Nieuwe Audi Sport Coupé S2 Tweede serie Specials van Daihatsu Feroza Nieuwe VW Polo komt Peugeot Jubileum-modellen Voordelige Aktiemodellen van Citroën AX en BX Modelauto met Koepelbeurs mm Nieuwe directie Chrysler Holland Auto-wegwijzer Schiedam vrijdag 14 september 1990 - pagina 9 Het nieuwe topmodel van de Audi Coupé-serie, de sportieve en vermo- genssterke Coupé S2, komt aan de hoogste eisen van de verwende auto mobilist tegemoet. De vijfcilinder-top- motorisering in het Audiprogramma levert een indrukwekkende 162 Kw (220 pk). Samen met het speciaal ontwikkelde sportonderstel en de 16-inch velg-ban dencombinatie worden sportwagen prestaties behaald. De nieuwe Audi Coupé S2 valt op door zijn specifieke uitvoeringskenmerken en de karakteris tieke voorkant zoals bij het Audi V8- ontwerp. De Coupé is ontwikkeld in sa menwerking met Konrad Schmidt Mo torsport GmbH in Cadolzburg. Deze modelomschrijving roept herinneringen op aan de legendarische Sport quattro SI, die in het midden van de tachtiger jaren geschiedenis schreef in de auto- mobielsport. Destijds baarde de Audi Sport quattro in de technisch niet ge bonden groep B als evolutie model veel opzien en was ook zeer succesvol. De Sport quattro S1 was een krachtuitstra- lend, spoilergewapend race-monster, waarvan het vermogen van zo'n 600 pk alleen in toom kon worden gehouden in de ervaren handen van coureurs van wereldklasse zoals Walter Röhrl. Het essentiële van de Audi Sport quattro was de vijfcilinder 20-kleppenmotor met uitlaatgasturbo, laadluchtkoeling en een vermogen van 306 pk. In de huidige uit voering, en dan speciaal in de koppel- georiënteerde 2,2 liter versie, levert de motor een vermogen van 162 KW (220 pk) en worden de uitlaatgassen volgens U.S. normen gereinigd. Deze motor zorgt voor de aandrijving bij de Audi 200 quattro 20V, de Audi quattro 20V en nu ook bij het nieuwe topmodel de Audi Coupé S2. Met 162 KW bij een ge matigd toerental van 5.900 per minuut worden rijprestaties bereikt die thuisho ren in de sportwagentop-groep: de nieuwe Audi Coupé S2 met een leegge- wicht van 1.420 kg accelereert van 0 tot 100 km/u in 6,1 seconden en haalt een topsnelheid van 250 km/u. mi Chrysler Import Holland b.v., impor teur van Chrysler, Jeep en Dodge, heeft per 1 september de heer B. Hulshoff (43) als nieuwe Managing Di rector aangesteld. De heer Hulshoff is afkomstig uit de Rover-organisatie waarvoor hij bijna 10 jaar werkzaam is geweest, met als laat ste functie Commercieel Directeur. Na een inwerkperiode zal de huidige Mana ging Director, de heer J.A. van Doorn, de operationele leiding van Chrysler Im port Holland b.v. volledig overdragen aan de heer Hulshoff. De Daihatsu Feroza is een sportieve terreinauto die door zijn krachtige 1.6 liter 16 kleppen motor tot opvallende prestaties in staat is. Gebleken is dat niet alleen deze prestaties, maar ook het totale ontwerp geheel voldoet aan de eisen die gesteld worden aan de moderne terreinauto. In samenwerking met de fabriek is een speciale Feroza Resin-Top EL II versie opgezet met afwijkende specificaties in eendrietal fraaie kleuren. Deze kleuren zijn zwart metallic, grijs metallic en wit. De speciale namen voor deze uitvoerin gen zijn Feroza Black-Top, Grey-Top en White-Top. Dit omdat het afneembare dak en de kap in de kleur van de car rosserie zijn gespoten. Bij de Black-Top en de White-Top zijn ook de bumpers, grille, handgrepen en spiegels in kleur gespoten. Een fraaie striping op de zij kant geeft het geheel een flitsende uit straling. Ook het interieur is luxueuzer uitgerust. Ten opzichte van de Resin- Top EL is de EL II versie voorzien van een aantal extra's. De in drie standen instelbare schokbrekers zijn standaard en dat geldt ook voor de sportieve buc ket seats en de achterbank die in twee gelijke delen naar voren geklapt kunnen worden. De bekleding is grijs velours met een sportief design. Overigens kan de Resin-Top bij mooi weer in een handomdraai vervangen worden door een cabrioletkap. Een ac cessoire dat veel extra rijplezier ople vert. De prijzen zijn aantrekkelijk gehouden. De VAN uitvoering van deze Resin-Top EL II uitvoeringen is slechts 1000,- duurder dan die van de EL versie en komt nu op 30.995,- incl. BTW. De personenauto uitvoering kost 1.500,- meer, maar daarvoor blijft de achter bank erin. De prijs komt dan op 38.995,- incl. BTW. Er zal geen meer prijs voor de metaallak worden ge vraagd. mmwmm