Volop aktie bij Toyotadealers Seat's Vans in Glass Look Mooie prijzen en akfle-modellen op na jaarsshow Flatdealer Voordelige Malaga Special Auto-wegwijzer Schiedam vrijdag 14 september 1990 - pagina 5 Toyota-rijden is de komende maanden nog leuker dan voorheen. In de eerste plaats staat er bij de Toyota-dealers een serie speciale uitvoeringen van de Corolla, de Carina II en de Camry in de showroom. Deze types worden in de fabriek van een groot aantal extra's voorzien, die de auto's er nog aantrek kelijker op maken. Maar de meerprijs van al die extra's is minimaal. Het voordeel kan oplopen tot ruim 2.000,- bij de Corolla en zelfs tot ƒ4.000,- bij de Camry! In de tweede plaats biedt Toyota bovendien de keu ze uit een viertal aanschaftips, die nog eens extra voordeel opleveren. De speciale uitvoeringen zijn leverbaar voor vrijwel alle motorvarianten in de modellen Corolla, Carina II en Camry. Toyota reageert hiermee op de wensen van klanten die een nieuwe Toyota wil len die er nèt even anders uitziet en nog meer luxe biedt, voor vanzelfsprekend een scherpe prijs. Uiteraard hebben alle benzinemodellen Toyota's beproefde multi-kleppentech- niek in combinatie met multi-point in jectie, een geregelde driewegkatalysa tor en het unieke absorptiefilter dat voorkomt dat benzinedamp uit de tank in de lucht terecht komt. En ook de die sels zijn opvallend zuinig en milieuvrien delijk. Dat ook deze extra luxueuze mo dellen met Toyota's unieke 3-jaar ga rantie worden afgeleverd spreekt voor zich. Corolla Soleil De Toyota Corolla kan in al zijn uitvoe ringsvarianten met het 'Soleil'-pakket worden besteld. De hachtback-versies worden dan geleverd met een elektrisch bediend schuifdak, speciale sportieve bekleding, een in hoogte verstelbare bestuurdersstoel en een toerenteller (dit laatste uitsluitend op de benzinever sies). De buitenkant onderscheidt zich door de in carrosseriekleur gespoten bumpers en de accentbies op de flank bescherming en de bumpers. Zilver kleurige naafdoppen maken het uiterlijk af. De meerprijs voor de Corolla Soleil 1.3 en 1.6 XLi bedraagt niet 3.300,- maar slechts 1.300,- en bij de diesel 1.175,-. De Corolla Sedan Soleil wordt geleverd zonder de sportieve bekleding en de accentbiezen maar heeft juist weer een gescheiden neerklapbare ach terbank. Voor de benzine resp. diesel modellen bedraagt de meerprijs van het pakket 1.400,-// 1.275,-. Omdat de Corolla Liftback al standaard een ge deelde achterbank bezit kon de meer prijs van het Soleilpakket hier nog wat Niet alleen de Seat personenwagens mogen zich in groeiende belangstel ling verheugen. Ook de van de perso nenwagen afgeleide "Vans" worden meer gevraagd dan vorig jaar. De ver koopaantallen zijn zelfs ruim verdub beld. Met de introduktie van "Glass Look" achterzijpanelen voor de Vans wil Seat importeur Pon Car b.v. de aantrek kingskracht van de "Van" serie nog vergroten. Dankzij een zwart/grijs ge mêleerd folie op deze zijpanelen wordt de personenwagenlijn van de Seat Mar- bella en Ibiza volledig behouden, terwijl toch van het BVB-voordeel van een "Van" kan worden geprofiteerd. De Marbella Van in "Glass Look" is er al vanaf 9.795,- excl. BTW 11.607,- incl. BTW), de Ibiza 1200 vanaf 13.845,- excl. BTW 16.406,- incl. BTW). ARSELL lager worden gehouden, namelijk 1.200,- voor de benzine-uitvoeringen en 1.075,- voor de diesel. Ook de Sta tionwagon is in Soleil-uitvoering lever baar. De bumpers zijn dan echter niet in de kleur van de carrosserie gspoten en hij heeft geen elektrisch bedienbaar schuifdak mar weer wel een rolhoes voor de afscherming van de bagage ruimte èn verder alle extra voorzienin gen van de Liftback-uitvoering. De meerprijs bedraagt 