Het weer Servicewagen doet gemoederen hoog oplopen Ook mooi weer heeft ermee te maken "Onderwerp uit kleine kringetje halen R oei ants knapt If pand op £L 9 palam BEL ONZE SERVICELIJN 010-4184599 Schoorsteenbrand bij makreelrokerij 'Het Nieuwe Stadsblad' niet ontvangen? Stadsblad Zuid-Holland Hans de Jong Limousin kogelbiefstuk H(t)engels terug Trambestuurder krijgt klappen lUS WOENSDAG 8 AUGUSTUS 1990 42e JAARGANG, NUMMER 61 OPLAGE 40.676 SCHIEDAM - Afgelopen maandag zou wethouder Chris Zijdeveld eerst bin nen (toelichting) dan bui ten (officiële handeling) het stadskantoor de nieu we servicewagen van de af deling Onderhoud Gebou wen van de Dienst Ge meentewerken ten doop houden. Zijdeveld had voor de fo tografen waarschijnlijk vriendelijk zijn tanden ontbloot en was net zo waarschijnlijk even achter het stuur gekropen. En de aanwezige verslaggevers hadden op hun beurt waar schijnlijk een nietszeggend onderschrift je gemaakt bij een even nietszeggende foto. Maar de presentatie is afgelast na doortastende vragen van Hans Bakker. De fraktieleider van de socialisten ziet door Zij- develds optreden verse wonden B inenkort worden alle scholen nog sneller schoongemaakt door de nieuwe servicewagen van de gemeente Schiedam. opengereten worden en de 'Li beriaanse' stammenstrijd tussen a nbtenaren van de Dienst Ge meentewerken en medewerkers van onderwijs hoog oplaaien. En dat allemaal terwijl afgespro ken was de oude affaire niet we derom te laten excaleren tot de proporties van een straatge vecht. Zoals inmiddels genoegzaam bekend, verzet de Medezeg genschapscommissie (MC) van de Dienst Gemeentewerken zich tegen privatisering (een plan van B&W) van het onder houd van schoolgebouwen. Ar beidsplaatsen komen op de tocht te staan, weet de MC heel zeker. En de besparing van vijf ton, berekend door de collega's van onderwijs, wordt door de MC niet serieus genomen. Nat te vingerwerk op een Chinees telraam. Of zoiets. Effekt De perspresentatie van het voertuig is afgelast om een stammenoorlog te voorkomen. De vragen van Bakker hebben zijn effekt gehad: wethouder Zijdeveld is op andere gedach ten gebracht. Zonder tromgerof fel is de servicewagen aan zijn eerste werkdag begonnen. Maandag had het college een (waarschijnlijk) bevredigend antwoord voor Bakker. „Zoals wij al eerder meldden lag het op geen enkele wijze in de bedoe ling de presentatie van het ge noemde bedrijfsmiddel te ge bruiken om enigerlei sfeer nega tief te beïnvloeden". Dam 2, Postbus 257, 3100 AG Schiedam, 010-4732877, fax 4735818 Vera Wijnker met de affiche die in alle Muppi's komt te hangen SCHIEDAM - Bij de Cen trale Meld- en Regelka- mer van de Dienst Cen traal Milieubeheer Rijn mond (verder DCMR) aan de 's Gravelandseweg zijn vorig jaar bijna 15 duizend milieuklachten binnenge komen. Het hoogste aantal sinds '73. Toen lag dat aantal op bijna 19 duizend. Dit staat in het jaarverslag over 1989. Het aantal stof-, stank-, olie-, smog-, bodem- en lawaaiklach- ten schoot, gezien het gemiddel de aantal meldingen over de laatste tien jaar, schrikbarend omhoog. Vooral klachten om trent lawaai spanden de kroon. Verklaarbaar, volgens de DCMR, een instituut dat advi seert, voorlicht en controleert op handhaving van de naleving van milieuwetten. De toename is voor een belangrijk deel toe te schrijven aan de groei van de luchtvaart. Mooi weer Een grote rol heeft het weer ge speeld, schrijft de DCMR in haar rapport. 