^Stadsblad GOING-BAL BEL ONZE SERVICELIJN 010-4184599 Schiedam: trouwen goedkoop, begraven duur Zegsman Nederlands Studie Centrum "Beurs ongeschikt voor congressen" Prijswinnaars 'Gemeente kiest voor Woningbouwcomplex 'gekraakt' |pl HLHI III 'Het Nieuwe Stadsblad' niet ontvangen? Holland Man doodt vriendin en daarna zichzelf Aanhanger te zwaar beladen Getuigen gezocht van 11«95 OPRUIMLAND "Broekpolder blijft In eerste Instantie natuurgebied "SVV op Harga tegen Anderlecht 'Schiedammers vallen In de prijzen met waterskien "Programma Jeugdland "Plankhangen trekt veel bekijks SCHIEDAM - Een 30-jari- ge bewoner uit de Van Maanenstraat heeft in de nacht van zaterdag op zon dag zijn 27-jarige partner door verstikking van het le ven beroofd en daarna zich zelf voor een trein gewor pen. De Schiedammer had zijn familie telefonisch op de hoogte gesteld van de moord op zijn vriendin. Toen politiemensen op zijn woonadres arriveerden, sto ten zij op het levenloze li chaam van de vrouw. De man was spoorloos ver dwenen. Kort daarna kwam van de NS melding van een ongeluk binnen. Agenten troffen op het baanvak Rot terdam-Hoek van Holland het lichaam van de dader aan. Volgens de politie had het duo problemen in de re latiesfeer. de vakman in huis INTERIEURVERZORGING en kantoren Een zaak van vertrouwen Maandag van 09.00-17.00 uur. SCHIEDAM - Met een bedrag van 527,- voor onroerendgoed-, huisvuil-, en rioolbelasting - de drie zwaargewichten onder de lokale lasten - zit Schie dam boven het landelijk gemiddelde. Rotterdam (f 714,-) en Vlaardingen (f 730,-) hanteren duur- derde tarieven. Maassluis komt daarentegen uit op f522,-. Deze gegevens staan in het laat ste nummer van 'Consumenten gids', de maandelijkse uitgave van de Consumentenbond. Daarin worden de tarieven van gemeente met meer dan 20.000 inwoners op een rijtje gezet. Ook ging men na wat het kost om een hond te hebben, te trou wen of om begraven te worden. Wat de Waterweggemeenten be treft komen er grote verschillen aan het licht. In Schiedam betaalt men voor een hond tussen de 15,- en 150,- per jaar, afhankelijk van het inkomen. Rotterdam zit op 129,-, Vlaardingen op 67,- en Maassluis op f 95,-. Trouwen is veruit het goed koopste in Schiedam. Wie op dinsdagochtend elf uur - de goedkoopste dag - het huwe lijksbootje instapt, betaalt zes tientjes. De Maasstad wil pas voor 175,- een ambtenaar op trommelen. Vlaardingen voor 260,- en Maassluis voor 175,-. Begraven is een dure aangele genheid in Rotterdam, Schie dam (beiden 875,-) en Maas sluis (f 633,-). Vlaardingen f 472,-) is op dat punt niet te verslaan. T.V. DEFEKT? RADIO ABA Videospecialisten SCHIEDAM, vrijdagochtend - Een 35-jarige automobilist uit Spijkenisse is met wagen en aanhanger tegen de wand van de Beneluxtunnel gebotst. Uit nader onderzoek bleek dat de aanhanger bijna driemaal zo zwaar beladen was als is toege staan. meente over de mogelijkheid om De Korenbeurs als congres ruimte en partycentrum te ge bruiken. Vredebregt beseft on dertussen donders goed dat het met congresseren in De Koren beurs niet zo'n reuzevaart zal lopen. Eerst zal er flink geïnves teerd moeten worden. Want zo als een oud-Nederlands spreek woord zegt, de kosten gaan nog altijd yoor de baat uit. Mikmak Een zegsman van het Neder lands Studie Centrum te Vlaar dingen, een organisatie die naar schatting 150 tot 200 congres sen per jaar