W'n Eerste Blue Smoke-CD enthousiast ontvangen Het weer PvdA-krant Voorwaarts neemt CDA op de hak Hoorzitting kan bezwaren niet wegnemen Ikkie is jarig Stoppen met roken BEL ONZE SERVICELIJN 010-4184599 0L POLflOD 2.95 1.98 2.75 NAJAABSM0DESH0W 2 brillen halen, 1 betalen In artikel van Peter Groeneweg I Zuid-Holland 'Het Nieuwe Stadsblad' niet ontvangen? MGR. NOLENSLAAN 604 606 rX- I I 15 Deze week extra voordelig op de Thijs van den Heuvel Sperzie- Hans de Jong Limousin runder borstlappen C QC Limousin rookvlees bonen Uw modecentrum MODE zaterdag 8 september om 14.00-15.00-16.00 uur WOENSDAG 5 SEPTEMBER 1990 42e JAARGANG, NUMMER 69 OPLAGE 40.676 WATERWEG NOORD - Voor meer dan tweehon derd uitzinnige fans heeft de Schiedamse blues/rock formatie Blue Smoke vori ge week vrijdag de eerste eigen CD gepresenteerd. De titel 'Blue Smoke Live' maakt al duidelijk dat het hier om live-opnamen gaat, hoewel de CD geheel in de studio is opgenomen. De fans hebben de plaat opname echter bijgewoond en van enthousiaste aan moedigingen voorzien. De presentatie vond plaats in Rotterdam. Nadat de bandleden eerst vragen van pers en publiek hadden beantwoord, overhan digde de nieuwe Blue Smoke- manager Sushil het eerste exem plaar aan de musici. Vrijwel direkt daarna gaf de band een voorproefje van het materiaal, dat op de CD staat, door alle nummers te spelen. Hierbij werden ze bijgestaan door de danseressen Jovanna en Connie, terwijl zangeres Phae dra tijdens het nummer 'Lies' de backing vocals voor haar re kening nam. Het publiek in de zaal reageerde zeer enthousiast. „Het was wer kelijk waanzinnig", vertelt op richter en drummer Dick Make laar. „Toen we de nummers van de CD hadden gespeeld, drong men massaal aan op toe giften". Maar nog was Blue Smoke niet van zijn fans af. Op weg naar en in de kleedkamers werden de bandleden bestormd door hand tekeningenjagers. „Een grandioos succes", meent Dick. „We gaan nu Hilversum benaderen om te zien of daar interesse bestaat voor onze CD. Via de lokale stations is ons al verteld dat het nummer 'Can't get rid of it' goede kansen heeft om een hit te worden. Maar we willen eerst het resultaat van de CD afwachten, voordat we een single gaan uitbrengen'". De eerste CD van Blue Smoke is uit en dat moet worden gevierd. Van links naar rechts: John (gitaar), Jovanna (danseres), Kees (zang), Phaedra (achtergrond zangeres), Dick (drums), Sushil (manager), Piet (bas), Gerard (toetsen) en Nancy (danseres). SCHIEDAM - De ver standhouding tussen de PvdA en het CDA in de Schiedamse gemeentepoli tiek is ernstig vertroebeld. Een duidelijk bewijs daar van is het artikel, dat de scheidende redacteur van 'Voorwaarts (het lokale PvdA-orgaan) Pieter Groe- neweg aan de christen-de mocraten heeft gewijd. „Het probleem luidt als volgt", geeft Groeneweg in zijn inleiding aan: „Hoe vriendelijk-kritisch te schrijven over het CDA zonder door hen toch of als hooghartig öf als neer buigend te worden beti teld? Ik kom er niet uit. Dan maar onvriendelijk- kritisch!" Groeneveld vraagt zich onder meer af „hoe het in vredesnaam mogelijk is dat een vooraan staand Schiedams CDA-er (Daan Bart, red.) de rol van Herman Noordegraaf in het de bat over de sociaal-zwakkeren durf te begatelliseren". De re dacteur verondersteld dat de be trokken CDA-er wellicht te jong en onwetend is om ooit van Noordegraaf te hebben gehoord. „Misschien