Dans je de lambada niet, kun je er nog naar ruiken ÜBRin TOER-IS-MEE Open asfaltbeton moet de geluidsoverlast beperken HIM MINIMAAL 10% KORTING W DIENST GIGANTISCHE OPRUIMING BU GANDJAP0UR 30-40 EN 50% KORTING i m GANDJAPOUR Nu op dinsdag Tikkie laat, maar toch. Loulou voor iets persoonlijks Dat 'alle beetjes helpen'-gevoel Aqua voor je huid en bruinende waterproof Swinging Scheveningen Rijksweg 20 ter hoogte van Vlaardingse Westwijk Spoorbielzen weggenomen Delta Flora HALVE PRIJS AUTOSCHADE KOMT GEGARANDEERD WEER GOED! WAARDEBON VLAARDINGEN Onze College All-in permanent knippen, voorbehandeling, cremebehandeling, versteviger, wassen- watergolven(föhnen) lak) voor kort haar van f. 59,50 voor 47,50 en voor lang haar van f. 67,50 voor 55,00 HET NIEUWE STADSBLAD - VRIJDAG 27 JULI 1990 PAGINA 7 01 die dans niet verboden kon worden, zo kwam er uit reli- geuse Zuid-Amerikaanse krin gen een verzoek, richting paus. Want 't was tcuh niet netjes meer, wat de lambada te weeg bracht. Een pauselijk antwoord is me niet bekend, maar ofschoon die lambada al maanden geen hit meer is, hoor je dat hele maal niet onaantrekkelijke wijsje nog wekelijks over de radio. En in vakantie-oorden. Als die puriteinse meneren met hun verbods-verzoek er die dans niet bijdenken, zul len zelfs zij moeten toegeven, dat de melodie staat als een huis. Je zingt het mee eer je er erg in hebt. Als je zo'n lambada-gevoel een beetje wilt vasthouden kan ik je meedelen, dat er nu| een... geur is met die naam. Dans je de lambada niet, dan kun je er toch naar ruiken. Hoe dan wel? Zwoel natuur lijk, zo roept Flair uit, die het luchtje sinds kort op de markt brengt. Mag de lambada van de hitlijst verdwenen zijn, in het land van oorsprong, Brazilië, zijn er zelfs speciale clubs, waar alleen de lambada wordt gedanst. Want deze erotische manier van ex pressie is voor velen een reden gebleken weer echt samen te dansen inplaats van los tegen over elkaar een beetje te staan swingen. En dat niet alleen in Brazilië... Zoet Een tikkie laat, vind ik, maar dat zullen de verkoopcijfers moeten leren, kun je je dus nu met een lambada-geur 'be- sprayen'. Het hart ervan, zoals dat in parfumkringen heet, is op basis van ananas en citroen een beetje zoetig, heel zacht en voor wie het ruiken wil, zeer zwoel. En dat allemaal voor 5,95 voor een 30 ml onzon vrije spray. Kon. Sanders (tel. 071-311121) brengt de lijn Flair op de markt. Loulou Een kompleet ander verhaal brengt Loulou, het parfum van Cacharel In die eigenwijze zwart beschilderde flacon met de opvallend hardblauwe dop. Is er al een paar jaar. Voor Loulou is nu een geheel nieuwe manier van parfumeren be dacht. Via een 'Voile de par fum' wordt een fijne nevel van opaalkleurige druppeltjes op de huid verstoven, waarbij die Voi le zich vermengt met het eigen lichaamsparfum. Op die manier krijg je een heel persoonlijk geur-aroma. Zachter dan parfum of eau de toilette door afwezigheid van alcohol, maar voller dan een bodylotion, maakt zo'n voile de parfum ook de huid soepel en zacht, dankzij de vochtherstel- lende bestanddelen, die er in zitten. Die worden overigens door de cosmetische wonder- bolletjes, die liposomen heten, tot in de huid 'getranspor teerd'. Voor haar, die niet van een sterke parfumering houden, maar zich pas van dichtbij met een zachte geur omringd we ten, is zo'n lang houdbare voile dankbaar. Als je dan ook nog van de Loulou-geur houdt, zit je goed. De adviesprijs voor 75 ml is 66,- zo hoorde ik van Ca charel (tel. 02940-80405). 