Deense interesse voor de Schiedamse molens Activiteiten van het Maatschappelijk Werk .4 Bewoners gaan zich beraden BEL ONZE SERVICELIJN 010-4184599 PêhJ Geslaagde banenmar kt owM Zuid-Holland CD-Shop Nelly 'Het Nieuwe Stadsblad' niet ontvangen? SVERWAIJEN— T Stadsblad 11 SEPTEMBER YOORDEELMAAND Braderie in Oud-Mathenesse „Kop onjuist" Vrijwilligers voor Hulpdienst WOENSDAG 19 SEPTEMBER 1990 42e JAARGANG, NUMMER 73 OPLAGE 40.676 Burgemeester Scheeres temidden van zijn Deense gasten. SCHIEDAM - In zijn funktie van voorzitter van de Stichting De Schiedamse Molens heeft burgemeester Reinier Scheeres afgelopen maandag een groep van vijftig Deense molenlief hebbers ontvangen. Het gezel schap maakt een studiereis langs de Hollandse molens en uiteraard mochten de Schie damse molens op het program ma niet ontbreken. Na een ontvangst en rondlei ding in molen De Vrijheid, ver trok men naar De Nieuwe Palmboom, waar een foto-expo sitie werd bezocht en een rond leiding werd gegeven. Nadat Jos Gunneweg, direkteur van de stichting, een diapresentatie had verzorgd, werd het Deense be zoek aan Schiedam afgesloten in de Noordmolen. De Deense gsten waren duidelijk onder de indruk van 's werelds hoogste molens. SPO(R)TGOEDKOOP SPO(R)TGOEDKOOP van 39.95 voor 35i95 2e CD ma qe van 39.95 voor V«i93 Uw voordeel 11.-!! Singel 120, Schiedam, tel. 4269191 Maandag gesloten. SCHIEDAM - De Stichting Maatschappelijk Werk organi seert binnenkort een aantal bij eenkomsten en cursussen. Samen met het Kruiswerk Nieuwe Waterweg Noord heeft het Maatschappelijk Werk een 'Groep Eetverslaving' ingesteld. Deze groep is bestemd voor vrouwen, die zich te dik voelen en vaak meer eten dan zij wil len. De bijeenkomsten worden geleid door een maatschappelijk werkster en een diëtiste. Tijdens de sessies is er gelegenheid erva ringen uit te wisselen. De groep komt vijftien weken lang bijeen op woensdag van 9.15 tot 11.15 uur aan het Broersveld 142. De bijeenkom sten starten 3 oktober. De kos ten bedragen 35,-. Voor de derde keer organiseert de Stichting Maatschappelijk Werk een cursus 'omgaan met spanningsklachten'. Deze cursus is bedoeld voor mensen, die door regelmatige spanning vaak last hebben van lichamelijke klachten. Het doel van de cur sus is niet de klachten weg te nemen, maar te leren omgaan met spanning en spannings klachten. De cursus staat onder leiding van de maatschappelijk werk sters Nelly Heine en Jaap Zoet mulder. De cursus start in okto ber en bestaat uit negen weke lijkse bijeenkomsten op de woensdagavond aan het Broers veld 142. De kosten bedragen 35,-. Voor meer informatie over bei de activiteiten van de Stichting Maatschappelijk Werk kan men bellen, telefoon 4731033. SCHIEDAM - De winke liers aan de Franselaan houden zaterdag 22 septem ber tussen 10.00 en 17.00 uur een gezellige braderie. Er worden allerlei leuke ac tiviteiten georganiseerd, zo als een speciale kindertrein, die door Oud-Mathenesse zal rijden. Branderstriathlon Bus en tram SCHIEDAM - Zo lang er maar gepraat wordt, wordt de zaak niet op de spits gedreven, maar om nu te zeggen dat de Bewoners Vereniging Schiedam Oost (BVSO) en wethouder Stadsvernieuwing Adrie Reijnhout dichter bij el kaar zijn gekomen, dat gaat te ver. Dat bleek toen de wethou der samen met enkele raadsleden de Schiedamse wijk bezocht afgelopen za terdag. Reijnhout bleef er tegenover de bewonersvertegenwoordiger bij dat de