is het nog niet zo'n gek idee om als welkomstge schenk, in ruil voor het CDA- lidmaatschap, een paar oogklep pen te mogen ontvangen, die groot genoeg zijn om een passe rende driemaster de wind uit de zeilen te nemen", schampert Groeneweg. Hij hekelt voorts „het weinig verheffende schouwspel" tijdens de installatie van het college. Uit protest tegen de afwezigheid van vrouwelijke wethouders kandidaten, schoof het CDA toen voor iedere post de vrou welijke fractiegenoten Els Heil weg en Nanda Gelderblom naar voren. „Wel als speldeprik, maar niet als serieuze kandida ten", stelt Groeneweg, die meent dat beide vrouwen door hun partij zijn misbruikt. Pieremachochelvaart Tenslotte neemt Groeneweg het politiek functioneren van het CDA op de hak. Hij bekritiseert de wijze, waarop de eigen, nog beginnende fractievoorzitter de arena is ingestuurd met een on deugdelijk initiatiefvoorstel. „Als de CDA-fractie nog eens de behoefte voelt om z'n voor zitter publiekelijk te laten af gaan laten ze dan inschrij ven voor de pieremachochel vaart tijdens de Branderfees ten", stelt hij voor. „Het lijkt me een goede zaak wanneer meer Schiedammers dan normaliter aanwezig tijdens raadsvergaderingen toeschou wen als de CDA-fractievoorziter met een hechtdoortimmerd (want van CDA-kwaliteit) vaar tuig door de Lange Haven tracht te ploeteren, 's Kijken of er dan meer bereidheid is om hem op het droge te helpen", al dus de Voorwaarts-redacteur. Wordt ongetwijfeld vervolgd. SCHIEDAM - Wat begon als een hoorzitting over het toekomstige gebruik van de Korenbeurs, ont aardde in een klaagzang richting politie. „We heb ben al zo'n geluidsoverlast van de vele horecazaken in de binnenstad en de politie treedt daartegen onvol doende op. Wanneer de gemeente ook nog horeca- aktiviteiten in de Koren beurs wil gaan ontplooien, is dat voor ons de druppel, die de emmer doet overlo pen", zo luidde de unanie me mening van de bewo ners van Dam, Korte en Lange Haven - en omrin gende straten. In een advertentie maakte de gemeente enige weken geleden bekend dat zij een horecaver- gunning wil aanvragen ten be hoeve van de Kor?nbeur° aan de Lange Haven. Deze adver tentie schoot bij de omwonen den flink in het verkeerde keel gat. Het regende bezwaarschrif ten. Een hoorzitting moest deze be zwaren uit de weg ruimen. Ruim dertig binnenstadbewo ners waren daarom afgelopen maandag naar het Stadskantoor gekomen om hun argumenten kracht bij te zetten. Namens de gemeente moesten de heren mr. drs. R. J. W. van der Noll, plaatsvervangend afdelings-chef Algemene en Burgerzaken en mr. R. A. J. Vredebregt, afde- lings-chef Onroerende Zaken, Grondzaken en Economische Aangelegenheden, de gemeente lijke plannen verdedigen. Misverstand „Er is sprake van een misver stand", begon de heer Van der Noll zijn betoog. „De bezwaar schriften zijn voortgekomen uit onbekendheid met de plannen, die de gemeente met de Koren beurs heeft. Het is beslist niet de bedoeling om er een party- of congrescentrum van te ma ken. We willen alleen zo nu en dan, hooguit tien keer per jaar plus een week in het voor- en najaar, kleinschalige aktiviteiten organiseren en daarvoor is die vergunning nodig." De bewoners waren echter niet overtuigd. Agressief maakten zij Ruim dertig bewoners van de binnenstad waren naar de hoorzitting gekomen om hun bezwaren tegen een horecaver- gunning voor de