Jongerenwerk in Nieuwland moet een nieuwe kans krijgen Lezing Leerlingen lopen geld bijeen voor Woutershof Weer aanhouding in zaak 'Steenbergen' BELOOFD: REMT ri SltïSk VJaaS"6" Kruispunten en wegen worden verkeersveiliger Ineens was-ie er SINKESIEELT DE (HERFST-) SHOW Wethouder Wiegman stelt Turkse tv in VERBOUWING APOTHEEK KETHEL SINKE Bruidspaar van de maand? Aladdin na zaterdag verleden tijd Nieuwbouw in Spaland De Vier Molens zoekt hulp Zwerfkeien in Podium Koffieconcert gaat niet door l 1 HET NIEUWE STADSBLAD - VRIJDAG 14 SEPTEMBER 1990 PAGINA 3 SCHIEDAM - Frans Mathot is eigenlijk wel blij dat jongerencentrum Aladdin na aanstaande za terdag verleden tijd is. „Ik heb er dan zo'n tien jaar op zitten als beheerder van Aladdin. Het is gewoon geen haalbare kaart om zo'n centrum open te hou den, wanneer je als vrijwil liger niet kan terugvallen op de steun van een be roepskracht. In een nieuwe opzet moet dan ook zeker een betaalde kracht aan de slag, die voldoende nieuwe activiteiten kan ontplooi en". Frans zal in een nieu we opzet beslist niet terug keren. „Nee, ik houd er echt mee op". Jongerencentrum Aladdin aan de Meesterstraat valt maandag ten prooi aan de slopershamer. Daarmee komt een einde aan een roerige periode, waarin de bezoekers en de buurtbewoners niet altijd even vriendelijk te genover elkaar hebben gestaan. De sluiting van Aladdin wordt zaterdag gevierd met een groots afscheidsfeest. Marcelle Jansen, coördinator van Buurthuis Nieuwland, be seft terdege dat sluiting de beste oplossing is. „Maar er moet dan wel iets anders komen voor de jeugd", meent zij. „In de begin jaren draaide Aladdin uitste kend. Frans werkte als vrijwilli ger onder leiding van een be taalde kracht. Maar toen die be taalde functie werd bevroren, stond Frans er ineens alleen voor. Aladdin functioneerde daarna nog wel voor de opvang van jongeren, maar van een goede begeleiding was geen sprake meer. Van lieverlee werd het centrum dan ook steeds minder bezocht en ging de jeugd zwerven". Jongerenwerker Wethouder Bart de Leede heeft onlangs aangekondigd dat er nu een betaalde kracht kan worden aangesteld, die het jongeren werk in Nieuwland opnieuw op poten moet gaan zetten. Dit be tekent dat er eerst onderzoek zal worden verricht naar de wensen en behoeften van de jongeren in deze wijk. „Aan de hand daarvan kan worden bepaald hoe we verder moeten gaan. Of een nieuw kleinschaliger centrum, of acti viteiten verspreid door de wijk, of - en dat is het beste - een combinatie van beide", aldus Marcelle Jansen. Zij hoopt dat de nieuw aan te stellen jongerenwerker zo snel mogelijk aan de slag kan gaan. „Samen met de jongeren en de andere welzij nsinstellingen in deze wijk moet de nieuwe kracht een plan maken. Eind dit jaar moet er dan toch zeker kunnen worden gestart met een nieuwe opzet van het jongeren werk". „Aladdin heeft de laatste jaren veel slechte publiciteit gehad. Zelfs nu de sluiting aan de orde is, worden nog alleen de nega tieve dingen belicht. Maar ik weet zeker dat wanneer een be roepskracht voor voldoende be geleiding zorgt, een jongeren centrum in Nieuwland een goe de kans van slagen heeft", be sluit Frans Mathot. Jongerencentrum Aladdin viert zaterdag nog eenmaal feest, voordat het maandag tegen de grond gaat. SCHIEDAM - Koos van Ra- vensteijn houdt woensdag 19 september een lezing over 'Heelwording met de Bach re medies'. De lezing begint om 20.00 uur bij Stichting Mikaal aan de Lange Haven 89. In oktober start bij Stichting Mikaal een opvoedingscursus van tien bijeenkomsten, getiteld 'Beter omgaan met kinderen'. Voor meer informatie, telefoon 4734447. SCHIEDAM - De politie heeft afgelopen maandag, in samen werking met de rijkspolitie te Steenbergen (Noord-Brabant), een 23-jarige inwoner van Schiedam aangehouden. De man wordt verdacht