BELOOFD: A-tennistoernooi op Spieringshoek Klaassen voorzitter PPSC Diplomazwemmen Winnares van promotie-actie Expositie Nieuwe voorzitter Schiedam voetbal Bruidspaar van de maand? Voorbereiding yy Martinit Toeristische Museumtram Dunn-Packer Band Wandelconcert ËlH HET NIEUWE STADSBLAD - VRIJDAG 6 JULI 1990 PAGINA 9 WATERWEG NOORD - Tot en met zondag wordt op golfbaan Broekpolder het nationaal open ge speeld. Het toernooi is woensdag van start ge gaan. Eigenlijk zou het toernooi gespeeld worden op de Hilversumse Golf club. Het bestuur van de Hilversumse baan deelde de Nationale Golf Federa tie echter in een laat stadi um mee, dat de kwaliteit van hun greens door de structurele maatregelen die zij hebben getroffen, mo menteel zodanig is dat er moeilijk gespeeld kan wor den. Vanwege het lange- termijn-plan kan ook de maaihoogte niet op het vereiste aantal millimeters worden gesteld. De Hilversumse baan kon het nationaal open dus niet organi seren en moest de NGF op zoek naar een andere lokatie. De golfbond is dan ook verheugd dat Broekpolder op de korte ter mijn bereid is gevonden het toernooi te willen huisvesten. Het nationale toernooi wordt voor de zestigste keer georgani seerd. Deelnemers Aan het kampioenschap nemen in totaal negentig golfers deel, waarvan er vijftig professional zijn en veertig amateur. Onder de deelnemers ook bekende na men van het jaarlijkse Europese kampioenschap voor golflera- ren, dat ook op Broekpolder ge- John Woof is kanshebber voor het nationale kampioenschap ^"g^joh^Woof.'5 J°naS S3X" Jonas Saxton werd vorig jaar winnaar van het nationaal open en zal dit jaar alles in het werk stellen om zijn titel te prolonge ren. Veel concurrentie zal hij ondervinden van de Nederlan der Ruud Bos, die in 1988 het toernooi op zijn naam schreef, maar vorig jaar niet deelnam. Andere kanshebbers uit ons ei gen land zijn John Woof, die de laatste vijf jaar vier maal bij de eerste drie eindigde en vorig jaar achter Saxton eindigde. Een andere Nederlandse kanshebber is Rolf Muntz, die onlangs de eerste Nederlander werd die het open Britse amateur kampioen schap won. Gratis toegang Het toernooi is woensdag be gonnen met een Pro-am, waar aan ook Pieter van Vollenho ven aan deelnam. Donderdag zijn de eerste 18 holes gespeeld. Na vrijdag, als de tweede 18 ho les gespeeld zijn, mogen de bes te 36 spelers door naar de laat ste twee dagen, de zaterdag en de zondag. In het geval van een gelijke stand na 72 holes, zal een zogenaamde sudden death playoff over de eerste en de ne gende hole beslissen wie de titel komend jaar mag dragen. Het totale prijzengeld bedraagt 32.500 gulden. Daarnaast staat er een Volvo 460 klaar voor de speler die er in slaagt op de 13e hole een hole-in-one te slaan. Op alle dagen van het nationaal open hebben toeschouwers gra tis toegang tot de golfbaan. Over 5 minuten staat uw huurauto klaar Singel 41-45 3112 GJ Schiedam telefoon 010-4262428 SCHIEDAM - Voetbalvereni ging Martinit gaat in de voorbe reiding op het komende seizoen in het weekend van 11 augustus op trainingskamp in Beekber gen, waar het team tevens een oefenwedstrijd speelt tegen de plaatselijke voetbalvereniging. De verdere oefenwedstrijden voor Martinit zijn: dinsdag 14 augustus Martinit-Leonidas 19.15 uur), zondag 19 augustus Martinit-Blijdorp (14.00 uur), dinsdag 21 augustus eerste be kerronde, donderdag 23 augus tus Martinit-VDL (19.00 uur), zondag 26 augustus speelt Mar tinit tegen een nog onbekende tegenstander (14.00 uur), dins dag 28 augustus tweede beker ronde of Martinit-TOGB (19.00 uur). WATERWEG NOORD - Op het tennispark Spieringshoek wordt van maandag 9 tot en met zondag 15 juli het groot- Rijnmond toernooi gehouden. Het is voor het eerst dat Schiedam een A-toernooi SCHIEDAM - Op het Stadserf barst maandag 9 juli voor de veertiende keer Jeugdland los. Het