zwart. MAASSLUIS - De vierde 'His torische Kilometer' van dit Sei zoen wordt zaterdag 7 juli gelo pen. Met begeleiding van een VVV-medewerker wordt vanaf het Gemeentemuseum aan de Zuiddijk een wandeling ge maakt, waarbij o.a. de binnen stad, de havenkom, het Schan seiland en de Grote Kerk wor den bezocht. De wandeling begint om 11.00 uur en duurt ongeveer ander half uur. Er zijn geen kosten aan verbonden. Het maximaal aantal deelnemers is 20 perso nen. Bezorgen bij Top-Team: de snelste weg naar een brommer, cd-speler, walkman etc. Je bezorgt onze folders en kranten (o.a. Uw Thuiskrant in de vakantie periode.) En met een paar uur werken per week spaar je ze zó bij elkaar. Want, het is prima verdienen bij Top-Team. Bel of stuur de coupon vandaag nog op: dan kun je snel aan de slag. Minimum leeftijd: 15 jaar. (tussen 9.00 - 17.00 uur) Top-Team bezorgers(sters) zijn WA- verzekerd, hebben 'n wijk in de buurt, krijgen een gratis fietstas in bruikleen en worden altijd korrekt betaald. Top-Team huis-aan-huis verspreidingen B.V. Rijnhaven Z.Z. 24-32, 3072 AJ Rotterdam. Bel voor een 'Rondje Zuid-Holland' 070 - 190.285 van onze voorjaarskollektie in dames-heren en kindermaten damesschoenen t/m mt. 44 kinderschoenen v.a. wijdte 1 lederen damestassen v. Hogendorplaan 115. Vlaardingen Tel. 4703516 Lid Ned. ver. v. schoentherapeuten Lid Stichting gezond lopen vrijdagavond koopavond. Met deze bon krijgt u bij Kapsalon Profiel na 9x wassen- watergolven de 10e GRATIS" Naam: Adres: Postcode: Plaats: m icrp Alle diensten en bijeenkom sten, voor zover niet anders dan vermeld, zondag 8 juli. Wij maken de inzenders er op at tent dat deze rubriek alleen bestemd is voor de wekelijkse zondagse (of door-de-weekse) kerkdiensten. Alle andere ker kelijke aktiviteiten kunnen daar in verband met plaats ruimte niet meer worden op genomen. GEREFORMEERDE KERK SCHIEDAM De Ark, 09.30 uur: ds. N. K. Mos. Dorpskerk, 09.30 uur: ds. Chr. Brakema. Magnalia Deikerk, 10.00 uur: ds, Th. Weerstra, Berkel en Rodenrijs; 17.00 uur: ds. Chr. Brakema. Bethelkapel, 10.00 uur: dhr. G. A. Bruin, Rijswijk. Christelijk Gereformeerde Kerk, „Hoeksteenkerk", Wa rande, hoek B.K.-laan, 09.30 uur: Dienst des Woords; 15.00 uur: ds. J. P. Boiten. Ned. Geref. Kerk, kerkge bouw Westvest 30, geen opga ve. Evangelische Lutherse Ge meente, Oranjestraat, geen opgave. HERVORMDE GEMEENTE SCHIEDAM Grote Kerk, Lange Kerk straat, Schiedam, 10.00 uur: ds. P. H. Quartel, Gouda; 17.00 uur: ds. D. A. Snijder, Abben- broek. Opstandingskerk, Burg. Honnerlage Gretelaan, Schiedam, 10.00 uur: ds. G. de Lang. Bethel-Kapel, Nieuwe Maas straat 68d, Schiedam, 10.00 uur: dhr. G. A. Bruin, Rijswijk. Huize „Thomas", Griekse- straat 18, Rotterdam, 10.00 uur: ds. S. den Blaauwen, Rot terdam. Dorpskerk, 09.30 uur: ds. Chr. Brakema. St. Martinuskerk, geen dienst. Ark, 09.30 uur: ds. N. K. Mos. Nederlandse Protestanten Bond, kerkgebouw Westvest 92, 10.30 uur: ds. H. J. Bos, Ab- bekerk. Leger des Heils, Lange Ha ven 27, 10.00 en 18.30 uur: sa menkomsten o.l.v. kapiteine J. J. de