Programma Jeugdland BEL ONZE SERVICELIJN 010-4184599 3/erwaijen— Het weer Hollandia, met de grond gelijk 9Pf Reijnhout na eerste gesprekken met verenigingen: Ongelukken 'Het Nieuwe Stadsblad' niet ontvangen? EN Stadsblad r Zuid-Holland Vrouw bijt agent Schiespoor op teevee WOENSDAG 18 JULI 1990 42e JAARGANG, NUMMER 55 OPLAGE 40.676 Kunstenmakerstheater Jan Rauh SCHIEDAM - Jeugdland plaatst aktiviteiten de komende dagen in de volgende straten en pleinen: Donderdag 19 juli om 10.00 uur kreativiteit op het Edisonplein; om 10.15 uur spelcircuit op het Faassenplein; om 10.30 uur straattheater van Henk Dries- sen op het Frans Halsplein; om 14.00 uur kreativiteit in gebouw 't Zuiderkwartier aan de Lelie straat en om 14.00 uur het ver trek van de wandelpuzzeltocht vanuit het Stadskantoor. Men kan zich hiervoor vanaf 13.30 uur inschrijven in de hal van het Stadskantoor (kosten een gulden). Vrijdag 20 juli om 10.00 uur kreativiteit op het Rozenburger plein; om 10.15 uur sport en spel op de Vlaardingerdijk; om 14.00 uur kreativiteit op het schoolplein van De Klinker aan de Warmoezenierstraat; om 14.00 uur een optreden van Leo's Kindersjoo in Wijkcen trum Nieuwland aan het Dr. Wibautplein (toegang een gul den) en om 14.15 uur sport en spel in de Marconistraat. Zaterdag 21 juli worden vanaf 14.00 uur op het Hemaplein voorstellingen gegeven door het Kunstenmakerstheater van Jan Rauh. De toegang is gratis. Leo's Kindersjoo Maandag van 09.00-17.00 uur. WOONIDEEÊN -ZTX/C BEDDERIE SCHIEDAM - Bijna is de voormalige moutwijnfa- briek Hollandia II tegen de vlakte. Nog een paar ferme klappen en wederom is een stukje Schiedamse nostalgie definitief voorbij. Toch gaat niet alles verloren onder de slopershamer. De his torisch gezien waardevolle ap paratuur wordt zorgvuldig be waard en zal ooit een plekje krijgen in het op te richten Na tionaal Gedistilleerd Museum in het pand van oud-distillateur Melchers (naast de kerk van broeder Maasbach) aan de Lan ge Haven. Wat er precies met de grond gebeurt, wil niemand kwijt. Ook de Delftse eigenaar, Gist-Brocades, niet. Bekend is dat zowel de gemeente Schie dam als enkele projektontwik- kelaars meer dan gewone be langstelling hebben voor het ter rein pal achter het gemeentelijk kantoorgebouw aan de 's Gra- velandseweg. Hollandia II wordt met de grond gelijk gemaakt de vakman in huis £ÊlNTERIl INTERIEURVERZORGING Een zaak van vertrouwen mima SCHIEDAM - In zijn streven het wijk- en buurt beheer zo optimaal moge lijk te laten funktioneren, is wethouder Adri Reijn hout (D66) vorige maand begonnen aan een serie in formatieve gesprekken met bewonersverenigingen. Vlak voor het zomerreces van het college is Reijn hout halverwege. Tijd voor een tussenbalans. „Ik heb inmiddels gesprekken gevoerd met de bewonersvere nigingen Oost, Zuid, Centrum en Groenoord. Na de vakantie volgen West, Woudhoek en Nieuwland, terwijl ik ook nog om de tafel wil gaan zitten mei de Stichting Samenlevingsop bouw Schiedam-Noord", vertelt de wethouder. Bij ieder gesprek is overigens een lid van '/ijn raadscommissie aanwezig. „Heel bewust heb ik niet vooraf een sturende notitie geschreven als leidraad voor de gesprekken. Ik wilde persé de indruk ver mijden dat er al één en ander vaststaat over de invulling van het wijk- en buurtbeheer. Die invulling moet namelijk vanuit de wijken gebeuren en niet van achter een bureau in het Stads kantoor", meent Reijnhout. Uiteraard heeft iedere wijk zijn eigen problemen, maar het valt Reijnhout op dat er toch ook heel veel gezamenlijke knelpun ten zijn. Overal hoor je klach ten over het onderhoud aan de groenvoorzieningen en de aan wezigheid van zwerfvuil. Hier ligt dus