drie weken durende spek takel, waarbij de Schie- damse jeugd zich geen mo ment hoeft te vervelen. Maandag wordt het grote openingsfeest gehouden, waarna Jeugdland vanaf dinsdag de wijken intrekt. Een uitgebreid overzicht van wat, waar en wanneer i Ton Laros treedt dinsdag op in De Blauwe Brug. wordt de komende weken gepubliceerd in Het Nieu we Stadsblad. Het openingsfeest op het Stad serf belooft weer een heel bij zonder gebeurtenis te worden. Er zijn tal van spelattributen aanwezig, zoals een hobbelgiraf- fe, de toren van Pisa, een zweef- en draaimolen en de Miss Pig gy trein. Voorts kan de jeugd zich vermaken op een enorm kasteelluchtkussen. Nieuw dit jaar is een Oosters vliegend ta pijt. Maar er worden ook voorstel lingen gegeven. De dolkomische Fratelli Fiasco toont z'n malle fratsen, er wordt poppenkast ge speeld en Theater Mang geef twee spectaculaire voorstellin gen met reuzenpoppen. Iedere deelnemer krijgt gratis een ballon, een zonnepet, pop corn en een suikerspin. Voor de dorstigen staat bovendien een speciale koe klaar, waaruit li monade kan worden gemolken. Het openingsfeest van Jeugd land 1990 begint om 11.00 uur en duurt tot 15.00 uur. Alle at tracties zijn gratis. De wijken in Vanaf dinsdag 10 juli gaat Jeugdland dan de wijken in. Om 10.00 uur start een creatie ve activiteit in Hof van Spa- land, terwijl vanaf 10.15 uur een spelcircuit staat opgeteld op het Dr. Wibautplein. Kinder theater Ton Laros geeft om 14.00 uur een voorstelling in de Blauwe Brug aan het Bachplein 590. Om 14.00 uur start de creativiteit op het Dr. Wibaut plein en verhuist het spelcircuit naar het Frans Halsplein. Alle activiteiten zijn gratis, behalve het theater (toegang een gul den). Woensdag 11 juli kan de jeugd creatief bezig zijn op het Wil- helminaplein (10.00 uur). In de Marconistraat is het vanaf 10.15 uur sport en spel gebla zen. Om 14.00 uur geeft Kin- dercircuis Jojo een voorstelling in wijkcentrum Nieuwland aan het Dr. Wibautplein 165 (toegang een gulden). Op het Hemaplein gaat dan weer de creatieve activiteit van start, terwijl sport en spel verhuist naar de Vlaardingerdijk tegen over de J. Marisstraat. Donderdag 12 juli begint om 10.00 uur creativiteit aan het Dr. Wibautplein en gaat om 10.15 uur het spelcircuit van start op het schoolplein van De Klinker, aan de Warmoezenier- straat. Om 14.00 uur treedt de Eén van de reuzenpoppen van Theater Mang. houden wordt. Bij de heren wordt een schema gehanteerd met 32 spelers, waarvan Albert Baan als eerste geplaatst is. Bij de dames worden 16 tennisters verwacht en Marianne van der Torre staat daar bovenaan de plaatsingslijst. Het A-toernooi begint woens dag om 13.00 uur en de finales worden gespeeld op zondag. De heren om 14.30 uur, de dames om 12.00 uur. Volgens de regels van de bond moet er voor een A-toernooi ook kwalificatiewed strijden gespeeld worden. Deze wedstrijden beginnen maandag om 10.00 uur. Bij de heren ne men 32 spelers deel, waarvan er vier doorgaan naar het hoofd toernooi, bij de dames zijn die aantallen een factor twee klei ner. Gelijktijdig wordt er een BI, B2, Cl, C2, Dl en D2 toer nooi gehouden. Bij de heren BI is Mark Paul Burgersdijk als eerste geplaatst op de lijst van 32 deelnemers, bij de dames staan Inge Dolman en Lucienne Sigmond respectievelijk als eer ste en tweede geplaatst. SCHIEDAM - Nico Klaassen is de kandidaat voor het voorzit terschap van voetbalvereniging PPSC. De vacature van voorzit ter ontstond in het voorjaar door het overlijden van Eef Collé. Nico Klaassen is al enige tijd aktief binnen PPSC en is bereid gevonden de taak van voorzitter op zich te nemen. In de komende algemene ledenver gadering, die september gehou den zal worden, zal het bestuur de leden vragen de benoeming te bekrachtigen. Ook enkele an dere vacatures in het bestuur zijn nagenoeg ingevuld. Meisjesvoetbal