Het weer Het Jubilerende Ikkie zoekt vrijwilligers 2 brillen halen,! betalen Monumentendag trok meer bezoekers Commissie Stadsontwikkeling zaterdag de wijk in Bedreiging Hoorzitting geen tijdverspilling Al" Si WHBi Stadsblad Vliegtuigbom gedemonteerd Radarcontrole CD-Shop Nelly Garantie voor groot-onderhoud 606 604 Zuid-Holland VI SEPTEMBER VOORDEELMAAND Mgr. NOLENSLAAN I WOENSDAG 12 SEPTEMBER 1990 42e JAARGANG, NUMMER 71 OPLAGE 40.676 SCHIEDAM - Speel-o-theek Ik kie vierde afgelopen zaterdag het tienjarig bestaan aan het Faassenplein. Voor zowel de jeugdige gebruikertjes als hun ouders was een gezellig feest programma samengesteld. In de ochtenduren was voor de aller jongsten zelfs 'Ikkie' zelf naar Schiedam getogen om samen met de kinderèn de -verjaardag staart aan te snijden en op te peuzelen. Helaas wordt het tweede lu strum van de speel-o-theek enigszins verstoord door perso nele problemen. Zo is Ikkie naarstig op zoek naar nieuwe vrijwillig(st)ers, die een middag of ochtend in de week willen helpen. Wie speel-o-theek Ikkie uit de brand wil helpen, kan kontakt opnemen met Thelma Kemps (telefoon 4700793) of Maija Schneider (telefoon 4709187). Men kan ook eens langskomen tijdens één van de uitleendagen: dinsdag van 10.00 tot 11.00 uur, woensdag van 14.00 tot 16.00 uur en donderdag van 15.30 tot 16.30 uur. SCHIEDAM - Volkomen on verwacht en onaangekondigd is afgelopen vrijdag een vliegtuig bom op het voormalige terrein van Wilton Fijenoord onscha delijk gemaakt. Leden van de Explosieven Opruimingsdienst (EOD) hebben het projectiel ontmanteld. De politie heeft het verkeer op de Vlaardingerdijk een kwartier lang moeten stil leggen. Naar verwachting liggen Tegen inlevering van deze bon L SCHIEDAM - De inwoners van Schiedam hebben veel interesse voor de historie van hun stad. Dit bleek afgelopen zaterdag eens te meer tijdens de Open Monumentendag. De oude pan den en de tentoonstellingen in de Grote Kerk, die speciaal voor deze dag voor het publiek toegankelijk waren, trokken meer bezoekers dan ooit. Er werden zo'n 2.000 belangstel lenden geteld. Vooral de tentoonstellingen wa ren zeer in trek. Zo zeer zelfs, met een week te verlengen. Tot en met zaterdag 15 september kan men in de Grote Kerk aan de Lange Kerkstraat nog een blik werpen op de foto's van Schiedamse monumenten en de bonte verzameling van histori sche bouwmaterialen. De Grote Kerk is daartoe geo pend van dinsdag tot en met vrijdag van 13.00 tot 17.00 uur en zaterdag van 10.00 tot 17.00 uur. Ook de gerestaureerde Waag en de consitoriekamer zijn dan te bezichtigen. onder dit terrein nog meer bommen, afkomstig uit de Tweede Wereldoorlog. SCHIEDAM - Een 39-jarige Schiedammer is afgelopen dins dag onder bedreiging beroofd van zijn portemonnee, waarin 150,- en wat persoonlijke be scheiden zaten. Het slachtoffer liep op de Singel, nabij het Sta tionsplein, toen hij werd aange sproken door een viertal jonge lui in de leeftijd van circa 20 tot 23 jaar. Zij eisten geld. Toen de man hieraan niet wilde vol doen, werd hij bedreigd met een stuk hout, een ijzeren staaf, een mes en een revolver. Het slacht offer koos daarop eieren voor zijn geld en stak de handen in de lucht. Vervolgens werd zijn -portemonee afgenomen. De da ders vluchtten in de richting van het Stationsplein. SCHIEDAM - De Schiedamse politie heeft afgelopen dinsdag op diverse plaatsen in de stad snelheidscontrole gehouden. Aan de hand van radar zijn 53 automobilisten betrapt op te snel rijden. De hoogst gemeten snelheid was 85 km/uur. T.V, DEFEKT? RADIO ABA Videospecialisten ■men SCHIEDAM - De bewo nersvereniging Schiedam- Oost (BVSO) is bijzonder pissig over de aanpak van de stadsvernieuwing in zijn wijk. Aanstaande zaterdag komt de commissie Stads vernieuwing op bezoek in Oost en de bewonersvere niging belooft de commis sie een "warm onthaal". „Er zijn plannen gemaakt en verwachtingen gewekt, die niet worden waarge maakt. De bewoners ver keren al jaren in onzeker heid over