Tegenstrijdig optreden Sander van der Meer Pas daarna kunnen maatregelen worden genomen Hoofdrol aan bat en met bal voor Luuk van Troost Bruidspaar van de maand? m m** wm Gestolen auto over de kop Duivenberichten Bustocht naar Expo-Exodus Stadhuis dicht tot oktober Vrachtauto ramt winkelpui De nieuwe Suzuki Swift Sedan SCHIEDAM: Vari Schiedam B.V, De Nijverheidsstraat 15 (Spaanse Polder), 010-4624922. HET NIEUWE STADSBLAD - WOENSDAG II JULI 1990 PAGINA 5 WATERWEG NOORD - Zondagavond, vlak voor het begin van de finale van het WK voetbal, werden de deelnemers aan het open tennistoernooi van ROVS uitgebreid bedankt door de wedstrijdleiding en voorzitter Frank Vos, die de prijzen uitreikte. De dank van de ROVS orga nisatie was zo groot omdat het merendeel van de deel nemers zaterdag vier uur lang in de regen doorspeel de. Hierdoor kon het toer nooi zonder al te grote ver traging en kunstgrepen worden afgewerkt Volgens bondsgedelegeerde Wim Bokkers was het daarmee het enige toernooi in de re gio. „Alle andere toernooi en die zondag eindigden zijn of afgelast, binnen ge speeld of met Pro-sets ge speeld (verkorte,sets-red.). Dat het hier mogelijk was om door te spelen was al leen te danken aan de uit stekende drainage van de banen. Wat die banen heb ben verwerkt aan water is heel veel. Ik heb dat nog niet eerder gezien. De ba nen zijn voor mij de beste van de regio", aldus de bondsgedelegeerde Bok kers. De in totaal 185 deelnemers hebben niet alleen zaterdag te maken gehad met de grillen van Pluvius, ook donderdagavond regende het enorm. De wed strijdleiding raakte echter niet in paniek, zelfs zaterdag werden de Hollandse weerstaferelen voor lief genomen met dank aan de deelnemers. Tegenstrijdig Het optreden van Sander van der Meer tijdens het ROVS open was heel tegenstrijdig. De 17-jarige speler van TV Holy komt uit in C2. In het C2-sche- ma was hij als tweede geplaatst. In die categorie werd hij door clubgenoot Marco Verbeet met 6-0 en 6-1 uitgeschakeld. De eerstejaars MEAO-student had ook ingeschreven in Cl, daan, werd hij tot ieders verrassing eerste. Hij zette zijn revanche op zichzelf in, door allereerst de als eerste geplaatste Arno van Vught (MAAS Vlaardingen) te verslaan in drie sets: 7-5, 2-6 en 7-6. In de finale van Cl moest Van der Meer het opnemen te gen Peter Alkemade (Rhoon). De Rhoonse speler moest ook een geplaatste speler (tweede) uitschakelen om de eindstrijd te halen. Alkemade bond Erwin Verweij, die ook hooggeklas- seerd staat op de districtsliist, aan zijn zegekar. In de finale was Van der Meer met 6-4 en 7- 5 de sterkste. Het C2 onderdeel bij de heren werd na de uitscha keling van Van der Meer een overwinning voor Menno Bok kers (TSF). Hij elimineerde ook nog de als eerste geplaatste E. de Kievit. In de finale maakte Menno Bokkers korte metten met Ger Slootweg (VLTC), 6-2, 6-4. Dames De damesenkel C2 werd een zege voor Dl-speelster Els Mo- ret. Deze speelster van de orga niserende vereniging ROVS bleek over een enorm loopver mogen te beschikken en daar had Corinne Sloots (Be Quick) geen antwoord op, 3-6, 6-4 en 6-4. Danielle van der Valk (Holy) boekte haar zesde toer nooizege van dit seizoen. Dit keer had de 17-jarige Vlaarding- se flink wat moeite om te win nen. Babette Scianrone (KSVV) spartelde flink tegen: 6-7, 6-1 en 601. Marcel Lam (Holy) werd winnaar bij het herenenkel Dl. In de finale versloeg hij ROVS- er Bert de Rooy, 3-6, 6-3 en 6-2. De eerste prijs bij het herenen kel D2 was voor Eduard van der Bout (Nieuwerkerk), die Bert Steenbergen (TSN) na drie lange sets versloeg: 2-6, 7-6 en 6-4. Danielle van der Valk was op ROVS weer de sterkste bij de dames D1. Zij boekte haar zesde toernooizege van dit jaar Overige uitslagen: HDC2: Evert Hooymeijer/Robin Kloek Frans van der Graaf/Ger Sloot weg 6-0, 6-2. DDD: Mary Lou- wen/Annemiek Meijer - Thea van Eyk/Arina de Waal 6-2, 6- 4. HDD: Lex de Blok/Vincent de Voogd - Wim Poot/Kees Lans 6-4, 4-6, 6-4. GDD: Els Moret/Ron van Dijk - Joke Hulspas/Peter van der Heuvel 6-4. 