Intermezzo brengt Harry's nachtmerrie De Blauwe Brug zit zonder activiteiten Fill) nhuis opent literair seizoen Bijen zijn niet eng Op televisie bij Paul Berg? ofetieé Interculturele Dag wijkcentrum De Erker Jazz, orgelmuziek, theater, kindervoorstelling t Herfstvakantie in zwembad Zuid HEMA vernieuwd Expositie Bruidspaar van de maand? Expositie Expositie PAUL IHC Jk Feest in de Rijnmondschool Expositie Vreelust Wereldwinkel Theo en Thea in Filmhuis Indiaanse spiritualiteit Met de muziek naar Engeland Sponsorloop De Wegwijzer Gusto haalt eerste prijs Wordt verwacht Modeshow voor oudere dames Schiedams - Vrouwenkoor Aquariumdag HET NIEUWE STADSBLAD - WOENSDAG 10 OKTOBER 1990 PAGINA 9 SCHIEDAM - Toneelvereniging Intermezzo geeft zaterdag 13 oktober de premiere van het blijspel in drie bedrijven 'Har ry's Nachtmerrie'. De premiere vindt plaats in de aula van scholengemeenschap Spierings- hoek aan de van der Brugghen- laan 2-6. Het stuk is geschreven door Hans van Wijngaarden en de opvoering wordt geleid door regisseur P. de Kaper. Harry is een huisbediende, die zijn taak heel serieus opvat. Als hij op een dag wordt uitgeroe pen tot de meest getalenteerde kunstschilder van het jaar, vindt hij dat hoogst merkwaar dig, want hij heeft nog nooit iets ingezonden. Dan begint zijn nachtmerrie, want het hoe en waarom bezorgt hem de ene na righeid na de andere. De voorstelling begint om 20.00 uur en de toegangskaarten a 7,~ zijn verkrijgbaar bij de in gang van de zaal of via de tele foonnummers 4267199, 4737078 en 4266408. SCHIEDAM - Het bestuur van de Stichting Activiteiten Com missie van de Blauwe Brug heeft besloten haar werkzaam heden te beëindigen met ingang van 1 januari 1991. De langlopende plannen om tot verandering in het beheer van het wijkcentrum te komen, ge paard aan het voortdurend ne geren van de wensen van de Ac tiviteiten Commissie heeft het bestuur, na overleg met de me dewerkers, doen besluiten de Activiteiten Commissie te ont binden. De verplichtingen, die zijn aan gegaan ten opzichte van docen ten en cursisten, zullen worden nagekomen. De cursussen, die voor een deel doorgaan tot eind mei 1991, zullen normaal wor den afgemaakt. Nieuwe cursus sen worden niet meer begon nen. De dienst aan de receptie zal per 31 december worden be ëindigd. De ontevredenheid van de com missieleden moet voor de ge meente geen komplete verras sing zijn geweest. Vooral de laatste ontwikkelingen, die in het bijzonder betrekking hebben op de plannen tot privatisering van het wijkcentrum, hebben de vrijwilligers doen besluiten met het werk in de Blauwe Brug op te houden. SCHIEDAM - Het Filmhuis opent zaterdag 13 oktober het nieuwe literaire seizoen. Hier aan wordt meegewerkt door het literaire genootschap De Koof- schep uit België, terwijl diverse schrijvers en dichters uit eigen werk voordragen. De Koofschep geeft een Literair Tijdschrijft uit, waarin het werk van Belgische en Nederlandse schrijvers en dichters wordt ge publiceerd. Deze maand wordt aandacht best,eed aan het werk van de Schiedamse Aat Onder linden jr. en Cobie de Bruijn. Aat Onderlinden heeft net zijn eerste bundel uit, getiteld 'Diep in het water'. Zaterdag zal hij SCHIEDAM - De Rijnmond- school, een katholieke LOM school an de Dr. De