Anderhalf miljoen geïnvesteerd in nieuw spelersmateriaal SW op 29 augustus tegen Feyenoord Skelet van 2000 jaar aangetroffen Hugo Landheer in Stedelijk Museum ORANJE 16.50 Fietsmarathon Schiedam- Esslingen- Udine Maaltijden rondbrengen Bibliotheeknieuws Zomeraktie Hoogstraat Kaars valt om brand in woning Vernielingen HET NIEUWE STADSBLAD - WOENSDAG 1 AUGUSTUS 1990 PAGINA 9 VLAARDINGEN - De huidige spelersgroep van SW, die vrijdag officieel gepresenteerd werd in de Rotterdamse Kuip, geniet voorlopig het volste ver trouwen van de leiding van de debuterende ere-divisio- nist. Op korte termijn worden geen aankopen meer gedaan, verzekerden voorzitter John van Dijk en trainer Dick Advocaat tijdens de persconferentie, die volgde na het maken van de verplichte plaatjes. „We moeten niet te hoog van de toren blazen", aldus Van Dijk, die meldde tevreden te zijn als SVV zich dit seizoen weet te handhaven in de ere-di- visie. Op de langere termijn - Van Dijk denkt dan aan een pe riode van twee a drie jaar - moet SVV gaan behoren tot de sub-toppers, maar het verwe zenlijken van die doelstelling moet niet overhaast worden. Leider SVV heeft anderhalf miljoen uitgegeven aan nieuwe spelers. De komst van international Joop Hiele springt het meest in het oog. De doelman, die vrij dagavond nog een afscheidsre ceptie kreeg aangeboden van de supportersvereniging van Feye- noord, is nu reeds nadrukkelijk aanwezig in de Schiedamse se lectie. In Hiele heeft SVV de leider gevonden, die de supe rieure kampioen van vorig sei zoen wegwijs moet maken in de ere-divisie. Zelfs tijdens het ma ken van de elftalfoto en de indi viduele portretten gaf Hiele aanwijzingen, die door zijn col lega's zorgvuldig werden opge volgd. Jan Mulder is eveneens afkom stig van Feyenoord. De vriend van Mario Been, die enkele sei zoenen geleden al eens uitkwam voor SVV, is voor een 'prikkie' overgenomen van de stadion club, waarbij moet worden aan getekend, dat Hans van Heels- bergen een belangrijke rol heeft gespeeld bij het verlagen van de prijs. Bovendien neemt Van Heelsbergen de helft van het sa laris van Mulder voor zijn reke ning. In totaal was SVV slechts 37.500,- kwijt voor Mulder. Ab Plugboer, die volgens trainer Dick Advocaat in voetballend opzicht gelijkwaardig is aan Mulder, kon worden verkocht aan FC Utrecht voor drie ton. Voorzitter Van Dijk roemde dan ook de koopmansgeest van Advocaat, die door deze trans fer een aanzienlijk bedrag heeft verdiend voor zijn 'baas'. Arbitrage Carlo L'Ami (definitief overge nomen van Excelsior), Peter Ba- rendse (BW Den Bosch), Mi chel Vonk (AZ), Warry van Wattum (Excelsior), Jerry Si mons (was amateur), Maarten Admodikoro, Brian Mo Ajok (beiden SVV-jeugd), Lloyd Kammeron (PSV) en Orlando Samuel Trustfull (Haarlem) completeren het elftal nieuwe lingen dat dit seizoen de selectie van SVV moet versterken. Over de transfers van Trustfull en Kammeron is het laatste woord overigens nog niet gevallen. Van Dijk verwacht, dat het in beide gevallen tot een arbitrage zaak komt, omdat zowel Haar lem als PSV niet akkoord wenst te gaan met de transfersom. Vertrokken zijn Hans Loovens (afgekeurd voor betaald voetbal, nu jeugdtrainer bij SVV), Ton Rietbroek (Dordrecht'90), Chris Verkaik (AZ), Peter van Velzen (nu assistent-trainer SVV), Pier Tol (Volendam-amateurs), Frank Roosa (UVS) en de reeds genoemde Ab Plugboer (FC Utrecht). Winston Bogarde, die halverwege het vorig seizoen uitgeleend werd aan Excelsior, heeft vooralsnog geweigerd zijn contract te ondertekenen. Continuïteit