Prijsuitreiking met wanklanken A pQLnnn 1.75 Wapenvondst bij De Dijk Het weer 'Schiedam vaart wel' verloopt voorspoedig Leerlingen stappen zonder bericht over 2 brillen halen, 1 betalen Bouwweg afgesloten fl|[l§> BEL ONZE SERVICELIJN 010-4184599 Stadsblad V in Zuid'Hoiiand MGR. NOLENSLAAN 'Het Nieuwe Stadsblad' niet ontvangen? Expositie Politie slaat een goede slag 11 I Deze week extra voordelig aan de 606 Hans de Jong Kipfilet 13 05 604 Thijs v.d. Heuvel WOENSDAG 29 AUGUSTUS 1990 42e JAARGANG, NUMMER 67 OPLAGE 40.676 SCHIEDAM - Mevrouw I. van Klaveren uit Schiedam en de heer K. Blankert uit Rotterdam zijn de hoofdprijswinnaars van de zomeractie, die winkeliers vereniging Hoogstraat de afgelo pen maand organiseerde. Zij wonnen ieder een arrangement voor twee personen naar Lon den. Bovendien waren er acht troostprijzen in de vorm vatt een minicruise, eveneens voor twee personen. De prijzen werden vorige week uitgereikt door de voorzitter van de winkeliersvereniging Hoogstraat, Ronald Prince. Tij dens de uitreiking kon Prince het niet nalaten om de bereid willigheid van de winkeliers tot deelname te hekelen. „We hebben zo'n 90 leden en er waren tienduizend deelnamefor mulieren onder hen verspreid. En wat is het resultaat? Slechts 120 ingeleverde formulieren, omdat maar tien winkeliers be reid waren zich voor de actie in Voorzitter Ronald Prince van de winkeliersvereniging Hoogstraat overhandigt de prijzen aan mevrouw Van Klaveren en de heer Blankert (in het midden). Dent U aan 'n nieuwe bril met Varilux glazen tee? Wacht dan op de advertentie in deze krant van donderdag 13 september 1990. Wij zijn er dan voor U de vakman in huis INTERIEURVERZORGING Een zaak van vertrouwen Slagerij - Poelier Rauwe Ardennerham a vb 100 gramAl I V kiloI Vl9v Groente en Fruit Galia meloen Sla komkommer SCHIEDAM - Onder de garage vloer van jongerencentrum De Dijk aan de Westfrankelandse- dijk heeft de politie in de loop van vorige week een groot aan tal vuurwapens gevonden. De 17 geweren met bijbehorende munitie zijn afkomstig van in braken in politiebureau's in de Limburgse plaatsen Steenbergen en Borne. De vondst werd gedaan nadat in Bergambacht een viertal mannen (twee Schiedammers en twee inwoners van Berkel en Rodenrijs, in de leeftijd van 22 tot en met 28 jaar) was aange houden, die wilden inbreken op een industrieterrein. Het viertal wordt verdacht van een groot aantal inbraken en diefstallen in Brabant en Limburg. Omdat het onderzoek nog gaande is, kan de politie geen nadere me dedelingen doen. Het jongerencentrum De Dijk heeft in ieder geval niets met de daders te maken. De leiding was niet op de hoogte van de aanwezigheid van vuurwapens. SCHIEDAM - De organi satie van het grootscheep se evenement 'Schiedam vaart wel', dat op initiatief van de ONS volgend jaar mei wordt gehouden, ver loopt voorspoedig. Diverse instellingen en gemeente lijke bedrijven hebben en thousiast gereageerd op de plannen om deze havenda gen te organiseren. Op het verzoek om zaterdag 11 mei open huis te houden, hebben al 22 bedrijven eveneens positief gerea geerd. Dit betekent dat de meeste bedrijven rond de Wilhelminahaven die dag hun deuren voor het pu bliek open zetten. Een boek over de geschiedenis van de Schiedamse havens moet het geheel complete ren. Historicus/publicist Hans van der Sloot zal worden benaderd om een ruim honderd pagina's tellend boek te schrijven, waar in de historie van de havens uit de doeken wordt gedaan. Het boek moet in april gereed zijn. Onderwerpen, die hierin aan bod komen, zijn onder meer: de handel op de Beneden Maas, het Graafschap Holland in de middeleeuwen en de betekenis daarvan voor Schiedam als handelsstad, de handel op Enge land, reders en handelaren, de opkomst van de visserij, Schie dam als centrum van wereld handel, gedistilleerd en scheep vaart, de opkomst van de scheepsbouw en de industriële ontwikkeling rondom de Wil helminahaven. Het wordt de eerste keer dat op deze wijze de geschiedenis in boekvorm wordt belicht. Het boek kan worden uitgebracht mede dankzij de steun van het bedrijfsleven en de Stichting Fonds Historische Publikaties. Lesbrief Bureau Onderwijsconsulent van de gemeente en het Stedelijk Museun spelen ook