Schiedammers nu koploper na ruime zege op BC Lifters Juventus moest wijken voor karateka's en speelde daarom niet Tweede nederlaag HSC zat. op rij Meiden Breisoos Vechtpartijen Bruidspaar van de maand? ft pnuini) Studiedag voor vrouwen FORT-groep Bijeenkomsten voor ouderen PPSC denkt aan ouderen Het Sterrebos Geen treinen meer naar SVV Abtswoudeweg afgesloten r NCVB-bijeenkomst HET NIEUWE STADSBLAD - WOENSDAG 17 OKTOBER 1990 PAGINA 5 SCHIEDAM - De tafel tennis vereniging De Ko renbeurs leeft weer, dat bleek zaterdagavond over duidelijk toen het eerste team thuisspeelde en haar eerste zege behaalde in de eigen zaal. In het tweede duel voor eigen publiek be haalde de Schiedammers direct een hele belangrijke zege, want koploper BC Lifters werd met 8-2 ver slagen, waardoor de ploeg van aanvoerder Jan Si mons nu de leiding heeft ingenomen in de derde di visie F. Na de vijf wed strijden staan Ron van der Wijk, Dennis Huisman en Jan Simons vier punten voor op concurrent Lifters en vijf punten op nummer drie Docos. „Als we deze wedstrijd niet gewonnen hadden, dan hadden we het kampioenschap wel kun nen vergeten", wist Jan Simons na het lange avondje tafeltennissen. De Korenbeurs promoveerde vorig seizoen naar de derde di visie en kreeg versterking van Jan Simons en Ron van der Wijk, bij stadsgenoot NOAD de laatste jaren vaste eerste team spelers. Het besluit om van club te veranderen werd ingegeven door de weigering van het NOAD-bestuur om te komen tot een fusie met De Koren- Voor de 16-jarige Dennis Huisman zou het beter voor zijn ontwikkeling zijn als hij met De Korenbeurs naar de tweede divisie zou promoveren. beurs van de prestatiegerichte teams. Van der Wijk en Simons stapten daarop over naar De Korenbeurs, waar volgens hen veel meer toekomst is, gezien de enorme grote en getalenteer de jeugdafdeling. De derde man in het team van De Koren beurs, de 16-jarige Dennis Huis man, is de eerste van die groep jeugdspelers, die de overstap naar het 'grote werk' maakte. Kwart voor elf Het louter met jonge spelers operende BC Lifters had even als De Korenbeurs tot nu toe drie van de vier wedstrijden ge wonnen, zij het met grotere cij fers wat de voorsprong van twee sets op de ranglijst ver klaarde. Voor de thuisploeg was er zaterdag dus alles aan gelegen om de ploeg uit Oegstgeest mi nimaal een*x>verwinning afhan dig te maken. Onder die druk, het niet mogen verliezen, be zweken de jonge spelers van Lifters uiteindelijk. Tot de stand 2-2 ging het nog gelijk op. Toen Ron van der Wijk zijn en kelspel in de derde game, tegen de sterkste speler van BC Lif ters, met 21-19 winnend afsloot, en daarmee de stand op 4-2 bracht, knakte er iets bij de Oegstgeestse ploeg. Van der Wijks tegenstander bijvoorbeeld won geen enkele partij meer. Hoewel de 8-2 zege lijkt dat De Korenbeurs na de 4-2 voor sprong over Lifters heen is ge walst, was niets minder waar. Nog twee partijen duurde drie games voordat de winst binnen was. Het laatste winnende punt werd pas om kwart voor elf, voor een reguliere wedstrijd erg laat, geslagen. „Deze 8-2 over winning is heel goed, maar ik denk dat als we tien keer tegen hen spelen, dat we negen keer 5-5 spelen", aldus Simons, die daarmee aangaf dat De Koren beurs zaterdagavond een uit schieter beleefde. Onder de maat Hoewel De Korenbeurs er nu uitstekend voor staat, is Jan Si mons nog zeker niet tevreden over het spel van zijn team en