6-2. SCHIEDAM - Op de 's Grave- landseweg is in de nacht van za terdag op zondag een personen auto over de kop geslagen. Een getuige had even tevoren de auto zien wegrijden uit de Scholtenstraat en vertrouwde de zaak niet. Hij zette de achter volging in en zag de auto met hoge snelheid de 's Graveland- seweg inrijden. Ter hoogte van het benzinesta tion wilde de bestuurder plotse ling keren en draaide in volle vaart over de middenberm, de tegengestelde rijstrook, de groenstrook en de secundaire weg. Hij verloor daarbij echter de macht over het stuur en de auto sloeg over de kop. De getuige zag drie inzittenden wegrennen. Een uur later werd in de Spaanse Polder een 324 a- rige Schiedammer aangetroffen met een nat pak. Hij bleek ech ter niets met deze zaak van doen te hebben en werd later weer vrijgelaten. De auto bleek te zijn gestolen van een hoogbe jaarde inwoner van Hoek van Holland. SCHIEDAM - Het was voor de duivenmelkers van SCV De Postduif een druk weekend. Zij hadden hun duiven voor twee wedvluchten ingekorfd: Strom- beek en Ruffec. PV De Vrijheid nam deel aan een vlucht vanuit Peronne. Van SCV De Postduif waren 588 jonge duiven naar Strom- beek gebracht voor de terugreis, die begon om 08.00 uur. De eerste duif arriveerde om 09.30 uur, de laatste volgde om 10.10 uur. De eerste tien prijzen zijn voor: 1 en 6. J. Stieber; 2. H. P. Jansen; 3. L. Lems-R. Brökling; 4. A. Salari; 5. A. Löke; 7. L. Toutijn-H. Homburg; 8. J. Vrauwdeunt; 9. G. Speijer en dochter en 10. J. Bokkers. Vanuit Ruffec vlogen 74 duiven van De Postduif terug naar Schiedam. De manden gingen om 07.45 uur met slecht weer open. De eerste duif bereikte zijn eigenaar om 16.33 uur, de laatste volgde om 17.43 uur. De eerste tien prijzen gingen naar: 1, 6 en 10. H. Jansen; 2 en 9. L. Toutijn-H. Homburg; 3. J. Bok kers; 4. A. Löke; 5. A. Brouns- Schemkes; 7. P. Vrauwdeunt en 8. J. Koster. De Vrijheid had 133 duiven naar Peronne laten brengen voor een concours dat om 07.40 uur open ging. De eerste duif arriveerde om 10.29 uur, de laatste was er om 11.05 uur. De eerste tien prijzen waren voor: 1R. Heinsbroek; 2 en 3. C. Ro- bart; 4. combinatie Van der Vij ver; 5, 8 en 9. F. Bodeving; 6. J. Bakker en "10. Baan vinger- Aarts. Excelsior kon het'zondag tegen Koninklijke UD net niet waarmaken en verspeelt (voorlopig?) haar koppositie in de hoofdklasse SCHIEDAM - Zonder te ammanager Koos Gouka en bowler André van Troost heeft Excelsior'20 in het cricketduel tegen Koninklijke UD een dure nederlaag geleden. De ploeg uit Deventer nam door de winst voorlopig de koppositie in de hoofd klasse in met 12 punten. Excelsior'20, HBS en Kampong volgen op twee punten achterstand, waar bij de Schiedammers twee wedstrijden minder hebben gespeeld en de twee andere nummers twee éénmaal minder in aktie kwamen. De afwezigheid van Koos Gou ka woog vooraf niet zo zwaar als het vertrek van het bowl-ta lent André van Troost. De 17- jarige Schiedammer is naar het Engelse Sommerset vertrokken om daar aan een profcarrière te gaan werken. De afwezigheid van de jongste van de gebroe ders Van Troost zou Excelsior voor problemen stellen in de bowlerij. Dat bleek in het duel tegen UD niet het geval, want broer Luuk nam de honneurs uitstekend