30 ml 5.95 1 Pssttt met lambada... Nu zonder fosfaat. Eindelijkl Ik had er zelf al een schuldig geweten over als ik het wasmiddel in het bakje van de vaatwasser stortte. Sinds het kan gebruik ik voor het wasgoed al fosfaatvrij, maar aan vaatwasmachines hadden fabrikanten nog niet gedacht. Sinds kort wel! Sun, het meest gebruikte produkt op dit ge bied, heeft een tijdje geleden in een verpakking van 1,3 kilo gram het fosfaatvrije Sun-ma- chinevaatwasmiddel gëiintrodu- ceerd. Het is wel wat duurder dan de gewone Sun, namelijk vijftig cent voor die 1,3 kg, waarbij je zelf kunt beslissen of je die twee kwartjes over hebt voor het milieu en dat 'alle beetjes helpen'-gevoel. De nor male - met fosfaat - blijft name lijk ook nog in de handel. Vloeren en sanitair kun je nu ook met milieuvriendelijke schoonmaakmiddelen onder handen nemen. Daar zorgt Citin voor, u weet wel, die van de vlekkentovenaars. Onder de naam 't Groene hart brengt men een milde 'Allesrei- niger' op basis van natuurzeep, terwijl voor 'Glas Spiegel' na tuurzuivere alcohol werd toege past. 'Schuurcrème' heeft krijt als hoofdbestanddeel en 'Toi let' tenslotte is een pure combi natie van snel afbreekbaar ci troen- en mierenzuur. De prij zen van 't Groene Hart variëren van 3,99 tot 6,99. duik met je waterproof op. e Loulou en je eigen lichaamsparfum. Van vrijdagavond 27 t/m zon dag 29 juli wordt, voor de 12e maal het grootste muziekspek takel van de badplaats gehou den: 'Swinging Scheveningen'. Een dertigtal streetparades, swingende orkesten en bands zullen op de Boulevard, in strandpaviljoens, in de Palace Promenade en op het Kurhaus- plein hun jazzy klanken ten ge hore brengen. Drie dagen lang mainstream, oude stijl dixieland en soft swing in het grootste gratis toegankelijke jazzfestival van Nederland. Millie Scott en Pia Beek zullen het startsein geven. Zij zullen een gigantisch looporkest In werking zetten met vele musici, die speciaal voor deze gelegen- 30/90 heid bij elkaar zijn gebracht. Na een kort gezamenlijk optreden vanaf 19.30 uur op het Kur- hausplein zet dit enorme loop orkest zich al musicerend in beweging richting Boulevard. Om 20.00 uur barst Swinging Scheveningen dan in alle deel nemende horecabedrijven los. Vuurwerk Op vrijdagavond wordt er - in de zomer gewoontegetrouw - om 23.00 uur ook weer een groot en feestelijk vuurwerk af gestoken vanaf de Pier. Meer inlichtingen en een volledig programmaboekje zijn verkrijg baar bij de Stichting Toerisme Den Haag, Scheveningen Bad, telefoon 070-3542402. Voor wie nog moet - met va kantie bedoel ik - heb ik op de valreep nog een zonnebrand- tip, die trouwens voor een zonne-dagje uit net zo goed nuttig kan zijn. En dat je in (warme) vakantie landen ook je huid de nodige aqua water kan bezorgen, plak er ik er dan meteen even aan vast. Al is de keus uit zonnebrand middelen overvloedig en vind je voor elk huidtype wel wat, dan noem ik toch nog even de nieu we waterproof emulsie van Shi- seido. Die geeft de huid name lijk ook zeer snel een zacht ge kleurde tint. Voel je je geen bleke Betje als je nog weinig of geen zon hebt gehad. Het plezierige van deze 'Water proof Tanning Emulsion' is niet alleen, dat het smeerseltje ab soluut waterafstotend werkt ten opzichte van zee- of zoet water, een douchebad of transpiratie- vocht, maar ook niet plakt. Noch vettig aanvoelt. De emul sie legt namelijk een fijne, zo genaamde resistente