voornamelijk zichzelf. „Dennis Huisman staat eigenlijk als de beste te spelen. Ron en ik pres teren daarentegen onder de maat, zeker gezien de ervaring die we hebben. Ik heb bijvoor beeld vier van de twaalf wed strijden verloren en dat mag ei genlijk gewoon niet". Jan Si mons zoekt weliswaar niet naar goedkope uitvluchten voor zijn optreden, maar weet wel een re den: „De derde divisie is toch een heel ander spelniveau dan de eerste of tweede divisie. Veel spelers beleven het spel niet echt serieus en gaan daardoor tegen spelers met zoveel erva ring als Ron en ik alles of niets spelen, ze hebben in principe toch niets te verliezen en dat kan wel eens verkeerd uitpak ken. Ik speel zelf eerlijk gezegd ook minder, ondanks dat ik meer train dat vorig jaar bij NOAD", is Simons heel eerlijk. „Daarom was het eigenlijk za terdag een verademing om te gen een goede tegenstander te spelen". Kampioenschap Een kampioenschap is eigenlijk voor De Korenbeurs het enige Het team van De Korenbeurs presenteerde zich voor de ruim gewonnen wedstrijd tegen BC Lifters in een geheel nieuw outfit bestaande uit trainingspakken, tassen, broekjes en shirts. Toeleveringsbedrijf Vlaardingen was de gulle gever. Vlnr: Emie Dekker (teamleider), Jan Si mons, Dennis Huisman en Ron van der Wijk. dat telt. Nu halverwege de com petitie staan de Schiedammers weliswaar aan de leiding, maar Jan Simons beseft als geen an der dat dat nog geen garantie is voor een titel: „We moeten het zeker niet onderschatten. BC Lifters heeft nu een achterstand van vier sets, maar won in de eerste helft telkens met grotere verschillen, dan wij, van de an dere ploegen. Het wordt voor ons daarom zaak, die marge te behouden om dan in de laatste wedstrijd, uit tegen Lifters, een voorsprong te hebben, die groot genoeg is, om daar toch kam pioen te worden. We hebben echter één voordeel, van de laatste vijf wedstrijden spelen we drie thuis". „De 'must' om naar de tweede divisie te promoveren is om weer mee te tellen. Daarnaast is het ook heel belangrijk dat jon ge spelers, zoals Dennis Huis man, zo hoog mogelijk kunnen spelen, want hij heeft nu eigen lijk te weinig zware wedstrijden om echt te leren", meent de in middels 33-jarige Jan Simons. SCHIEDAM - Basketbal vereniging Juventus speelde zaterdag geen enkele thuiswedstrijd. De reden hiervan was niet een be wuste planning van de basketbalbond, maar een dubbele boe king van sportzaal Oost. Toen Juventus rond de klok van twaalf uur met de eerste wedstrijd wilde beginnen, stapten in eens de karateka's van De Roode Zon de zaal binnen met mat ten onder hun armen. „Zij wilden in de zaal wedstrijden hou den en hadden volgens hun zeggen de zaal gehuurd", kijkt Pe ter Snel, de damescoach, terug op het vreemde voorval. „Om dat er weinig anders opzat, de gemeente (de verhuurder-red) was immers niet te bereiken, hebben wij de zaal maar verlaten, om de karateka's hun gang te laten gaan", aldus Snel. Vanwege het vroege tijdstip konden de meeste tegenstanders nog tijdig gewaarschuwd worden, om hen geen onnodige reis naar Schie dam te laten maken. „Bij wie de fout zit weten we eigenlijk niet", zegt Peter Snel. „De gemeente zegt dat wij de zaal op zaterdag 13 oktober niet geboekt hebben, wij beweren van wel". Het niet doorgaan van de wedstrijden heeft geen conse quenties, omdat slechts één ploeg voor niets naar sportzaal Oost was gekomen. De afgelaste wedstrijden worden zo snel