Ondanks sombere weersvoorspellingen m Nieuwe start aktie Zuinig Stoken Expositie Nieuwe wegwijzers Dwaze Brandersdinsdag is een grote tegenvaller ORANJE 16.50 16.50 Bruidspaar van de maand? Meer dan vorig jaar Schiespoor op Hemaplein Bloemenseance Gebit stuk? VERINGMEIER TANDTECHNIEK Politie zoekt CURSUS CAFÉBEDRIJF 295.- HET NIEUWE STADSBLAD - WOENSDAG 26 SEPTEMBER 1990 PAGINA 17 SCHIEDAM - Ondanks de sombere weersvoorspel lingen en de openingscere monie in een druilerig re gentje, is het watersport- weekeinde van de Bran dersfeesten toch geslaagd. De Verlichte Gondelvaart vormde wederom het hoog tepunt van de festiviteiten, die nauwelijks enige hin der van de aangekondigde regenbuien hebben gehad. In totaal hebben naar schatting 40.000 personen een bezoek gebracht aan het watersportweekeinde. Toen burgemeester Reinier Scheeres het festijn zaterdag in de vroege ochtenduren opende, viel de eerste regen naar bene den. De openingshandeling, waarbij de burgemeester een handjevol aanwezigen toesprak, mondde dan ook uit in de wens dat het de rest van de dagen droog zou blijven. Die wens werd ingewilligd, want behou dens wat miezeren, hielden de weergoden hun kwade bedoelin gen in. De Lange Haven lag er in de ochtenduren wat mistroostig bij. Weliswaar waren er vele tientallen feestelijk versierde schepen afgemeerd, maar de dreigende bewolking hield toch veel mensen thuis. In de middag kwam daar geluk kig verandering in. De dreiging zette niet door en de belangstel ling nam toe. Er bleken zelfs nog voldoende liefhebbers voor de vele "natte" aktiviteiten van onder andere Scouting en de jeugdverenigingen Rode Valken en Eldos. Alleen het sjoffellopen moest helaas van het program ma worden geschrapt. Surfplank Ook de aktiviteiten met 's we relds langste surfplank moesten worden geïmproviseerd. De vele boten in de Lange Haven en de harde wind maakten een optimale demonstratie onmoge lijk, maar met medewerking van watersportvereniging De Schie kon de snelheid van de plank wel worden getoond. De Schie bood namelijk een buiten boordmotortje aan, dat op de plank werd gemonteerd. Hier mee schoot de surfplank met hoge snelheid door het water van de Lange Haven. Later wer den de negen zeilen alsnog op de plank bevestigd, waarna de demonstratie werd voortgezet. Zeer succesvol was ook de ex positie van modelbootjes uit particulier bezit. Gezien de vele positieve reakties is deze expo sitie zeker voor herhaling vat baar. Gondelvaart Onbetwist hoogtepunt van het watersportweekeinde was we derom de Verlichte Gondel vaart. Ruim vijftienduizend be langstellenden waren zaterdaga vond naar de Lange Haven ge komen om te zien hoe fraai de deelnemers hun boten hadden opgetuigd. Helaas bleken lang niet alle in geschreven boten aan de Gon delvaart deel te nemen. Zo'n dertig schippers lieten verstek gaan. Maar volgens de organisa toren was dat achteraf maar goed ook. Nu konden het pu bliek en uiteraard de jury zich een veel beter beeld vormen van de kunstwerken, die pas seerden. „Kwaliteit is belangrij ker dan kwantiteit", zo luidde het oordeel. Het aantal fraai versierde boten was dit jaar groter dan voor heen. De noodkreet van water sportvereniging De Nieuwe Wa terweg, die ieder jaar met de prijzen ging strijken, bleek suc ces te hebben. Ofschoon ook nu weer alle eerste prijzen naar deze watersportvereniging gin gen, had men toch veel meer concurrentie dan in voorgaande jaren. Uitslag In de categorie 'best verlichte schepen' werd de Baggermolen ONS 13 van schipper J. Slie- drecht beloond met de eerste prijs. In de categorie 'Thema schepen' was deze eer weggelegd voor het zilverkleurige ruimte vaartschip van de heer Oud. Vooral de raket op de boot, die ook werkelijk werd gelanceerd, maakte veel indruk. In de categorie 'verenigingssche pen' werd de eerste prijs gewon nen door