350,- voor de ben zinevarianten en 225,- voor de diesel. Carina II Executive De Toyota Carina II geniet zowel in de zakelijke wereld als in het privé-gebruik groot vertrouwen. De nieuwe Executive- uitvoering zal het succes alleen maar groter maken. De Toyota Carina II Se dan 1.8 XLi Executive beschikt over ex tra luxueuze voorzieningen als stuurbe krachtiging, centrale portiervergrende ling, een armsteun in de achterbank, een elektrisch bediend glazen schuif-/ kanteldak met zonweringblindering èn een gescheiden neerklapbare achter bank. Bovendien heeft de 1.6 XLi Exe cutive een toerenteller en op de bredere 5.5 J velgen zijn 185/70 R 13 banden gemonteerd. De normale prijs van deze extra's bedraagt 6.000,-, maar de Toyota-dealer berekent slechts 2.250,-, een uniek laag bedrag voor zoveel accessoires. Uiteraard is er ook een Carina II Liftback 1.6 XLi Executive en een Carina II Stationwagon Executi ve, waarbij die laatste bovendien over een rolhoes voor de bagageruimte be schikt. Omdat bij de Liftback, de Sta tionwagon en de diesel-modellen enkele onderdelen van het Executive-pakket uit de Carina II Sedan al standaard zijn, gelden hier nog lagere prijzen voor de Executive-uitvoeringen, namelijk vanaf 1.625,-. Camry Executive Ook de ruime en stijlvolle Toyota Camry is leverbaar in Executive-uitvoering, waarmee het model nog extra cachet krijgt. Zo vallen bij de Camry Sedan Executive de schokabsorberende bum pers, gespoten in carrosseriekleur, di rect op. De uitrusting is uitgebreid met centrale portiervergrendeling, elektri sche zijruitbediening, een toerenteller en een elektrisch bediend glazen schuif dak. Ook een gescheiden neerklapbare achterbank en een centrale armleuning behoren tot de standaard voorzienin gen. De meerprijs bedraagt ƒ2.300,-, een voordeel van maar liefst ƒ4.000,-. De meerprijs voor de Stationwagon met vrijwel dezelfde hoeveelheid accessoires komt op ƒ2.100,-, omdat de geschei den neerklapbare achterbank reeds tot de standaarduitrusting behoort. Extra voordeel De aanschaf van genoemde speciale uitvoeringen zal nog worden vergemak kelijkt, want er is bovendien keuze uit drie aantrekkelijke vormen van financie ring of een direkte kontantkorting. Deze extra mooie en comfortabele Toyota- modellen staan vanaf 1 september bij de Toyotadealer en zullen zolang de voorraad strekt worden aangeboden te gen de genoemde scherpe prijzen. Op is op, het is dus zaak er tijdig bij te zijn. In een tijd waarin de blaadjes gaan val len en alles er wat somberder uit gaat zien zal dit Toyota-nieuws ongetwijfeld voor volop vrolijke gezichten zorgen. De Nederlandse Fiat-dealers zorgen ook dit najaar voor een grandioze show, die onder de noemer Fiat Test- challenge een uitdaging vormt aan de automobilist zijn eigen auto te verge lijken met de Fiat van zijn keuze. Bovendien maken twee speciale model len van Fiat hier hun entree: de zeer sportieve Uno Formula Uno en de lu xueuze Panda Sergio Tacchini. Uno Formula Uno De Fiat Uno Formula Uno vormt een heel bijzondere aanbieding: de Fiat Uno kan door middel van een speciale For mula Uno-kit worden omgetoverd tot een sportief ogende en rijdende auto. De Formula Uno wordt geleverd met lichtmetalen velgen en brede banden, met een elektronische dakantenne ach terop, geïntegreerde mistlampen in de voorbumper en een zwarte dakspoiler achter. In het interieur wordt het stan daard stuurwiel vervangen door een driespaaks lederen stuur, dat een bete re grip heeft. Ten slotte is de Formula Uno herkenbaar aan een speciale stri ping en drie "Formula Uno"-badges. De consumentenwaarde van al deze extra's bedraagt 3.650,-, maar de consument hoeft hiervoor - inclusief montage - slechts 750,- te