organiseert, ziet zichzelf nog niet zo gauw in De Korenbeurs zitten: „Het is waar dat er in Nederland een tekort is aan geschikte congresloka- ties", stelt hij, „maar wij geven de voorkeur aan één van de vier grote steden. Amsterdam, Den Haag, Rotter dam en Utrecht. Vooral de laat ste stad is ideaal want die ligt midden in het land. De accom modatie moet in ieder geval ge makkelijk met het openbaar vervoer bereikbaar zijn en vol doende parkeergelegenheid naast de deur hebben". Voor waarden waaraan De Koren beurs niet voldoet. Ook de inrichting dient in orde te zijn: „Deelnemers moeten toch al over het nodige zitvlees beschikken, dus je kunt mensen niet de hele dag op een houten kruk neerzitten. En verder dient eerste klas apparatuur stan daard aanwezig te zijn: een goe de geluidsinstallatie, een groot beeldscherm, video-apparatuur, dia-projector, enfin noem de hele mikmak maar op". Houtje De NSC-man vervolgt: „Tussen de middag kun je de mensen niet op een houtje laten bijten. Er moet in een afgescheiden ruimte een lunch geserveerd kunnen worden, zodat na de gelegenheid zijn, om iedereen een vorkje te laten meeprikken. Met al deze hindernissen in het vooruitzicht zal het eerste con gres nog zeer lang op zich laten •wachten. SCHIEDAM - De Koren beurs als congresruimte? Topambtenaar Raymond Vredebregt is niet erg ge lukkig met het door hem zelf gelanceerde begrip 'congresruimte'. Hij had het liever 'genuanceerder' omschreven zien staan in de kranten. Als hij aan de nabije toekomst van de beurs denkt, gaan zijn eer ste gedachten uit naar kleinschalige, lokale ge beurtenissen. Aan een ge zellige Kerstmarkt waar je Prins Carnaval tegen het lijf loopt. Aan een Bok- bierfestival waar een geit uit de kinderboerderij de show steelt. Aan een nieuwjaarsreceptie waar het na drie glaasjes écht gezellig wordt. Over de congresmarkt gespro ken: Er gaat geen dag voorbij of ergens in Nederland wordt wel een congres, studiedag of cursus voor het management georgani seerd. Het bedrijfsleven en de overheid hebben goudgeld over om een dagje 'bijgepraat' te worden over de meest uiteenlo pende aktuele onderwerpen. De deelnemers die overal en ner gens vandaan komen, gebruiken naast een hoop dure woorden meestal in de ontvangende stad nog een hapje en een drankje en in een enkel geval neemt men nog iets mee voor 'het thuis front', wat een aardige financië le injektie voor een stad bete kent. Vergunningaan vraag Om waarschijnlijk een piep klein graantje mee te pikken in dit marktsegment en het eeuwi ge imago van zich af te schud den dat De Korenbeurs alleen voor een tafeltennisvereniging geschikt is, heeft het gemeente bestuur De Korenbeurs tot 'congrescentrum' gebombar deerd. Althans dat blijkt uit de vergun ningaanvraag die de gemeente uit liet gaan. Vredebregt van de afdeling economische zaken geeft echter toe de aanvraag be wust ruim te hebben geformu leerd. Met de benodigde papie ren in handen beschikt de ge- SCHIEDAM - Door listig manoevreerwerk en valse voorlichting van ambtena ren zijn bewoners aan de Korte Singelstraat en Mar conistraat akkoord gegaan met de nieuwbouw van een complex van 18 wo ningen met bedrijfsruimte in de directe omgeving van hun woning. Deze beschuldiging is afkomstig van mevrouw Van Hattum- Hersbach die haar moeder, me vrouw Hersbach-Meyer, gaat ondersteunen bij het indienen van een Arob-beroepschrift nu haar