PPSC is begonnen met een pu- bliciteits- en wervingscampagne voor het meisjes- en dames voetbal. Sinds vijf jaar heeft PPSC ook een vrouwelijke voetbalafdeling, die in competi tieverband wedstrijden speelt. Voor komend seizoen zijn twee dames- en één meisjesteam bij de KNVB ingeschreven. Door middel van aanplakbiljet ten probeert PPSC de afdeling onder de aandacht van eenieder te brengen. Belangstellenden voor het damesvoetbal kunnen kontakt opnemen met W. Meij- boom (tel. 4747858) of Silvia Faber (tel. 4261897). In het ka der van de publiciteitscampagne organiseert PPSC op 22 augus tus weer de Schiedamse penal tybokaal voor voetbalsters. WATERWEG NOORD - Ook dit seizoen rijdt er weer een Toeristische Museumtram door Rotterdam en wel van 12 juli tot en met 19 augustus. Het ma terieel waarmee wordt gereden, is hetzelfde als waarmee op 19 september 1905 de eerste elec- trische tramlijn in Rotterdam, van de Honingerdijk naar het Park, werd geopend. clown Snabbel op in het ge bouw 't Zuiderkwartier aan de Leliestrat 10 (toegang een gul den). Op het plein van De Klin ker kan men dan de creatieve talenten weer kwijt, terwijl het spelcircuit wordt geplaatst op het Vriendschapsplein (vanaf 14.15 uur). SCHIEDAM - Café Het Paard aan de Hoogstraat 162 biedt de gehele maand juli onderdak aan een expositie van Cor de Jong. De expositie toont een serie li tho's en enkele acrylschilderijen op papier. In het werk van Cor de Jong is geen duidelijk vast onderwerp of thema te ontdekken. Er wordt begonnen zonder een be paald idee, maar met zoeken en experimenteren wordt het uit eindelijke beeld gevonden. Cor de Jong ontving in 1988 een eervolle vermelding van de jury van de grafische tentoonstelling 'Grafiek nu' in Laren. Een creatie van Cor de Jong VLAARDINGEN - In café 'd Oude Stoep aan de Smalle Ha venstraat vindt dinsdag een op treden plaats van The Dunn- Packer Band. Keith Dunn en John Packer leerden elkaar kennen in Aus tin, Texas. Daar trokken zij een tijd lang op met muzikanten van the Fabulous Thunderbirds en Stevie Ray Vaughan. Deze tijd in Texas beïnvloedde hun repertoire zodanig, dat men van The Dunn-Packer Band niet alleen de traditionele Chi- cago-blues mag verwachten, maar zeker ook een portie dam pende Texas-blues. Met deze achtergronden en de swingende ritmesektie die een meer dan solide basis legt, staat deze band garant voor klasse en sfeer. Het optreden van The Dunn- Packer Band begint om 21.30 uur. VLAARDINGEN - In de Grote Kerk vindt morgen een wandel concert plaats, dat om 15.00 uur begint. Ronald van Baekel en Peter Ouwerkerk zullen tij dens deze middag het orgel be spelen tot circa 17.00 uur. tri Mevrouw Y.M. Buckers neemt de prijs en de felicitaties in ontvangst van de bedrijfsleider (links) en de vertegenwoordi ger. SCHIEDAM - In zwembad Zuid is op 30 juni weer voor di ploma's gezwommen. Er waren 28 kandidaten voor het A-di ploma en 24 voor het B-diplo ma, iedereen is geslaagd. Als commissie van het bad waren vertegenwoordigd: Martin Ba ron en Jenny Heinsbroek. De volgende kandidaten zijn ge slaagd: A-kandidaten: Nanja van Nie- len, Thomas v. Nieuwkasteele, Miranda Alblas, Ingrid Voogdt, Dennis Meyer, Jan v.d. tempel, Samuel Roest, Yvette Brussé, Annemarije Reurling, Samsi Sari, Eefje Rossen, Brenda Ver- meeren, Joyce Harte, Nathalie Smit, Aart Veth, Michel v.d. Knaap, Cindy Blomsteel, Ri chard de Bloeme, Merel v.d. Schalk, Jiska v.d. Vring, Tho mas v. Krugten, Veronique Ou- weneel, Lydia v. Berkel, Had- naan Khalid, Marloes Egberts, Angela Tomasowa, mw. Odete Momteiro en de heer J. Groen. B-kandidaten: Tessa Ketelaar, Melissa de Reuver, Eelko Murk, Danielle Hartman, Maico v. Wijngaarden, Wiesje v. Brenke- len, Irene Wiersma, Chanta Bo nefaas, Richard van den Adel, Rick Been, Kim van Schaik, Je roen Verkade, Danny Alburg, Patricia