Nog 47 Met weer Scheeres over partnersteden: Oostblok niet welkom binnen de stedenkring pflLnnD Feestavond KWH»:! De vijf partners BLUE SMOKE Kinderen overvallen Komplete wintercollectie voor weggeefprijzen! KORTINGEN TOT SCHIEDAM 99 99 AKAI- video- band TRENT Stadsblad Hoogstraat 27b ALBERT HEIJN DE BLOCK TRENT GEBR. DE BLOCK VARKENSVLEES 6.99 Schiespoordag II FEESTAANBIEDING Twee brillen halen, één betalen. WOENSDAG 24 OKTOBER 1990 42e JAARGANG, NUMMER 83 OPLAGE 40.676 Klaar voor de start van de wandelpuzzeltocht. SCHIEDAM - Onder ideale weersomstandigheden hebben de laatste dag van Jeugdland af gelopen vrijdagochtend een veertig-tal kinderen en een aan tal ouders en begeleiders deelge nomen aan een zeer afwisselen de wandelpuzzeltocht. De route liep voornamelijk door het Bea- trixpark, dat in een kleurig herfstpak gestoken was en waarvan de grond vaak versierd was met prachtige paddestoelen. Start en finisch waren zoals ge woonlijk in de kantine van de voetbal- en cricketvereniging Excelsior'20 waar de deelne mers een boekje meekregen met ondermeer vragen over fauna, flora en milieu die onderweg moesten worden ingevuld. Zo waren er vragen als waarom mag je nooit afval of etensres ten op straat gooien, schrijf drie kruidennamen op die in de heemtuin voorkomen en wat is de naam van het ezelsveulen dat enige tijd geleden op de kin derboerderij geboren is. De oplossing van de rebus was: „in de herfst vallen de blaadjes van de meeste bomen". Na af loop werden de vragen met de deelnemers nog eens doorge sproken en was er voor alle wandelaars koek en limonade. SCHIEDAM - Nog maar 47! Het inwoneraantal van de gemeente Schiedam is in de maand augustus met 149 toegenomen tot 69.953. Dus nog slechts 47 nieuwe en trees en Schiedam zit op het magische aantal van 70.000 inwoners. Omdat het de cijfers van augustus betreffen, is het echter heel goed mogelijk dat de zeventigduizendste inmiddels al is gearriveerd. De1 vrouwen voeren in Schiedam nog steeds de bo ventoon, maar daar wordt aan gewerkt. In augustus kwamen 84 nieuwe mannan naar Schiedam tegen 65 vrouwen. De verhouding is momenteel 34.147 mannen tegen 35.806 vrouwen. loterij UWTHUISKRANT maakt uw postcode GOUD WAARD I Uiteraard zijn ook de olifanten van de partij SCHIEDAM - Het circus komt naar de stad! Een kreet, die oude tijden doet herleven, maar het betreft hier dan ook een circus, dat nog geheel volgens nostalgische tradities werkt. Vrijdag 26, zater dag 27 en zondag 28 okto ber slaat het ruim 150 jaar oude Circus Bernhard Renz-Berlin de tenten op aan het Bachplein. In to taal geeft het circus vijf voorstellingen. Het Duitse Circus B. Renz-Ber lin is een circus volgens de oude tradities. Het gezelschap reist rond met een grote geel/blauwe ronde tent, die plaats biedt aan 1600 bezoekers. Het transport vindt plaats met een veertigtal echte ouderwetse circuswagens, waarvan de oudste 83 jaar is. Ook het programma, dat de be zoekers wordt voorgeschoteld, is traditioneel. Er is een ere plaats ingeruimd voor het paard met vijf paardennummers, zo als vrijheidsdressuur, voltige, par force en jockeyrijderij. Maar uiteraard komen ook an dere dieren ruimschoots aan bod: tijgers, leeuwen, pony's, duiven en Indische olifanten bezetten de ring. Voorts kan het publiek genieten van de kunsten van een fakir, een trapeziste, een koorddanse res, grondacrobaten en natuur lijk clowns. Voorstellingen De voorstellingen van Circus B. Renz-Berlin vinden plaats op vrijdag 26 oktober (16.15 en 19.30 uur), zaterdag 27 oktober (15.00 en 19.30 uur) en zondag 28 oktober (14.00 uur). De toegangsprijzen zijn: tribune 10,voor kinderen tot en met 13 jaar en 15,- voor volwas senen; sperrsitz (derde en vierde rij) 20,-- voor kinderen en 25,-- voor volwassenen; loge (eerste twee rijen) 25,— voor kinderen en 30,-- voor vol wassenen. SCHIEDAM - Schiedam doet internationaal weer 'full-swing' mee. De matte houding van de Jenever- stad, die al vele jaren ge noegzaam bekend was bij de partnersteden, is de laatse vier jaar omgeslagen in een aktieve rol binnen de 'club van zes'. Begin november verwelkomt Schiedam de delegaties uit Vienne, Neath, Esslingen, Udinge en Velenje voor de jaar lijkse