Zes weken jubHeumshow bij Suzukidealer VARI BV Zes weken jubHeumshow bij VARI BV Vijf APK keurmeesters Auto-wegwijzer Schiedam vrijdag 14 september 1990 VLAARDINGEN/SCHIEDAM - Ter ge legenheid van het zestig jarig bestaan is het bij VARI BV in Vlaardingen en Schiedam zes weken lang feest. Vanaf 15 september wordt een ieder in de gelegenheid gesteld de nieuwe mo dellen van Suzuki te aanschouwen, waaronder de Alto CD en de Samurai Rhino. Of men nu al jaren klant is van VARI BV of men heeft nog nooit van het automo bielbedrijf gehoord, de directie zou het zeer op prijs stellen wanneer u de show rooms in Vlaardingen of in Schiedam met een bezoek vereert. Elke koper van een nieuwe Suzuki tij dens deze jubileumshow heeft de zeker heid dat zijn of haar auto twee jaar lang gratis wordt onderhouden. Dat aanbod geldt tot 30.000 kilometer. Het bezoek aan de showrooms aan de Taanderijstraat in Vlaardingen en aan de Nijverheidstraat in Schiedam/Spaan- sepolder gaat vergezeld van een hapje en een drankje. Elke bezoeker ontvangt tevens een aardige attentie. De ope ningstijden zijn: elke dag van 9.00 uur tot 18.00 uur (zaterdag tot 17.00 uur). Op donderdagavond in Schiedam tot 21.00 uur en op vrijdagavond in Vlaar dingen tot 21.00 uur. VLAARDINGEN/SCHIEDAM - Deze maand is het precies zestig jaar gele den dat Arie Lagerwaard aan de Paral lelweg in Vlaardingen startte met de Vlaardingsche Auto Reparatie Inrich ting, afgekort VARI. Naast reparaties aan alle merken automobielen werden ook taxiritten gereden en tevens auto rijlessen gegeven. Zo ging dat vroeger. Later kwamen daar nog de tweewielers bij en werd, mede door een nijpend ruimtegebrek, omgezien naar een andere huisvesting. In de vijftiger jaren verhuisde het bedrijf naar de Stationsstraat in Vlaardingen waar een prima onderkomen werd ge vonden. Ruim 25 jaar is het bedrijf daar gevestigd geweest totdat, mede door de ontstuimige groei van het Neder landse wagenpark, ook deze vestigings plaats minder geschikt werd om de klanten een optimale service te kunnen blijven verlenen. Terwijl VARI er vanuit ging dat service altijd nog prioriteit nummer een was en nog steeds is. Drie vestigingen VARI was toen al van vader op zoon(s) overgegaan en heeft sinds 1980 in Vlaardingen zijn domicili in de Taande rijstraat, terwijl sinds enkele jaren de Tweewieleractiviteiten in de Bachstraat zijn gevestigd. In 1981 werd het dealer schap van Suzuki-automobielen verkre gen en in 1982 zocht de importeur ook een vertegenwoordiging voor Schie dam/Rotterdam West en klopte niet te vergeefs aan bij het Vlaardingse bedrijf. Zo ontstond het Automobielbedrijf VARI BV met twee vestigingen, waarbij zich intussen ook de Ridderkerkse Suzuki dealer Pappers BV heeft gevoegd. Deze drie vestigingen stonden aan de basis van het succes dat Suzuki als fa milie-auto doormaakt. Er zijn maar wei nig merken die op zo'n betrouwbaar iamgo als de Suzuki kunnen bogen. Met recht kan VARI constateren dat er tus sen Maassluis en Ridderkerk enkele duizenden tevreden VARI/PAPPERS Suzuki-rijders en rijdsters zijn. Uitstekende naam Hoe groot het percentage dames is dat in het bezit is van een Suzuki, is niet be kend. „Wel is het een feit", zegt direc teur Huib Wolters, „dat de markt voor Suzuki nog steeds groeiende is. We zit ten met VARI BV, wat de verkoop be treft, zelfs boven het landelijk gemiddel de. Elke maand vergader ik met de be drijfsleiders van de drie vestigingen en komen steeds weer tot de conclusie dat de Suzuki eigenlijk een wagen is die zichzelf verkoopt. Of