Hyundai Lantra in de klasse van Vectra en Sierra Fiat Tempra prijzenbreker Nieuwe Ford 7-bak VW doet het goed in Japan "«miner 1e jaargang nummer 22 editie 7 oplage 40.000 schiedam vrijdag 9 november 1990 Tempra Hyundai heeft een nieuw model in de middenklasse in produktie genomen, de Hyundai Lantra, bedoeld om het gat in het programma tussen de Excel en de Sonata te dichten en bovenal gericht op de Europese markt. Met zijn lengte van 4,36 meter zit de Lan tra in de belangrijke groep van auto's die zich beweegt rond de 30.000,-. De Lantra is modern en karakteristiek gestileerd door Hyundai's eigen studio. Hij wordt alleen gebouwd als vierdeurs sedan, is royaal vierpersoons en heeft een opvallende grote kofferbak. Motor en transmissie staan dwars voorin met voorwielaandrijving. Er kan worden ge kozen tussen Hyundai's bekende twaalfkleps 62 kW 1.5 liter motor en een splinternieuwe 1.6 liter 84 kW zes tienklepper met twee bovenliggende nokkenassen. Beide meervoudige injek- tiemotoren hebben een geregelde drie wegkatalysator. Een vijfbak is stan daard, als extra is er een viertraps elek tronisch geregelde automaat beschik baar. De auto heeft rondom onafhanke lijke wielophanging. Hyundai breidde zijn complex in Ulsan, in het zuidwesten van Korea, speciaal voor de produktie van de Lantra uit met een nieuwe fabriek met een jaarlijkse capaciteit van 250.000 auto's. Daarmee is de totale capaciteit van Hyundai op 1.090.000 auto's jaarlijks gekomen, in clusief 120.000 bestelwagens, trucks en bussen. De produktie van de Lantra loopt nu aan en is de eerste maanden alleen voor de thuismarkt bestemd. De export zal het aanstaande voorjaar op gang komen. De Nederlandse prijzen zijn ui teraard nog niet precies vastgesteld, maar zullen, zo kondigt importeur Gree- nib Car vechtlustig aan, dermate scherp zijn dat het zowel voor zakelijke als par ticuliere rijders meer dan loont om even op de Lantra te wachten. Iedere vierde in Japan geïmporteerde personenauto in 1990 is een Volkswa gen of Audi. Van de in totaal 166.400 auto's die in de periode januari tot en met september 1990 geïmporteerd zijn, waren rond 41.900 van deze merken van het VW-concern. Daarmee heeft de onderneming zijn positie als sterkste buitenlandse aanbieder op de Japanse markt verder kunnen uitbreiden. In de eerste negen maanden werden in Japan 28.500 nieuwe Volkswagens en 13.400 Audi's op de markt gebracht (16%, respectievelijk 18,6% meer dan in de eerste negen maanden van 1989). In de maanden augustus en september, alsmede in de periode januari tot okto ber 1990, was Volkswagen bovendien het meest succesvolle buitenlandse merk op deze belangrijke markt. Fiat Auto Nederland heeft de prijzen van de nieuwe Fiat Tempra vastge steld. De versie met 1.6 liter-motor in standaarduitrusting zal 27.950,- kos ten, de 1.9 liter diesel ƒ33.750,-. Fiat is ervan overtuigd met deze zeer con currerende prijzen een sterke aanbie ding in het D-segment van o.a. Opel Vectra, Ford Sierra, Peugeot 405, Nis san Primera te hebben. De Tempra met benzinemotor zal vanaf donderdag 6 december aan de consu ment worden geleverd, vanaf de Auto RAI in februari 1991 zullen ook de die selversies en de Station Wagon volgen. De Tempra, die in alle uitvoeringen wordt geleverd met standaard stuurbe krachtiging, vormt een belangrijke uit breiding van de Fiat-serie: na bijna drie jaar afwezigheid wordt het gat tussen Tipo en Croma gevuld. Fiat is met de komst van de Tempra de enige autofabrikant ter wereld die in de belangrijkste vijf segmenten van de au tomarkt een auto kan leveren: in seg ment A de 9 jaar oude, maar nog altijd zeer succesvolle Panda, in segment B de Uno (Auto van het Jaar 1984, pro duktie boven de 4 miljoen) in segment C de Tipo (Auto van het Jaar 1989, pro duktie inmiddels boven één miljoen au to's), in segment E de Croma en nu in segment D de nieuwe Tempra. Deze vijf segmenten vertegenwoordigen geza menlijk ongeveer 95 procent van de Eu ropese automarkt. De AutO'Wegwijzer is een speciale uitgave van: een uiterst lage eerste versnelling, die het mogelijk maakt om met de Sierra Coswortn rally-auto in circa vier se conden van 0 naar 100 km/h te accele reren. De nieuwe, uiterst nauw gespatieerde versnellingsbak - MS90 genaamd - is ontworpen en ontwikkeld door het Ford Motorsport Centre te Boreham (Essex, GB), in samenwerking met de firma FF Developments uit Coventry. De 7-ver- snellingsbak wordt met ingang van de Finsie 1000 Meren Rally door het Ford fabrieks-rallyteam ingezet tijdens de resterende ronden van het WK Rally kampioenschap 1990. De bak zal wor den toegevoegd aan de uitgebreide lijst van autosportonderdelen die via de ge specialiseerde Ford RS (Rally Sport) dealers verkrijgbaar zijn. Ford heeft een zeven-versnellingsbak ontwikkeld voor de Sierra Cosworth 4x4 Groep A rally-auto die wordt inge zet in het WK Rallykampioenschap. De nieuwe versnellingsbak kan binnen 10 minuten worden vervangen en heeft In heel Zuid-Holland -w

Het Nieuwe Stadsblad | 1990 | | pagina 13