Gemini auto-alarm inclusief verzekering Nieuwe voordelige Kip Caravan-serie Cltroën XM onder de 50 mille Auto-wegwijzer Schiedam vrijdag 14 september 1990 - pagina 7 huids, want Seat introduceert nu ook een 1200 cc injectiemotor op de Ibiza. Evenals de Ibiza 1.5 i beschikt de 1.2 i over een motor met Bosch LU-Jetronic brandstofinjectie en een geregelde 3- weg katalysator. De nieuwe motor levert 52 kW/71 pk, een uitzonderlijk vermo gen voor een krachtbron van dit for maat. Hij voldoet bovendien aan de strengste milieu-eisen, iets wat even eens in deze klasse niet vanzelfspre kend is. Daarbij blijft de prijs onveran derd gunstig: de Seat Ibiza 1.2 XLi kost 19.795,-, de 1200 Special i slechts 18.395,-. Naar mate men in zuidelijker streken komt, lijkt de aandacht voor milieube scherming minder te worden - tenmin ste als het om auto's gaat. De katalysa tortechniek lijkt althans vanaf het noor den Europa te veroveren. De objektivi- teit even terzijde leggend geldt de in druk dat die zuidelijke types meer be lang stellen in vurigheid dan in proper heid. Liever een auto met veel motor vermogen dus, dan één met de mo dernste katalysatoruitrusting. Want aanvankelijk leken goede motorpresta ties en schone uitlaatgassen twee din gen te zijn die maar moeilijk met elkaar te rijmen vielen. Hooguit kon door zorg vuldige ontwikkeling van aangepaste motorversies bereikt worden, dat met en zonder katalysator een gelijk maxi mumvermogen beschikbaar bleef. Seat heeft nooit aan dat beeld beantwoord. Reeds in een vroeg stadium konden alle modellen met benzinemotor van een katalysator voorzien worden, ook al eis te de wetgeving dat nog niet. Daarbij was het meteen al zo dat dit niet ten koste ging van het motorvermogen, hoewel met name de moderne System Porsche krachtbronnen voor de Ibiza en Malaga voor hun inhoudsklasse zeer pittig zijn. Niet voor niets hechtte Seat bij het opzetten van een eigen model gamma, een kleine tien jaar geleden, aan een zo hoog mogelijk ontwikkeld nieuw motorontwerp. Vandaar dat de eerste belangrijke mijlpaal in de ge schiedenis van het nieuwe Seat de pre sentatie was van opzet, zuinig, pittig en onderhoudsarm met hun zelfstellende hydraulische klepstoters. Tot aan het begin van 1989 waren alle Seat-modellen in Nederland voorzien van een ongeregelde katalysator. In ja nuari van dat jaar verscheen de nieuwe Seat Ibiza, en daarmee de eerste motor met geregelde katalysator. Nadat eerder brandstofinjectie werd toegepast op de sportieve Ibiza SXi kregen voort aan alle Ibiza 1.5 modellen een motor met brandstofinjectie, die niet alleen optimaal schone uitlaatgassen produ ceerde, maar ook nog meer vermogen dan de voorgaande 1.5 carburateur motor. Deze ontwikkeling wordt nu voortgezet met de introduktie van de Ibiza 1.2 i modellen. Ook deze motor heeft een geregelde katalysator en Bosch LU-Je- tronic brandstofinjectie. Autodiefstal is in ons land een groot probleem, want niet minder dan onge veer 30.000 auto's verdwijnen er jaar lijks! Een alarmerend cijfer en daarom heeft Car Systems Breda 076-715025 importeur van Gemini auto-alarmsys temen, onlangs de Gemini Autokaart geïntroduceerd. Met deze kaart is uw auto gedurende 2 jaar aanvullend te gen diefstal verzekerd, met inbegrip van de in de auto gemonteerde acces soires! Laat u bij de erkende Gemini-dealer een Gemini auto-alarm installeren, dan kunt u uw auto met de op dat moment in de auto gemonteerde accessoires aanvullend verzekeren tegen diefstal. Prijzen vanaf 525 gulden incl. montage (Gemini 1002). Als nu de auto wordt ge stolen, dan staat er direct gedurende 30 dagen vervangend vervoer klaar. Indien het voertuig niet binnen die 30 dagen wordt teruggevonden, dan vergoedt deze aanvullende verzekering het ver schil tussen de nieuwwaarde en de uit kering van de Casco-verzekering tot een maximum van 35 procent van die uitkering. Bovendien wordt het eigen risico van de Casco-verzekering tot maximaal 5.000 gulden vergoed en zijn de tijdens de diefstal in de auto gemonteerde