wijk Oost er zeker niet het slechtst af komt in vergelij king met andere stadsvernieu wingsgebieden. „Al moet er na tuurlijk nog heel wat gebeuren", volgens de D'66 wethouder. Geld „Ik vind het zeker een positieve ochtend geweest", sprak Reijn hout na afloop van de wande ling door de wijk. „Punt is dat dit natuurlijk niet de gemakke lijkste wijk is en dat ik ook niet met een zak geld op zak loop. Wat dat betreft is de situatie in de loop der jaren wel veran derd. Eerst had je wethouder Van Tilborg. Die beschikte over veel geld, maar had weinig plannen. Daarna kwam Van Kleef die zich, zeg maar in een tussenpositie bevond en nu ben ik er dan", sprak Reijnhout, daarmee aangevend dat hij wél over goede ideeën beschikte, maar niet of nauwelijks over geld. De enige toezegging die de wet houder de bewoners kon doen, was dat hij zich vol op die za ken zou gooien die snel te reali seren zijn. Hoewel een aantal bewoners zich wel in de positie van Reijnhout kon inleven, bleven de meesten toch met veel on- duidelkijkheid zitten. Een van de ontevreden bewo ners verwoordde het als volgt: „We vragen om beleid, om dui delijkheid. Niet hier en daar een bloembak plaatsen of af en toe een pandje dichtgooien. Wat de mensen willen is zekerheid over een periode van zeg tien, twin tig jaar. Dan weten ze tenmin ste waar ze aan toe zijn. Dan gaan ze - als ze weten dat ze voorlopig toch niet aan de beurt zijn, zelf hun straat wel opknap pen. Heb je die zekerheid niet, dan kun je van de bewoners niet verwachten dat ze zelf wat aan hun buurt gaan doen". Singel Tijdens de discussie na de wan deling kwam ook nog even het onderwerp buurtbeheer aan de orde. Ook Reijnhout stond niet onwelwillend tegenover dat idee. „Je zou per wijk een coör dinator kunnen aanstellen voor onderwerpen als vuil en groen". De raadscommissie luisterde aandachtig naar de bezwaren van Bewonersvereniging Oost. Tweede van links wethouder Adri Reijnhout. Waar het echter om echte stads vernieuwing gaat, zullen de Oostwijkers toch nog het nodige geduld moeten opbrengen. Aan de Singel zullen op afzienbare termijn een aantal panden wor den aangekocht en gesloopt, en tevens op de hoek van de Singel en de 2e Tuinsingel. Ook kwam de toezegging dat de gymzaal aan de Franldinstraat plat gaat. De grond zal daar dan worden geëgaliseerd en vervolgens be straat of van groen worden voorzien. Volgens de wethouder, die niet bepaald vindt dat de BVSO zich opbouwend opstelt, is het in de stadsvernieuwing zaak dat men zich verstandelijk opstelt in plaats van emotioneel te reage ren. Beraden Aad de Wolf van de BVSO was na afloop van de discussie in het wijkcentrum bepaald geen tevreden man. „Er is uit deze ochtend net zo weinig gekomen als we hadden verwacht. Wij blijven er op hameren dat tem porisering van de stadsvernieu wing in Oost een onaanvaard bare zaak is. Daardoor wordt het hele projekt ook alleen maar duurder. We zullen ons nu met het bestuur gaan beraden over de te nemen stappen", aldus een teleurgestelde De Wolf. „Ik blijf er bij dat Schiedam Oost een wijk is die op stads vernieuwingsgebied zwaar ach ter loopt en helemaal niet ver gelijkbaar is met andere Schie damse probleemgebieden in de stad. Maar Reijnhout ontkent dat gewoon". de vakman in huis INTERIEURVERZORGING Een zaak van vertrouwen 09.00-17.00 uur. -ïx "-*• V.