Bakker, Susie v.d. Tuyn, Marlous Meerkerk, Ma rijke Janse, Nanda Bakker, Pas cal Blom, Astrid Robijn, Tanja Ackermans, Aylin Saiilittürk. Ook op zaterdag 23 juni is er in hetzelfde zwembad gezwommen voor verschillende diploma's. Ditmaal was het voor het basis zwemdiploma, zwemvaardig- heid I, II en III en snorkelen A, B en C. In totaal namen 44 kan didaten deel, die allen slaagden. Als commissie van het bad wa ren vertegenwoordigd Martin Baron en Corrie Verdam. De geslaagde kandidaten zijn: Basisdiploma: Natascha van Er- kel, Remco Homburg, Peter de Kok, Murat Kinay, Lisa Heggel- man, Marieke van Zanten, Ma- riëlle Post, Marloes Petri, Derya Gumus, Dennis Heynemans, Ahmed Ozarda, de heer H. W. Bakker, Nellie Langeveld, Na- tasja Borsje en Audry Bouva. Zwemvaardigheid I: Harmony Dijkstra, Wouter Droog, Nancy van Uffelen, Ingrid Verheij, Elena Gelissen, Irene Coenra- die, Peter Wensing, Angelique Pols, Karin Fokkenrood en Se- nada Kaknjo. Zwemvaardigheid II: Davinia Wellerdieck en Sven Kooyman. Zwemvaardigheid III: Patrick de Regt, Edwin van Bueren en Michael Kremner. Snorkelen A: Gianfranco Sci- belli, Roy Korpei en Harmony Dijkstra. Snorkelen B: John van Oost- rom, Patricia Wolthuis, de heer T. Kooyman, Floris van Kleeff, Joop van de Lubben en Loek van Veen. Snorkelen C: Dennis Huiskens, Remon Ramaker, Edgar van de Schee, Roland van de Wulp en Nellie Langeveld. SCHIEDAM - Na veel inspan ningen is de SV en HV Schie dam er in geslaagd een nieuw bestuur voor de afdeling voet bal te formeren. Na een periode van 28 jaar als penningmeester gewerkt te hebben, is Willen van der Touw voorzitter gewor den. Hij volgt Nico van Huet op, die vanwege gezondheidsre denen een stapje terug heeft ge daan. Van Huet blijft wel als adviseur verbonden aan de voetbalafdeling, iets waarmee het bestuur gelukkig is, gezien zijn enorme ervaring. Dick Jan van Ewijk is de nieuwe secreta ris geworden, hij volgt Leo Dirks op, die door drukke werk zaamheden zijn funktie niet meer naar behoren kon verrich ten. John de Bondt is de nieuwe penningmeester en neemt deze funktie over van Ben Ozephius, die zich gaat bezig houden met de financiën van de kantine. Er zijn in het voetbalbestuur nog vacatures voor de funktie van pr-man of vrouw en wedstrijd secretaris, want die taak heeft De Bondt ook. Ook van het softbalfront van Schiedam is nieuws te melden. want Mereille Hammink en Jo- landa Droog zijn beiden opgeno men in het Nederlands softbal- team dat deze zomer gaat deel nemen aan het wereldkampioen schap in Amerika en het Euro pees kampioenschap in Italië. Gyselle Korpei en Sanne 't Hart blijven deel uitmaken van Jong Oranje. Willem van der Touw, voor zitter van de voetbalafdeling van SV en HV Schiedam SCHIEDAM - De Schiedamse mevrouw Y.M. Buckers is afge lopen donderdag hartelijk ont vangen in het filiaal Hagastraat van Albert Heijn. Zij is name lijk de winnares van een pro motie-actie van Dubro/Arzberg. Vier weken lang konden Dubro- kopers hun verjaardagsdatum insturen. Een notaris trok ver volgens de winnende data uit de binnengekomen inzendingen. Mevrouw Buckers is één van de gelukkigen en mocht uit handen van de vertegenwoordiger van Dubro en de bedrijfsleider van het Albert Heijn-filiaal een Viva Blanca servies (winkelwaarde 580,-) in ontvangst nemen. A.s. bruidsparen (ook koperen, zilveren- en gouden bruidsparen) kunnen hun trouwkaart opsturen naar: Het Nieuwe Stadsblad, Postbus 257, 3100 AG Schiedam. Uw trouwfoto komt misschien op de speciale bruidspagina en u's" ontvangt dan ook 150,- aan waardebonnen te besteden bij de deelnemende adverteerders die deze aktie mogelijk v maken. Wie dat zijn leest u op de speciale bruidspagina, iedere laatste vrijdag van de maand. Open golfkampioenschap dit jaar op Broekpolder in ge- Jeugdland barst weer los mmm

Het Nieuwe Stadsblad | 1990 | | pagina 9