Visserlaan, viert vrijdag 12 oktober het'20- jarig bestaan met een feest voor de leerlingen. In de ochtend vinden tal van creatieve en recreatieve activi teiten plaats, waaraan de leer lingen actief deelnemen, 's Mid dags is er een optreden van goochelaar/buikspreker 'Thoral- do'. op woensdagmorgen 3 oktober Wie heeft dit gezien? SCHIEDAM - Bureau Onder- wijsconsulent organiseert een bijenproject voor de middelste groepen van het basisonderwijs. Op school behandelen leer krachten met de kinderen het onderwerp 'de honingbij' aan de hand van een uitgebreide les brief. Vervolgens gaan ze op ex cursie in natuurcentrum De Boshoek, waar gemeentelijk bioloog Roel van Raaij een bije nexpositie heeft ingericht. Tijdens de expositie maken de kinderen via een diaserie kennis met de koningin, de werkbijen en de darren, terwijl ze tevens mogen proeven van de honing en het bijenbrood (stuifmeel). Ook wordt het werk van de im ker gedemonstreerd. Uiteindelijk gaan de kinderen zelf op pad naar de bijenkasten en de bloemen, terwijl ze diver se honingsoorten keuren en van was een kaars maken. Dat is leuk natuurlijk, maar vooral erg handig als u een nieuw montuur komt kiezen. Paul Berg Optiek heeft een enorm assortiment monturen. Alle stijlen, alle smaken en alle prijzen. Dat maakt de keuze niet echt eenvoudig. Paul Berg heeft daar het volgende op gevonden... samen met u selecteert men een aantal voor u geschikte monturen en terwijl u die op uw gemak één voor één op uw neus zet, wordt u op video opgenomen. Daarna wordt de band teruggespoeld en kunt u, met uw eigen, vertrouwde bril weer op, rustig bekijken hoe de verschillende modellen u staan. Net zolang tot u uw definitieve keuze hebt kunnen bepalen. Dus als u echt wilt kiezen... SCHIEDAM - Wijkcentrum De Erker organiseert zondag 14 ok tober voor de tweede keer een Interculturele Dag. De manifes tatie wordt om 12.00 uur geo pend door wethouder Bart de Leede (Welzijn, Sport, Volksge zondheid en Milieu). De dag duurt tot 22.00 uur. De gehele dag is er live-muziek te beluisteren uit Spanje, Portu gal, Suriname, Indonesië, Ecua dor, Polen, Griekenland en Ne derland. Voor de kinderen is een apart programma samengesteld met onder meer kindertheater De Kleine Keizerin en Achterwerk in de Erkerkast. Om 12.00 uur gaat ook de In ternationale Keuken open, waar tussen 17.00 en 19.00 uur ge rechten uit onder andere Tur kije, Spanje, Indonesië en Ne derland worden geserveerd. hieruit voordragen. Oók Cobie de Bruijn introduceert haar eer ste werk, een poëziebundel geti teld 'Samen alleen, Alleen sa men'. Naast deze twee Schiedamse dichters wordt ook door tal van anderen voorgedragen. De Koofschep presenteert een aan tal Belgische auteurs, terwijl op het Open Podium diverse Rijn- monders uit eigen werk zullen voordragen. De opening van het literaire sei zoen begint om 20.00 uur en de toegang bedraagt vijf gulden. Het Filmhuis is gevestigd aan de Nieuwstraat 12. SCHIEDAM - Jazz, een clown, komedie, theater en een orgelconcert vormen de ingrediënten van het programma-aanbod, dat de Schiedamse Theaters dit weekeinde voorschotelen. Het Combo Inez Timmer geeft donderdag 11 oktober een tijd loos jazzconcert in het theater café De Tender van het Passage Theater. Het Combo bestaat uit