Netto heeft SVV ruim een mil joen gulden geïnvesteerd in nieuw spelersmateriaal. In de aanloop van het vorige seizoen werd ongeveer eenzelfde bedrag uitgegeven aan de versterking van de selectie. Het leeuwedeel van de spelers heeft haar paraaf gezet onder een meerjarig con tract. Van Dijk en de zijnen denken hiermee de basis te heb ben gelegd voor continuïteit. „Er zal misschien best een mis koop gedaan zijn, maar dat merken we vanzelf wel", is Van Dijk voorlopig tevreden over het inkoopbeleid van zijn se condanten Dick Advocaat en Wim Jansen. „Als na verloop van tijd mocht blijken, dat op een bepaalde positie versterking noodzakelijk is, gaan we de markt weer op", aldus Advo caat, die het doel heeft om ge middeld één punt per wedstrijd te veroveren. Premiestelsel SVV hanteert dit seizoen weder om een oplopend premiestelsel, waarbij de premies variëren van driehonderd tot twaalfhonderd gulden per punt. Op deze wijze denkt Van Dijk zijn spelers te kunnen motive ren tot aansprekende resultaten. „De basissalarissen liggen bij ons niet echt op een hoog ni veau; de spelers gaan pas goed verdienen als ze een bepaald aantal punten hebben behaald. Op die manier blijft de motiva tie ten allen tijde optimaal". Ook opperde van Dijk de mo gelijkheid om tussentijds ver hoogde premies in het vooruit zicht te stellen. In ieder geval moet de buiten wacht niet te hoge verwachtin gen koesteren, vindt Van Dijk. „Ik steek niet onder stoelen of banken, dat ik met SW de sub top wil bereiken, maar Keulen en Aken zijn ook niet op één dag gebouwd. Als we ons dit jaar maar kunnen handhaven..." WATERWEG NOORD - De thuiswedstrijd en het debuut van SW in de eredivisie tegen Feyenoord is definitief vastgesteld op woensdag 29 augustus. De wedstrijd in De Kuip begint om 20 uur. De start van de vaderlandse competitie begint in het weekend 25 en 26 augustus. Voor die tijd speelt SW overigens al in de Kuip. Op woensdag 8 augustus is het gerenommeerde Barcelona de tegenstander. Het oefenprogramma ziet er als volgt uit: Woensdag 1 augustus Wiron - SW 19.00 uur (tr.kamp); don derdag 2 augustus Texel - SW 18.30 uur (tr. kamp); vrijdag 3 augustus SW - Heerenveen 19.30 uur (tr. kamp); zaterdag 4 augustus finale 17.15/19.30 uur (tr. kamp); zondag 5 augustus RVC - SW 14.30 uur; woensdag 8 augustus SW - Barcelona 19.30 uur; zaterdag 11 augustus Excelsior - SW 18.00 uur; dinsdag 14 augustus VDL - SW 19.00 uur; woensdag 15 au gustus BW Den Bosch - SW 19.30 uur; zaterdag 18 augustus Quick Boys - SW 15.00 uur; dinsdag 21 augustus BVCB - SW 19.00 uur. WATERWEG NOORD - Zoals elk jaar slaagde ten nisvereniging Los Bigotos uit Schiedam er in om een speciaal sfeertje te creëren rondom het door haar ge organiseerde open toer nooi. Het toernooi stond dit jaar in het teken van Spanje. Bij de entree werd dat al direkt duidelijk, want met zes kubieke me ter zand, een klein zwem badje, palmbomen windschermen werd heus Spaans strand maakt. Ook de feestavon den (donderdag, vrijdag en zaterdag) stonden in het teken van het Zuideurope- se land. Ondanks alle ge zelligheid werd er ook nog getennist en omdat ook de weergoden de dit jaar jubi lerende vereniging goed gezind waren, heerste ook op de banen Spaanse tem peraturen die niet ver ver wijderd bleven van de der tig graden. Dit jaar ontbrak het C-onder- deel voor de dames. Slechts zes en een ge- C-speelsters hadden zich aange meld en dat vond de wedstrijd leiding te weinig om dat te ver spelen. In het herenenkel C was daarentegen een grote lijst van 32 