van kluis- kraken en heling. In zijn woning werden goederen aangetroffen, die waarschijnlijk van diefstal afkomstig zijn. De man heeft in middels bekend. De aanhouding van de Schie dammer heeft alles te maken met de arrestatie enkele weken geleden van twee plaatsgenoten en twee inwoners van Berkel en Over 5 minuten staat uw huurauto klaar Singel 41-45 3112 GJ Schiedam telefoon 010-4262428 Rodenrijs. Dit viertal werd in Brabant betrapt bij een poging tot inbraak. Uit de verhoren bleek dat zij een groot aantal inbraken en diefstallen op hun kerfstof heb ben, onder meer in het politie bureau van Steenbergen. Bo vendien werden op aanwijzing van de verdachten zeventien vuurwapens met munitie ge vonden onder jongerencentrum De Dijk. Die wapenvondst deed bij de Rijkspolitie in Steenbergen, die het onderzoek leidt, het ver moeden rijzen dat meer Schie dammers bij de zaak betrokken zijn. Dit leidde tot een aantal aanhoudingen in de Branders- stad in verband met heling. Deze mensen zijn inmiddels al len weer vrijgelaten. Momenteel zitten nog drie Scheidammers vast. Er zijn tot nog toe vijftig inbra ken en diefstallen bekend, maar volgens de woordvoerder van de Steenbergse Rijkspolitie zal het onderzoek nog zeker twee weken in beslag nemen. SCHIEDAM - Nu de bouw vakvakanties voorbij zijn, mag wethouder Chris Zijde veld (PvdA - Stadsontwik keling) zich weer gaan be zighouden met het slaan van de eerste palen voor nieuwbouwprojekten in Spaland. Deze week was het twee keer raak. Maandag sloeg Zijdeveld de eerste paal voor een projekt van veer tig woningen in deelplan Kerkweg en woensdag gaf hij het startsein voor de bouw van 42 drive-in vide woningen. De gestage voortgang van de woningbouw in Spaland en de grote belangstelling voor deze woningen ontlok ten de wethouder de op merking dat hij verwacht binnenkort de zeventigdui- zendste inwoner van Schie dam te kunnen verwelko men. De leerlingen van de Prins Clausschool hebben zich actief ingezet om geld bijeen te lopen voor het Dagverblijf Woutershof. Scharrelvarkens, gecontroleerd door de int.commissie scharreI- varkensvlees. Charolais rundvlees, vrij van hormonen en medicamenten. Texels lamsvlees Originele maiskippen Vleeswaren van eigen fabrikaat Van Hogendorplaan 97, Vlaardingen, telefoon 010 - 470 22 85 SCHIEDAM - Leerlingen van basisschool Prins Claus aan de De Wildestraat hebben donder dag een sponsorloop gehouden ten behoeve van Dagverblijf Woutershof. Dagverblijf Woutershof, een dagvoorziening voor 63 volwas sen verstandelijk gehandicap ten, bestaat tien jaar. Dit twee de lustrum wordt gevierd met allerlei activiteiten en een actie om geld bijeen te krijgen voor de aanschaf van een nieuw per- sonenbusje. De sponsorloop van de Prins Claus-leerlingen moest hieraan een eerste bijdrage leveren. Hoewel het juiste bedrag nog moet worden vastgesteld, rekent de organisatie op enkele duizen den guldens. De Woutershof houdt woensdag 3 oktober open huis aan de De Meesterstraat 38. Het dagver blijf is dan van 10.00 tot 11.30 uur en van 13.30 tot 15.00 uur geopend voor belangstellenden. Donderdag 4 oktober wordt een sport- en speldag georganiseerd, terwijl vrijdag 5 oktober in de Blauwe Brug een grote feesta vond plaatsvindt. Het Nieuwe Stadsblad SCHIEDAM „De ene dag zag je nog niets en de volgende dag staat er ineens zo'n groot ding". Mevrouw Noordijk uit de Fabristraat kan er maar niet over uit. Tot haar grote ver bazing ontdekte zij deze week plotseling een enorme witte paddestoel in haar tuin, die zomaar uit het niets is versche nen. „Ik woon hier nu al dertien jaar, maar zoiets heb ik nooit eerder gezien". Navraag bij mevrouw G. Fransen van de Paddestoelenwerk groep KNVV leert dat het hier om een reuzenbovist gaat. „Die kunnen inderdaad overal zomaar ineens opkomen en ook heel groot