Zondag 30 september Tijdens Verlichte Gondelvaart De Nieuwe Waterweg is op zoek naar concurrentie m Drukwerk Grote Markt 31 telefoon 010-4263473 Branders feesten'90 RpawmrwsirRfiKrT vmmar: o 1 PTTPTirii/PTrp loan 71 BRANDERSKRANT VRIJDAG 21 SEPTEMBER 1990 PAGINA 19 10.00 Country muziek en een Western-spektakel in de Hoogstraat. 13.00-24.00 uur: Kermis op het Emmaplein. 21.00 - Openlucht bioscoop op het parkeerterrein achter de Hema. Neem zelf een stoeltje mee of ga op de grond zitten en geniet van de film: Indiana Jones and the last Crusade die op een cherm van 7x15 meter wordt vertoond. De toegang is gratis en de filmvoorstelling duurt tot on geveer 23.00 uur. 09.30-16.30 uur: Computerportret op de Appelmarkt. 10.00 - Voor de jeugd: Een Springkussen op de Grote Markt. 10.30-16.00 uur: Open Theaterdag. Een kijkje achter de schermen in het Passage Theater. 10.30-16.00 uur: Open Kabeldag. Theatercafé De Tender is vandaag CAI-café. Live-uitzendingen van de Stadsomroep en veel informatie over de laatste kabelontwikkelingen. 10.00-16.00 uur staan amusement, techniek, historie en informatie centraal bij het Drinkwater pompstation aan de Rotterdamsedijk. De grootste kraan van Schiedam staat opgesteld en kin deren mogen met een hoogwerker 12 meter de lucht in, waarna zij een gesigneerd 'Hoogwer kersbrevet' ontvangen. Elke bezoeker kan meedoen aan een speurtocht in het pompstation en kan daarmee een prijsje verdienen. 14.00 -14.50 -15.40 uun een optreden van de bekende Amazing Stroopwafels. Een Paardentram zorgt voor vervoer van en naar de Koemarkt. 10.00-17.00 uur: Modelspoorvereniging 'Schiespoor' laat op het Hemaplein zien wat er allemaal mogelijk is met modeltreinen d.m.v. diorama's, een rangeergebied en video's. 10.00-17.00 uur is Greenpeace vertegenwoordigd op het Hemaplein. 11.00 - Snookertoernooi in het Broersveld. 11.00 - In de Hoogstraat kunt u genieten van Zuidamerikaanse muziek. 11.00-24.00 uur geeft het Waterorgel op het Museumplein een fascinerende show van water, mu ziek en kleur. 13.00-24.00 uur: Kermis op het Emmaplein. 13.00-17.00 uur kunt u op het Hemaplein genieten van alles wat de Spaanse vereniging u te bieden heeft. Naast paëlla en sangria een programma met muziek en dans op het podium. 14.00-17.00 uur: muziek op het ponton in de Lange Haven door De Kielen en Gleiss Band. 20.00-03.00 uur: Heineken Jazz-night. In de nacht dat u de klok een uur moet terugzetten wordt in ongeveer 20 horecabedrijven de traditionele Jazz-night gehouden. Het programma: Juan les Pins - Tuffie Vos Quartet, De Amstelbron - Dutch Quartet, 't Sterretje - Janice Lakers, Proosje - Daisy Bell, Onder de Pot - Ed Baatsen Trio, De Pacha - The Dunn Packer Band, 't Stappertje - Piet Geurders Jazz Quartet, Het Weeshuis - De Baronnen, De Branderskelder - Jazz Cats, De Unie - Maxim Joy, Het Paard - Arie Kuit Quintet, Podium - Mark Lewis Quartet, De Hermandad - Woodstreet Five, De Tender (v.a. 22.30) - Soesja Citroen, Sitton Party House - Green River Jassband, Klein Thalia, 't Paardje, Windmill nog niet bekend). 10.00-17.00 uur: De Zondagsmarkt. Meer dan 300 kramen. Op de Grote Markt is er voor de jeugd een springkussen, terwijl de Atlanta Jazzband in het parcours voor muzikale gezelligheid zal zor gen. Op het podium op het Hemaplein treden The Dakota's op. 12.00 - Op het Museumplein kunt u weer genieten van de show van het Waterorgel. 13.00-16.00 uur treedt op: Drukwerk, op het podium op de Broersvest/Koemarkt. 