schipper J. Dinge- mans met zijn Venetiaans Car naval. Op de welluidende klan ken van Pavarotti werden de fraaiste kostuums getoond. Wa- De vele waterspelen, zoals hier het steekspel, stonden regelmatig garant voor een nat pak. SCHIEDAM - De jaarlijk se collecte van de Neder landse Kankerbestrijding heeft in Schiedam een be drag van 54.0967,50 opge bracht. Dit is 3.246,80 meer dan vorig jaar. tersportvereniging De Nieuwe Waterweg had in deze categone echter veel concurrentie te duchten van met name Scou- ting's Watervalschip (tweede prijs) en de varende persiflage op de vaarbelasting van water sportvereniging De Nieuwe Ha ven (derde prijs). De prijsuitreiking door wethou der Aad Wiegman vond in de nachtelijke uren plaats tijdens het Schippersbal in de Koren beurs. Het nieuwe spel 'ankerhieuwen' trok veel belangstelling. Tweede van rechts (met baard) de bedenker ervan, Guus Klepke. Het Scoutingschip Alewijn de Groot voerde de Armada aan tijdens de Verlichte Gondelvaart. Carnavalsvereniging De Rietzeilers, met in hun midden Prins Frans de Tweede, vorm de de 'bemanning'. Burgemeester Reinier Scheeres liet zich de borrel tijdens de openingshandeling goed smaken. Voor het zesde jaar start bin nenkort in Zuid-Holland de in middels landelijke aktie Zuinig Stoken. De aktie wordt in deze provincie georganiseerd door de gezamenlijke Energiebedrijven. Via deze krant kunt u de aktie door de regelmatige publikateis volgen. Meedoen is heel eenvou dig! U krijgt daardoor een beter zichtop uw gas- en elektriciteits verbruik. En dat helpt veelal bij het verlagen van uw energiever bruik. Deze eenvoudige aktie draagt bij aan het bewust omgaan met energie. Zuinig omgaan met energie spaart namelijk niet al leen uw portemonnee, maar ook het milieu. En dat wordt steeds belangrijker. De aktie Zuinig Stoken geeft u inzicht in uw eigen gas- en elek triciteitsverbruik. Er wordt een relatie gelegd tussen uw energie verbruik en uw leefpatroon. Op speciale meterstandkaarten kunt u wekelijks de standen van gas- en elektriciteitsmeter noteren. Elke week verschijnen dan in UW THUISKRANT de streef- verbruikcijfers die met de eigen gasverbruikcijfers kunnen wor den vergeleken. Voor elektrici teit zijn er geen streefcijfers, omdat het verbruik elke week vrijwel hetzelfde is. Het weer heeft nauwelijks invloed op het elektriciteitsverbruik. Bij vorige akties werden vaak besparingen van 5 tot 10% be reikt; doordat deelnemers beter begrijpen waardoor een hoog verbruik wordt veroorzaakt. Misschien lukt u dat ook wel. Ruim 200.000 gasverbruikers in Zuid-Holland hebben aan de vorige aktie meegedaan. Daar om gaan ook dit jaar weer de Zuidhollandse energiebedrijven in samenwerking met UW THUISKRANT met deze aktie van start. In de eerste week van oktober worden huis aan huis de meter standkaarten gratis verspreid. Vanaf 7 oktober kunt u dan elke week (op zondag of maan dagochtend) de standen van de gas- en elektriciteitsmeter note ren, de verbruiken per week be rekenen en deze vergelijken met de streefverbruikcijfers di kelijks in deze krant nen. die we- verschij- Als u het belangrijk vindt om een idee te krijgen over uw energieverbruik, te bezuinigen op uw stookkosten en bij te dra gen aan een schoner milieu, dan moet u volgende week de Zui- nig-Stokenkaart in de gaten houden. Hij wordt gelijk met deze krant bezorgd. Op de kaart staan naast verbruikstabellen voor gas ook wekelijkse ver bruikstabellen voor elektriciteit. Als u wekelijks vrijwel dezelfde hoeveelheid elektriciteit ge bruikt, zit u goed. Hang de kaart naast uw meter, dan kunt u direkt zien ofu zuinig bent ge weest met energie! Op de deelnemerskaart vindt u in het kort de belangrijkste in formatie over de aktie samen met de telefoonnummers van de Zuidhollandse energiebedrij ven waar u met vragen terecht kunt. WATERWEG NOORD - Na de