mogelijk ingehaald omdat de meeste competities net van start zijn gegaan. De verschillende data daarvan zijn nog niet be kend. „Om dit slechts éénmaal te laten gebeuren, hebben we direct alle andere zaterdagen, wanneer we thuis willen spelen, bij de gemeente nagekeken, maar dat bleek allemaal te klop pen", besluit Peter Snel, wiens dames door het voorval ook niet in actie kwamen, lachend. WATERWEG NOORD - De zaterdag afdeling van Hollandi- aan Satelliet Combinatie leed zaterdag de tweede nederlaag op rij. Het Schiedamse GSS liet de formatie van Wim Poulus Sr. met lege handen staan, 0-1. De Vlaardingers verzuimden daar mee de kans te pakken om zich bij de top drie te voegen. Door het verlies zakte HSC nu af naar een gedeelde vierde plaats met Unicum en WFB. GSS deed met de 0-1 winst goede za ken en handhaaft zich op de tweede plaats in de hoofdklasse van de RVB met een punt ach terstand op koploper DOTO. HSC had zeker in de eerste helft weinig in te brengen bij de pro movendus in de RVB-klasse. Het ontzag dat de formatie van Poulus Sr. voor de dit jaar sterk spelende Schiedammers had werd hen halverwege de eerste helft fataal. GSS bouwde een aanval uit het boekje op over links, die uiteindelijk door Hen- nie Idema werd afgerond, 0-1. Het was eigenlijk het enige ech te steekje dat de thuisploeg liet vallen. Doelman Wim Poulus Jr. had het dan ook drukker met de vele terugspeelballen, dan met het tegenhouden van vijandelijke schoten. Geen krmip Na rust probeerde HSC de ba kens alsnog te verzetten door regelmatig goaltjesdief Richard Zeebregts in stelling te brengen. De defensie van GSS's trainer Leen Warnaar gaf echter geen krimp. In het laatste kwartier van het duel trachtte Poulus Sr. zijn team nog een prikkel te ge ven door een dubbele wissel: Dennis Manneker en Aad War naar kwamen in de Dloee voor Mar Cijs en Dirk Quak. Maar ook zij wisten HSC niet over het dode punt heen te helpen, al nam de druk wel toe. Met echte uitgespeelde kansen konden de HSC-ers het publiek echter niet blijmaken, de thuisploeg mocht zelfs blij zijn dat het bij 0-1 bleef, want vlak voor tijd schoot Hennie Idema op de paal. WATERWEG NOORD - In Leiderdorp verloor Rijnmond zaterdagmiddag met 3-1 van het pas gepro moveerde Leython. De blauwwitte ploeg miste in de basisopstelling aanvoer der Arne Jager, die met een vingerblessure op de donderdagtraining uitviel. Met Remco van Welber gen als zijn vervanger maakte Rijnmond er in de eerste set niets van: 15-6. In de tweede set liep Joop Tink- hof Van Welbergen aan de kant voor Herman Verlind. Deze 21- jarige speler van ere-divisie- ploeg Reflex Kampen meldde zich drie weken geleden bij Rijnmond, omdat hij wegens studie in Rotterdam een andere ploeg zocht. Met Rijnmonds nieuwste aanwinst leek de ploeg zich in de tweede set te herstel len, waarbij Leython op een 7- 11 achterstand werd gezet. Domme fouten zorgden er daar na voor dat de thuisploeg met 15-11 toch op 2-0 kon komen. In de volgende set ging de strijd gelijk op tot 11-11, waarna Rijnmond het verschil maakte 12-15. Daarna werd de vierde set een copie van de tweede. De Tinkhofploeg nam weer een rui me voorsprong: 6-9, maar gaf vervolgens die voorsprong weer uit handen. Met 15-10 maakte de ploeg van oud-international Johny Groen er 3-1 van. Mana ger Curt Jager vond dat de ploeg zich te makkelijk liet af bluffen. „We missen duidelijk een man, die met een goede verdedigende