partnerstedenconferentie. Doorgaans is zo'n conferentie een wat matte en saaie aangele genheid, maar de gastheer heeft een doortimmerd programma klaarliggen, waarin naar een evenwicht is gezocht tussen de formele en de informele aktivi- teiten. Uiteraard ontbreekt een boottocht door de Rotterdamse en Schiedamse havens niet op de agenda; een bezoek aan een branderij en een molen even min. Aanpoten Vooral vrijdag 2 november wordt het aanpoten voor de pakweg 30 tot 40 deelnemers in de aula van het Stedelijk Mu seum, dat tot conferentieruimte is gebombardeerd. Ervaringen over de onderlinge uitwisselingprojekten op het ge bied van sport, cultuur en on derwijs komen aan de orde en toekomstplannen worden tegen het licht gehouden. Om de lan ge vergaderdag wat te onderbre ken, heeft Schiedam E. Woltjer, vice-voorzitter van de socialisti sche fraktie in het Europarle ment, uit Brussel laten overko men. Geen slechte keus, want draagt het begrip partnersteden niet bij tot de Europese integra tie Duwtje Schiedam stelt zich op de ko mende conferentie tot doel de schooluitwisselingen tussen de steden te intensiveren. Het is een nieuw onderdeel naast de bestaande sport- en cultuurtak. Maar ook dat - vindt Schiedam - mag best een duwtje in de rug krijgen. De gemeente zou het liefst zien dat de verenigingen in Schiedam zélf kontakt zou den leggen met andere clubs in de partnersteden. „Met steun van ons uiteraard", voegt burgemeester Scheeres, dadelijk voorzitter van de con ferentie er onmiddellijk aan toe. Scheeres wil dat er een door particulieren bemande stichting in het leven wordt geroepen, die zich speciaal met de internatio- Omdat veel deelnemers de di verse vragen goed wisten te be antwoorden, zijn na loting de volgende winnaars uit de bus gekomen: Erna Schaeffer (7 jr.), Adam van Holten (8 jr.), Lean- ne Kriesz (8 jr.), Carlo Schaeffer (9 jr.), Peter Blonk (9 jr.) en Trudy Löke (13 jr.). De prijzen kunnen donderdag 25 oktober tussen 12.00 en 13.00 uur afge haald worden op Buro Jeugd land, gebouw 's-Graveland, 's- Gravelandseweg 567, 2e verdie ping. Zowel de binnenaktiviteiten als de aktiviteiten buiten zijn goed bezocht. Zo keken in Wijkcen trum De Blauwe Brug 140 kin deren naar het door Het Lim burgs Jeugdtoneel opgevoerde sprookje „Hans en Grietje" en trok Clown Schnabbel een volle zaal in Wijkcentrum Nieuw- land. Ook was er volop belang stelling voor de onderdelen kreativiteit en de diverse spel- circuits. In totaal hebben 1006 kinderen aan de aktiviteiten deelgenomen. SCHIEDAM - Schiedam is nog steeds op zoek naar een part ner in Oost-Europa. Eerst waren er connecties met een Poolse stad. Maar toen hun belangstelling zich vooral richtte op eco nomische, in plaats van culturele samenwerking, werd het bro ze kontakt verbroken. Op advies van een expert ging Scheeres vervolgens zoeken in de Sovjet-Unie. Net als in Polen moest de burgemeester zijn verzoek indienen bij een centrale organisatie, die meedeelde voor Schiedam een geschikte kandidaat te zoeken. Scheeres heeft sindsdien geen nieuws meer ontvangen. Als het allemaal doorgaat, zal alléén Schiedam een vriend schapsband aangaan met de Russen. Scheeres heeft de handen van de leden van de stedenkring niet op elkaar gekregen voor zijn Oostblokplannen. de vakman in huis INTERIEURVERZORGING Een zaak van vertrouwen SCHIEDAM - In bejaardenver zorgingscentrum De Mathenes- ser Bogert, aan de Franselaan 110, wordt donderdag 15 no vember een feestavond met de wijk gehouden. De avond be gint om 19.30 uur. P.T.T.-Post Staatsloten voor 3 uur opname Trent-prijs 6.95 op=op Magere varkenslappen Magere varkensrollade a qa Onlangs bracht een onderwijsdelegatie uit de Franse partnerstad Vienne een bezoek aan Schiedam. Tijdens dat bezoek ontmoetten zij toevallig staatssecretaris Wallage (Onderwijs). Kaarten a 1,50 zijn vanaf he den verkrijgbaar in buurthuis De Put aan de Pinkstraat 10 (dagelijks van 11.00 tot 15.00 uur). Tijdens de feestavond brengt Felix van Olen het pro gramma 'Gewoon weer eens la chen'. nale kontakten gaat bezighou den. Scheeres: „Daar zit zowel een voor- als een nadeel aan vast. Je ziet vaak dat de continuïteit verloren gaat. Dat zag je ook in Udine. Een paar mensen