besprekingen van afgelopen vrijdag met de gemeente Schie dam is het bestuur van SW doordrongen van het feit dat een multi-funktioneel stadion in sportpark Harga onmogelijk is. „We hebben SW kunnen over tuigen dat dat niet mogelijk is", zegt sportwethouder Bart de Leede. „Telkens kwam SW met de plannen voor een stadion met kantoren. Dat kan niet in een sportpark, gezien de be stemmingsplannen". Tijdens de besprekingen van vrijdag kwam SW met een nieuwe optie: een stadion op het terrein waar nu SVDPW speelt. Deze lokatie aan de rand van sportpark Harga, nabij de oprit ten van de A20, moet in de toe komst wellicht ooit de plek van kantoren worden. De gemeente wilde niet aan deze plannen meewerken. Wethouder De Lee de: „Voor deze lokatie moeten eveneens alle bestemmingsplan nen gewijzigd worden. Daar gaat heel veel tijd overeen, te veel tijd. Daarnaast moet SVDPW dan weer verplaatst worden en dat zal ook weer de nodige problemen geven". Nu SW haar plannen moet bij stellen, zal het stadion in Harga een stuk soberder worden. „Het wordt kleiner qua toeschouwers capaciteit", zegt SW-voorzitter John van Dijk. „We gingen in eerste instantie uit van 12.000 zitplaatsen, in de nieuwe opzet kunnen we 8.000 toeschouwers herbergen, die niet allen een zit plaats hebben". De reden van het sobere plan laat zich raden. Door het wegvallen van kan toorruimte, krijgt het stadion al leen inkomsten uit toeschou wers, iets waar gezien de huidi ge prestaties van SW de nodige vraagtekens bij geplaatst kun nen worden. „Je wordt er gek van", wil Van Dijk nog kwijt. „Het is allemaal niet eenvoudig, maar we moeten dit nu wel doen, want wat kunnen we an ders. We hebben nu wat tegen slagen, maar we komen er best uit". Of SW's buur, handbalvereni ging UVG, door de nieuwe plan nen niet hoeft te verhuizen, is John van Dijk wil een nieuw stadion voor SVV bouwen: „Je wordt er gek van". waarschijnlijk geworden. Vol gens John van Dijk wordt dat momenteel onderzocht. SVV hoopt over twee weken de defi nitieve plannen voor het kleine re stadion te presenteren. Van Dijk wil voordat hij een besluit neemt, eerst alle offertes van verschillende bouwers bekijken. SCHIEDAM - In deze en de komende week worden in de stad circa zeventig zogenaamde objectbewegwijzeringsborden geplaatst. De borden wijzen weggebruikers de weg naar zo'n veertig belangrijke gebieden, ge bouwen of instellingen. Weliswaar zijn enkele objecten al geruime tijd bewegwijzerd, maar zowel in de paats als de vormgeving van de borden was nauwelijks enige systematiek te herkennen. Hieraan wordt door het nieuwe systeem een eind ge maakt. Vanaf de belangrijkste invals wegen worden de voornaamste Schiedamse bedrijfsgebieden, toeristisch/recreatieve objecten en dienstverlenende instanties op uniforme wijze bewegwij zerd, Dit gebeurt door witte borden met een blauwe rand en zwarte tekst. De meeste objecten zullen bo vendien met een symbool wor den aangeduid, zoals dat ook in andere steden gebeurt. Bijvoor beeld het bekende N.S.-pijlen- symbool op borden die naar treinstations wijzen en de hoofdletter H op de borden naar het Schieland-ziekenhuis. SCHIEDAM - Modelspoorvere niging Schiespoor is zaterdag 29 september met twee stands aan wezig op het Hemaplein. Er staat onder meer een ran- geergebied, waarop belangstel lenden gratis met een aantal wa gons een speciale trein kunnen samenstellen. Wanneer de proef goed is uitgevoerd, ontvangt men een rangeerdiploma. Voorts toont Schiespoor diora ma's, demonstraties en video beelden van clubaktiviteiten. Schiespoor is zaterdag present van 10.00 tot 17.00 uur. SCHIEDAM - Na de vele hoog tepunten van het openingsweek einde van de Brandersfeesten, werd afgelopen dinsdag hoogst waarschijnlijk het dieptepunt in de programmering bereikt. De Dwaze Brandersdinsdag in de Hoogstraat en de Dam verschil de