film op de huid, zo dokterde Shiseido (tel. 02940-18381) uit. De prijs is 39,50, de beschermingsfactor 4. Aqua General Cosmetics (tel. 072- 661300) laat tijdens de vakantie de huid, die dat best kan ge bruiken, ook mineraalwater 'drinken'. Dit via Aquaskin, de produkten, waarin het natuurlij ke mineraalwater van Sourcy, een vochtregulator, een moistu rizer (vochtinbrenger) en nog wat ingrediënten zitten. Die helemaal niet zo dure voch- tinbrengende lijn doet het sinds de introduktie behoorlijk goed, maar om al die potten en fles jes met je vakantie mee te sjouwen... hoeft niet, zegt Ge neral Cosmetics. Daarom stop te men in een stevig, vlieg- en busreis bestendig doorzichtig 'koffertje' een reinigingsmelk, een tonic en een dagcrème. Heb je voor 7,95 je eigen 'aqua' voor je gezicht bij je, waar je ook naar toe gaat. Lippen Kwetsbare lippen onder de zon? Of extra gevoelig het hele jaar door? Dan zou de nieuwe lipstick van het hypo-allergene merk RoC een oplossing kun nen zijn. Omdat het vaak de kleurstoffen zijn, met name de stof eosine, die kunnen leiden tot jeuk, vlekken of pijnlijk ge barsten lippen, heeft RoC ge zocht naar kleurpigmenten, waarvan vaststaat, dat ze goed door de huid worden verdra gen. Vitamine E en lecithine voeden de zo dunne huid van de lippen en voorkomen uitdro gen. Dit nieuwe lippenverzorgings- produkt heeft met - nu al! - de laatste najaarskleuren natuur lijk ook een stukje cosmetica- mode in zich. Er zijn tien tinten van zacht tot fel, de prijs is 16,95 en RoC zit op tel. 030- 342109. Voor RoC lippenstift-gebruiks- ters: deze nieuwe Rouge a Lé- vre Traitant is niet zo zacht en houdt langer. Het ei van Columbus: met een advertentie in, UW THUIS weet vinde? Het ei van Columbus: met een advertentie in, UW THUIS weet vindef VLAARDINGEN- /MAASSLUIS - Een laag zeer open asfaltbeton, aan gebracht op rijksweg 20 ter hoogte van de Vlaar dingse Westwijk, moet de geluidsoverlast voor de be woners ter plaatse beper ken. Dat blijkt uit een brief van minister Maij- Weggen van Verkeer en Waterstaat aan het ge meentebestuur van Vlaar- dingen. Voor andere maatregelen, zoals het aanbrengen van een geluid- wal of het terugbrengen van de maximum snelheid van 120 naar ÏOO km, op dit gedeelte van rijksweg 20 voelt de minis ter niets. Minister Maij-Weggen gaat ove rigens wel in op het terugbren gen van de maximum snelheid op dit deel van rijksweg 20. De Tweede Kamer heeft zich bezig gehouden om de totale maximumsnelheid in de Rand stad terug te brengen tot ÏOO km. Een meerderheid van de tweede kamer was daar overi gens op tegen en wilde dat de regering alle inspanningen richt op verbetering van de controle op het naleven van de snel- heidsregels. Een motie van die strekking is door de tweede ka mer aangenomen. Volgens mi nister Maij-Weggen beraadt de regering zich momenteel over deze motie. De zuidelijke rijbaan van rijks weg 20, ter hoogte van de Vlaardingse Westwijk, is inmid dels voorzien van het geluids- werende asfaltbeton, de noorde lijke rijbaan zal later volgen. De gemeente Vlaardingen heeft op haar beurt de akoestische waarden berekend. Hieruit bleek op de gevels van de desbe treffende woningen (overigens maar een klein deel van het aantal woningen in de nabijheid van de rijksweg) een geluidsni veau te heersen van 69 decibel. Momenteel wordt onderzocht in welke mate het aanbrengen van een nieuwe asfaltlaag van in vloed is op deze akoestische waarden. MAASSLUIS - Twee broers