aktie het hele team weer op sleeptouw kan ne men". Eerste bekerronde In de eerste ronde van de NSW beker won Rijnmond eerdei de week wel van Super Roosen daal. Toch ging ook dat niet makkelijk, want de tweede divi- sieploeg, die in Schiedam met 3-0 door Rijnmond 2 verslagen was, haalde in eigen huis een set tegen Rijnmond. Na de 3-1 'overwinning ontmoet Rijn mond in de tweede ronde op nieuw een Brabantse tweede di- visieploeg: Olympus Made. Vrouwen In sporthal Kralingen haalde Rijnmond bij de vrouwen na een spannend duel een 3-1 overwin ning op RVC/Libanon. Hier door is de ploeg van trainer Ge rard Westerveld na twee duels nog ongeslagen en deelt het team met zes uit twee de eerste plaats in de derde divisie E. De start was in Rotterdam voor de thuisploeg, die veel beter ge bruik maakte van de ruimte in de hal, waardoor Rijnmond grote moeite had om de lange opslag van de Rotterdamsen goed te verwerken. Daarbij kwam, dat RVC/Libanon ver dedigend uitstekend op dreef was, waardoor er ook aanval lend weinig eer te behalen viel voor de blauwwitte ploeg. Met 15-10 kwam Libanon op voor sprong, waarna het beste en spannendste deel uit de wed strijd volgde. Rijnmond met een uitstekend spelende spelver- deelster Monique Buys nam een lichte voorsprong, die lange tijd op het bord bleef staan. Op 12- 14 kon de ploeg de druk even niet aan en werden er wat on nodige fouten gemaakt, waar door Libanon langszij kon ko men. Op 16-16 was het Manon Wormgoor die met een harde aanval de set met 16-17 besliste. Dat de klap aan Rotterdamse zijde hard was aangekomen bleek in de derde periode. Met maar liefst 2-15 liep Rijn mond over de gastvrouwen heen. Die herstelden zich wel enigszins in de vierde set, maar na een time out op 3-0 voor Westerveld, was zijn ploeg weer bij de les en via 10-15 werd het 1-3. WATERWEG NOORD - De Provinciale Vrouwen Raad Zuid Holland organiseert maan dag 22 oktober een studiedag over het thema 'Vrouwenraden en Allochtone Vrouwen'. De studiedag wordt gehouden in de Statenzaal van het Provincie huis aan de Koningskade 1 in Den Haag. Spreeksters zijn mevrouw L. E. Stolker-Nanninga (lid Gedepu teerde Staten), mevrouw H. Boufassil (Stichting Regenboog te Maassluis), mevrouw B. Sew- persad (Stichting Roshni) en mevrouw C A. Vis (Inter Kul- tureel Vrouwen Centrum Delft). Rond het middaguur wordt de film 'Grenzen verleggen' ver toond. De dag duurt van 10.00 tot 14.30 uur. Men kan zich te lefonisch aanmelden via tele foonnummer 015-140536 op maandag, dinsdag of woensdag tussen 9.00 en 12.00 uur. SCHIEDAM - De NCVB-afde- ling Woudhoek houdt donder dag 18 oktober een bijeenkomst in De Ark, aan het Hargplein 101. De bijeenkomst begint om 19.45 uur. Onderwerp van gesprek is 'Ge zondheidszorg, gezonde zaak?' In verband met het naderende congres volgend jaar krijgen de leden een aantal vragen voorge legd. De toegang is vrij. SCHIEDAM - In Schiedam gaat binnenkort een zogenaamde FORT-groep van start. FORT staat voor Feministische Oefe ning Radikale Therapie en heeft tot doel elkaar te helpen en te ondersteunen in het veranderen van een aangeleerd gedrag. De FORT-groep komt geduren de tien weken bijeen op de woensdagavond van 20.00 tot 22.00 uur. Er is nog plaats voor twee vrouwen om de groep te completeren. Voor informatie kan men bellen met Annie To renvliet, lelefoon 4705651 of Mies Derks, telefoon 4749907. SCHIEDAM - In Kluphuis Oost, aan de