Concerten St. Radboud ORANJE 16.50 16.50 Eerste verliespunt SZC heren r Rijnmond dames zijn koploper SVV in nieuwe trainingspakken 'Zigeunerbaron' doet Schieam aan Bruidspaar van de maand Amnesty Het meest Bang&Olufsen? Bang&Olufsen Pluimveetentoonstelling Tamboer bridge Vernieling -y.Gelderen Wordt verwacht HET NIEUWE STADSBLAD - WOENSDAG 7 NOVEMBER 1990 PAGINA 9 Lenie Zandbergen in actie voor DWS, dat met 19-12 won van Wings. SCHIEDAM - Met in de tweede helft alleen de 'jon geren' won DWS zondag in de Margriethal de be langrijke wedstrijd tegen Wings. Door de 19-12 winst is de ploeg van trai ner/ coach Martijn Verha gen opgeklommen naar een plaats waar de club zich dit wil nestelen, de middenmoot. „Dit was een wedstrijd waarin we de jonge speelsters konden la ten spelen. Aan de ene kant was dat noodgedwon gen, en aan de andere kant kon het ook gezien de te genstander en de ontwik keling van de wedstrijd", aldus Verhagen. De doelstelling van de DWS-da- mes is aan het begin van dit sei- SCHIEDAM - Na negen van de 35 zittingen heeft het paar Brusse-Van de Dool, dat het af gelopen seizoen clubkampioen werd, de leiding genomen van het algemeen klassement van de huishoudelijke competitie van bridgesociëteit Tamboer. Het paar staat inmiddels zo'n vijf procent voor op het echtpaar Melchers. Met een score van 58 procent zagen de dames Brusse-Van de Dool hun voorsprong op het echtpaar Melchers, dat tot voor kort de ranglijst aanvoerde, iets teruglopen. Het echtpaar Mel chers scoorde namelijk 62,50 procent. De top tien van de ranglijst ziet er derhalve als volgt uit: 1. L. Brusse-v.d. Dool (515.03%); 2. echtp. Melchers (509.88%); 3. Hm. Meerwaldt- v.Hoffe (493.48%); dms. v. Hof- fe-Meerwaldt (488.72%); 5. J. Marrevee-M. Marrevee (480.55%); 6. Tamboer - P. (476.95%); 7. Hoogerhuis-Kloos (473.71%); 8. Wellens-v.d. Han del (470.84%); 9. Echtp. Nijssen (470.02%); 10. echtp. Boon (467.60%). zoen flink bijgesteld. Het stre ven om zo snel mogelijke over stap naar de ere-divisie te ma ken, heeft plaats gemaakt voor een periode van opbouw en het consolideren van de eerste divi sieplaats. DWS is afgestapt om oude speelster naar Schiedam te halen om zo de laatste stap hogerop te maken. Er is geko zen om dat te doen middels het opleiden van (eigen) jeugd. In dat plaatje past de nieuwe trai ner, Martijn Verhagen, ook. De 39-jarige Waalwijker trainde ne gen jaar weliswaar geen dames meer, maar kan bij DWS zijn ei weer kwijt. Erg goed De wedstrijd DWS- Wings stond in het teken van aanslui ting bij de middenmoot, of juist afzakken naar de onderste helft van de ranglijst. Wings had tot nu toe twee punten vergaard, terwijl Verhagens équipe tot vier punten was gekomen. De vooruitzichten waren voor de Schiedamsen niet optimaal. Jea- net Eggelmeijer was een week eerder door haar knie gegaan en was na een intensieve behande ling in staat te spelen. „Gezien haar ervaring was het heel be langrijk dat zij er zeker in het begin bij zou zijn", wist Verha gen. Madeion Pieterse en Ber- nadette Landzaad, beiden jeugdspeelsters, deden in elk ge val niet mee. In de wedstrijd ging het in het begin gelijkop, al had DWS telkens een kleine voorsprong. In de laatste tien minuten van de eerste helft liep DWS heel gemakkelijk weg van haar tegenstandster, om uitein delijk met een 12-5 voorsprong te gaan rusten. In die fase raak te DWS nog een geroutineerde speelster kwijt, Marian den Hartog ging door haar enkel en SCHIEDAM - Het bedrijf G. Trade b.v., dat kantoor houdt in het Bolscomplex, is het afgelo pen weekend door vandalen be zocht. Telexen, computer-termi nals en een telefooncentrale, dit alles ter waarde van 20.000 gul den, werden vernield. Vier da ders, in de leeftijd van 14 tot 19 jaar, werden ter plekke aange houden. moest de verdere wedstrijd van af de bank toekijken. Terugval Na rust