deelnemers. De als eerste ge plaatste Steven Kool (Be Quick) kreeg het pas in de halve finale moeilijk toen hij drie sets (6-1, 3-6 en 6-0) nodig had tegen Ro bin Kloek (VLTC). De oppo nent van Steven Kool in de fi nale was zijn clubgenoot Symen de Lange, die in de halve eind strijd vrij gemakkelijk Erwin Verweij uit het toernooi sloeg, 6-2, 6-1. Ook in'de finale was De Lange de sterkste door Kool met 6-3 en 6-4 te verslaan. TSF-ers De finale in het herenenkel Dl was een strijd tussen twee spe lers van buurvereniging TSF, Peter van Beurden en Marco Storm. Ondanks dat het tweetal uitkomt voor dezelfde vereni ging, hadden ze nog nooit eerder een tweestrijd uitgevoch ten. Peter van Beurden was niet geplaatst en schakelde in de kwartfinale de als eerste ge plaatste F. van Leeuwen uit, 6-4 en 7-6. In de halve eindstrijd moest de 17-jarige Van Beurden tegen Hans Lingen (Los Bigo tos) flink aan de bak, want na drie sets (5-7, 6-3 en 6-2) be reikte hij pas zijn eerste finale van dit seizoen. Marco Storm bereikte met minder problemen de finale. Hij schakelde Jos Tammens (TSN) met de alles zeggende cijfers van 6-3, 6-4 uit. De uiteindelijke strijd tussen de twee TSF-ers werd gewonnen door Peter van Beurden, 6-3 en 6-2. Storm, die vorig jaar in D2 het districts mastérs toernooi won, had weinig in te brengen tegen het spel van zijn clubge noot. Mede door zijn slechte service (gemiddeld meer dan een dubbele fout per service game) kon hij geen vuist maken tegen de veel sneller spelende Van Beurden, die zich overi gens behoorlijk wat missers kon permitteren. Beide spelers heb ben inmiddels al zo veel punten verzameld dat ze volgend sei zoen uitkomen in C2 en wel licht zelfs in Cl. Dit ondanks dat het voor beide spelers hun eerste single finale was dit sei zoen. „Ik heb viermaal een hal ve finale gehaald en ben daarin driemaal verslagen door clubge noot Robin Bakker. Daarmee haalde ik wel punten, maar geen prijzen", verduidelijkte Van Beurden zijn opmerkelijke seizoen. Overigens maakt Mar co Storm een snelle ontwikke ling door, want na zijn tafelten niscarrière bij FVT (het is nog duidelijk te zien aan zijn ma nier van slaan), is hij in twee seizoenen doorgedrongen tot de C-lijst. Karin den Bakker won het damesenkel D na een partij van ruim twee uur tegen Puck de Goei De twee TSF-ers naast elkaar tijdens het wisselen van speelhelft. Op de gezichten van bei den (Peter van Beurden rechts) is duidelijk af te lezen met wie het goed gaat en met wie niet Dames De damesfinale D ging tussen Karin den Bakker (Los Bigotos) en Puck de Goei. Het was voor in Rotterdam woonachtige Ka rin den Bakker de tweede finale van het seizoen. Eerder stond de gewezen C-speelster al in de eindstrijd van TSF, waar ze toen verloor van Daniëlle van der Valk, die nu op vakantie is. Op haar eigen club revancheer de ze zich, al ging het niet ge makkelijk. Ruim twee uur ston- SCHIEDAM - Gedurende de maand augustus is in het filiaal Noord van de Schiedamse Ge meenschappelijke Openbare Bi bliotheek, Bachplein 589, de foto-expositie Mensen met aids' te zien. De expositie bestaat uit foto's van mensen uit New York den de dames op de baan, waar na uiteindelijk Den Bakker als winnares het court mocht verla ten, 6-4, 0-6 en 7-6. Overigens was Karin den Bakker al enigs zins gewend aan lange partijen, want de halve finale tegen In- grid Besteman (TSF) duurde bijna drie uur (7-5, 5-7 en 6-4). „In dit soort partijen moet je gewoon af en toe even door slaan, maar dat valt niet mee", was het commentaar van de winnares. die