betalen. Dat betekent dus een prijsvoordeel van 2.900,-. Panda Sergio Tacchini In het voorjaar heeft Fiat al een speciale serie van de Panda onder de naam Ser gio Tacchini uitgebracht: deze serie was zo'n groot succes, dat besloten is het model thans opnieuw tijdelijk te voeren. De naam van het exclusieve Italiaanse merk sportkleding Sergio Tacchini mag uitsluitend door Fiat worden gevoerd, indien aan de auto iets bijzonders wordt toegevoegd. De op de Panda 1000 CL i.e. gebaseerde Sergio Tacchini heeft onder meer bredere banden in de maat 155/65 x13, zeer luxueuze bekleding op stoelen, deuren en dashboardvlak, bergvakken in beide portieren, luxueuze vloerbedekking, een aansteker, drie- punts rolgordels achterin, getint glas, wieldoppen van de Panda S, grille ge spoten in de kleur van de carrosserie en metallic lak. Bovendien is het Sergio Tacchini embleem aangebracht op de beide zijden van de auto, op de rugleu ningen van de voorstoelen en op de deurpanelen. Op de achterklep bevindt zich ten slotte een speciale Sergio Tac- chini-badge. De Panda Sergio Tacchini zal opnieuw de liefhebbers van een klei nere, maar zeer luxueuze auto aanspre ken. De prijs is vastgesteld op 14.650,-, hetgeen een consumenten voordeel van ruim 1.000,- betekent. Fiat Testchallenge Van 6 tot en met 17 september vindt bij de Fiat-dealer de Fiat Testchallenge plaats, een ware uitdaging voor autorij dend Nederland. Bij de dealer staat naar keuze een Panda, Uno, Tipo of Croma klaar voor de geïnteresseerde automobilist om te vergelijken met zijn eigen auto. Aan de hand van een test formulier kan de testrijder zijn eigen conclusies trekken. Door aan deze test deel te nemen, ontvangt de consument een bijzondere Fiat Testchallenge para plu, voorzien van illustraties van alle bij zondere circuits ter wereld, waar de echte coureurs de auto's testen. Boven dien dingt elke deelnemer mee naar een spectaculaire hoofdprijs: een Fiat naar keuze met een maximum waarde van 54.900,-. Daarnaast is er een slagzin- nenwedstrijd, met als hoofdprijs een ge heel verzorgde reis naar de Grand Prix van Spanje. Zoals wellicht bekend is de Seat mo- dellenreeks zowel bij de Marbella als bij de Ibiza en de Malaga als volgt op gebouwd. De voordeligste Seat mo dellen heten Special, de middenserie wordt gesierd met de aanduiding XL, de luxueuze topklasse heet "GLX". Daarnaast zijn er dan nog diverse sportievere modellen. In een nieuw Malaga aktiemodel dat sinds kort bij de Seat dealer staat, zoekt de voordeligste Malaga Special aansluiting bij de topklasse. Deze Mala ga Special "GLX" bezit dan ook vrijwel de gehele standaarduitrusting van de Malaga Special GLX. En die is veelom vattend. Zo wordt het dashboard van de Malaga Special "GLX" verrijkt met een toerenteller, een digitale klok en een middenconsole. De bestuurder treft verder een 4-spaaks stuurwiel en 2 van binnenuit verstelbare buitenspiegels aan. Het comfort wordt op het hoogste niveau gebracht met o.a. beklede hoofdsteunen voor en achter en een op klapbare middenarmsteun, terwijl ook de bekledingstoffen aan de GLX ont leend zijn. In het hoofdstuk "licht" kun nen de halogeen koplampen, de regel bare dashboardverlichting, het kaart- leeslampje en de verlichting in hand schoenvak en (beklede) kofferruimte genoemd worden. Uiterlijke herken ningspunten van de Malaga Special "GLX" zijn de grille in carrosseriekleur, het getinte glas en de brede 165/65 SR 13 banden. De meerprijs van deze op gewaardeerde Malaga ten opzichte van de "Special" bedraagt slechts 600,-, een fractie van de geboden meerwaar de, zodat de Malaga Special "GLX" voor 21.595,- in de prijslijst staat. MALAGA

Het Nieuwe Stadsblad | 1990 | | pagina 15