kende DWS de inmid dels bijna gebruikelijke inzin king. „Ik had de ploeg daar vooraf nog voor gewaarschuwd en dat werkte gelukkig, want het was minder dan gebruikelijk", vond Verhagen na afloop. Zeker gezien het inzetten van bijna al leen jonge speelsters, mag de 7- 7 stand in de tweede helft, al goed beschouwd worden. ben dan ook tevreden over het spel van mijn team, vooral de jongeren hebben zich uitstekend geweerd". SCHIEDAM - Op zondag 11 november geeft harmonie-or kest St. Radboud haar traditio nele najaarsconcert in het Pas sage-Theater te Schiedam. In het eerste deel van het con cert wordt alle aandacht opge ëist door een tweetal werken, namelijk 'De koordendans' van Jules Strens en het 'Concert voor sopraansax en orkest' van Bernard van Beurden. Dit laatst genoemde werk werd speciaal voor St. Radboud gecompo neerd in het kader van het 100- jarig bestaan van dit orkest vo rig jaar. Het najaarsconcert heeft een 'saxistisch' karakter, niet alleen door de reeds genoemde com positie, maar ook door enkele andere speciale saxofoon-wer ken in het tweede gedeelte van het concert. Een en ander in het kader yan het 150-jarig bestaan dit jaar van het instrument, de saxofoon. T er gelegenheid van deze offi cieuze gebeurtenis is St. Rad boud ook uitgenodigd het 'con cert voor sopraansax en orkest' en 'De koordendans' uit te voe ren gedurende de Rotterdamse Saxofoondagen 1990 van 7 tot en met 10 november in het Rotterdams conservatorium. Dat het concert uniek is, bewijst overigens ook de uitnodiging van de KRO-radio om van bo vengenoemde composities ra dio-opnamen te mogen maken. Deze opname zal overigens een week later plaatsvinden in de aula van het Spieringshoek ly ceum te Schiedam. Deze opna men zijn niet toegankelijk voor publiek in tegenstelling tot ui teraard het concert op 11 no vember in het Passage-Theater. Aanvang 14.15 uur, toegang 7,50. Kinderen tot 12 jaar gra tis. SCHIEDAM - De Schiedamse afdeling van Amnesty Interna tional zal voor de tweede maal in korte tijd aandacht besteden aan de situatie van de mensen rechten in Sri Lanka. Dit zal ge beuren op zaterdag 10 novem ber in het Hof van Spaland. De Amnesty-stand is aanwezig vanaf 12.00 uur. Naast petitie- lijsten zal er ook informatie ver krijgbaar zijn. SLIJTERIJ/WIJNHANDEL Jonge Smeets 35% per liter 16.95 Vieux Touron 35% per liter 16.95 Veel mensen vinden een muzieksysteem pas echt Bang&Olufsen als het een combinatiesysteem is. Eén brok geïntegreerde techniek, in één sublieme vorm. Zoals de Beocenter 9500, de laatste en ongetwijfeld ook de mooiste versie van een concept, dat het merk B&O wereldwijde faam bezorgde. Radio, CD-speler en cassetterecorder. Volledig menugestuurd via de display op het toestel of de Beplink 1000 afstandsbediening. Komt u maar eens kijken of die mensen gelijk hebben. SCHIEDAM - De paarden die doorgaans manege De Hoefslag, Polderweg 208, bevolken, krij gen deze week bezoek. Van 8 tot en met 10 november zal de Vlaardingse Pluimvee en Konij nenliefhebbersvereniging, kortweg V.P.K.V., hier haar jaarlijkse. clubtentoonstelling houden. De manege zal dan ge vuld zijn met hoenders, konij nen, sierduiven, cavia's en hamsters; totaal zo'n 450 die ren. Al deze dieren zijn eigendom van clubleden en ze zitten in de manege om te worden beoor deeld door deskundige keur meesters. Deze keurmeesters gaan bekijken in hoeverre een dier overeenkomt met het idea le uiterlijk zoals dat is vastge legd in de zogenaamde stan daard. Ook belangrijk hierbij is dat de dieren goed gevoed zijn, schoon en vrij van ongedierte; kortom goed verzorgd. Voor de mooiste dieren zijn er prijzen te verdienen in de vorm van bekers of medailles. Men sen die van plan zijn zich een dier aan te schaffen kunnen tij dens de tentoonstelling alle ge wenste informatie krijgen. Ook zijn enkele van de tentoonge