ver huisden en alles zakte in elkaar. Dat heb je snel bij vrijwilligers werk. Aan de andere kant wordt zo'n club wél gedragen door mensen in de stad, in plaats van bestuurders of ambtenaren". Met name het systeem van Vienne is het kopiëren waard, vindt Scheeres. De voorzitter van de stichting zit in de ge meenteraad en de secretariële kant wordt door een part-time ambtenaar waargenomen. SCHIEDAM - M.s.v. Schies- poor houdt zaterdag 27 oktober de maandelijkse Schiespoordag in het clubhuis aan de Wester kade 21. Om 10.00 uur rijden de jeugdle den een uur op de clubaan, daarna is het de beurt aan de seniorleden. Tot 16.00 uur kan men terecht voor reparaties en onderhoudsbeurten aan de loco motieven, terwijl in de kleine zaal een modelspoorbeurs wordt gehouden voor spoor breedten HO en voor gelijk- en wisselstroomsystemen. De toegangsprijs bedraagt een gulden voor volwassenen en twee kwartjes voor kinderen. SCHIEDAM - Schiedam vormt met vijf andere plaatsen een stedenkring. Een korte beschrijving: Esslingen, vlakbij Stuttgart, is een welvarende industrie stad met 100.000 inwoners. Neath in Wales is te om schrijven als een 'groot dorp' van 30.000 inwoners. Toerisme is een belangrijke economische steunpilaar ge worden, waarop alle hoop is gevestigd nu de mijn bouw op haar gat ligt. Datzelfde geldt voor het in Joegoslavië liggende Velen je (30.000 inwoners). Ook hier mikt men op de bui tenlandse inval. In de mijn bouw valt heden ten dagen geen droog brood te verdie nen. In Frankrijk heeft men kon takt met het aan de Rhöne verbonden Vienne. Vienne (30.000 inwoners) was vroeger een Romeinse ves ting en van deze cultuur is behoorlijk wat ouds overge bleven. Toerisme viert hoogtij. En terecht. In Italië zijn banden met Udine. Een stad, die - ge lukkig voor de inwoners - in het welvarende noorden ligt. De wijnindustrie is de kurk, waarop Udine drijft. Grote Markt 9 t.o. stadhuis De CD van de Schiedamse Rock/blues formatie SCHIEDAM - Een zevental kin deren kreeg afgelopen vrijdag de schrik van hun leven, toen zij in hun woning aan de Van Maanenstraat ineens oog in oog stonden met een gemaskerde en met een mes gewapende man. Even later dook ook een tweede man op. De ouders waren op dat moment afwezig. Eén van de kinderen wist echter de poli tie te bellen, waarop de mannen het hazepad kozen. Het signalement van de daders luidt: beiden circa 1.80 m. lang; de één droeg een groene broek en oranje jas, de ander spijker- kleding. De laatste had boven dien een donker gezicht en droeg een witte snor en donkere baard. ruLn OPTICIENS Tegen inlevering van deze bon! (Geldig t/m 9 februari 1991) L Spreekuur van start International Ingrld Dulfer Rotterdam e Vlaardingen e Schiedam e i Spijkenisse Winnaars van de wandelpuzzeltocht WUGAAN ïïïïTO LEO HORN Bron: KNMI VRIJDAG 26/10 half tot zw. bew. plaatselijk regen min. 7<7midd.temp. 14° wind: Z-5 ZATERDAG 27/10 half tot zw. bew. plaatselijk regen min. 7°/midd.temp. 13° wind: Z-5 NATIONALE KUK ELKE DINSDAGAVOND NAAR RTL4 Circus in de stad Verenigingen moeten kontakt zoeken met buitenlandse clubs Woninginrichting Ledikanten en matrassen Overgordijnen en vitrage Tapijten en vinyl Zonwering Projecten o.a. verzorging- en bejaardentehuizen, scholen en kantoren Hof van Spaland 12 - Tel. 010-4703033 Dit weekend extra GOEDKOOPI Ons P.T.T.-postagentschap is de enige in Schiedam waar u zaterdag* tot 13.30 uur terecht kunt. GROENELAAN-SCHIEDAM-ZUID. 1 kilo 1 kiloOs99 r Music center Compact Disc Speciaalzaak Alleen bij ons verkrijgbaar. Tel./faxnr. 4261454. t De gratis tweede bril is bestemd voor dezelfde persoon die ook de eerste (betaalde) bril gaat dragen Het montuur van de bril die u wel betaalt, mag niet goedkoper zijn dan f 100,-. Het montuur van de gratis bril komt uit de kollektie monturen met het rode driehoekje. In de gratis bril gaan normale, blanke glazen in dezelfde sterkte als in de eerste (betaalde) bril. Wilt u meer (variabel, ontspiegeld, anti-kras,kleur, enz.)dan geldt een toeslag. Geen andere kortingen te zelfder tijd. Op beide brillen 1 jaar garantie De adressen vindt u in de Gouden Gids onder Brilmij (rubriek opticiens). Nieuwe I O

Het Nieuwe Stadsblad | 1990 | | pagina 1