lijden aan de ziekte aids. De foto's zijn gemaakt door de Am sterdamse fotograaf F. de Rid der. De Stichting Aids Fonds heeft deze reizende foto-exposi tie financieel mogelijk gemaakt. Op vrijdag 3 augustus opent B. de Leede, wethouder voor wel zijn, sport, volksgezondheid en milieu, deze tentoonstelling in het filiaal Noord. VLAARDINGEN - Zaterdagmiddag zijn door bezoekers van de surfplas delen van een menselijk skelet aangetroffen. Door een drietal jongens werden aan de zuidzijde van de plas, in de klei cq veenlaag, in eerste instantie een aantal botten aange troffen. Na verder onderzoek, samenwerking brandweer, poli tie en een archeoloog, kon bijna een compleet skelet geborgen worden. Het skelet, vermoedelijk afkomstig uit de ijzertijd, ruim 2000 jaar oud, zal voor nader onderzoek naar het gerech telijk laboratorium te Rijswijk worden gebracht. Persfotodag in het stadion Feijenoord. ledereen in nieuwe voetbalkleding voor de fotograaf. SCHIEDAM - Het Stede lijk Museum heeft drie tentoonstellingen gepland in de maanden september en oktober.' Van 16 september tot 21 oktober is er werk te zien van Hugo Landheer. Hij werd geboren in de Bran- dersstad en behoort tot de zeer weinige kunstenaars die hun artistieke wortels in het begin van deze eeuw hebben en nog in le ven zijn. De thematiek van zijn werken vertoont gedurende de hele periode een opvallend econtinui- teit. De onderwerpen die steeds een bron van inspi ratie voor Hugo Landheer vormen zijn; stadsgezich ten, in het bijzonder Schiedam, dorpjes (met name in de provincie Drenthe), ophaalbrugge tjes, molens, havens en portretten. De expositie zal een beeld geven van zijn 65-jarige loopbaan. Gelijktijdig verschijnt er een monografie. Kunstklas Van 31 augustus tot 16 september wordt de kunst- klaszaal ingericht als 'mu seumzaal' en wordt werk van deelnemers getoond. Niet alleen de (toekomsti- SLIJTERIJ/WIJNHANDEL Jonge Smeets 35% per liter 16.95 Vieux Touron 35% per liter 16.95 bij ge) cursisten, maar ook andere belangstellenden kunnen een kijkje komen nemen. Van 8 september tot 21 oktober staat Ans Hey met haar expositie 'Luberon' centraal. Het werk van de kunstenares kenmerkt zich door het gebruik van natuurlijk materiaal. Gelijktijdig met de tentoonstelling in Schiedam exposeert zij ook in Arnhem met de tentoonstelling 'Fountain- Mountain'. SCHIEDAM - Op woensdag 25 juli zijn vier fietsers uit de part- nerstad Esslingen om 08.00 uur van start gegaan voor een fiets tocht van Schiedam via Esslin gen naar Udine in Italië. De fietsers zijn afkomstig van verschillende sportverenigingen in Esslingen, te weten: Ingo-Kai Schoffer (Rad- en Kraftsportverein Neuhausen- Esslingen), Ralf Theurer (D.L.A.G., Deutsche Leben-Ret- tungs Gesellschaft Berkheim), Marc-Aurel (Turnerschaft Ess lingen), Michael Letzelter (Ka rate Dores Esslingen) en Inge Schoffer (Turnerschaft Esslin gen). Ingo-Kai Schoffer neemt ook veel deel aan triathlons. In 1991 zal hij in Den Haag deelnemen aan de triathlon. De jongelui fietsen dag en nacht konstant door. De fietstocht wordt financieel ondersteund door enkele bedrijven uit Esslin gen, te weten Festo en Bad Tri- borg Mineralwasser. Op 25 juli zijn vier toerfietsers van de Tourclub Rijnmond uit Schiedam meegegaan om de Duitse fietsers een eerste stuk van de route te begeleiden. Ze zijn tot de brug over de Noord meegereden. Burgemeester Scheeres heeft de Duitse spor ters een goede reis gewenst en hun een persoonlijke groet voor de collega's in Esslingen en Udine meegegeven. SCHIEDAM - De winke liersvereniging Hoogstraat houdt tot en met 11 augus tus een zomeraktie in sa menwerking met de reder 'Stena Line'. Bijna in alle winkels aan de Hoogstraat liggen deelnameformulieren. Van het winkelend publiek wordt verwacht een originele slagzin te bedenken. De prij zen liegen er niet om. Zo zijn er diverse 'minicruises' te winnen, waarbij belas tingvrij ingekocht kan wor den. SCHIEDAM - Dienstencentrum De Woudhoek zoekt vooral voor de vakantieperiode enkele men sen die mee willen helpen bij het rondbrengen van maaltijden in de wijk. Iedere dag worden er tussen 12.00 en 13.00 uur war me maaltijden bezorgd bij oude ren. Tijdens de vakantieperiode is het wel eens moeilijk voldoen de bezorgers bij elkaar te vin den. Ze zoeken rijders met een auto en bezorgers zonder auto. Het rondbrengen is vrijwilligers werk, maar de chauffeurs ont vangen een vergoeding voor het gebruik van de eigen auto. Aanmelden kan bij Sies Meuwe- se, dienstencentrum De Woud- hoek, Heijermansplein 35, tele foon 4709555. SCHIEDAM - De brandweer heeft in de nacht van vrijdag op zaterdag een binnenbrandje ge blust bij een flat aan de Valeri- usstraat. De 36-jarige bewoner was in slaap gevallen terwijl een brandende kaars op de vloer viel. Er ontstond hevige rookontwik keling. SCHIEDAM - Een groep van acht knapen heeft in de nacht van zaterdag op zondag voor on geveer 600 gulden aan vernielin gen aangericht op het terrein van verzorgingstehuis de Drie Maassteden. Eén van de jon gens, een 19-jarige Schiedam- mer^kon worden aangehouden. WATERWEG NOORD - Alle chauffeurs en chauffeuses van streekvervoerbedrijf Westneder land zitten vanaf 30 juli in een nieuw uniform achter het stuur van hun bus of tram. De reeds vertrouwde dagelijkse service wordt op één dag in een nieuw jasje gestoken. Westnederland verzorgt het openbaar vervoer in de provincie Zuid-Holland en een gedeelte van Utrecht met 650 bussen, 27 sneltrams en 1300 chauffeurs en chauffeuses. Uit onderzoek is gebleken dat de reizigers vonden dat de be drijfskleding van de chauffeurs in het openbaar vervoer repre sentatiever en moderner zou kunnen zijn. Ook de chauffeurs zelf waren toe aan een moderne outfit. Dit was aanleiding voor Westnederland om een meer ei gentijds uniform te ontwikke len. Het publiek en de chauffeurs zelf hebben op de uiteindelijke keuze invloed gehad tijdens een aantal modeshows. Moderne bussen met een chauffeur of chauffeuse achter het stuur in een eigentijds en verzorgd tenue zullen in de negentiger jaren het "nieuwe gezicht" van streekver voerder Westnederland bepalen. Aan het openbaar vervoer wor den de komende jaren grote uit dagingen gesteld. Westneder land wil deze uitdagingen op pakken door de kwaliteit van het openbaar nog meer te ver beteren, onder andere door nieuwe sneldiensten. Maar ook aan de presentatie van het be drijf naar de reizigers wordt de nodige aandacht besteed. Dat blijkt uit de modern vormgege ven bussen en ook uit het nieu we uniform van het rijdend per soneel. Met verbeterde kwaliteit en een verbeterd imago wil Westnederland nieuwe klanten aantrekken. De medewerkers van Westnederland zien er nu representatiever en moderner uit met hun nieuwe bedrijfskleding auto; 'Handhaving is ons doel' Spaanse sferen en temperaturen op open toernooi Los Bigotos 'n Borrel van klasse voor een lage prijs 12 flessen 4 C\ RA per liter IWBWW 12 flessen per liter U belt - wij bezorgen! Oranjestraat 8-10-12-14 Telefoon 4265997 Westnederland in nieuw jasje

Het Nieuwe Stadsblad | 1990 | | pagina 9