Actievoerders tegen aanleg rijksweg 19 krijgen meer steun Japan Days Autohuis Schiedam Stoetvan oldtimers Jublleumshow in kader van honderd jaar Peugeot Mazda's houden vol Auto-wegwijzer Schiedam vrijdag 14 september 1990 - pagina 11 VLAARDINGEN/SCHIEDAM - De werkgroep Stop rijksweg 19 is bijzon der ingenomen met het standpunt van de PvdA-fractie in de Rotterdamse ge meenteraad. Na jarenlang te hebben aangestuurd op de aanleg van de omstreden weg dwars door Midden-Delfland, heeft deze grootste politieke partij in Rotterdam besloten dat rijksweg 19 er maar beter niet kan komen. Stiltegebied Midden-Delfland is het polderlandschap tussen Schiedam, Vlaardingen, Maas sluis, De Lier, Rijswijk en Delft. Het geldt als een zogenaamd 'stiltegebied', maar die stilte wordt bedreigd door een rijksweg die het autoverkeer vanuit Rijs wijk directe aansluiting moet geven op de Beneluxtunnel. Bezwaren De actievoerders richten zich nog steeds op vier bezwaarschriftprocedu res, die zich concentreren rond Schip luiden, de enige gemeente in het gebied die voor de aanleg van rijksweg 19 is. De eerste is dat ze bezwaar maken te gen de onteigening van huizen en boer derijen. Vervolgens keren ze zich tegen wijziging van het bestemmingsplan bij de Woudseweg, waar verzuimd is aan te geven hoe de op- en afritten bij de weg tussen Den Hoorn en De Lier komen te liggen. Geluidshinder Ook bestaat er altijd nog een akoes tisch strijdpunt rond het kruispunt van rijksweg 19 en de Gaag. De rijksweg zal veel geluidshinder veroorzaken. Een vierde gelegenheid om verzet te bieden vindt de actiegroep Stop rijksweg 19 in de ingrijpende wijziging van de water huishouding in het hele gebied. SCHIEDAM Ter gelegenheid van het honderd jarig bestaan van Peu geot presenteert automobielbedrijf Nefkens Eurodam BV zich met een stoet van oldtimers op zaterdag 13 oktober. Een hondertal oldtimers zullen die dag worden ingezet voor een tocht van Amsterdam naar Schiedam en Rotterdam. De tocht voert onder andere langs Den Haag waar ook een vestiging staat van Nefkens Eurodam BV. De stoet van oldti mers wordt georganiseerd door de oldtimerclub van Peugeot die de fraaie oude auto's regelmatig aan het publiek toont. SCHIEDAM Autohuis Schiedam aan de Fokkerstraat, waarin de Mitsubishi- dealer is gevestigd, behoort tot de dertig dealers die er in zijn geslaagd met de verkoop van de Mitsubishi bo ven het landelijk gemiddelde uit te ko men. Van de 120 dealers, die in ons land werkzaam zijn, is dat een mooi resultaat. Voor wie Autohuis Schiedam in de 's Gravenlandsepolder eens van nabij wil bekijken kan men tot en met 29 sep tember terecht. Men komt dan in een sfeer van Japan Days terecht die zijn weerga niet kent. Deze culturele mani festatie is opgebouwd rond een groot auto-evenement, waarbij de modellen de Mitsubishi Colt, Lancer, Galant, Spa ce Wagon en Pajero zijn te zien. Dit biedt de mogelijkheid om vrijblij vend kennis te maken met de hoog waardige produkten van Mitsubishi. Au tohuis Schiedam komt met de Colt mo dellen met een speciaal voordeel van 2500 tot 3.000 gulden. Daarnaast zijn alle modellen van 1991 nu al te bewon deren, alle voorzien van sterke, zuinige motoren en nog meer comfort. Benzinemotor Tijdens de Japan Days is er ook een speciale versie van de Galant Sedan, onder de naam Limited Edition. Deze stijlvolle wagen wordt aangedreven door een krachtige I.8 liter benzinemo tor met multipoint injectie en is voorzien van een geregelde driewegkatalysator. Hoofdprijs De showroom van Autohuis Schiedam is volledig in Japanse stijl ingericht. De bezoekers kunnen tevens kennismaken met uitingen van de Japanse kunst en zij dingen mee naar een van de vele aantrekkelijke prijzen waaronder de hoofdprijs een reis naar Japan. Iedere bezoeker ontvangt een wedstrijdkaart waarop een slagzin moet worden inge vuld. SCHIEDAM Tien jaar na de inge bruikneming van het immens grote pand aan de Fokkerstraat is Nefkens Eurodam BV ook dealer geworden