Omdat de koper steeds vaker op zoek gaat naar individualiteit, brengt Ci- troën twee nieuwe speciale op de markt: de sportieve AX Axion en de elegante BX Cannes. De rode Citroën AX Axion is afgeleid van de AX 11TE Injection, en beschikt naaast de rijke standaard uitrusting over: sportief zwart interieur van de AX Sport; sportstuur en handige midden console; aparte "Axion"-striping; en speciale full cover wieldoppen. De prijs bedraagt 16.990,- incl. BTW. Als basis voor de Citroën BX Cannes werd de BX 14 Injection genomen. Aan deze ruime gezinsauto werden de volgende extra's toegevoegd: luxueuze "Leader-bekle ding: grijze ruit met blauw streepje; wit te full cover wieldoppen; aparte "Can- nes"-striping; zonwerende ramen;en achterruitewisser. De Citroën BX Can nes is te koop voor 23.990,- CANNfS Volkswagen presenteert binnenkort de nieuwe VW Polo. De publieks-intro- ductie wordt in oktober verwacht, in september wordt de Polo aan de pers voorgesteld. In oktober komen we dus nog volop terug op deze nieuwe, dan wel vernieuwde Polo. De nieuwe Polo toont dezelfde lijnen als de oude Polo, je mag ook van een forse face-lift spreken. Evenals bij de nieuwe Opel Corsa zijn bij de Polo vooral voor- en achterzijde gewijzigd, dak en zijkan ten tonen dezelfde lijn met ook bij de nieuwe Polo nog de dakgoten. Verder is het interieur geheel verfrist. De nieuwe Polo is wel een stuk moderner en vol- wassener geworden. De bumpers voor en achter zijn vergroot en hebben gein- tergreerde spoilers. Het voorfront is to taal gewijzigd met rechthoekige aërody namische koplampen en clignoteurs. De voorzijde loopt nu glooiender op waar door de Cw verbeterd is. De Polo is iets meet op de Jetta en nieuwe Corrado gaan lijken. De Polo komt er als 2- en 3-deurs model, wel genoemd coupé en hatchback. Toch is er nog een specifie ke coupé, de Polo Coupé G40, waarbij de G staat voor de G-lader, een soort spiraalvormige mechanische turbo. G- laders worden bij VW meer gebruikt dan Turbo's, we zien ze al op de Golf, Jetta en Corrado. Turbo's worden al leen nog op de dieselmotoren gebruikt. Motorisch is er een keuze uit vier benzi ne motoren, waarschijnlijk 1.3 en 1.6 van 33 kW - 83 kW (45-113 PK) en één diesel, een 1.3 35 kW/ 48 PK. Alle mo toren, ook de diesel, hebben 3-weg ka- talisatoren en voldaan aan de strengste milieu-eisen US '83 en US '87. Peugeot brengt vanwege haar 100 ja rig bestaan enkele jubileum-modellen uit. Dat wordt dit najaar dus veel voor deel bij Peugeot. Maar zoals altijd geldt zolang de voorraad strekt, op=op. De jubileum modellen worden de 205 Jubilee, de 309 Jubilee en de 405 Jubi lee. De modellen lopen door de hele se rie, dus in de 3-, 4- ,5-deurs typen, bij de 405 zelfs in de break of stationcar. Ook in de diverse motorversies is een Jubilee verkrijgbaar. De Jubilees heb ben ten opzichte van de normale ver sies diverse extra's, één en ander is af hankelijk van het type. Het jubiluem voordeel voor de klant bedraagt bij de 205 niettemin 1300,-. bij de 309 2000,- en bij de 405 2085,-. RAAMSDONKSVEER - Op zondag 16 september 1990 organiseert het tijd schrift Modelauto in samenwerking met het Nationaal Automobielmuseum te Raamsdonksveer voor de vijfde achtereenvolgende keer van 10.00 tot 17.00 uur de Koepelbeurs in de koepel van het Nationaal Automobielmuseum, Steurweg 8, Raamsdonksveer. De en treeprijs bedraagt ƒ4,- per persoon, kinderen tot 13 jaar 2,-. Deze unieke ruilbeurs voor miniatuurau to's met meer dan tweehonderd stand houders trekt jaarlijks tal van bezoe kers. Op de stands vinden zij een aan bod van tienduizenden auto's, in allerlei staat, in alle schalen en in prijs varië rend van heel goedkoop tot schier on betaalbaar. In een afzonderlijke expositiehal biedt de Koepelbeurs een aantal aantrekkelij ke presentaties. Deze eerste lustrum editie van de beurs wordt opgeluisterd door de Aston Martin DB 5 van Geheim Agent 007 ofwel James Bond. Deze fa meuze wagen, voorzien van de meest waanzinnige accessoires, wordt om ringd door een expositie met modellen van beroemde filmauto's. Daarnaast kan men een unieke collectie miniatuurmodellen, met de hand van hout vervaardigd, bewonderen, evenals een zeer originele presentatie van For mule 1-modellen en een reusachtige handgemaakte DAF95 vrachtwagen. Bovendien kunt u uw race-talent zelf testen op de mooie slotracingbaan van PDS Slotracing. --■I

Het Nieuwe Stadsblad | 1990 | | pagina 19