Galileïstraat 86, wordt in samenwerking met de Stichting Gecoördineerd Oude renwerk een achttal informatie ve bijeenkomsten georgani seerd. De bijeenkomsten vinden plaats op de woensdag van 09.30 tot 12.00 uur en de eerste is woensdag 24 oktober. De ochtenden zijn bedoeld voor mannen en vrouwen van 55 jaar en ouder. De bijeenkomsten zijn geba seerd op de Teleaccursus Oude ren wijzer, maar dan toegesne den op de Schiedamse situatie. Aan bod komen onderwerpen als gepensioneerd en dan?, fit door beweging, vrijetijdsbeste ding en zelfstandig wonen. De informatie is verzameld in een map, die voor vijf gulden te koop is. Bovendien ontvangt men gratis het boekje Wegwij zer voor 55-plussers in Schie dam. Voor aanmelding kan men zich wenden tot Kluphuis Oost, tele foon 4735435. Voor informatie kan men bellen met Ellen van de Berg van het Ouderenwerk, telefoon 4731976. SCHIEDAM - Het SSSN Mei- denwerk start maandag 22 okto ber met de Meiden-Brei-Soos. De soos is bedoeld voor meiden vanaf 15 jaar. Op de soosavonden kunnen de deelneemsters breien of leren breien. Ook is er gelegenheid om naar muziek te luisteren, ge zellig met elkaar te praten en er varingen uit te wisselen. Boven dien kunnen ook andere ideeën voor de soos besproken en uit gewerkt worden. Er zijn nog maar enkele plaat sen open. De soosavonden zijn elke maandag van 19.30 tot 21.00 uur in het clubhuis aan de Churchillweg-Metropad 52. De kosten bedragen 5,- per maand. Maandag 15 oktober is er een informatie-avond in Wijkcen trum De Blauwe Brug. Deze avond begint om 19.30 uur. De entree is gratis. Voor meer in lichtingen kan men bellen met Hennie, telefoon 4703348. De zaterdag-afdeling van Hollandiaan Satelliet Combinatie probeerdez regelmatig het doel van GSS-doelman Aad Barto te bestoken met schoten, het leverde echter niets op. SCHIEDAM - Voetbal vereni ging PPSC heeft een nieuwe ac tiviteit opgezet voor oudere en oud-leden. Wekelijks is er op vrijdagmiddag van 14.00 tot 17.00 uur een soos in de kanti ne in sportpark Thurlede. PPSC wil oudere en oud-leden met de soos een extra mogelijk heid bieden om de onderlinge kontakten in stand te houden of te herstellen. De kantine is open, er kan een partijtje biljart worden gespeeld en een kaartje worden gelegd. Ere-lid Barend van Eyk, die eni ge tijd geleden, na 46 jaren be stuurslidmaatschap, terugtrad ,wil van tijd tot tijd foto's en vi deo-opnamen tonen en anderen hebben nog plakboeken om door te bladeren. Dat daarvoor belangstelling bestaat bleek weer eens bij het 70-jarig be staan van de vereniging, dit voorjaar. Hopelijk weten ook de oud-le den de weg naar de wekelijkse soosmiddag in de PPSC-kantine te vinden. SCHIEDAM - In het ouderen- programma 'Het Sterrebos' var Ziekenomroep Schiedam wordt donderdag 18 oktober aandacht besteed aan het thema 'Medicij nen, huismiddeltjes van vroe ger, helpen die echt?' Het programma wordt tussen 20.05 en 20.25 uur uitgezonden via de kabel op 94.1 MHz, via de ether op 106.7 MHz en via het ziekenhuis op Kanaal 4. A.s. bruidsparen (ook koperen, zilveren- en gouden bruidsparen) kunnen hun trouwkaart opsturen naar: Het Nieuwe Stadsblad, Postbus 257, 3100 AG Schiedam. Uw trouwfoto komt misschien op de speciale bruidspagina en u*\ ontvangt dan ook 150,- aan waardebonnen te besteden bij de deelnemende adverteerders die deze aktie mogelijk maken. Wie dat zijn leest u op de speciale bruidspagina, iedere laatste