hun woonsitua tie. Wij maken ons als be wonersvereniging dan ook al jaren druk over het tra ge tempo van de stadsver nieuwing, maar nu is de maat echt vol voor ons", aldus de tweede voorzitter van de BVSO, Aad de Wolf. Vooral Adri Reijnhout, wethou der Stadsvernieuwing, is de ge beten hond. „Reijnhout zegt dat er geen geld is", vertelt Aad de Wolf, „maar die stelling lijkt ons te voorba rig en te simpel. Het zou juister zijn als hij zou zeggen dat stads vernieuwing niet langer een eer ste prioriteit is. Hij zou moeten zeggen dat hij roeit met de rie men die hij heeft en dat Schie- dam-Oost zo nu en dan uit de boot valt". Laks Toch heeft de bewonersvereni- ging het idee dat Reijnhout nog niet écht al zijn riemen heeft ge bruikt. De BVSO verwijt het ge meentebestuur een te lakse hou ding richting Den Haag, waar tenslotte de grootste hap geld voor de stadsvernieuwing van daan moet komen. Bewonersadviseur Frans Klij- zen: „Je ziet dat een gemeente als Rotterdam wél meer geld per woning weet los te krijgen van de rijksoverheid. Hoe komt dat? Blijkbaar omdat dat ge meentebestuur beter en hard nekkiger zijn nek uitsteekt". De BVSO voelt zich in feite verraden door het Schiedamse gemeentebestuur. „In eerste instantie worden wij als vereniging bij de gesprekken en plannenmakerij betrokken. Daarna ga je dan naar je bewo ners toe en doet ze allerlei be loften. Nu blijkt dan dat die niet waargemaakt worden. En de buurt kijkt ons daar op aan. Wij zijn de buffer die klappen moet opvangen. Maar wij dur ven ons gezicht de laatste tijd niet meer te laten zien in de wijk", legt Klijzen uit. „Bij eventuele volgende projek- ten zullen we dan ook keiharde eisen in de richting van de ge meente gaan stellen. Want het is toch te gek dat wij de bewo ners keer op keer moeten teleur stellen". Verpaupering De stadsvernieuwingsproble men liggen in Schiedam-Oost verspreid door de gehele wijk. Zo is er de Singel Noord. De Oostzijde is binnenkort klaar, maar de noordzijde wordt voor lopig niet aangepakt. Wat bete kent stadsvernieuwing nog, wanneer je niet meer in staat bent om één straat in één bouw- stroom aan te pakken?, zo vraagt de BVSO zich af. Een ander probleemgebied is de Galileistraat en omgeving. „In 1988 is de verwachting gewekt dat de straat en omgeving voortvarend zouden worden aangepakt. Toch zal die uitvoe ring nu zéér vertraagd worden uitgevoerd. Dat betekent voor de bewoners dat de verpaupe ring in hun buurt jarenlang blijft voorthobbelen. Iedereen die kan, verlaat immers het zin kende schip", aldus de boze me dewerkers van de buurtvereni ging. Ook de uitvoering van de nieuwbouw in de Tuinsingel- /Marconiweg is jaren vooruitge schoven. Hiervoor is eveneens te weinig geld en nieuwbouw zou wel eens te duur kunnen worden. De problemen in Oost houden volgens de BVSO niet op bij stadsvernieuwing. In de ogen van het buurtorgaan stagneert ook de aanpak van voorzienin gen voor ouderen. Ook hier is weer 'uitstel' het belangrijkste woord. Wat de bewoners in Oost vooral hogelijk dwarszit, is dat de plannen voor uitbreiding en vernieuwing van het projekt Stadserf wel genoeg financiële steun krijgt. Aad de Wolf: „Kijk, in zo'n projekt stoppen ze wél veel geld en energie, maar onze buurt la ten ze gewoon verpauperen. Nou, als de commissie Stads vernieuwing zaterdag bij ons op bezoek komt, krijgen ze een warm onthaal". De BVSO zal zaterdag opnieuw keiharde garanties vragen aan de commissieleden. „Komen die niet - en dat is in derdaad onze verwachting - dan zullen we ons beraden over een nieuwe opstelling van de bewo nersvereniging. Want we heb ben eigenlijk al geen vertrouwen meer in de raadsleden. Oost heeft altijd voorrang gehad, zei den ze. Nou, je ziet wat het re sultaat is", zegt De Wolf. Overigens doet het gerucht de ronde dat de projektleider Stadsvernieuwing in Oost - Fer dinand Vreugdenhil - na een jaar uit de roulatie te zijn ge weest, niet meer terugkomt naar Oost. „Dan kunnen we straks weer een nieuw persoon