voor bedrijfswagens. De Schiedamse Peugeot-dealer noemt het een be drijfswagencentrum waarvan er dertig in ons land zijn. „We deden al wat in de bedrijfswagen sector", zegt verkoopleider Wim Koe mans, „maar de importeur van Peugeot heeft nu definitief een selectie gemaakt. We zijn er enthousiast over en ook klaar voor, want het pand van Nefkens Euro dam BV is groot genoeg om er ook be drijfswagens in te hebben staan. We pakken het zo serieus mogelijk aan en dat houdt in dat we binnenkort een aparte verkoper voor bedrijfswagens gaan aanstellen. Deze verkoper zal met een bedrijfswagenbus van Peugeot de boer op gaan. We zijn voor wat de be drijfswagens betreft dealer voor Schie dam, Rotterdam en Den Haag. Boven dien zullen we vertegenwoordigd zijn bij allerlei manifestaties, zoals de Bran dersfeesten in Schiedam. Wanneer die feesten zijn, zijn we op zondag geopend voor personen- en bedrijfswagens". Op een kruispunt van wegen is het een imposant gezicht de vele modellen be drijfswagens van Peugeot voor het ge bouw van Nefkens Eurodam BV te zien staan. „Het eigenaardige is", aldus Wim Koemans, „dat de belangstelling al erg groot is. Zonder dat we op de een of andere manier al reclame voor hebben gemaakt. We hebben zo'n vijf bestelwa gens buiten staan, terwijl het totale aanbod van Peugeot zo'n I50 uitvoerin gen is. We proberen zoveel mogelijk be drijfswagens beschikbaar te hebben voor elke doelgroep". Service De opening van het bedrijfswagencen trum van Nefkens Eurodam BV, dat overigens past in het kader van hon derd jaar Peugeot, biedt de consument een groot aantal voordelen. „Neem bij voorbeeld het feit", zegt Wim Koemans, „dat we 'direct' service hanteren. We staan 24 uur per dag klaar voor de klant. Verder is altijd vervangend ver voer beschikbaar en we kunnen door onze specialistische kennis een gunsti ge prijsstelling hanteren. We werken bijvoorbeeld zeer scherp met onze lea setarieven". Modellen Nefkens Eurodam BV viert het honderd jarig bestaan van Peugeot met een show van onder andere 'aangeklede' modellen van de Peugeot 205, 309 en de 405. In een beperkte oplage zijn drie modellen in een unieke uitvoering ver krijgbaar: de 205 Jubilée met 1300 gul den voordeel, de 309 Jubilée met maar liefst 2.000 gulden voordeel en tenslotte de 405 Jubilée met een voordeel van niet minder dan 2.085 gulden. Bij aan schaf van een nieuwe Peugeot of een proefrit met een Peugeot ontvangt men drie schitterende reprodukties van Peu- geot-modellen uit de jaren 1909, 1913 en 1934. De jubileumshow van Peugeot bij Nefkens Eurodam BV duurt tot en met 22 september. Ook is dat het juiste adres voor de aanschaf van een occa sion van jonge Peugeot-modellen. Zes Mazda's schreven geschiede nis door een rit te rijden 15.000 ki lometer door Japan, Rusland. Po len, Oost- en WestDuisiand. De voertuigen, diesel-uitvoeringen van de Mazda 323 en 626 perso nenwagens en van de E-serie be drijfswagen zijn van 30 juni tot 12 augustus op pad geweest. Dit programma werd georganiseerd door Mazda Motors (Deutschland) GmbH (MMD), de Mazda importeur van Duitsland, in samenwerking met het APN, het algemeen Rus sisch persbureau. Het team be stond uit dertien mensen van het APN, journalisten, monteurs van de MMD en de Mazda Motor Corpora tion. Er reed zelfs een arts mee uit de Sovjet-Unie ter ondersteuning. Aan bagage had het team slechts reservebanden en onderdelen bij zich en een minimum aan voedsel. De Sovjet-Unie had zich garant ge steld voor 15.000 liter dieselolie voor alle voertuigen tijdens hun reis door Rusland. De zes auto's zijn volgens planning op 13 augus tus bij Mazda Motors Deutschland aangekomen. Door de abominabe le staat van sommige wegen in Rusland heeft het team in totaal 13 keer een kapotte band moeten ver wisselen. Afgezien van deze band perikelen is de tocht zonder techni sche problemen verlopen. Nefkens Eurodam BV ook bedrijfswagencentrum ssf-sr* rSHi Diamond Shop

Het Nieuwe Stadsblad | 1990 | | pagina 21