Heer. Jehovah's Getuigen, Nieuwe Haven 155a. Openbare lezin gen. Nieuwe Haven 155a. Ge meente Nieuwland, zondag 10.00 uur: Thema: Zult u ont komen aan het lot van deze wereld? Gemeente Oud Ma- thenesse, zondag 17.00 uur: Thema: Koestert u wrok of bent u vergevingsgezind? Pinkstergemeente „Morgen stond", 10.00 uur: samenkomst Kerkgebouw De Ark, Harg- plein. Herv. Gem. op Ger. Grond slag, in de Rank, Schiedam, dhr. Bakker, Sliedrecht. Herv. Evang. op Ger. Grond slag, aula Scholengem. De Burcht, 10.00 uur: ds. J. J. Verhaar, Nieuwerkerk a/d IJssel. R.K. Parochie St. Jan de Do- perkerk, Mgr. Nolenslaan 99, Nieuwland, geen opgave. R.K. Parochie van de H. Li- duina en O.L. Vrouw Rozen krans, Singel 106. Celebrant en predikant: pastoor P. M. Vismans. Zaterdag 18.30 uur: eucharistieviering, zondag 9.15 uur: Hoogmis (muzikaal ver zorgd door het herenkoor I.H.D. met meerstemmig la- tijnse zang); 11.00 uur: eucha ristieviering. Kapel Huize Frankeland, St. Liduinastraat 10. Celebrant en predikant: pastoor P. M. Vismans. Zaterdg 17.15 uur: eucharistieviering. R.K. Visitatiekerk, Dr. Schaepmansingel 3, Schie- dam-West, Zaterdag 18.30 uur: viering met orgelspel en sa menzang. Zondag 9.30 uur: ge zongen viering m.m.v. het ge mengd koor Polyhymnia. De vieringen worden dit weekend geleid door pater L. Klinken berg o.p. In de komende week is er alleen een viering óp disndag om 9.15 uur. Parochie van het H. Hart, Rijnstraat 1, Zaterdag 19.00 uur: Eucharistieviering mët orgel en samenzang. Zondag 10.00 uur: Hoogmis. St. Jacobus Kethel,9.45 uur: Eucharistie met samenzang en orgel. Pastor K. Veltman leidt de viering. St. Martinuskerk, Wm. An- driessenlaan. Zaterdag 18.30 uur: Eucharistie met samen zang en orgel; zondag 11.00 uur: Eucharistie met samen zang en orgel. Pastor K.. Velt man leidt de vieringen. Oud-Katholieke Kerkdienst, Dam 30, Schiedam, 10.15 uur: Eucharistievering 5e zondag na Pinksteren. Nobelstraat 24, Rotterdam (Blijdorp). Joh. Maasbach Wereldzen ding, Havenkerk, Lange Ha ven 70, vrijdag 19.30 uur: Bij belstudie o.l.v. br. Holder. Za terdag 17.30 uur: Kaderclub: 13 tot 17 jaar, 20.00 uur: Jeugd dienst: 17 tot 30 jaar. Zondag 10.00 uur: Hèilig avondmaal- dienst, vanaf 09.30 uur orgel spel door br. Horsmeijer. Te vens kinderopvang tot 14 jaar. 1 Gemeente van Christus, Swammerdamsingel 27a. Zondag 11.30 uur: samen komst; 11.30 uur: Bijbelstudie, ook kinderbijbelklassen, voor alle leeftijden. Schieland Ziekenhuis, Aula/ kapel, Juliana van Stolberg straat, Eucharistieviering op zaterdag 7 juli om 18.30 uur. Voorganger: pater W. Oost rum. Oecumenische zondag viering om 10.30 uur, voorgan ger ds. Y. Stienstra, muzikale medewerking Pr. P. v.d. Veer donk. Vakantieweik! Bij Top-Team kun je direkt aan de slag JA, ik word bezorger(ster) bij Top-Team. Naam Adres Postcode Woonplaats Telefoon Geboortedatum Stuur deze coupon in een gesloten envelop aan Top-Team, Antwoordnr. 5131, 3000 VB Rotterdam. (Postzegel plakken hoeft niet). Schiedam, Lange Kerkstraat 17, tel.(010) 426 82 89

Het Nieuwe Stadsblad | 1990 | | pagina 10