duidelijk een taak voor de Dienst Gemeentewerken en de ONS. De vorige week in ge bruik genomen onkruidborstel- machine van Gemeentewerken en de samenwerking daarmee met de ONS is al een kleine stap in de goede richting". Coördinatoren Ook Reijnhout's stokpaardje kwam weer boven drijven: de gebrekkige communicatie tus sen bevolking en gemeente. „Ook hierin moet veel verbete ren. Kijk, de bewoners zien best wel in dat ze medeverantwoor delijk zijn voor hun leefomge ving. Maar dari zal de gemeente toch eerst het voortouw moeten nemen. Wanneer iemand een klacht of probleem bij de ge meente aankaart, moet hij of zij zo snel en adequaat mogelijk worden geholpen. En niet van het kastje naar de muur worden gestuurd, zoals nu te vaak het geval is". „Eén van de suggesties van Oost was om coördinatoren aan te stellen, die mandaat moeten krijgen om beslissingen te ne men. Zij fungeren als direkt aanspreekpunt voor de bewo ners richting gemeente. Ik voel daar wel wat voor". Projectteam Vooral het gesprek met bewo nersvereniging Schiedam-Zuid heeft de wethouder aangenaam verrast. „Die mensen hadden zich uitstekend voorbereid. Zij kwamen met goede suggesties. Zo stellen zij voor om de socia le- en welzijnsaspecten van de wijken mee te nemen in de pro jectteams. Deze teams moeten dan wel worden uitgebreid met mensen van verschillende disci plines. Op die manier kan bij planontwikkeling worden uitge gaan van een integrale visie voor de wijk. Een voorbeeld is de woningbouw. Kijk eerst wel ke bevolkingssamenstelling in deze wijk is gewenst en stem daar de woonvormen op af. Een soort bouwen naar behoefte, dus". In het Centrum zijn de proble men legio, zo ondervond Reijn hout. Slechte openbare verlich ting, het probleem van de rol luiken (waarom niet doorzich tig?), de vervuiling van de bin nenstad en vooral de toenemen de agressie in de uitgestorven Hoogstraat buiten de winkeltij den, zijn de bewoners een doorn in het oog. Zij stellen voor in deze winkelstraat wat meer gezellige aktiviteiten te ontplooien. Voorts kwamen er sugesties over de terugkeer van een ONS- dependance en meer PTT-brie- venbussen in de omgeving van Molen De Palmboom. Boven dien werd gevraagd of de West molenstraat prioriteit kan krij gen in het Meetjarenplan Stads vernieuwing. De verkrotting heeft hier flink toegeslagen. Buurtconciërge Bewonersverenigingen Oost en Groenoord vragen om meer po litietoezicht via een intensievere inzet van de wijkpolitie. Verder wil Oost graag dat het Van 't Hoffplein wordt heringericht. Het is nu meer een verzamel plaats van oudere jeugd dan een speelterrein voor jonge kinde ren. Ook Groenoord heeft proble men met de oudere jeugd. De bewoners verzoeken dan ook om een betere opvang voor deze jongeren. Om de commu nicatie tussen bewoners en ge meente bevorderen, stelt Groe noord voor een centraal klach ten- en informatie telefoonnum- rner in het leven te roepen. Het experiment met een buurtcon- ciérge, dat hier onlangs van start is gegaan, heeft de belang stelling van de wethouder opge wekt. Hij wacht benieuwd de resultaten van het experiment af. Flexibiliteit „Ik heb meer gehoord dan ik had verwacht", concludeert Adri Reijnhout. „Men is heel wijkbewust en blij dat er nu meer aandacht voor hun wijken komt. Vrijwel alle problemen zijn oplosbaar en dat hoeft niet eens veel geld te kosten. Alleen wat ambtelijke flexibiliteit. Ik heb overigens nergens toegezegd dat nu binnen een jaar een feil loos netwerk van wijk- en buurtbeheer is gerealiseerd. Zo iets (cost natuurlijk tijd". Wanneer Reijnhout ook de laat ste vier organisaties heeft ge sproken, wordt een werkgroep geformeerd, die de bevindingen in een notitie gaat