van onbekende leeftijd kregen van de politie een proces verbaal aan hun broek toen zij zaterdag bij het station Maassluis cen trum een aantal spoorbielzen wilden meenemen. HONSELERSDIJK - Westland Berkel Bloemenveilingen Hol land zal deelnemen aan de 33e Delta Flora te Stellendam. Deze veelzijdige beurs, die gehouden wordt van 31 juli tot en met 4 augustus, heeft als thema 'Delta Flora sprookiestuin'. Het jaarlijks terugkerende bloe- menschouwspel op deze beurs is meer dan de moeite waard. Vanuit Bloemenveilingen Hol land wordt op deze beurs voor al aandacht besteed aan tulpen- broei en zomerbloemen. Voor aanvoerders van Bloemenvei lingen Holland uit de regio Zee land en de Zuid-Hollandse ei landen zijn dit belangrijke pro dukten. j|| MM K HERVORMDE GEMEENTE KETHEL op Hartman, Kettler en Kurz tuinsets (4 stoelen en tafel) Diverse daarbij kussens Ook aanbiedingen in kussens. Lepelaarsingel 236-238 telefoon 010-4749983 ^breide editiestelsel van UW fHUISKRANT biedt u de mogelijkheid zelf te bepalen v^e e^fi wat u wilt bereiken in ^^ybo|land. Bij F0CWA Garantiebedrijf WOERMEIJER CAR CARE B.V. op onze totale kollektie handge knoopte Perzische en Oosterse tapijten, zowel tafel- als vloer kleden geven wij nu Alle maten vloerkleden leverbaar in prachtige pasteltinten en vervaardigd van de allerbest» wolsoorten. Alle taP'Ujn tif'c w>o/„ aaranf'e r<£) Nergens vindt u zoveel moois bij elkaar als bij ons, tevens vrijblijvend op zicht tfO% gara""~ aan huis. AL 17 JAAR EEN NAAM IN PERZISCHE TAPIJTEN Schiedamseweg 57-2 (parkeerplaats achter Stadsgehoorzaal) Vlaardingen, telefoon 010-4349971 REPARATIE, REINIGING EN TAXATIEMOGELIJKHEDEN VERTROUWD ADRES Met deze bon krijgt u bij Kapsalon Profiel na 9x wassen- watergolven de 10e GRATIS Naam: Adres: Postcode: Plaats: ililfi Hi MMMfVWMf rubriek voor vrouwen en andere mensen... Alle diensten en bijeenkom sten, voor zover niet anders dan vermeld, zondag 29 juli. Wij maken de inzenders er op attent dat deze rubriek alleen bestemd is voor de wekelijkse zondagse (of door-de-weekse) kerkdiensten. Alle andere ker kelijke aktiviteiten kunnen daar in verband met plaats ruimte niet meer worden op genomen. GEREFORMEERDE KERK SCHIEDAM De Ark, 09.30 uur ds. C. J. v.d. Drift, Apeldoorn. Dorpskerk, 09.30 uur: ds. N. K. Mos. Martinuskerk, geen opgave. Magnalia Deikerk, 10.00 uur: geen dienst, 17.00 uur: ds. C. J. v.d. Drift, Apeldoorn.. Opstandingskerk, 10.00 uur: ds. Chr. Brakema S.O.W. dienst. Bethelkapel, 10.00 uur: ds. G. de Lang. Christelijk Gereformeerde Kerk, Hoek steen kerk", Wa rande, hoek B.K.-laan, 09.30 en 16.30 uur: ds. J. P. Boiten. Ned. Geref. Kerk, kerkge bouw Westvest 30, 09.30 uur: en 16.30 uur: ds. J. Houtman, Apeldoorn. Evangelische Lutherse Ge meente, Oranjestraat, 10.00 uur: Eerw. Vrouwe H. W. Mul ler uit Amsterdam. HERVORMDE GEMEENTE SCHIEDAM Grote Kerk, Lange Kerk straat, Schiedam, 10.00 uur: ds. A. van Zetten, Vlaardin- ;en; 17.00 uur: ds. K. Schipper, "ord recht. Opstandingskerk, Burg. Honnerlage Gretelaan, Schiedam, 10.00 uur: ds. Chr. Brakema. Bethel-Kapel, Nieuwe Maas straat 68d, Schiedam, 10.00 uur: ds. G. de Lang S.O.W. dienst. Huize „Thomas", Griekse- straat 18, Rotterdam, 10.00 uur: ds. H. J. van Straalen, Oegstgeest. Dorpskerk, 09.30 uur: ds. N. K. Mos. St. Martinuskerk, geen dienst. Ark, 09.30 uur: ds. C. J. v.d. Drift, Apeldoorn. Nederlandse Protestanten Bond, kerkgebouw Westvest 92, 10.30 uur: ds. A. D. Klaas- sen, Breda. Leger des