'Door het warme weer is er meer dan gewoonlijk 'buiten' geleefd en zijn de deu ren en ramen vaker open ge weest. De kans op stank en la waai is daardoor groter". Ook kwam de wind vorig jaar meer dan gemiddeld uit de zuid-wes telijke hoek, waardoor vooral Schiedam, Vlaardingen en Rot terdam vaker werden belast door luchtverontreiniging van uit het industriegebied. Uit een SCHIEDAM - Om het onderwerp sociale veilig heid uit het kleine kringe tje van het buurt- en club huiswerk te halen, start de Schiedamse Vrouwen emancipatie Organisatie (SVO) een brede campag ne. Om te beginnen komen in alle Muppi's van 25 september tot 5 'oktober affiches (zie foto) te hangen, gesponsord door het ministerie van WVC. Emanci patiewerkster Vera Wijnker ziet dat als een prima start voor ver dere aktiviteiten. „Verschillen de instanties doen mee, maar ieder op zijn eigen manier. Als de filmclub meedoet zou het mooi zijn als de film 'The Ac cused' wordt gedraaid", geeft ze als voorbeeld van samenwer king. Wijnker heeft met diverse in stanties, waaronder het bejaar- denwerk, kontakt gezocht. „Dat moet ook wel", zegt ze. „Sociale veiligheid is een ruim begrip. Je kan denken aan aanranding of tasjesroof. Maar de woonomge ving speelt een net zo belangrij ke rol. Het zou bijzonder fijn zijn om mensen meer betrok ken te krijgen bij hun buurt. Dat verpaupering wordt tegen gegaan". Wijnker heeft kant-en-klare cur- suspakketten klaarliggen, inclu sief videomateriaal. Voor de rest wordt er in Barrika aan de Lange Kerkstraat een tentoon stelling aan sociale veiligheid en sexueel geweld gewijd. Verder worden er demonstraties zelf verdediging- en weerbaarheid strainingen gegeven en slooft No Problem zich uit in het ver zinnen van vrouwveilige kle ding (paarse tuinbroek, red). Volgens Wijnker valt de hele happening in het kader van de sociale vernieuwing. Voor haar komt een grote wens uit. „We lopen met dit onderwerp al zo lang rond. Het wordt tijd dat we de draad weer eens oppak ken, waar we 'm een aantal ja ren hebben achtergelaten". Nadere informatie is te verkrij gen bij de SVO, tel, 4734545. SLAGERIJ-POELIER Mgr. Nolenslaan 606 100 gram 3.50 Slagers Berliner 150 gram 1.95 Alle dagen geopend ook in de vakantieperiode SCHIEDAM, zondagavond - Een 30-jarige man zag in het Beatrixpark zijn onlangs gesto len hengels weer in vol gebruik aan de waterkant. De hengelaar, een 15-jarige knaap, viel na en kele scherpe vragen door de mand en bekende op fyet hoofd bureau de kelderbox van de 30- jarige opengebroken te hebben. de vakman in huis INTERIEURVERZORGING Een zaak van vertrouwen SCHIEDAM - Ook drukker Roelants op de Lange Haven wil haar imposante hoekpand nog dit jaar opknappen. Op dit mo ment lopen onderhandelingen met gemeente en Monumenten zorg over subsidie. Direkteur Rietveld wil 1 september het startschot geven, maar is afhan kelijk van beslissingen elders in de stad. De opknapbeurt bete kent een forse investering voor het bedrijf Om het gebouw niet verder te laten omvallen richting Korte Haven, wordt er binnenin een drukpaal geplaatst waaraan de vloeren worden verstijfd. Roelants kampt sinds de afsto ting van haar drie naaste pan den met een ruimteprobleem. „Overal zitten mensen ver spreid", zegt Rietveld. „Maar als we klaar zijn, kunnen we het kantoor tot aan het dak door trekken. De renovatie moet het pand aan de buitenkant mooi, maar niet jong maken. Rietveld: „Een oude vrouw die een face-lift krijgt, da's toch ook geen ge zicht". ;.