zangeres Inez Timmer en haar begelei ders Joe Dinkelbach (toetsen), Frans van Geest (contrabas) en Jelle Douma (drums). Het kwartet staat garant voor een avondje spetterende jazz. Het optreden begint om 21.30 uur en de toegang is gratis. Voor kinderen van 4 tot 10 jaar treedt clown Ziezero zaterdag 13 oktober op in Theater De Teerstoof. Hij voert het pro gramma 'Het spoor naar Bijster' op. Lucas Bijsterman is al jaren Ziezero's trouwe knuffelbeer en beste vriend. Op een dag merkt Ziezero dat Lucas verdwenen is. Is hij verdwaald of zit de boze koning Bereklauw hierachter? Ziezero gaat op onderzoek uit en komt terecht op het sleutelei land met het slot Berenburg. Daar beleeft hij een spannend avontuur. De voorstelling begint om 14.00 uur en de toegangsprijs bedraagt vijf gulden. Komedie Zaterdag 13 oktober wordt in de Grote Zaal van het Passage Theater de komedie 'Mosterd na de maaltijd' opgevoerd. Aan deze voorstelling wordt meege werkt door onder anderen John Leddy, Nelleke Burg en Paul van Soest. Freddy Brasil is een entertainer. Na een succesvolle carrière in het variététheater heeft hij en kele jaren geleden besloten z'n loopbaan voort te zetten als 'cruise-artiest'. Toevallig is hij dit jaar 'thuis' met Kerstmis. Hij neemt kontakt op met een ex-collega uit de show. Marjan Augustijns, een knappe jonge vrouw, is op zoek naar zichzelf. Zij heeft in korte tijd heel wat relatieproblemen te verwerken gehad. Ze besluit al leen door het leven te gaan, on afhankelijk van wie dan ook. Op een vrij ongewone, maar heel plezierige manier komen deze twee mensen met elkaar in kontakt. Een dolle komedie aan de voor avond van 'de dag dat ze niet schieten'. Vrede op aarde aan alle mensen van goede wil! Maar waar zit die goeie wil. De voorstelling begint om 20.15 uur en de toegangsprijs bedraagt 25,-, 22,- en/19,-. Haargrens Het theaterduo Echte Mannen (Rik Hoogendoorn en Bruun Kuyt) brengt zaterdag 13 okto ber hun nieuwste produktie 'Haargrens' in Theater De Teer stoof. Twee Dokkumse boeren vinden tijdens het aardappellezen de schedel van Bonifatius. Eén van hen raakt bezeten van diens geest. Tegelijkertijd raakt de po pulaire liedjeszanger Herman Hebbes in een zware depressie vanwege oprukkende kaalheid. De zanger en de bezeten boer ontmoeten elkaar in de TV- show van de tot dan toe door de commerciële TV genegeerde Tibo Dunk. Deze ontmoeting vormt het begin van een reeks hilarische ontwikkelingen met een, voor alle betrokkenen, noodlottige afloop. Het programma begint om 20.30 uur en de toegangsprijs bedraagt 15,-. i Orgelconcert Het N.O.F. presenteert zondag 14 oktober een concert van or ganist Len Rawle in de Grote Zaal van het Passage Theater. Len Rawle is naast een ver maard theaterorganist, ook mu- sicaldirector van Kemble-Ya maha in Engeland. Als één der weinigen maakt hij op een zeer artistieke wijze gebruik van alle mogelijkheden, die het theater orgel kent. Het concert begint om 11.00 uur en de toegangsprijs bedraagt 9,~. Leden betalen 5,- en houders van een CJP/Pas 65 7,~. Het bijenproject wordt zondag 7 oktober open gesteld voor het publiek. Vanaf 14.00 uur kan men hiervoor terecht in De Boshoek aan het Bachplein tij dens de open dag van het KNNV-natuurcentrum. SCHIEDAM - Schilderclub Vreelust