Heils, Lange Ha ven 27, 10.00 uur: heiligingssa menkomst; 17.00 uur: gezins- dienst o.l.v. kapiteine J. J. de Heer. Jehovah's Getuigen, Nieuwe Haven 155a. Openbare lezin gen Gemeente Nieuwland zondag 10.00 uur. Thema: Res- pekt voor autoriteit is een be scherming voor u. Gemeente Oud Mathenesse. Zondag 17.00 uur. Thema: Is het voor God tijd de wereld te regeren? Pinkstergemeente „Morgen stond", 10.00 uur: samenkomst Kerkgebouw De Ark, Harg- plein. Herv. Gem. op Ger. Grond slag, in de Rank, Schiedam, dhr. Bakker, Sliedrecht. Herv. Evang. op Ger. Grond slag, aula Scholengem. De Burcht, 10.00 uur: aand. A. J. Sonneveld, Maartensdijk. R.K. Parochie St. Jan de Do- perkerk, Mgr. Nolenslaan 99, Nieuwland, zaterdag 28 juli, 17.00 uur: Eucharistievie ring m/ muzikale omlijsting. Zondag 29 juli, 11.00 uur: Eu charistieviering met samen zang. Tijdens de viering is er voor de allerkleinsten crèche in de parochiezaal. Voorganger dit weekend: pater L. Klin kenberg o.p. R.K. Visitatiekerk, Dr. Schaepmansingel 3, Schie- dam-West, zaterdag 28 juli, 18.30 uur: Viering met orgel spel en samenzang, zondag 29 juli, 9.30 uur: Viering met or gelspel en samenzang. Voor ganger dit weekend: pater L. Klinkenberg o.p. Dinsdag 31 juli, 09.15 uur: Eucharistievie ring. R.K. Parochie van de H. Li- duina en O.L. Vrouw Rozen krans, Singel 106. Celebrant: pastoor P. M. Vismans. Predi kant: Diaken P. M. Martens. Zaterdag 18.30 uur: eucharis tieviering, zondag 09.15 uur: Hoogmis (met orgelspel en sa menzang), 11.00 uur: eucharis tieviering; vrijdag eerste vrij dag van de maand, 19.00 uur: eucharistieviering, aansluiting uitstelling van het Allerheilig ste tot 21.00 uur, en biechtgele genheid. Kapel Huize Frankeland, St. Liduinastraat 10. Celebrant: pastoor P. M. Vismans. Predi kant: Diaken P. M. Martens. Zaterdag 17.15 uur: Eucharis tieviering. Parochie van het H. Hart, Rijnstraat 1, Zaterdag 19.00 uur: Eucharistieviering met orgel en samenzang. Zondag 10.00 uur: Hoogmis. St. Jacobus Kethel, 09.45 uur: Eucharistie met samenzang en orgel. Pastor Th. Kool leidt de viering. St. Martinuskerk, Wm. An- driessenlaan, Zaterdag 18.30 uur: Eucharistie met samen zang en orgel; zondag 11.00 uur: Eucharistie met samen zang en orgel. Pastor Th. Kool leidt de vieringen. Oud-Katholieke Kerkdienst, Dam 30, Schiedam, 09.30 uur: Paradijskerk, 3 parochiedienst, Nieuwe Binnenweg 25, Rotter dam. Joh. Maasbach Wereldzen ding, Havenkerk, Lange Ha ven 70, vrijdag 19.30 uur: Bij belstudie o.l.v. br. Holder Za terdag 17.30 uur: Kaderclub: 13 tot 17 jaar, 20.00 uur: Jeugd dienst: 17 tot 30 jaar. Zondag 10.00 uur: Heilig avondmaal- dienst, vanaf 09.30 uur orgel spel door br. Horsmeijer. Te vens kinderopvang tot 14 jaar. Gemeente van Christus, Swammerdamsingel 27a. Zondag 11.30 uur: samen komst; 1130 uur: Bijbelstudie, ook kinderbijbelklassen, voor alle leeftijden. m Bij autoschade altijd rechtstreeks naar een FOCWA Garantiebedrijf. Dat zijn de enige gespecialiseerde scha deherstelbedrijven die een vol jaar schriftelijke garantie geven, die de fabrieksgarantie op de herstelde delen volledig overnemen, die alles voor u regelen met de verzekering, en die nog eenl ruilauto kunnen aanbieden ook. Nieuwe Mathenessestraat 15 - Schiedam Telefoon 4260199, na 18.00 uur tel. 4270179 FOCWA GARANTIEBEDRIJF NEDERLANDSE VERENIGING VAN ONDERNEMERS IN HET CARROSSERIE BEDRIJF Schiedam, Lange Kerkstraat 17, tel.(010) 426 82 89

Het Nieuwe Stadsblad | 1990 | | pagina 7