Korenbeurs kracht bij te zetten. hun ongenoegen zeer duidelijk kenbaar. „Wie garandeert ons dat die tien keer per jaar straks niet wordt uitgebreid?", vroeg een bewoner van de Lange Ha ven. „Wanneer daar sprake van is, wordt eerst overleg gevoerd met de omwonenden en de gebrui kers van de Korenbeurs", be loofde de heer Vredebregt. ,In feite verandert er weinig. De laatste jaren organiseert de ge meente al een aantal aktivitei ten in het gebouw, zoals bij voorbeeld de Nieuwjaarsrecep tie. Op die voet willen we ver der gaan, alleen nu met de be nodigde vergunning." Geluidsoverlast De bewoners vrezen dat één en ander gepaard zal gaan met de nodige geluidsoverlast. „En die hebben we al zoveel. Als we de politie bellen, omdat één van de café's weer eens teveel herrie maakt, treedt de politie niet of DELFT - Speel-o-theek 'Ikkie' viert zaterdag 8 september het tienjarig bestaan. Het feest wordt gehouden in het gebouw aan het Faassenplein 201 en WATERWEG NOORD - De GGD Nieuwe Waterweg Noord organiseert, in samenwerking met de Stichting Leven en Ge zondheid, 'Stop Met Roken Trainingen' in Vlaardingen en Schiedam. Voorafgaand wordt maandag 17 september een in formatie-avond gehouden in de GGD-gebouwen aan de Soenda- laan 2 in Vlaardingen en 's-Gra- velandseweg 567 in Schiedam. Deze avonden zijn gratis toe gankelijk en beginnen om 19.45 uur. De trainingen zelf gaan maan dag 24 september van start, in dezelfde GGD-gebouwen. Het totale programma omvat acht trainingsavonden in een periode van vijf weken. De eerste vier avonden zijn in één week. De praktijk leert dat de meer derheid van de rokers die zo maar stoppen, na korte tjd weer gaat roken. Het doel van deze training is om met meer infor matie over rookafhankelijkheid en rookgewoonte, met adviezen uit de praktijk, met natuurlijke hulpmiddelen en vooral steun en ervaring van andere voorma lige rokers de poging te onder steunen en effectiever te maken. De kursus kost 90,- inklusief kursusmateriaal. Voor aanmel dingen kan men zich wenden tot de GGD, afdeling Gezond heidsvoorlichting en -Opvoe ding, telefoon 4345555. 09.00-17.00 uur. de vakman in huis INTERIEURVERZORGING Een zaak van vertrouwen Groente en fruit Slagerij - Poelier 500 gramWb9%9 250 gram. valt in twee delen uiteen. Van 11.00 tot 12.00 uur is het feest voor alle leden tot vier jaar en hun ouders. Tijdens het feestelijke koffie-uurtje is 'Ikkie' zelf aanwezig om samen met de kinderen de tien kaarsjes op de enorme taart uit te blazen. Daarna krijgt iedereen een stuk je taart en de kinderen een glaasje appelsap of ranje. De ouders krijgen koffie. Vervol gens worden met de kinderen spelletjes gespeeld. De leden vanaf vier jaar zijn om 14.15 uur welkom. Na feest muziek van drumfanfare Harpe Davids worden ballons opgela ten. Om 15.30 uur gaat het hele gezelschap in optocht naar de Blauwe Brug, waar tussen 15.00 en 16.00 uur een feestmiddag met poppenkast wordt gehou den. Hiervoor zijn tot en met don derdag 6 september toegangs kaarten verkrijgbaar bij de speel-o-theek. Ook voor broer tjes, zusjes,vriendjes en vrien dinnetjes is een beperkt aantal kaarten voorradig. Overige toe gangskaarten kosten een gulden en deze zijn aan de zaal te koop. Overigens is Speel-o-theek Ikkie naarstig op zoek naar vrijwillig- (st)ers, die op de woensdag- en/ of donderdagmiddag willen hel pen bij de uitleen. Voor meer informatie kan