acces soires meeverzekerd. Mochten er on verwachts problemen met de alarmin stallatie optreden, dan kan men gebruik maken van de landelijke 24-uurs servi ce! Hebt u na 1 april 1989 een Gemini auto-alarm gekocht, dan kan de auto achteraf voor 2 jaar aanvullend tegen diefstal worden verzekerd. Duidelijk met een knipoog naar de Eu ropese markt komt Kip Caravan B.V. onder de naam Ecu-Line deze zomer met een copleet nieuwe serie lichtge wicht caravans in een prijsklasse, die zeer gunstig afsteekt bij wat er op dit gebied verder op de markt is. Deze caravans zijn bedoeld voor wie wél een kwaliteitsprodukt, waarvoor Kip bekend staat, wil, maar minder geïn teresseerd is in het uitgebreide pak ket van accessoires. Het betref vijf modellen in een prijsstelling variërend van ca. 15.500 tot 17.500. Vooral voor (jonge) mensen met lichtere auto's zijn deze caravans uitermate ge schikt. De door Kip ontewikkelde sand- wich-technologie en nieuwe constructie methoden in het interieur zijn de basis voor een licht gewicht met toch een sterke constructie. De vijf typen kam peerwagens lopen in opbouwlengte op van 330 tot 380 cm. Deze lichtgewicht (max. 660 kg) caravans zijn gebouwd op een Alko-chassis en hebben een laad vermogen van ruim 300 kilo. De weglig- ging is mede door de standaard ge monteerde schokdempers uitstekend. Alle Kip caravans worden (als eerste in Europa!) standaard in de fabriek 'inge- remd' op een computergestuurde rem- mentestbank (normaliter moet men na de eerste 500 km de remmen laten con troleren en afstellen). De kleur van de Ecu-Line caravans is modern lichtgrijs, zowel binnen als buiten. Ook het glas is rondom rustgevend grijsgetint (met rol- lo voor het keukenraam). De voor-, ach ter- en keukenramen zijn openslaand. Het dakluik is uitgerust met een rolgor dijn en een muggenhor. Het interieur is van alle gemakken voorzien en smaak vol uitgevoerd met afgeronde meubel- delen. Er is veel kastruimte. Hoewel laaggeprijsd hebben de Ecu-Line cara vans een complete standaard uitrusting met o.m. verwarming, koelkast en een 3-pits branderstel. Vanaf medio september brengt Seat het modeljaar '91 van de succesvolle Ibiza-serie. De uiterlijke wijzigingen aan deze nieuwe Ibiza beperken zich tot een gewijzigd kleurengamma en nieuwe stripng en naamaanduidingen. Ook het interieur werd verjongd met een nieuwe dashboardtint en nieuwe stoelbekledingen, terwijl het model nu een volledige deurbekleding met kaartenvakken krijgt. Het belangrijk ste nieuws bevindt zich echter onder- Citroën voegt een een nieuwe versie toe aan het XM-gamma: de Citroën XM 2.0i. Deze wagen, die september leverbaar wordt, gaat 49.400,- kosten. Het is dus de langverwachte XM onder de 50 mille. De Citroën XM 2.0i heeft alle bijzondere kenmerken van de al bestaande versies, zoals het revolutionaire hydractieve veersysteem en de karakteristieke spoi ler op de achterzijde, maar ook com- fort-verhogende voorzieningen als zon werend glas, elektrisch te bedienen zij ruiten vóór, stuurbekrachtiging en een centrale portiervergrendeling. Aan de twee-liter motor in de Citroën XM 2.0i, die is voorzien van monopoint-injectie, is een geregelde driewegkatalysator ge koppeld. De wagen voldoet daarmee aan de strengste Europese milieu-eisen. De motor levert een vermogen van 79 KW/110 pk. Citroën Nederland ver wacht dat de Citroën XM 2.0i vooral in de zakelijke markt zal voldoen aan de behoefte. Als gevolg van de door de Commissie Oort op gang gebrachte wij zigingen van het fiscale regime, moeten berijders van een auto van de zaak in veel gevallen al 25% van de catalogus- waarde optellen bij het inkomen. De la gere prijs van de 2.0i neemt de extra fiscale pijn weg. De lancering maakt ook aantrekkelijker leaseprijzen moge lijk. Het programma van de zeer suc cesvolle Citroën XM bestaat nu, met de komst van de XM 2.0i, uit zes modellen. De andere vijf variëren in prijs van 54.300 tot 78.200. Seat Ibiza nu ook met 1.2 injectie US'83 schoon

Het Nieuwe Stadsblad | 1990 | | pagina 17