in op de havenactiviteiten door de eeu wen heen. Een werkgroep is be zig een lesbrief voor het basis onderwijs samen te stellen, wel ke aansluit op een tentoonstel ling, die april/mei in het Stede lijk wordtgehouden. Scholen De Wilhelminahaven kunnen inschrijven op een ex cursie, die begint met een korte havenrondvaart door historisch Schiedam met daarop aanslui tend een museumbezoek. In samenwerking met de Streek- muziekschool Nieuwe Water weg Noord, Amos en CSJ, wordt gewerkt aan invulling van het havenmuziekfestival en de 'binnenhavendag' op zater dag 25 mei in en rond de Lange Haven. Deze dag sluit aan op het programma van de Schie damse Molendag. De volgend jaar jubilerende Schiedamse Zeekadetten heb ben zaterdag 1 juni de Landelij ke Roeiwedstrijden voor Zeeka- dettenkorpsen naar Schiedam gehaald. Er wordt nog bekeken hoe deze wedstrijden kunnen worden ingepast in de activitei ten, die Bewoners Vereniging Zuid diezelfde dag aan de Maasboulevard organiseert. te spannen. Helaas hebben we dit gebrek aan medewerking al meerde keren moeten ervaren. Er is maar een klein clubje win keliers dat hard werkt om de Hoogstraat te promoten, maar de respons van de andere be drijven is bijzonder matig". Prince kondigde aan dit onder werp in de eerstvolgende verga dering op de agenda te plaatsen. „Als je zo'n actie opzet, is dat niet alleen voor de klanten. Het is ook voor de winkeliers zelf'. SCHIEDAM - De start van de islamitische basis school El-Furkan heeft voor enige consternatie ge zorgd bij een aantal andere basisscholen in Schiedam. In de eerste week van het nieuwe schoolseizoen zijn bij diverse scholen, met name in Nieuwland, leer lingen niet komen opda gen. Inmiddels is vast ko men te staan dat deze kin deren zijn verhuisd naar de El-Furkan. Hun ouders hebben echter verzuimd om deze mutatie aan de vorige school door te ge ven. Maar ook de school leiding van El-Furkan is hierbij in gebreke geble ven, zo vindt menig school directeur. Vooral de basisscholen in de wijk Nieuwland missen leerlin gen. De Harlekino, de Kamele on, de Albertus Magnus en Prins Claus zijn alle met dit probleem geconfronteerd. Al leen Het Startblok lijkt de dans te zijn ontsprongen. De schooldirecteuren zijn bij zonder ontstemd. Directeur R. G. Lissenberg van de Prins Clausschool: „Bij ons zijn vijf kinderen verdwenen. Via het geruchtencircuit kwamen we er achter dat ze naar de islamiti sche school zijn verhuisd. We hebben vorige week zelf maar de ouders opgebeld om te vra gen hoe het zat. En toen kregen we pas de bevestiging". „Maar ook de schoolleiding van El-Furkan is haar verplichtin gen niet nagekomen,,, vult de heer J. J. A. W. van Deyk, di recteur van de Albertus Mag- nusschool aan. „Het is wettelijk voorgeschreven dat een school, waar een nieuwe leerling wordt ingeschreven, dit meldt aan de oude school waar het kind van daan komt. In de eerste plaats om organisatorische redenen, maar minstens zo belangrijk is dat de 'oude' school informatie kan geven over de betreffende leerling. Of het kind goed kan meekomen, of er speciale aan dachtspunten zijn, enzovoorts". Teruggekeerd In totaal zijn ongeveer vijftien leerlingen zonder bericht over gestapt naar de nieuwe school. ir1 De nieuwe islamitische basisschool El-Furkan houdt de gemoederen flink bezig. Maar in dat aantal komt bijna dagelijks verandering. De school, die in eerste instantie het sterkst werd getroffen door deze gang van zaken, is De Har lekino. In de'eerste dagen leek het erop dat hier veertien leer lingen waren verdwenen. „Maar inmiddels zijn dat er acht", vertelt Karen van Gel der, de directeur. „We hebben weer een aantal leerlingen terug, die achteraf toch de voorkeur geven aan onze school. Hierbij werd ook duidelijk hoe belang rijk het is als de nieuwe school informatie over het kind op vraagt bij de oude school. On der de leerlingen, die van ons naar El-Furkan overstapten, was een kind dat bij ons een aangepast programma volgde. Omdat dat bij El-Furkan niet bekend was - er was niets ge vraagd - kon het kind dat spe ciale programma daar niet vol gen. En nu is ze weer bij ons te rug". Afspraak Directeur A. Kroezemann van de El-Furkanschool is geschrok ken van de consternatie. „Ik heb