worden", vertelt zij. SCHIEDAM - Het koffie concert, dat het Eerste Schiedamse Mandolinege zelschap O.N.I. zondag 16 september zou geven in het Passage Theater, gaat niet door. SCHIEDAM - In de ko mende weken worden op verschillende kruispunten en wegen in Schiedam werkzaamheden uitge voerd. Door allerlei gerin ge aanpassingen worden diverse verkeerssituaties overzichtelijker gemaakt. Woensdag 19 september wordt met het werk ge start. De 's Gravelandseweg ter hoog te van de op- en afritten van Rijksweg 20 en het kruispunt met de De Brauwweg worden aangepast door het beter kanali seren van het verkeer en het aanpassen van markeringen, waardoor duidelijke opstel- en invoegstroken ontstaan. Het kruispunt Nieuwe Dam- laan/Mgr. Nolenslaan wordt overzichtelijker gemaakt en zal Op 19 september a.s. toont Sinke in diverse wervelende shows de herfst- en wintercollectie. Onze modellen lopen voor u 's morgens om 10,00 en 11.30 uur en 's middags om 13.30 en 15.00 uur in de trends van het komende koude seizoen Wij ontvangen u graag met een hapje en een drankje. Bovendien mag iedereen, die op die dag voort. 100,- aan kleding koopt, een greep doen in onze grabbelton, met aardige prijzen en prijsjes. SCHIEDAM - Wethouder Aad Wiegman (inmiddels weer zon der baard) heeft afgelopen woensdag de officiële handeling verricht, waardoor de Turkse zender TRT International op de Schiedamse kabeltelevisie ver scheen. Met een druk op de knop wer den de beelden van de Turkse uitzending zichtbaar op de twee televisietoestellen, die in het ontmoetingscentrum van de Is lamitische Stichting Nederland Muradive Moscee stonden op gesteld. De Turkstalige aanwezi gen toonden zich bijzonder ver heugd met deze nieuwe ontwik keling. gemakkelijker zijn over te ste ken. Op de Koemarkt, ter hoogte van de Buitenhavenweg, wordt een ribbelmarkering aange bracht, die automobilisten waarschuwt als zij niet in hun rijbaan blijven. Om te voorko men dat automobilisten, die vanuit de Burgemeester Hon- nerlage Gretelaan de 's Grave landseweg opdraaien de ver keerde baan kiezen, wordt de markering hier verbeterd. Ook de kruisingen Burgemeester van Haarenlaan/Parkweg en Burge meester Knappertlaan/Aleida- straat zullen overzichtelijker worden gemaakt. Het noordelijk fietspad op de kruising Churchillweg/Prinses Beatrixlaan wordt verbreed, waardoor fietsers hier beter kunnen oversteken. Verder wor den borden geplaatst op ver schillende oversteekplaatsen waar verkeersbrigadiers aktief zijn. Actie 25% Deze maatregelen worden geno men in het kader van de "Actie- 25%". Dit is een stimulerings plan van het rijk dat het aantal verkeersslachtoffers in Neder land in het jaar 2000 met 25% wil verminderen. Gemeenten, die dit aantal weten terug te brengen, worden hiervoor door het rijk met een premie "be loond". Schiedam heeft voor zijn inspanningen in de afgelo pen drie jaar een premie ont vangen van ƒ215.000,-. Daar naast is een bedrag van 160.000,- ontvangen op grond van de bijdrageregeling wegver- keersvoorzieningen. Algemene diensten Weekenddiensten huis artsen: Voor spoedgeval len telefoon 4206611. Ambulance nodig? Bel direkt 4333300. Apotheekhulp voor spoedrecepten: Telefoon 4264018 of 4737674. Tandartsdienst: Voor spoedgevallen, tel. 4748959. Het spreekuur zaterdag en zondag is van 17.00-18.00 uur. Schieland ziekenhuis: Gebouw Burg. Knappert - laan 25 en gebouw Stad houderslaan 98, Schie dam, telefoon 4733733, (ook voor afspraken po liklinieken). Bezoektij den Algemene verpleeg- afdelingen alsmede hart- bewaking: 16.30-20.00 uur. Kraamafdeling/Gy naecologie: 16.30-20.00 uur. Kinderafdeling: 10.00-12.00 uur; 14.30- 17.00 uur. Huisartsengroep „De Gorzen en Nieuwland": spoedgevallen voor eigen patiënten, tel. 4267831. Nederlandse Rode Kruis: Afd. Schiedam, Van Beverenstraat 40, te lefoon 