het nu de Alto is, de Swift, de Vitare, de Samurai of de Carry. Bij het publiek heeft de Suzuki een uitstekende naam. Zeker negentig procent van de Suzuki-rijders bestaat uit particulieren. In de bedrijfswagen sector betekenen we nog weinig, maar onze overtuiging is dat die doorbraak spoedig komt, mede door de nieuwe Swift Sedan". Showroom „Zeg maar gerust", vervolgt de nieuwe directeur, „dat Suzuki nog steeds een groeimerk is. Met de introductie in 1979 kwam de Suzuki SC 100 Coupé op de markt, die bekendheid genoot als het 'rugzakje'. In 1982 werd die auto opge volgd door de Alto wat meteen een suc cesnummer bleek te zijn. In 1984 werd de lijn uitgebreid met de komst van de Swift. Ook de terreinwagens, zoals de Samurai en de Vitara, behoren tot de VLAARDINGEN/SCHIEDAM - Van de tien monteurs bij automobielbe drijf VARI BV zijn er maar liefst vijf in het bezit van het diploma APK- keurmeester. Directeur Huib Wolters: „Doordat de techniek van de huidige moder ne auto's alsmaar gecompliceerder wordt, is een team van goed ge schoolde monteurs noodzaak. Om een uitstekende en snelle service te kunnen verlenen moeten onze werkplaatsmensen 'bijblijven'. Al onze monteurs volgen de techni sche cursussen welke door de im porteur worden gegeven". meest verkochte wagens van Neder land. Langzaam maar zeker verlegt Su zuki het accent van de kleine auto naar de middenklasser. Wij juichen dat van harte toe, want we willen graag mee groeien". Dealer VARI BV is met drie bedrijven een grote Suzuki-dealer. Er zijn er in ons land zo'n 110 van. De drie vestigingen van VARI BV zijn jaarlijks goed voor zo'n 600 nieuwe Suzuki-auto's; in een gebied van zo'n 4000 Suzuki-rijders is dat veel. „Ik moet daarbij opmerken dat in Vlaardin gen de meeste Suzuki's worden ver kocht", zegt Huib Wolters. „De vesti ging in de Taanderijstraat ligt centraal en is makkelijk bereikbaar. Het is ook de oudste vestiging van VARI BV en dat speelt uiteraard een grote rol, mede door 60 jaar historie en naamsbekend heid in Vlaardingen. We zijn met VARI BV zo'n beetje de trendmakers onder de Suzuki-dealers. We zien de toekomst dan ook zonnig tegemoet. Een groot voordeel is dat we door decentralisatie van onze vestigingen met kleine hechte en vakbekwame teams nog klantgericht bezig kunnen zijn. De klant is bij ons geen nummer, maar wel nummer één". Akttemodellen Daarbij behoort ook nog steeds die goede oude Alto. De wagen is altijd nog voor 12.995 gulden verkrijgbaar, maar eigenlijk kan dat niet meer voor die prijs. Tijdens de jubileumshow is er dan ook een Alto CD, die gebaseerd is op de 3-deurs GL uitvoering met hand schakeling. Standaard is de Alto CD een verrassend complete auto met veel extra's. Dat zijn: een rechterbuitenspie- gel, speciale CD striping en een Sony Radio-Cassette/CD speler met twee 45 Watt speakers en een anti-diefstal sle de. De Alto CD wordt gekenmerkt door de speciale turquoise metalliclak en is te koop voor de aktieprijs van 14.995 gulden rijklaar. Vanaf 23 september aanstaande komt er ook een aktiemodel van de Samurai Commercial terreinauto, namelijk de Samurai Rhino. De extra's zijn: linnen kap met 'nep' ruiten, bikinitop, Sony Radio/Cassette speler, Safe-box, Grille beschermer verstralerset, Rhino-stri- ping, Rhino reservewielhoes. Dit pakket heeft een waarde van 3500 gulden. De koper betaalt slechts 800 gulden, waar door de prijs op 21.995 gulden komt. - pagina 13 SUZUKI VARI SCHiEDAM B.\ VAM en Suzuki nog steeds in een cjreeiifierkt

Het Nieuwe Stadsblad | 1990 | | pagina 23