het gehoord. Er is inder daad het een en ander fout ge gaan. Deels omdat ik de regels nog niet goed kende, maar ook om andere redenen. Ik heb de ouders op het hart gedrukt dat ze hun kinderen bij de vorige school moesten afmelden. Bo vendien had ik met de gemeen telijke afdeling onderwijs afge sproken dat ik hen de lijst met aanmeldingen zou geven en dat zij de andere scholen op de hoogte zouden brengen. Maar ik zal bij iedere nieuwe aanmel ding voortaan eerst contact op nemen met de vorige school van het kind", belooft Kroeze mann. Onjuist Van de afspraak, waarover Kroezemann rept, is bij de ge meente echter niets bekend. Onderwijsconsulent Lex Tigges: „Dat is beslist onjuist. De wet schrijft duidelijk voor dat de school contact moet opnemen met de oude school. Wat de af- SCHIEDAM - Kunstenares Gon Kentie exposeert haar olie verfschilderijen tot en met 14 oktober in galerie/konditorei Het Spectrum aan de Sint Lid- uinastraat 75a. De expositie is te bezichtigen gedurende win keltijden. Tegen inlevering van deze bon SCHIEDAM - Van maan dag 3 tot en met vrijdag 7 september is de bouwweg door Spaland afgesloten tussen de Kerklaan en de Kerkweg. Het gedeelte van de bouwweg tussen de Kerkweg en de Harreweg blijft berijdbaar. Ook bestemmingsverkeer naar de deels nog in aan bouw zijnde deelgebieden Harreweg en Kerkweg in de wijk Spaland blijft moge lijk. Dit verkeer moet dan wel van de Scheepvaartweg gebruik maken. De afsluiting is nodig in verband met de aanleg van een riool en geldt voor alle verkeer. SCHIEDAM - In samenwer king met de Rotterdamse rivier politie heeft een Schiedams re chercheteam de afgelopen we ken een groot aantal inbraken, gepleegd in het voorjaar, weten op te lossen. Er zijn vijf ver dachten aangehouden, allen Rotterdammers in de leeftijd van 18 tot en met 22 jaar. Zij hebben 28 inbraken en dief stallen opgelost, die eerder dit jaar werden gepleegd bij een rij wielhandel aan de Prof. K. On- neslaan, een fotozaak aan de Rotterdamsedijk, een benzine station aan de Rotterdamsedijk en een aantal modezaken aan de Hoogstraat. De buit, ter waarde van vele tienduizenden guldens, is geheel opgegaan aan gokken en uit gaan. deling onderwijs doet, is contro leren aan de hand van de aan meldingslij st van El-Furkan of er namen op staan, die ook op de lijsten van andere scholen voorkomen. En dan wordt er door ons contact opgenomen. De heer Kroezemann heeft dat wellicht verkeerd geïnterpre teerd". Volgens Karen van Gelder moet zo snel mogelijk een com municatie op gang worden gezet tussen El-Furkan en de andere basisscholen. „Want wat er nu gebeurt, is beslist niet in het be lang van de kinderen. Integen deel. En die kinderen zijn juist onze grootste zorg". T.V. DEFEKT? RADIO ABA Videospecialisten R'dam Kruiskade R'dam Termeulen R'dam Zuidplein (1 uurseivice) Vlaardingen Schiedam Spijkenisse 09.00-17.00 uur. Luifel over Broersvest Vruchtengaardes in Spaland |UVG InU andere kleur Woninginrichting Ledikanten en matrassen Overgordijnen en vitrage Tapijten en vinyl Zonwering Projecten o.a. verzorging- en bejaardentehuizen, scholen en kantoren a Hof van Spaland 12 - Tel. 010-4703033 per stuk Bron: KNMI VRIJDAG 31/8 zonnige perioden plaatselijk regen min. 12°/midd.temp. 20' wind: ZW-4 ZATERDAG 01/9 opklaringen regen min. 13°/midd.temp. 19° wind: ZW-4 ZONDAG 02/9 af en toe zon plaatselijk regen min. 13°/midd.temp. 19° wind: W-4 Schooldirecteuren ontstemd over werkwijze van El-Furkan Umüx (Geldig t/m 15 september 1990) Wij helpen direktlll Tel. 4260778-4733961 Groenelaan 95 Vnkoop MF - Rtptntit Vortmir. Ook nor uw »nmdwm on kootkuton. De gratis tweede bril is bestemd voor dezelfde persoon die ook de eerste (betaalde) bril gaat dragen Het montuur van de bril die u wel betaalt, mag niet goedkoper zijn dan f 100,-. Het montuur van de gratis bril komt uit de kollektie monturen met het rode driehoekje. in de gratis bril gaan normale, blanke glazen in dezelfde sterkte als in de eerste (betaalde) bril. Wilt u meer (variabel, ontspiegeld, anti-kras, kleur, enz.) dan geldt een toeslag. Geen andere kortingen te zelfder tijd. Op beide brillen 1 jaar garantie. In de Gouden Gids vindt u de adressen. 040

Het Nieuwe Stadsblad | 1990 | | pagina 1