13.00-15.00 uur: Big Band Nieuwe Waterweg Noord op het drijvende ponton in de Lange Haven. 15.30-19.00 uur speelt de band Eight Men Out op het ponton in de Lange Haven. 21.00 - Ter afsluiting van de Brandersfeesten 1990 tot 21.30 uur het traditionele vuurwerk vanaf het dak van het stadskantoor. SCHIEDAM Eén van de hoogtepunten van de Brandersfeesten is sinds vier jaar de Verlichte Gondelvaart. De schitterend ver lichte en opgetuigde schepen in de Lange Haven vormen een fraai schouwspel voor het publiek. Aan de Verlichte Gondelvaart is ieder jaar ook een prijs voor het mooiste Piet Opschoor voor twee van de vier boten, die straks deelnemen aan de Verlichte Gon delvaart. schip verbonden, twee jaar geleden aange vuld met een wisselbokaal. Alle prijzen zijn tot nu toe terecht gekomen bij dezelfde ver eniging: watersportvereniging De Nieuwe Waterweg. „Tja, en deze keer gaan we weer voor de ere prijzen", verklapt Piet Opschoor, bestuurslid van de vereniging en belast met de coördina tie tijdens de Brandersfeesten. „We hebben de wisselbokaal nu twee keer gewonnen en bij de derde keer mogen we de trofee hou den." Driemaal is scheepsrecht dus, om in het betreffende vakjargon te blijven. Het is geen toeval dat De Nieuwe Waterweg ieder jaar in de prijzen valt. Vele tientallen le den doen hun uiterste best om er telkens iets bijzonder van de maken. „Waarschijnlijk leeft het bij ons meer dan bij anderen", veronderstelt Piet Opschoor. „Want behoudens de fraaie locomotief, die watersportvereniging De Schie vorig jaar pre senteerde, wordt er door anderen nooit echt veel werk van gemaakt. Bij ons is dat an ders." Actueel Vorig jaar presenteerde De Nieuwe Waterweg zich met schepen, die als thema 'Europa 1992' en 'Shaka Zulu' hadden. Beide schepen vielen in de prijzen. „We proberen ieder jaar actuele thema's te kiezen. Wanneer die zijn gevonden, zoeken we de beste schepen uit en vervolgens gaan we aan de slag. De vrouwen maken kleren van oude gordijnen en de mannen struinen hun kelders af op zoek naar bruikbaar mate riaal. Het kost dan ook nauwelijks iets, hoog uit honderd gulden per jaar. Maar aan uren misschien wel een miljoen." Uiteraard wil Piet Opschoor geen tipje van de sluier oplichten voor wat betreft de deelname van dit jaar. Er worden vier schepen inge schreven. „We vinden het natuurlijk leuk om te winnen, maar we zouden toch liever zien dat meer mensen de moeite nemen hun schip te versie ren. Want als we de enigen blijven, is voor ons de lol eraf en dan houden wij er opok mee op. En dat zou weieens het einde van de Verlichte Gondelvaart kunnen zijn." SCHIEDAM De bekende Amsterdamse for matie Drukwerk geeft zondag 30 september een van zijn laatste optredens. Dit vindt tus sen 13.00 en 16.00 uur plaats op een podium op de Broersvest ter hoogte van de Koe markt. Drukwerk is bezig aan een afscheidstoernee en tijdens de Brandersfeesten nemen de bandleden afscheid van Schiedam. Drukwerk speelt in de volgende bezetting: Harry Slinger (zang), Rob Engels (toetsen), Martin van Hel den (gitaar), Ivor Mitchell (bas) en Mardcel Lee (drums). Green peace SCHIEDAM - De organisatie Greenpeace pre senteert zich za terdag 29 sep tember op het Hemaplein. Tus sen 10.00 en 17.00 uur geeft de Schiedamse afdeling van deze milieuorganisatie voorlichting over het bewust om gaan met de na tuur. D A /"«TXT A 1 dersfeesten 1990

Het Nieuwe Stadsblad | 1990 | | pagina 35