waar. Schrale Excelsior'20 begon aan bat en kwam tot een mager totaal van 163 runs. De schrale verzame ling van runs werd direkt inge zet door het openingspaar Den nis Gouka en Carl Schewe. Ste ven Lubbers zorgde ervoor dat beiden met respectievelijk 11 en 7 runs de pitch moesten verla ten. Emerson Trotman deed het tweetal snel vergeten door nog slechter te presteren en zonder een run uit te gaan. Ook Tim Zoehrer stelde teleur, hij kwam slechts zes runs. Erik Gouka was de eerste batsman van de Schiedammers die ruimschoots in de dubbele cijfers kwam, 28. De hoop op een goed resultaat was toen eigenlijk al opgegeven, maar tot ieders verrassing batte Luuk van Troost uitstekend. Van Troost kwam tot 49 runs (not out). Samen met Zufiqar Ahmed (12) en debutant Jean Bierhuizen (17 not out) kwam Luuk van Troost tot een totaal van 163 voor 8. Nodige zorgen Gezien de afwezigheid van An dré van Troost werd het, aanval lend gedeelte van de wedstrijc voor Excelsior'20 met de nodigt zorgen tegemoet gezien. Maai zoals al gezegd, Luuk van Troost vertolkte ook in dit deel een hoofdrol. In totaal pakte hij drie wickets, waaronder dat van Cees Ruskamp (LBW, maar toch goed voor 36 runs). Ook Eric Dulfer was weer op dreef, maar de international kon ook niet voorkomen, dat ondanks een heel spannend slot, Konink lijke UD nipt aan het langste eind trok. SCHIEDAM - Het Contactwerk van de Hervormde Evangelisa tie organiseert zaterdag 18 au gustus een dagtocht naar de Expo-Exodus, die tot en met 15 september is opgesteld op het terrein van Kasteel Rhederoord bij Arnhem. Deze grootschalige expositie toont onder meer planten en bloemen uit de Bijbel, schaal modellen van Bijbelse taferelen, een tentoonstelling over het ontstaan van de Bijbel en de op ware grote nagebouwde Taber nakel. De bustocht naar de Expö-Exo- dus start 18 augustus om 09.00 uur vanaf station Schiedam- Rotterdam West. De kosten be dragen dertig gulden per per soon, inclusief toegangsbewijs tot de Expo. Belangstellenden moeten zich voor 1 augustus aanmelden bij het Contactwerk van de Her vormde Evangelisatie, telefoon 4267191 of 4262227. SCHIEDAM - De restaura tiewerkzaamheden aan het stadhuis zullen tot en met september in beslag nemen. Vanaf oktober kunnen er weer huwelijken in het his torische stadhuis worden gesloten. SCHIEDAM - De 27-jarige be stuurder van een Duitse vracht wagen heeft afgelopen vrijdaga vond flinke schade aangericht aan de pui van een winkelpand in de Hoogstraat. De chauffeur bleek stomdronken, toen hij een bocht in de Hoogstraat verkeerd inschatte en daarbij het pand van een uitzendbureau ramde. De Duitser weigerde echter de blaastest af te leggen en kreeg daarom, na oveleg met de Offi cier van Justitie, een boete van 750,- opgelegd. Van het uitzendbureau sneuvel den de lichtreclame, een ruit en de raamstijlen, terwijl de laad bak van de vrachtwagen even eens flinke schade opliep. Al vanaf f. 22.995,- (excl. afleveringskosten) SCHIEDAM - De ge meente heeft in overleg met de provincie Zuid- Holland en de inspecteur voor volksgezondheid en milieuhygiëne besloten de sanering van de grond in de Rijnstraat voorlopig stop te zetten. De eerste fase is afgerond en zolang de rest van het asbesthou dend materiaal onder de grond zit, levert het geen gevaar op. Bovendien wil men nu eerst de resultaten van een historisch onder zoek afwachten, dat deze week van start is gegaan. Dit onderzoek wordt uigevoerd door het Vlaardingse bureau Ramil. Er wordt bekeken hoe het spul in de bodem van de Rijnstraat en op de hoek van de Den Dommelsestraat, Nieuwe Maasstraat en Ridderkerkse- straat terecht is gekomen. Pas