\ SCHIEDAM - De Nationale Banenmarkt, die afgelopen za terdag in alle vestigingen van Tempo-Team Uitzendbureau werd gehouden, is in Schiedam een succes geweest. Van de ruim honderd bezoekers, die zich in de vacatureboeken stort ten, hebben dertig personen in de komende weken een ge sprek met een werkgever. De medewerkers van het Tempo-Team filiaal aan de Rotter damsedijk 264d verwachten dat de helft daarvan een vast dienstverband zal aangaan. SCHIEDAM - Bewoners vereniging Schiedam-Oost heeft verontwaardigd gerea geerd op het artikel 'Bewo nersvereniging Oost is be leid Reijnhout spuugzat'. Met name het woord 'be leid' is de kop is het vereni gingsbestuur in het verkeer de keelgat geschoten. „Het zou ronduit idioot zijn om een kersverse wethouder aan te vallen op zijn beleid, terwijl hij zich nog aan het inwerken is". Desondanks haalde de be wonersvereniging vorige week flink uit naar de 'kers verse' wethouder. T.V. DEFEKT? RADIO ABA J-gSUV Videospecialisten WATERWEG NOORD - De Stichting S.O.S. Telefonische Hulpdienst "Waterweg-Noord" (S.O.S.-T.H.D.) start binnen kort met een basis-training voor vrijwilligers, die voor tenminste één dienst per week (vier uur) beschikbaar zijn als telefoonme- dewerker(ster). De S.O.S.' - T.H.D. is een organisatie, die dag en nacht bereikbaar is vöör een gesprek van mens tot mens. Van de aspirant-vrijwilliger wordt niet verwacht dat hij/zij een speciale opleiding of des kundigheid heeft. Wel moet men open staan voor de ander en de eigen problemen redelijk kunnen hanteren. Voor meer informatie kan men bellen, telefoon 4731344. Dat kan anders GSS weer schotvaardig w* V niet de grootste, wel de goed koopste en leukste sportkle- dingzaak van Nederland!!! Bijvoorbeeld: Jacks van Campri v.a.65.- Truien, trainings- U4llfE pakken, ski-jacks HALVE en overalls van PRIJS!! Robe di Kappa Door eigen import uit: Italië, Frankrijk en Duitsland, zeer exclusieve skikleding mini maal 30 tot 60% goedkoperll Jacks van 475.- voor175.- van 399.- voor135.- Overalls van 649.- voor. 300.- van 599.- voor. 245.- etc. etc. Betaal gerust teveel bij een ander of kom eerst even kijken bij: Broersveld 127, Schiedam, tel. 010-4733316 Bron: KNMI VRIJDAG 21/9 opklaringen regen min. 11°/midd.temp. 15° wind: W-7 ZATERDAG 22/9 hall tot zwaar bewolkt regen min. 9°/midd.temp. 15° wind: ZW-6 ZONDAG 23/9 opklaringen regen min. 10°/midd.temp. 15° wind: ZW-4 Verkeersmaatregelen tijdens Brandersfeesten SCHIEDAM - Tijdens de Bran dersfeesten is de binnenstad van Schiedam grotendeels afgesloten voor alle verkeer. De bewoners zullen hiervan hinder ondervin den, maar voor een ieders veilig heid zijn deze maatregelen niet te vermijden. In dringende gevallen kunnen bewoners, die toch met hun auto in of uit het centrum moeten, het beste even kontakt opnemen met de Stichting Bran dersfeesten, telefoon 4733000, toestel 19 (VW Schiedam). Parkeerverbod en doorgaand ver keer afgesloten: zaterdag 22 september van 06.00- 18.00 uur: Koemarkt bij Hoog straat (tot zondag 17.00 uur), Lange Haven (tot zondag 17.00 uur), Vismarkt/Walvisstraat, Korte Haven - Dam, Grote Markt - Lange Kerkstraat, Broersveld - Kreupelstraat, He- maplein - parkeerplaats achter Hema, fietspad Broersvest (aan één kant) Zondag 23 september 08.00-17.00 uur: parkeerterrein achter Hema - Hemaplein, Kreupelstraat - Lan ge Kerkstraat, Grote Markt - Lange Haven, Vismarkt/Walvis straat - Korte Haven, Koemarkt bij Hoogstraat. Woensdag 26 september 18.00- 23.00 uur: parkeerterrein achter Hema, Kreupelstraat. Vrijdag 28 september 08.00-17.00 uur: Grote Markt - Lange Kerk straat, Kreupelstraat - Broers veld. 16.00-24.00 uur: Parkeerterrein achter Hema, Kreupelstraat. Zondag 30 september: vanaf 04.00 uur 's morgens tot 18.00 uur: Grote Markt - Lange Kerk straat, Hemaplein - Broersvest, Koemarkt - Lange Haven aan kant Hoogstraat. 