stelde dieren te koop. Openingstijden: donderdag avond 8 november van 20.00 tot 22.30 uur; vrijdag 9 novem ber van 10.00 tot 22.30 uur en zaterdag 10 november van 10.00 tot 16.30 uur. De toegang is gratis. Gebrs. De Veld «i:* o SCHIEDAM - Het gemis van Ron van der Wild, ge bruikelijk speler/ coach bij de waterpoloërs van SZC, heeft geleid tot het eerste verliespunt van de Schie dammers. Tegen Devel uit Zwijndrecht werd het 5-5, een voor waterpolo begrip pen magere score. Door het gelijke spel, verspeelde SZC de koppositie aan het Vlaardingse VZC dat nog steeds ongeslagen is. De heren van SZC degradeer den vorig jaar uit de landelijke derde klasse en moesten hun heil zoeken in de eerste klasse van het district. Het stapje lager deed de ploeg duidelijk goed, want de eerste vier wedstrijden, tegen niet alleen de slechtste ploegen uit de poule, werden ge wonnen. Derhalve stond SZC na vier duels aan de leiding met VZC en Devel. Het treffen te gen Devel was daarom van groot belang om bij de top mee te blijven doen. Winkel Speler/ coach Ron van der Wild kon niet meedoen omdat de Hagenaar een nieuwe winkel opende. De gebruikelijk aanwe zige discipline was daardoor ver te zoeken zaterdagavond in het Sportfondsenbad. Devel maakte daar goed gebruik van en nam in de eerste periode met 0-1 de leiding. SZC kon daar niets te genover stellen, omdat de aan val niet in goeden doen was. In het tweede kwart konden bei den ploegen niets aan de stand veranderen. In de derde periode sloeg echter de vlam in de pan. Devel liep door twee snelle tref fers uit naar 0-3. Pas toen leek SZC wakker te worden. Via Er- win Zwerver (strafworp) en Jos Nieuwendijk werd het gat enig zins gedicht, 2-3. In de laatste vijf minuten kon SZC Devel niet afstoppen. De Zwijndrech- ters vergrootte de marge weer naar twee treffers. Toen Ferry Verschoot de stand weer op 3-4 bracht, gloorde er weer hoop voor de Schiedammers. Met nog één minuut te spelen leek Devel toch de winst te grijpen, toen zij 3-5 maakten. In de slot seconden pakte een slotoffensief van SZC toch nog goed uit. Ri chard Kramer en Vincent van SZC speelde tegen Devel de slechtste wedstrijd tot nu toe, mede door het ontbre ken van coach/ speler Ron van der Wild. Uiteindelijk mochten de Schiedammers met een 5-5 gelijkspel tevre den zijn. Duijvenbode bezorgden de Schiedammers uiteindelijk het gelijke spel. WATERWEG NOORD - „Er is maar één ding, waar we tevreden over kunnen zijn en dat zijn de drie punten, die we hebben". Rijnmond coach Gerard Westerveld had het daar mee zaterdagmiddag na af loop van het duel tegen het Bredase De Burgst vol komen bij het rechte eind. Ook zijn speelsters waren unaniem van mening, dat zij zwak gespeeld hadden, maar dat tot hun opluch ting het vierde geklasseer de De Burgst nog zwakker presteerde. De wedstrijd in een koud en on gezellig Sportcentrum begon overigens 20 minuten te laat, omdat de aangewezen scheids rechter verstek liet gaan. De Burgst nam in de eerste set een lichte voorsprong: 5-1, mede doordat de servicestop aan Rijnmondzijde matig verzorgd was. Op het moment dat de pass wel op maat bij Monique Buys kwam, haalde Rijnmond snel de achterstand in en na 5-5 en 8-8 werd het 0-1. In de vol gende set startte de blauwwitte ploeg wat beter en nam een 1-6 voorsprong. Stopfouten van Daniëlle Bot bracht de thuis ploeg terug tot 5-6, maar nadat de opslag terug veroverd was, liep de blauwwitte formatie uit naar 5-10. Die stand bleef enige tijd op het bord staan, waarna Westerveld Manon Wormgoor uit het team haalde voor Edith VZ T '"ill 3l A\/HI7Cki a Bouwknegt. Hierna liep Rijn mond snel uit naar 5-13 en via 7-15 werd het 0-2. Een 0-3 voorsprong in de derde set leek de definitieve overgave van De Burgst te gaan inluiden, maar Rijnmond begon ver schrikkelijk te knoeien, waar door de thuisploeg ineens