vrijdag van de maand. WATERWEG NOORD - De mensen die de thuiswedstrijden van SVV willen bezoeken, voor zover die er nog zijn, moeten voortaan op eigen gelegenheid naar het Stadion Feyenoord rei zen. In verband met de geringe belangstelling voor de thuiswed strijden van SVV op Rotter dam-Zuid heeft de Nederlandse Spoorwegen besloten geen extra treinen meer in te zetten. Bij de meeste wedstrijden van SVV zal het station Rotterdam stadion gesloten blijven, alleen voor wedstrijden waarbij veel toeschouwers worden verwacht, zoals tegen Ajax en PSV, wordt een uitzondering gemaakt. De Spoorwegen maken dan per wedstrijd de speciale dienstrege ling bekend. Het stadion Feye noord blijft wel bereikbaar met de RET-buslijnen 72 en 75, die vanaf metrostation Zuidplein vertrekken. SCHIEDAM - De politie heeft dit weekeinde handenvol werk gehad tijdens een aantal vecht partijen in de binnenstad. Vrijdagnacht raakten twee jon gens slaags op de hoek Hoog straat/Korte Dam. Na wat rake klappen gingen de vechtersba zen uiteen. Eén van hen, een 23-jarige Schiedammer, liep richting Koemarkt en onderweg schopte hij tegen reclameborden en sloeg hij tegen een paar au to's. Toen de politie hem wilde aan houden, verzette hij zich hevig, waarbij de politiewagen het moest ontgelden. Nadat de jon geman eindelijk in de auto was gekregen, kwam een dertigtal jongelui proberen de jongens te bevrijden. Er vielen over en weer rake klappen. Op het moment dat de politie zich wilde terugtrekken, sprong een onbekend gebleven jonge man op de motorkap van een politie-auto en trapte een ster in de voorruit. Zijn arrestatie werd echter door de omstanders ver hinderd. Omdat de overmacht te groot werd, trok de politie zich alsnog terug. De 23-jarige aanstichter van de commotie werd naar het bureau vervoerd. Engelsen In de nacht van zaterdag op zondag brak opnieuw een vechtpartij uit. De politie trof de vakman in huis INTERIEURVERZORGING Een zaak van vertrouwen Later in de nacht kreeg de poli tie een melding dat op het Broersveld twee mannen in el kaar werden geslagen door een zestal jongelui. Toen de politie ter plaatse verscheen, trof men in de Passage de twee Engelsen (34 en 38 jaar) aan, die gewond op de grond lagen. Ook zij zijn meegenomen naar het politie bureau. op de Broersvest een groep van 30 personen aan, waarvan er één met een stuk ijzer zwaaide en een ander met een bebloede hand rondliep. Getuigen ver klaarden dat twee Engelsspre kende mannen bij de knokpartij waren betrokken, maar die had den zich uit de voeten gemaakt. De bloedende man werd naar het ziekenhuis gebracht, de an der naar het politiebureau. Daar bleek dat hij in de voorgaande nacht ook betrokken was ge- ,weest bij de vechtpartij op de Koemarkt. SCHIEDAM - De gemeente Delft voert van dinsdag 16 tot en met vrijdag 19 oktober asfal- teringswerïczaamheden uit aan de Abtswoudeweg, het verleng de van de Harreweg. In verband met deze werkzaam heden is de weg tussen 7.00 en 19.00 uur afgesloten voor hel verkeer. De Woudweg en de Veenweg blijven vanuit Schie-i dam via de Harreweg bereik* baar. Tl De Korenbeurs doet goede zaken Krappe winst voor GSS Slechts beurt van Rijnmond volleybal Woninginrichting Ledikanten en matrassen Overgordijnen en vitrage Tapijten en vinyl Zonwering Projecten o.a. verzorging- en bejaardentehuizen, scholen en kantoren Hof van Spaland 12 - Tel. 010-4703033

Het Nieuwe Stadsblad | 1990 | | pagina 5