20.30 uur tot 22.00 uur: Rondom Stadskantoor: parkeren op eigen risico in verband met vuurwerk. Gedurende de 'Branderstriathlon' zullen zondag 23 september de volgende verkeersmaatregelen van kracht zijn. De Parkweg is tussen de Noord- vest en het Prinses Beatrixpark de gehele dag voor alle verkeer gesloten. Het gebied, dat wordt ingesloten door de Burg. van Haarenlaan, 's Gravelandseweg, Noordvestsingel en Parkweg, zal verkeersarm zijn. De Noordvest singel is de gehele zaterdag en zondag voor alle verkeer geslo ten. Op de Mgr. Nolenslaan is zondag 23 september, vanaf 4.00 uur 's morgens, een parkeerverbod van kracht voor beide zijden van de straat. De Mgr. Nolenslaan is ge sloten voor alle verkeer. Voor be stemmingsverkeer zullen, wan neer de wedstrijdsituatie dit toe laat, doorlaatposten zijn. Bewoners in het gehele beschre ven gebied wordt verzocht reke ning te houden met overstekende deelnemers (lopers/fietsers). Be woners van het gebied omsloten door Burg. van Haarenlaan, Nieuwe Damlaan, spoorlijn Rot terdam-Hoek van Holland en Parkweg wordt verzocht om reke ning te houden met overstekende lopers. Wanneer zij de wijk moeten verlaten, kan dit via ae Johan de Wittsingel en de Pier- sonstraat, zodat de deelnemers zo min mogelijk hinder ondervin den van autoverkeer. Zaterdag 22 september: Vanai 21.00 uur volgen de bussen hun eigen route tot aan de Koemarkt; daarna wordt de route; Buitenhavenweg - Buitenhaven- brug - rechtsaf Hoofdstraat - Lan ge Nieuwstraat - linksaf Oranje straat - daarna weer de eigen rou te. Deze omleidingen gelden voor de RET-bussen 52, 53 en 54; Zuid- West Nederland bus 80 en West- Nederland bussen 125 en 126. Na 22.15 uur volgen alle bussen weer hun normale route. Zondag 30 september: Vanaf de aanvang van de dienst tot circa 19.00 uur is de Broersvest afge sloten voor alle verkeer. De bus sen volgen hun eigen route tot aan de Koemarkt. Daarna rijden ze als volgt: Rotterdamsedijk - Boerhaavelaan - linksaf Prof. Kamerling Onnes- laan - daarna weer de normale route. Gedurende deze route-omleiding wordt de halte Rotterdamsedijk van buslijn 54 óók gebruikt als halte voor de RET-bussen 52 en 53, voor de Zuid-West Neder land bus 80 en voor de West-Ne derland bussen 125 en 126. Alle haltes op de Broersvest ko men tot 19.00 uur te vervallen. Reijnhout en BY SO niet dichter tot elkaar Woninginrichting Ledikanten en matrassen Overgordijnen en vitrage Tapijten en vinyl Zonwering Projecten o.a. verzorging- en bejaardentehuizen, scholen en kantoren I ramnn Hof van Spaland 12 - Tel. 010-4703033 Wij helpen direktü! SELEKTMEUBEL BEDDERIE DERIE W O O N I D E E N S-LAAPCOMFORT Tel. 4260778-4733961 Groenelaan 95 Vorkoop Inruil - Roporotio Vurtww root uw wtmuchmot on kooikuton. WATERBEDDEN SLAAPKAMERS - SYSTEMEN - UNNENSHOP MEUBELEN - TAPIJTEN - GORDIJNEN Hoogstraat 184-186, Schiedam, tel. 010-4267581 KINDER- EN TIENERKAMERS Hoogstraat 134, Schiedam, tel. 010-4261558 Hoogstraat 125, Schiedam, tel. 010 - 42687 32 IJIaiium mcuwc

Het Nieuwe Stadsblad | 1990 | | pagina 1