bezwaren onlangs door de gemeente ongegrond zijn ver klaard. Van Hattum-Hersbach is diep teleurgesteld dat de lokale over heid voor het grote geld heeft gekozen en het woongenot van tientallen gezinnen van onder schikkend belang vond. „Van uit het pand van mijn moeder op de hoek van de Korte Singel straat en Marconistraat had je vroeger een vrij uitzicht. Je zag maar een klein stukje van de school. Nu wordt ze driehoog ingebouwd. En wat te denken van de parkeeroverlast nu al die nieuwe mensen hier komen wo nen. Daar wordt niets aan ge daan, terwijl het hier al zo druk is." Drie jaar geleden was in de bouwplannen sprake van een complex met vier verdiepingen. Die hoogte wisten we tegen te houden op een inspraakavond. Met z'n allen zeiden we nee. Een dergelijke avond hebben we daarna niet meer meegemaakt. We werden wel persoonlijk uit genodigd. Da's natuurlijk veel slimmer. Bij Jan beloofde ze dit en bij Piet dat. Zo ging de hele buurt door de knieën. Laatst sprak ik met de eigenaar van de patatzaak. Die zit helemaal in gesloten. „Ik heb niets in te brengen", zei-ie. ,,'k Ben maar een huurder". Oh, ja, hij kon een afzuigkap krijgen. Schuurtje Ze is realistisch. De kansen van haar moeder schat ze zeer laag in. „Toendertijd zei een ambte naar, in het bijzijn van de pro- jektleider van Hapeo b.v. (pro- jektontwikkelaar, red.) tegen mij: „Ach, je hebt niets in te brengen. We willen gewoon dat het doorgaat." Van Hattum- Hersbach: „Hij heeft gelijk ge had. Ze wachten een beroep schrift niet ^ens af. Ze beginnen al met bouwen. Moet ik eens proberen als ik een schuurtje achter m'n huis wil optrekken en ik sla de eerste spijker, ter wijl de vergunning nog niet bin nen is. Staat er gelijk een amb tenaar achter me met een boze blik in de ogen." Zon Volgens woordvoerder Jan Langstraat van Gemeentewer ken speelden er drie bezwaren die door de gemeente in een brief aan de familie Hersbach allemaal zijn weerlegd. „Er zot door de nieuwbouw minder zor zijn. Wel, we hebben op hel punt waar mevrouw Herbach woont de bouwhoogte verlaagd. Ze krijgt juist meer licht in ver gelijking met de periode dat de Groen van Prinstererschool er stond. De privacy zou aangetast worden. Wel, de muur die twee meter van haar perceel wordt opgetrokken krijgt geen ramen. Niemand kan bij haar naar bin nen kijken. En de parkeerover last tenslotte. Die wordt aange past in het kader van de stads vernieuwing." Jan Langstraat meent dat juist de hele buurt zeer opgelucht is dat de oude, dichtgetimmerde school is verdwenen en er nieuwbouw voor in de plaats komt. „Dat krikt de hele buurt weer op." De Korenbeurs pauze het programma voortge zet kan worden zonder het ge kletter en gerinkel van vuile borden en kopjes in de keuken. Anders krijg je alleen maar ge donder in de glazen". De Korenbeurs bestaat uit een ruimte. Tussen de middag uit wijken naar een nabijgelegen eetgelegenheid behoort natuur lijk tot de mogelijkheden, maar daar moet dan weer voldoende SCHIEDAM - De Schiedamse politie heeft het signalement vrijgegeven van de dader die af gelopen vrijdag om 18.00 uur de eigenaar van garagebedrijf Beu- mer aan de Nieuwe Haven num mer 7 na een worsteling beroof de van een geldcassette waarin zich een bedrag bevond van 20.000 aan contant geld en cheques. De politie zoekt getui gen. Het signalement van de overvaller luidt: lengte ongeveer 1.75 m. Kroeshaar