exposeert tot 19 okto ber in dienstencentrum De 4 Molens aan de Nieuwe Dam- laan 766. De zestien leden tel lende amateurschilderclub toont het eigen werk. De expositie is te bezichtigen op werkdagen van 09.00 tot 16.15 uur en op zondag van 13.30 tot 16.00 uur. SCHIEDAM - De Schiedamse vestiging van de HEMA aan de Broersvest is sinds vandaag, woensdag, op een nieuwe ma nier ingericht. De winkelindeling van de arti kelen heeft een fundamentele aanpassing ondergaan. Hierdoor wordt een voor de klant logi sche samenhang in het assorti ment bereikt. Door het gebruik van nieuw vrijstaand meubilair wordt het assortiment overzich telijker gepresenteerd en meer afgestemd op het gemak voor de klant. Een op de vloer aangegeven looprichting leidt de klant als het ware door de winkel. De klant komt zo 'vanzelf alle bij elkaar horende artikelen tegen. Er is een efficiënte, overzichte lijke winkel ontstaan, waarin de klant bovendien op meer ideeën wordt gebracht. De vernieuwde winkelinrichting is een gevolg van de nieuwe commerciële strategie van de HEMA. Deze strategie concen treert zich op een vijftal assorti- ments-onderdelen: eten en drin ken, vrije tijd, persoonlijke ver zorging, wonen en mode. Deze assortiments-onderdelen zijn in de nieuwe HEMA duidelijk ge presenteerd. SCHIEDAM - Zwembad Zuid past in de herfstvakantie, van 13 tot en met 21 oktober, de tij den aan. Maandag 15 en dins dag 16 oktober is het bad geslo ten in verband met werkzaam heden. Woensdag 17 oktober kan de jeugd van 13.15 tot 17.30 uur disco-zwemmen op muziek van disco Black. Tijdens de herfstvakantie ver vallen alle lessen, het meer be wegen voor ouderen, het da- SCHIEDAM - Wereldwinkel Schiedam, aan de Lange Ach terweg 14, verkoopt behalve produkten als thee, koffie en wijn uit minder ontwikkelde landen, ook kalenders en agen da's van organisaties als Unicef, Novib en het Polisario Comité. De agenda's kunnen worden be steld tot 15 november. In de winkel staan ook voor beelden van feestpakketten voor de komende feestdagen. Wereldwinkel Schiedam is geo pend op donderdag van 19.00 tot 21.00 uur, vrijdag van 13.00 tot 16.00 uur en zaterdag van 13.00 tot 16.00 uur. Belangstellenden kunnen deel nemen aan workshops Grieks dansen en Flamencodansen, ter wijl diverse organisaties en in stellingen van de partij zijn met een informatiekraam. De toegang is gratis en De Erker is gevestigd aan de Jan van Avennestraat 32. SCHIEDAM - In het Filmhuis wordt vrijdag 12 oktober de Ne derlandse komische film "Theo en Thea en de ontmaskering van het tenenkaasimperium" gedraaid van regisseur Pieter Kramer en met Arjen Ederveen, Tosca Niterink, Marco Bakker en Adele Bloemendaal in de hoofdrollen. Deze eerste film van Theo en Thea blinkt uit door melige hu mor en maffe situaties. Theo en Thea zijn bezig met de opna men van het sprookje Sneeuw witje en de zeven dwergen. Pro blemen met hoofdrolspelers die niet willen meedoen, dwarslig gende figuranten en de rijkdom en macht nastrevende vriendin van Marco Bakker zorgen voor de nodige complicaties die door het duo moetën worden opge lost. Een bijzondere kaassoort speelt een belangrijke rol. De film begint om 21.30 uur en de toegangsprijs bedraagt 5,- voor donateurs. Donateur wor den kost eveneens 5,~ per sei