nauwelijks van een normale doordeweekse winkeldag. Weliswaar had een aantal win keliers zich de moeite getroost om wat leuke aanbiedingen sa men te stellen en presenteerde een enkeling zich met een ludie ke activiteit, van een 'dwaze dinsdag' was beslist geen spra ke. Ook het muzikale spektakel van het Walt Disney looporkest liep op niets uit, want tot verbijste ring van de organisatie kwam het orkest helemaal niet opda gen. SLIJTERIJ/WIJNHANDEL Jonge Smeets 35% per liter 16.95 Vieux Touron 35% per liter 16.95 Een enkele ondernemer had nog enige moeite gedaan om er een dwaze dinsdag van te maken. SCHIEDAM - In verzorgingste huis Frankeland, aan de Sint Liduinastraat 10, is tot eind no vember een expositie te bezich tigen van het werk van Joop van Woerkom. Ras-Schiedammer Joop van Woerkom toont zijn tekenin gen, aquarellen en olieverfschil derijen, waarin oud-Schiedam vaak centraal staat. De expositie is dagelijks toegan kelijk van 09.00 tot 21.00 uur. SCHIEDAM - Harry Woerst verzorgt donderdag 27 septem ber een bloemenseance bij de spirituele vereniging Harmonia. De avond wordt georganiseerd in wijkcentrum Nieuwland aan het Dr. Wibautplein 165. Aanvang 20.00 uur em de toe gangsprijs bedraagt 7,50. De bezoekers moeten zelf voor de bloemen zorgen. SCHIEDAM - De politie wil graag in kontakt komen met drie jongens in de leeftijd van 13 tot 15 jaar, die zondagmid dag het slachtoffer zijn gewor den van afpersing door twee 15- jarige jongens. Twee surveillerende agenten za gen dat het drietal op de Singel werd gedwongen geld af te ge ven. De-afpersers maakten zich uit de voeten toen de agenten in zicht kwamen. Na een achter volging kon één knaap worden aangehouden. De tweede is gis teren gearresteerd. De politie is nu op zoek naar de drie slachtoffers, die door de achtervolging uit het oog zijn verloren. Wellicht is door het duo nog meer kinderen geld af handig gemaakt. Men wordt verzocht de politie te bellen, te lefoon 4494499. A s. bruidsparen (ook koperen, zilveren- en gouden bruidsparen) kunnen hun trouwkaart opsturen naar: Het Nieuwe Stadsblad, Postbus 257, 3100 AG Schiedam. Uw trouwfoto komt misschien op de speciale bruidspagina en uS ontvangt dan ook 150,- aan waardebonnen te besteden bij de deelnemende adverteerders die deze aktie mogelijk maken. Wie dat zijn leest u op de speciale bruidspagina, iedere laatste vrijdag van de maand. Watersportweekeinde perfecte ouverture van Brandersfeesten Ss SVV moet stadion plannen bijstellen «Lf 'n Borrel van klasse voor eon lage prijs bij 12 flessen per liter bij 12 flessen per liter U belt - wij bezorgenI Oranjestraat 8-10-12-14 Telefoon 4265997 Binnenkort start in o.a. Schiedam de cursus Cafébedrijf. Deze opleiding bestaat uit 10 wekelijkse lesavonden en kost in totaal 295,-. Men kan zich nog aanmelden. Er is geen vooropleiding nodig. Het examen vindt plaats op 3 januari. De zeer afwisselende cursus wordt zowel door vrou wen als mannen uit pure hobby gevolgd. Sommigen hebben in hun achter hoofd ooit nog eens een eigen bedrijf(je) te beginnen. Er is een groot tekort aan gediplomeerd Horecapersoneel. De lessen worden levendig gebracht met dia's, vrijblijvend wijnproeven en men gaat gezamenlijk naar een Brouwerij. Met het Diploma kan men zelfstandig een Café, Petit-Restaurant, Disco, Kan tine etc. beheren. De cursus is zowel mondeling ais schriftelijk te volgen. SUBSIDIE TOT 100% IS MOGELIJK!!! Voor een gratis Brochure of aanmelden, bel Stichting Horeca Onderwijs, postbus 1161 te Breda, telefoon 076-710078. Erkend door de Minister van Onderwijs Wetenschappen op grond van de Wet op de erkende onderwijsinstellingen. Reparatie klaar terwijl u wacht. Dagelijks van 09.00-16.00 uur en na telefonische afspraak. Nieuwe Haven 131 Telefoon 010-4261417 Zaterdags volgens afspraak.

Het Nieuwe Stadsblad | 1990 | | pagina 17