met plat af geschoren bovenzijde. Atletische bouw. Hij was gekleed in jog gingbroek, droeg sportschoenen met losse veters en had verder een licht gekleurd t-shirt of jack met lange mouwen aan. Tijdens de overval had hij zich uitgerust met een zwarte integraal helm en een zonnebril van het merk Ray-Ban. Onderzoek heeft uit gewezen dat de dader de dins dag en woensdag voorafgaande aan de overval, het garagebe drijf observeerde. Hij droeg net als bij de overval een helm en bril, maar zette die af op de kruising van Hoofdstraat en Lange Nieuwstraat. Deze route, richting Tuinlaan, gebruikte hij ook als vluchtweg op de bewuste vrijdagavond. De bouw van 18 woningen aan de Korte Singelstraat/Marconistraat is al begonnen. Dit tot grote teleurstelling van de familie Hersbach. SCHIEDAM - Ondanks het zeer warme weer hebben 40 kinderen en een groot aantal ouders en begeleiders aan de wandelpuzzeltocht van Jeugd land meegedaan die deze keer een lengte had van 6 kilometer. De afwisselende tocht, zoals ge woonlijk georganiseerd in sa menwerking met de wandel- sportvereniging 'Schiedam en Omstreken', voerde deze keer voornamelijk langs de vele fraaie plekjes van de Branders- stad. De inschrijving, tevens start en finishplaats, was in de hal van het Stadskantoor waar de jeug dige wandelaars de routebe schrijving, een vragenlijst, een Jeugdland-zonnepet en een ver snapering meekregen. Onder weg moesten de deelnemers di verse keuzevragen beantwoor den zoals bijvoorbeeld: "In welk jaar was de bouw van de Korenbeurs gereed, in 1787, 1792 of 1918" of "Hoeveel ste nen kolommen heeft het koe peltje in het Julianapark". Te vens was er onderweg een post met limonade wat door de dor stige wandelaar met gejuich werd ontvangen. Het Rode Kruis was tijdens de hele tocht paraat, maar behoefde gelukkig niet in aktie te komen, zelfs niet voor het verzorgen van even tuele blaren. Door het aantal goede antwoor den (het gevonden woord was groen) zijn na loting de volgen de winnaars uit de bus geko men: Elisa Brongers (9 jaar), Eva van de Linde 11 jaar), Ban Schneider 11 jaar), Lenette de Bruyne (13 jaar). De prijzen kunnen op donderdag 26 juli tussen 12.00 en 13.00 uur wor den afgehaald op Buro Jeugd land, gebouw 's- Graveland, 's- Gravelandseweg 567, tweede verdieping. De politie zou graag in kontakt willen komen met getuigen die vorige week een man hebben ge zien die aan bovenstaand signa lement voldoet. Informatie wordt vertrouwelijk behandeld. Telefoon 4494264 of 4494494. WOENSDAG 25 JULI 1990 42e JAARGANG, NUMMER 57 OPLAGE 40.676 Grote, oranje "Going-bal" voor tuin, strand en vakantie. 010-42; 614? SPEELGOEDLAND Woninginrichting Ledikanten en matrassen Overgordijnen en vitrage M_ Projecten o.a. verzorging- en bejaardentehuizen, scholen van Spaland 12 - Tel. 010-4703033 VRIJDAG 27/7 ZATERDAG 28/7 ZONDAG 29/7 zonnig zonnige perioden zonnige perioden droog plaaiaelijk regen plaatnelijk regen Bron: min. 14°/midd.tenip. 27° min. 17°/midd.temp. 26° min. 15°/midd.tomp.22° KNMI wind: 0-4 wind:VAR-4 wind:W-4 Dordrecht P.A. de Kokplein 149 Hoogvliet Binnenban 17 Rotterdam Usselmonde Keizerswaard 78 Schiedam Hoogstraat 93 Spijkenisse Nieuwstraat 97-99 Vlaardingen Korte Hoogstraat 33 Wij helpen direktlll Tel. 4260778-4733961 Groenelaan 95 Vofkoop - InrvH - ttopontio - Vtfhuur. Ook roomw wtomochmoo on kookuotoo.

Het Nieuwe Stadsblad | 1990 | | pagina 1