«iiiitïf»aiii« -««* iPIBH In het Waterweggebied zijn talloze bedrijven gevestighd die zorgen voor lawaai-, smogstank-, olie-, en stofoverlast onderzoek is bovendien geble ken dat a. het milieubesef en b. het publiek door pers en poli tiek alerter is geworden op za ken die met het milieu te ma ken hebben. „Hiermee kan een deel van de stijging van het klachtenaantal worden ver klaard". Maar toch. In '89 hebben zich veel voorvallen bij de industrie voorgedaan die veel overlast bij de burgers hebben bezorgd. Een greep: een voorval bij Shell Ne derland Raffinaderij waar dóór gebruik van loog bij afvalwater langdurig stankoverlast optrad in Schiedam en Vlaardingen. Dat leverde 535 bellers op. Ver der: een voorval bij Booy Cle an. Bij neutralisatie van een af- SCHIEDAM,dinsdagochtend - Een schoorsteenbrand bij mak reelrokerij 'Geerlings' aan de Lange Haven heeft, voor hevige rookontwikkling in het centrum gezorgd. De brandweer was snel ter plaatse maar kon de hoge schoorsteen zowel via de Hoog straat als Lange Haven niet be reiken. Bovendien stond het ge vaarte op instorten zodat een brandweerladder er onmogelijk tegen aan gezet kon worden. De brandweer besloot het rookka naal te laten uitbranden. Een aannemer heeft de schoorsteen, die een woordvoerder van de rode brigade omschreef als erg oude en gevaarlijk, inmiddels afgebroken. Schoorsteenbran den ontstaan doordat teerdeeltje aan de binnenkant van de pijp vlam vatten. SCHIEDAM, zaterdagavond - Een 35-jarige trambestuurder heeft een pijnlijke neus overge houden aan een akkefietje met twee jongens van 16 en 17 jaar afkomstig uit Schiedam en Rot terdam. De twee liepen behoor lijk te klieren in de tram. Toen de bestuurder daar iets van zei, kreeg hij een flinke klap in het gelaat. Het duo vluchtte, maar kon later door de politie wor den ingerekend. Hoewel de tram redelijk gevuld was met passagiers, greep niemand in. Het voorval gebeurde rond acht uur. vallading kwamen stankstoffen vrij. Totaal 171 klachten uit Hoog vliet en Spijkenisse. Nog een voorval bij Akzo Botlek. Door onbekende oorzaak ontstond er een chloorwolk. Drieënnegentig telefoontjes. Ook Speelman Oliefabrieken en het Runder- en Varkensslachthuis zorgden voor veel bezorgde telefoontjes naar de 's Gravelandseweg. Speel man bedroeg in '89 302 klach ten 9'85-'88: gemiddeld 112). Het slachthuis 224 klachten ('88: 132). Andere bedrijven die meer dan 100 klachten op hun naam hebben staan waren: Pennwalt (331), Paktank f( 170), Shell (163), BP (199) en een Schiedamse bakkerij (ruim 100). T.V. DEFEKT? Radio ABA I VIDEOSPECIALISTEN M Jan van der Velden moet Hermes weer uit het slop halen. *Alle camera's aan dek *Van Assendelft wint toernooi De makreelrokerij van Geerlings aan de Lange Haven w Bron: KNMI VRIJDAG 10/8 zonnige perioden droog min. 12°/midd.temp. 25' wind: 0-3 ZATERDAG 11/8 zonnige perioden droog min. 14°/midd.temp.27° wind: VAR-2 ZONDAG 12/8 zonnige perioden droog min. 14°/midd.temp.28° wind: VAR-2 W\ j Wildgroei klachten bij DCMR Brede campagne sociale veiligheid Woninginrichting Ledikanten en matrassen Overgordijnen en vitrage Tapijten en vinyl Zonwering Projecten o.a. verzorging- en bejaardentehuizen, scholen en kantoren Hof van Spaland 12 - Tel. 010-4703033 m s* Sm w SS S X ft i «a#****»*»*»»:»®»#* f SS##»* .•.•.wv.v.v.v Wij helpen direktlll Telefoon 4260778-4733961, Groenelaan 95. Varkoop inruil raparalie verhuur Ook voor uw wasmachine an kowikaatan j Van 3 t/m 21 augustui gesloten Het Nieuwe

Het Nieuwe Stadsblad | 1990 | | pagina 1