zoen inclusief eerste film. Het Filmhuis is gevestigd aan de Nieuwstraat 12. SCHIEDAM - Het Sanapia Ge nootschap exposeert van 6 ok tober tot en met 3 november een aantal afbeeldingen en affi ches van indianen en indiaanse cultuur bij Stichting Mikaal aan de Lange Haven 89. Het thema is 'Indiaanse spiritualiteit en ekologisch besef. Het Sanapia Genootschap stelt zich ten doel de oude levens wijsheid en cultuur van de indi anen in kontakt te brengen met de westerse levenswijze, het ge ëxposeerde werk is een kleine keuze uit een collectie indiaanse affiches en afbeeldingen. De expositie is geopend van maandag tot en met vrijdag tus sen 10.00 en 12.30 uur en tus sen 14.00 en 16.30 uur en op zaterdag van 11.00 tot 15.00 uur. SCHIEDAM - De Schiedamse kunstenaar Joop van Woerkom exposeert zijn tekeningen en schilderijen tot eind november in verzorgingstehuis Frankeland aan de Sint Liduinastraat 10. De tentoonstelling is dagelijks van 9.00 tot 21.00 uur te be zichtigen. mesuurtje en het baby/peuter- zwemmen. Er zijn dan wel extra uren, waarop men kan vrij- zwemmen en banen zwemmen. Voor nadere inlichtingen over de openingstijden kan men bel len, telefoon 4261682. Overigens introduceert Zwem bad Zuid een nieuw fenomeen: de Zwemfan cadeaubon. Met deze cadeaubonnen kunnen alle diensten van het bad worden betaald, zoals toegangskaarten, meerbadenkaarten, abonnemen ten en zwemlessen. Er zijn cadeaubonnen van 5, 10 en 25 gulden. De Zwemfan Ca deaubon is een jaar geldig. SCHIEDAM - De Wegwijzer, regionale school voor voortge zet speciaal onderwijs, houdt vrijdag 12 oktober een sponsor loop op het schoolplein aan de Burg. H. Gretelaan 496. De sponsorloop begint om 13.30 uur en de opbrengst is be stemd voor de inrichting van de kantine. Sponsors kunnen ter plaatse intekenen. A.s. bruidsparen (ook koperen, zilveren- en gouden bruidsparen) kunnen hun trouwkaart opsturen naar: Het Nieuwe Stadsblad, Postbus 257, 3100 AG Schiedam. Uw trouwfoto komt misschien op de speciale bruidspagina en uS ontvangt dan ook 150,- aan waardebonnen te besteden bij de deelnemende adverteerders die deze aktie mogelijk maken. Wie dat zijn leest u op de speciale bruidspagina, iedere laatste vrijdag van de maand. SCHIEDAM - Vanwege het 65- jarigte bestaan van de Harmo nie Wilton-Fijenoord heeft de werf Wilton-Fijenoord, in sa menwerking met de Stena Line, de harmonie een mini-concert reis naar Engeland aangeboden. Zaterdag 27 oktober vertrekt de harmonie met de 'Koningin Beatrix' van Hoek van Holland naar Harwich om daar 's avonds een concert te verzor gen. De terugreis vindt even eens met de 'Koningin Beatrix' plaats op zondag 28 oktober. Voor belangstellenden is het mogelijk om deze reis tegen een sterk gereduceerd tarief mee te maken. Men kan daarvoor kon takt opnemen met de heer W. C. Wouters, telefoon 4748562. SCHIEDAM - Tamboer-, Trompetter- en Majoretten- korps Gusto heeft zaterdag tij dens het muziekconcours in Rijnsburg de eerste prijs be haald in de tweede divisie sectie D. Tijdens het concours presen teerde Gusto tevens het nieuwe uniform. Het vertrouwde blauw-grijs heeft plaats gemaakt voor het statige zwart-gele uni form. Veni Vidi Vici Faith Pillow, Jazz BLues, Theatercafé de Tender, donderdag 18 oktober; De Zwarte