4268013, inl. tij dens kantooruren: maan dag, dinsdag en woens dag van 09.00-12.00 uur. Vervoer invaliden en be jaarden: telefoon 4269351 dagelijks van 12.00-13.00 uur en van 17.00-19.00 uur. Bij geen gehoor zie kantooruren. Kruiswerk Nieuwe Wa terweg-Noord: Kantoor: van Swindensingel 40, tel. 4739900. Bereikbaar maandag t/m vrijdag van 9.00 17.00 uur. Uitleen verpleegartikelen: maga zijn v. Swindensingel 40, maandag t/m vrijdag van 15.00-18.00 uur; magazijn Bachplein 588, tel. 4706177, maandag t/m vrijdag, van 9.00-13.00 uur. Verpleegkundig te lefonisch spreekuur van maandag t/m vrijdag van 12.00-13.00 uur: Schiedam-Noord: tel. 4706177; Schiedam-Oost, Cen trum en Nieuwland: tel. 4739900; Schiedam-Zuid: tel. 4263129; Schiedam-West: tel. 4261915. Weekenddienst informa tie: tel. 4602611. Dierenbescherming: Dierentehuis Hargahoe- ve, Sportlaan 2, Schie dam, telefoon 4714151. Vogelasiel KNNV Bab- bersmolen. Volkstuinen complex „Vijfsluizen", telefoon 4713362. SCHIEDAM - Dienstencentrum De Vier Molens aan de Nieuwe Damlaan 766 heeft dringend be hoefte aan vrijwillig(st)ers voor het bezorgen van warme maal tijden bij ouderen. Het gaat hierbij zowel om chauffeurs als bijrijd(st)ers. Men moet een keer per week van 11.30 tot 13.00 uur be schikbaar zijn. De maaltijden worden per wijk bezorgd. Voor inlichtingen kan men bellen met de dames Gideonse, de Groot of Van der Valk, telefoon 4705500 (dagelijks van 09.00 tot 16.30 uur). m.i.v. 17 september 1990 wordt Apotheek Ke- thel verbouwd. Gedurende de verbouwing zullen wij u van dienst zijn in een hiernaast gelegen noodapo- theek. De werkzaamheden zullen 3 maanden in be slag nemen. Wij hopen dat het ongemak tot een minimum beperkt zal blijven. Drs. A. J. J. Neefjes en Drs. W. J. Neefjes-v. Hoeke Apothekers -7-^ Gt&meeWTTOCfe I Hof van Spaland 32 Schiedam-Kethel SCHIEDAM - Discjockey Angé- lique draait vrijdagavond mu ziek uit de zestiger en zeventi ger jaren in Podium Café aan de Lange Haven 28. Aanvang 21.30 uur. Zaterdag speelt de viermans formatie Zwerfkeien in het Po dium Café. De band bestaat uit Niek den Braven (gitaar), Ed ward van Schaik (tenorsaxo foon), Kees Isings (bas) en Ka- rel Doelder (drums). Het optre den begint om 22.30 uur en de toegang is gratis. *7 A.s. bruidsparen (ook koperen, zilveren- en gouden bruidsparen) kunnen hun trouwkaart opsturen naar: Het Nieuwe Stadsblad, Postbus 257, 3100 AG Schiedam. Uw trouwfoto komt misschien op de speciale bruidspagina en u's" ontvangt dan ook 150,- aan waardebonnen te besteden bij de deelnemende adverteerders die deze aktie mogelijk v maken. Wie dat zijn leest u op de speciale bruidspagina, Gr iedere laatste vrijdag van de maand. UW THUISKRANT VERSCHIJNT IN: SCHIEDAM, KETHEL, ROTTERDAM: WIJK OUD MATHENESSE, WITTE DORP KANTOOR: Dam 2 Postbus 257 3100 AG Schiedam Telefoon 010-4732877 Telefax 010-4735818 EDITIECHEF: J. Groene veld Privé 010-4707528 VERTEGENWOORDIGER: Mevr. I. van Bracht Privé 015-622213 INZENDTERMIJN ADVERTENTIES: Tot dinsdag- en donderdagmiddag 16.00 uur op het kantoor RUBRIEKSADVERTENTIES: Tot dinsdag- en donderdagmiddag 16.00 uur op het kantoor REDAKTIE: Nick van Dien, Gerjan de Waard, Arne v.d. Zande (Sport) EINDREDAKTIE: Ruud van Houwelingen Telefoon 010-4344022 Privé 010-4265764 HOOFDREDAKTIE: W. A. Buijteweg Telefoon 070-3190290 INZENDTERMIJN REDAKTIE-KOPIJ: Tot maandag- en woensdagavond op het kantoor UITGEEFSTER: Drukkerij v. d. Drift BV, Postbus 5825, 2280 HV Rijswijk, telefoon 070 - 3190955, ingeschreven K.v.K. nr. 96375 algemene verkoopvoorwaarden, gedeponeerd ter griffie van de Arrondissementsrechtbank te 's-Gravenhage d.d. 16-07-87 nr 97/1987 SERVICELIJN BEZORGING: Heeft u deze krant niet ontvangen? Belt u dan onze servicelijn 010- 4184599 van 09.00 - 17.00 uur 01-06-90

Het Nieuwe Stadsblad | 1990 | | pagina 3