een 9- 4 voorsprong kon nemen. Op vallend was daarbij, dat het Rijnmondblok heel zwak was. Op de stand 9-4 werd ook Mo nique Buys naar de kant ge haald, zodat Ilja van Beekum de spelverdeling overnam. Zij verdedigde naast haar set-ups ook een aantal ballen, waardoor Rijnmond puntje voor puntje terug kwam en op 11-11 de thuisploeg bijgehaald had. Na 13-13 waren twee Rijnmond- fouten voldoende voor de 15-13 setcijfers. In de vierde set liet Rijnmond de Bredase ploeg kansloos. Dankbaar profiterend van de vele Brabantse fouten werd het 5-15 en dus 1-3. Met 12 uit 4 staat de ploeg nu eerste met één punt voorsprong op Symmachia 2. Bekerwinst In de eerste ronde van de NSW beker speelde Rijnmond tegen VC Utrecht wel een erg goede wedstrijd. In de eigen sportzaal Oost werd het in ruim een uur via 15-8 en tweemaal 15-9 3-0 tegen de tweede divisieploeg. SCHIEDAM - De D-selectie van voetbalvereniging SVV is onlangs in nieuwe trainingspakken gestoken door M. van Gelderen plavuizen en meubelen. Het aan de Nieuwe Haven gevestigde bedrijf stak de hele ploeg, inclusief leider Mario Spetic en trainer Greg Gorré in nieuwe flitsende blauwe pakken. Eigenaar van het bedrijf, Machiel van Gelderen, speelde zelf ook altijd bij SVV, zoals nu zijn zoon Machiel Junior dat doet. Omdat zijn band met SVV nog steeds bestaat, heeft hij niet alleen bij de. betaalde tak een reclamebord staan, maar wilde hij ook graag iets doen voor de jeugdige SVV-ertjes. SCHIEDAM - Op zater dag 17 november doet het Rotterdams Opera en Operettegezelschap het Passage Theater aan met de voorstelling 'Der Zigeu nerbaron'. Voor de vele spectaculaire mo menten in deze bekende operet te krijgt het ROOG versterking van het Rozenburgs Operette koor en het Tamboer- en Show korps Rozenburg. De dansgroep 'Vivace' staat onder leiding van Anneke van Geldern. De muzi kale leiding is in handen van Robert Kops; regisseur is Frits van Houten, die ook de rol van Sander Barinkay speelt. Thea van der Riet, een bekende naam in de operettewereld, speelt Saffi en Ingrid Rost geeft gestalte aan de rol van Czipra. Passage Theater/Grote Zaal, za terdag 17 november, aanvang 20.00 uur, toegang f 20,-. en zondag 18 november, aanvang 14.00 uur, toegang 18,-. SCHIEDAM - De volgende pro gramma's worden verwacht in de Schiedamse theaters: Waardenberg de Jong - Jool Hul, Passage Theater/Grote zaal - donderdag 22 november; Bram Vermeulen - 'Vriend en vijand', Theater de Teerstoof - vrijdag 23 en zaterdag 24 no vember; Rode lucht boven het paradijs, Poppentheater John de Winter, Theater de Teerstoof, zaterdag 24 november; Picobello - Arena, Passage The ater/Grote Zaal, woensdag 28 november. Kaarten zijn verkrijgbaar aan de kassa van het Passage Thea ter van dinsdag tot en met za terdag van 12.00-14.00 uur. Te lefonisch reserveren is mogelijk van dinsdag tot en met vrijdag van 10.00 tot 16.00 uur en op zaterdag van 12.00-14.00 uur. Telefoon kassa Passage Theater: 010-4269563, theater de Teer stoof: 010-4269455. Informatie bij de administratie van de - Schiedamse Theaters, telefoon 010-4262987 (tijdens kantooru ren). A s. bruidsparen (ook koperen, zilveren- en gouden bruidsparen) kunnen hun trouwkaart opsturen naar: Het Nieuwe Stadsblad, Postbus 257, 3100 AG Schiedam. Uw trouwfoto komt misschien op de speciale bruidspagina en u% ontvangt dan ook 150,- aan waardebonnen te besteden bij de deelnemende adverteerders die deze aktie mogelijk maken. Wie dat zijn leest u op de speciale bruidspagina, iedere laatste vrijdag van de maand. DWS nestelt zich in de middenmoot „Ik 'n Borrel van klasse voor eon lage prijs bij 12 flessen per liter bij 12 flessen per liter U belt - wij bezorgen! Oranjestraat 8-10-12-14 Telefoon 4265997 3 jaar garantie Parkweg 369, Tel. 010-4737044 SCHIEDAM imM& n« ril» .-•it, i>H

Het Nieuwe Stadsblad | 1990 | | pagina 9