Hand, Dekken, Pas sage Theater/Grote Zaal, vrij dag 19 oktober; The Shooting Party, muziekthe ater, Theater De Teerstoof, vrij dag 19 en zaterdag 20 oktober; 'Bij mij op de hoererij', Poppen theater Pimpernel, Theater De Teerstoof zaterdag 20 oktober. Kaarten zijn verkrijgbaar aan de kassa van het Passage Thea ter, van dinsdag tot en met za terdag van 12.00-14.00 uur. Te lefonisch reserveren is mogelijk van dinsdag tot en met vrijdag van 10.00-16.00 uur en op zater dag van 12.00-14.00 uur. Tele foon kassa Passage Theater 4269563; Theater de Teerstoof 4269455. SCHIEDAM - In De Herman dad aan de Grote Markt 15 is een expositie te bezichtigen van pastels van Jacques Tange. De pastels omvatten 'Gotische expressionisme', door de beïn vloeding die de middeleeuwse boekschilderkunst en het ex pressionisme op het werk van de kunstenaar hebben uitgeoe fend. De expositie wordt iedere don derdagavond omlijst met mu ziek van de Braziliaanse jazz-gi- tarist Anderson. De Hermandad is van dinsdag tot en met zaterdag geopend van 10.00 tot 23.00 uur. Woens dag is de zaak om 18.00 uur ge sloten. SCHIEDAM - Dienstencentrum De Woudhoek organiseert don derdag 11 oktober de jaarlijkse najaarsshow. De getoonde kle ding wordt speciaal gepresen teerd voor vrouwen van 55 jaar en ouder. De modeshow vindt plaats van 10.00 tot 12.00 uur, waarna vanaf 12.45 uur gelegenheid is om de kleding nader te bekijken en te kopen. De modeshow wordt verzorgd door Van der Klooster Mode. De toegang is gratis. SCHIEDAM - Het Schiedams' Vrouwenkoor bestaat 45 jaar. Dit heuglijke feit wordt vrijdag avond 12 oktober gevierd met een feest, waarbij de dames E. van Heijningen, J. Hemerik- Nijhuis en B. Veldkamp-Groe nendijk extra in de bloemetjes worden gezet. Zij zijn namelijk al sinds de oprichting lid en nog steeds aktief in het koor. Volgend jaar, op 15 maart, geeft het Schiedams Vrouwenkoor een feestelijk concert in de Arlj. Het koor staat al sinds 1949 on der leiding van diligente Ria Borgmeijer. SCHIEDAM - In Galerie Alpha is tot en met 18 oktober een ex positie te zien met zilveren sie raden van Antonie Bouwman enlitho's en gouaches van An- nemarie van Ulden. De galerie is gevestigd aan de Broersvest 93 en de openingstij den zijn dinsdag tot en met za terdag van 09.30 tot 17.00 uur. SCHIEDAM - In het kader van de landelijke aquariumdag houdt aquariumvereniging 'Na tuurgenot in Huis' zaterdag 13 oktober open huis. Clubgebouw 'Het Stekkie', aan de W. H. Vliegenstraat 70, is van 10.00 tot 16.00 uur geo pend voor belangstellenden. Men kan dan alle informatie krijgen over het aquarium en het terrarium. jongstleden tussen 7.15 u. en 7.30 u. vond er op 't kruispunt Lange Nieuwstraat/Oranjestraat een aanrijding plaats. Bel aub tel. 010-4341645 of b.g.g. kantoor: 010-411.64.00 ïmeetcentrum - OV optometristen - Oogmeet'entrum - OV optometristen - ANVC contactknsspebalh Nolenslaon 418 - Schiedam -010- 4735384 Scene uit de komedie 'Mosterd na de maaltijd' met Nelleke Burg en John Leddy (foto Tet Lagemaat). Gevarieerd programma in de Schiedamse theaters Dit zijn Echte Mannen (foto Clemens Rikken) p Een op de vloer aangegeven looprichting leidt de klant door de winkel Een zilveren armband van Antonie Bouwman

Het Nieuwe Stadsblad | 1990 | | pagina 9