inventarise ren. Deze notitie wordt vervol gens weer met de bewonersvere nigingen besproken, waarna een gerichte enquête van start gaat. Daarna wil de wethouder wat kleine experimentjes in de wij ken ontplooien om het wijk- en buurtbeheer te verbeteren. Maar dat zal niet eerder dan begin volgend jaar zijn, verwacht hij. Wethouder flexibiliteit" Adri Reijnhout: „Het vergt enige ambtelijke SCHIEDAM, vrijdagmid dag - Een honden bezitster heeft in de Aleidastraat zich letterlijk met hand en tand verzet tegen haar aanhou ding door twee agenten. Ze krabde en beet de een ter wijl ze bij de ander het dienstoverhemd aan gort scheurde. De Schiedamse moest mee naar het hoofd bureau omdat haar zwarte bastaard in de Julianalaan bij een 66-jarige Schiedam mer in het rechterbeen zijn tanden had gezet. De man moest zich bij de EHBO aan zijn verwondingen laten behandelen. Enkele uren nadat het proces-verbaal te gen haar werd opgemaakt mocht ze naar huis. De ge beten politieman, heeft zich ziek gemeld. T.V. DEFEKT? RADIO ABA Videospecialisten SCHIEDAM - De Schiedam mers Hans Luitwieler (12), Stephan Rebers (11) en Walter de Ronde (8) verschijnen woens dag 12 september op de Neder landse televisie. De drie jon gens, allen lid van modelbouw- vereniging Schiespoor, praten in het Veronicaprogramma 'Mijn eerste keer' vol vuur over hun veelzijdige hobby. De opnamen werden afgelopen vrijdagmiddag gemaakt door een vierkoppige filmploeg onder leiding van de nationale strip- deskundige Han Peekei. Het programma zal worden uitge zonden om vijf uur op Neder land 2. Een uitgestorven Hoogstraat met de rolluiken neer roept agressie op, menen de Centrumbe woners SCHIEDAM - Een werknemer van HCG aan de Westfranke- landsedijk is zaterdagmorgen met spoed naar het Dijkzigtzie- kenhuis gebracht. De man, af komstig uit Etten-Leur, was me talen aelen aan het zagen op een werkbank. Op een moment van onoplettendheid sloeg zijn hand tegen het spinnende zaag blad. Over de toestand van de man had de politie geen verdere gegevens. In manege 't Einde aan de Groeneweg is zaterdagmiddag een 17-jarig meisje tijdens een oefening onder haar aard te recht gekomen. Het beest, ver moedelijk in de war gebracht door soortgenoten, ging plots klaps steigeren. Het meisje is met spoed naar het Dijkzigtzie- kenhuis gebracht. Een 16-jarige bromfietser is zon dag op het kruispunt Burg. Van Haarenlaan-Parkweg door een 20-jarige automobilist geschept. De jongen is met onbekend let sel opgenomen in een zieken huis te Rotterdam. Op de Mgr. Nolenslaan is zater dag omstreeks half drie een 74- jarige man ten val gekomen. De bejaarde vertilde zich aan zijn volle boodschappentas. De man is met een gebroken heup in het ziekenhuis opgenomen Aantal tweelingen rond landelijk gemiddelde w- SLAAPCOMFORT WATERBEDDEN MEUBELEN - TAPIJTEN - GORDIJNEN SLAAPKAMERS - SYSTEMEN - LINNENSHOP Hoogstraat 164-18Ó. Schiedam, tel. OIO - 4267581 Hoogstraat 125, Schiedam, tel. 010 - 42687 32 Hoogstraat 134. ScNedam. tel. 010-4261558 KINDER- EN TIENERKAMERS Bron: KNMI VRIJDAG 20/7 zonnig droog min. 10°/midd.temp. 23' wind: NW-3 ZATERDAG 21/7 zonnig* perioden droog min. 13°/midd.t*mp.22' wind: NW-3 ZONDAG 22/7 zonnig* perioden droog min. 13°/midd.temp.20° wind: N-3 Woninginrichting Ledikanten en matrassen Overgordijnen en vitrage Tapijten en vinyl Zonwering Projecten o.a. verzorging- en bejaardentehuizen, scholen en kantoren poLonn Hof van Spaland 12 - Tel. 010-4703033 „Bewoners moeten zorgen voor invulling wijk- en buurtbeheer" Wij helpen direkt!!! Tel. 4260778-4733961 Groenelaan 95 Vikoop Inruil Rnpnntm Vtrimt Ook roa uw tttmtchum m kooikutto.

Het Nieuwe Stadsblad | 1990 | | pagina 1