gaan inwerken", reageert De Wolf boos op het gerucht. „Zo'n situ atie hebben we tijdens zijn af wezigheid al een keer moeten meemaken". Hoe de BVSO zal reageren als zij zaterdag geen keiharde ga ranties van de gemeentelijke be stuurders krijgt, weet men nog niet. „Maar je zou je in het uiterste geval kunnen voorstellen", zegt Aad de Wolf, dat je je mede werking aan het overleg opzegt, hoewel we dat natuurlijk liever niet zouden doen. Want uitein delijk zijn de bewoners daarvan de dupe. En juist voor die be woners zijn wij er". SCHIEDAM - „We zijn van mening dat het horen van de be volking nooit een tijdverspilling is. Het is voor een standpunt bepaling nodig te weten wat onder de burgerij leeft. Een infor matie-avond of een hoorzitting kan daartoe een bijdrage leve ren". Dit antwoordde het college van burgemeester en wethouders onlangs op vragen van PvdA-raadslid Herman Posthoorn. Het raadslid was het niet eens met de gang van zaken rond de even tuele komst van het Bastion Hotel in Schiedam. Posthoorn vindt het onjuist dat eerst de bewoners en pas daarna de raads commissies op de hoogte worden gebracht. Het antwoord van het college geeft echter aan dat het toch eerst de mening van de Schiedamse bevolking wil horen, voor er politiek over een onderwerp wordt gesproken. 1e CD re qe 2e CD ma qe Uw voordeel 11.-11 SOOS-BINGO-SOOS iedere donderdagmiddag SCHIEDAM - Het college van burgemeester en wethouders heeft de gemeenteraad voorge steld een garantie te verlenen aan woningbouwvereniging Schiedam. De garantie betreft een geldlening ad 4.267.000,- voor groot-onderhoud aan 182 woningen in Nieuwland. de vakman in huis Een zaak van vertrouwen Deze week extra voordelig op de Hans de Jong Eigengemaakte erwtensoep 7* per literOl IV Limousin pekelvlees Thijs van den Heuvel Een nieuwe appel Zuurkoolsalade Politie toont nieuw bureau Jubileum van Dab Ha vereniging SVV wil terug lll§sl§& Is iHs Hg -> 'Ikkie' was zelf naar de speel-o-theek gekomen om, samen met de allerjongsten, de taart aan te snijden. (Geldig t/m 15 september 1990) De gratis tweede bril is bestemd voor dezelfde persoon die ook de eerste (betaalde) bril gaat dragen. Het montuur van de bril die u wel betaalt, mag niet goedkoper zijn dan f 100,-. Het montuur van de gratis bril komt uit de kollektie monturen met het rode driehoekje. In de gratis bril gaan normale, blanke glazen in dezelfde sterkte als in de eerste (betaalde) bril. Wilt u meer (variabel, ontspiegeld, anti-kras, kleur, enz.) dan geldt een toeslag. Geen andere kortingen te zelfder tijd. Op berde brillen 1 jaar garantie. R'dam Kruiskade R'dam Termeulen R'dam Zuidplein (1-uur service) In de Gouden Gids vindt u de adressen. Vlaardingen Schiedam Spijkenisse Bron: KNMI VRIJDAG 14/9 zonnig droog min. 9°/midd.tomp. 20° wind: VAR-2 ZATERDAG 15/9 ZONDAG 16/9 zonnig zonnig* p*riod*n droog plaatMlijk regen min. 10°/midd.t*mp. 21° min. 13°/midd.t*mp. 20° wind: 0-3 wind: Z-4 i Vooral de exposities waren bijzonder in trek. Deze worden dan ook met een week verlengd, dat besloten is deze exposities Bewonersvereniging Oost is beleid Reijnhoutspuugzat Wij helpen direktü! Tel. 4260778-4733961 Groenelaan 95 Vorkoop Inruk Roportho Vurfmur. Ook toot uw wumochinto on koolkttttn. Het bestuur van bewonersvereniging Schiedam-Oost is woedend op de gemeente. van 39.95 voor Vwi9w van 39.95 voor vaiiww Singel 120, Schiedam, tel. 4269191 Maandag gesloten. bingo van half 4 tot half 5 3.50 p.p. voor gezellige prijsjes. Op onze soos wordt niet gerookt. Voor informatie en vervoer bellen tussen 9.00 en 12.00 uur Telefoon 4260027. Tuinlaan 64, Schiedam. 040 Woninginrichting Ledikanten en matrassen Overgordijnen en vitrage Tapijten en vinyl Zonwering Projecten o.a. verzorging- en bejaardentehuizen, scholen en kantoren Hof van Spaland 12 - Tel. 010-4703033 Slagerij-Poelier Ze is er weer!!! 100 gram.... 2.25 Groente en fruit (zacht-zuur) 9 OA 2 kilo vooraiwO 500 gramI iQv

Het Nieuwe Stadsblad | 1990 | | pagina 1