daarna wordt ook de omvang van het probleem duidelijk. De eerste resultaten worden in sep tember verwacht. „Het is nu afwachten", zegt mi lieuwethouder Bart de Leede. „We moeten eerst weten waar en hoeveel asbest aanwezig is, voordat we kunnen bepalen welke maatregelen er moeten worden genomen. Ik ben geen deskundige, dus wordt hierover overleg gepleegd met provincie en inspectie. Het zou bijvoor beeld best kunnen dat verwijde ring van de grond niet de beste oplossing is, maar dat er beter een afdeklaag kan worden aan gebracht". Rijnstraat De bodemsanering in de Rijn straat, naast de kerk, is afge rond. In plaats van de verwach te 45 ton, is zo'n 300 a 400 ton vervuilde grond afgevoerd naar de Maasvlakte. „Het is vrijwel zeker dat ook in de voortuinen van de woningen asbesthoudend materiaal ligt, maar we kunnen dat niet zon der meer laten afgraven. Er moet eerst een saneringsonder- Uit de bodem van dit terrein aan de Rijnstraat is maar liefst een kleine 400 ton asbesthou dend materiaal verwijderd zoek komen om te zien op wel ke manier dat het beste kan ge beuren, zonder dat de woningen gevaar lopen. De provincie heeft hierin het laatste woord, maar er wordt van onze kant wel op spoed aangedrongen. Je kan tenslotte niet tegen de be woners blijven zeggen dat ze niet in hun eigen voortuintje aan het werk kunnen", aldus De Leede. Hij verwacht dat op z'n vroegst in september/oktober kan wor den gestart met dit onderzoek. Er wordt dan een projektgroep geformeerd, waarin ook de be woners zitting kunnen nemen. Bouwlokatie De vondst van asbesthoudend materiaal op de bouwlokatie Den Bommelsestraat/Nieuwe Maasstraat/Ridderkerksestraat is een andere kwestie. Het spul ligt hier dieper onder de grond en levert geen gevaar op. „Toch moet ook hier onderzoek wor den verricht", stelt de wethou der. „Wanneer het materiaal op een plek ligt waar straks moet worden geheid, dan moet het alsnog worden verwijderd. Ligt het op een plaats waar een as faltweg komt, dan kan het na tuurlijk gerust blijven liggen". Herinneringen f)e berichten, dat de gemeente geen flauw idee heeft waar het asbest vandaan komt en wan neer en door wie het is gestort, heeft veel bewoners en oud-be woners van Schiedam-Zuid aan het denken gezet. De heer W. Collignon (75) heeft in de jaren twintig en dertig zijn jeugd in De Gorzen doorge bracht. Hij kan zich herinneren dat hij, op weg naar de school van hoofdmeester Flapper aan de IJsselmondestraat, over een enorme vuilstortplaats aan de Lekstraat moest lopen. „Waar nu Café De Sluis staat tot aan de Nieuwe Maasstraat was één grote vuilnisbelt en daar is later de Lekstraat op ge bouwd. Er zijn hier gigantische hoeveelheden huisvuil gestort en daarbij zat ongetwijfeld ook asbest, want dat werd toen veel vuldig gebruikt in de huishou dens. De Groenelaan werd in de volksmond zelfs 'Poeplaan' ge noemd", herinnert de heer Col lignon zich. A.s. bruidsparen (ook koperen, zilveren- en gouden bruidsparen) r"~"~ kunnen hun trouwkaart opsturen naar: Het Nieuwe Stadsblad, Postbus 257, 3100 AG Schiedam. Uw trouwfoto komt misschien op de speciale bruidspagina en u'C ontvangt dan ook 150,- aan waardebonnen te besteden bij P de deelnemende adverteerders die deze aktie mogelijk v maken. Wie dat zijn leest u op de speciale bruidspagina, iedere laatste vrijdag van de maand. De heer W. Collignon herinnert zich een enorme vuilstort plaats ter hoogte van de huidige Lekstraat. „Een asstaal noemden we dat". ROVS bedankt deelnemers V Historisch onderzoek naar Excelsior'20 verspeelt (voorlopig) koppositie de herkomst van het asbest NO 8A

Het Nieuwe Stadsblad | 1990 | | pagina 5