men bellen, tele foon 4709187 (vragen naar Marja Schneider). nauwelijks op. Sterker nog, als we blijven bellen, worden wij als lastige klagers aangemerkt. Er wordt gewoon niet naar ons geluisterd", aldus de bewoners. Een ander probleem is de par- keerdrukte. Er is in de binnen stad al een nijpend tekort aan parkeerruimte en wanneer akti viteiten in de Korenbeurs wor den georganiseerd, wordt dat nog veel erger. „Ik woon aan de Korte Haven, maar als de tafel tennisvereniging hun avonden hebben, moet ik mijn auto er gens in Nieuwland parkeren", maakte D'66-raadslid Coby de la Rie het probleem duidelijk. Huurders Ook de huurders van de Koren beurs, de tafeltennisvereniging De Korenbeurs en NOAD en de Stichting Gezinsverzorging Schiedam, hebben problemen met de gemeentelijke plannen. Hoewel een afgevaardigde van de stichting aangaf: „Als de ge meente ons de garantie kan ge ven dat er niets wordt georgani seerd op werkdagen tussen 08.00 en 18.00 uur, maken wij geen bezwaar." De gemeente-ambtenaren Van der Noll en Vredebregt erken den de problemen en argumen ten, maar bleven hameren op het feit dat er maar een paar keer per jaar tets wordt georga niseerd. Voor de bewoners is dat echter een paar keer per jaar teveel. De meest zinnige sugges tie van de hoorzitting kwam van Lange Haven-bewoner Jan Hagendoorn: „Waarom vraagt de gemeente niet een tijdelijke vergunning voor een jaar aan? Dan zien we daarna wel verder of we er last van hebben gehad of niet." De heren Van der Noll en Vre debregt beloofden het voorstel en alle andere argumenten mee te nemen in de besluitvoering. In de poging om de gemoederen tot bedaren te brengen, waren ze in ieder geval niet geslaagd. nodigt u uit voor onze Onze veelbelovende najaarswintercollectie geeft allure, raffinement en comfort.... Korte Hoogstraat 29-3la, Vlaardingen Tel. 010-4355469. Tegen inlevering van deze bon L R'dam Kruiskade R'dam Termeulen R'dam Zuidplein (1 uur seivice) Vlaardingen Schiedam Spijkenisse T.V. DEFEKT? RADIO ABA Videospecialisten Schoorsteen om Hermes DVS gepromoveerd Bron: KNMI VRIJDAG 07/9 opklaringen plaatselijk regen min. 11°/midd.temp. 17° wind: W-5 ZATERDAG 08/9 al en toe zon plaataelijk regen min. 10°/midd.temp. 18' wind: NW-4 ZONDAG 09/9 opklaringen plaataelijk regen min. 11°/midd.temp. 18° wind: ZW-4 Omwonenden blijven fel gekant tegen plannen met Korenbeurs Woninginrichting Ledikanten en matrassen Overgordijnen en vitrage Tapijten en vinyl Zonwering Projecten o.a. verzorging- en bejaardentehuizen, scholen en kantoren Hof van Spaland 12 - Tel. 010-4703033 1 kilo room boterzacht 100 gram (Geldig t/m 15 september 1990) In de gratis bril gaan normale, blanke glazen in dezelfde sterkte als in de eerste (betaalde) bril. Wilt u meer (variabel, ontspiegeld, anti-kras, kleur, enz.) dan geldt een toeslag. Geen andere kortingen te zelfder tijd. Op beide brillen 1 jaar garantie. De gratis tweede bril is bestemd voor dezelfde persoon die ook de eerste (betaalde) bril gaat dragen. Het montuur van de bril die u wel betaalt, mag niet goedkoper zijn dan f 100,-. Het montuur van de gratis bril komt uit de kollektie'monturen met het rode driehoekje. In de Gouden Gids vindt u de adressen. Wij helpen direktll! Tel. 4260778-4733961 Groenelaan 95 Ylkoop limit Rtptrtlit Vkriwur. Ook roer uw numtchum «i kotHutHn. we Stadsblad 040

Het Nieuwe Stadsblad | 1990 | | pagina 1