Gedichtenbundel 'Morgen word ik beter' BELOOFD: Jubileum Spieringshoek in teken van akties I BH1 Squash in Klaverstede Politiek café in teken van kunst 9 Gebit stuk? VERINGMEIER TANDTECHNIEK TEMWI Muziek in Dorpskerk Seminar over telematica door Kamer van Koophandel Pauselijke onderscheiding Nieuwenhuis gast in St. Jan de Doper Open huis 'Eigen Werk' Big Bam Boom in Podium Man meldt zich Werkzaamheden aan kabelnet ftiml I Bedrijvenmiddag V,- AUTOVERHUUR HET NIEUWE STADSBLAD - VRIJDAG 9 NOVEMBER 1990 PAGINA 3 WATERWEG NOORD - „Hij lag in bed, zes maan den lang; in pijn en een zaamheid - doodsbang; want hoewel bestraald vaak door de zon; was er regen in zijn hart; onder het laag dreigend plafond. Er stonden planten tussen wit beton; alsof dat iets verzachten kon; van de pijn, ongrijpbaar in zijn hoofd; hem de genezing brengen kon; die hij zich had beloofd". Een passage uit het gedicht "Wie ik ben" van Vlaardinger Maurits van den Boogert, dat samen met nog 34 an dere gedichten is versche nen in de bundel "Morgen word ik beter". De bundel bevat gedichten van jongeren tussen 8 en 19 jaar, die alle handelen over ziek zijn. Het werkje is samengesteld ter gelegenheid van het vijftigjarig bestaan vorig jaar van het Rot terdamse Zuiderziekenhuis. In het kader van dit jubileum schreef de kinderafdeling van het ziekenhuis een dichtwed strijd onder jongeren uit. Maurits van den Boogert, toen 17 jaar, schreef een aangrijpend gedicht over een jongen, die met de gevreesde ziekte kanker in het ziekenhuis ligt. Themakeuze „Toen ik vier jaar oud was, heb ik maandenlang in het zieken huis gelegen met een ernstig hersenabces. Ik lag in een zaal temidden van jonge kankerpa tiëntjes. Die tijd herinner ik me als een leuke tijd met veel ka- dootjes en kaarten. Maar uiter aard ben ik later gaan beseffen dat het helemaal geen leuke pe riode moet zijn geweest. We le den allemaal aan iets ernstigs, dat fataal kon zijn. Ik ben er ge lukkig bovenop gekomen, maar voel nu toch dezelfde emoties als mijn kamergenootjes des tijds", verklaart Marutis zijn themakeuze. Rond zijn twaalfde jaar begon Maurits zich pas echt te realise ren wat er gebeurd was. In die periode sloot hij zich aan bij het toneelgezelschap van zijn Over 5 minuten staat uw huurauto klaar Het Nieuwe Stadsblad school, het Stedelijk Gymnasi um in Schiedam. „Zo kwam ik in een creatieve omgeving en dat inspireerde me tot dichten, onder meer over de periode in het ziekenhuis, maar ook over andere dingen die me aanspra ken". Wedstrijd Vorig jaar zag hij op school de poster van het Zuiderzieken huis, waarop de dichtwedstrijd met het thema 'ziek zijn' werd aangekondigd. „Dat leek me wel wat. Ik had ooit iets geschreven dat hier voor in aanmerking kon ko men. Toen ik namelijk eens bij de fysiotherapeut zat, viel me op dat de koude, betonnen ruimte wat geforceerd werd op gefleurd met plantenbakken. Dat kwam op mij nogal zinloos over en inspireerde me tot een gedicht. Voor de wedstrijd heb ik dat gedicht verder uitge werkt, vervolgens drie weken getwijfeld of ik het wel zou in zenden en toen toch maar op de post gedaan". Van de 96 inzendingen oordeel de de jury, waarin onder ande ren ook Vlaardinger Levi Wee- moedt zitting had, Maurits' ge dicht plaatsing in de bundel waard. „Ik vond het wel eng, want het is toch heel persoonlijk", zegt Maurits. „Ik suggereer in het ge dicht dat ik zelf de kankerpa tiënt ben. Niet omdat ik het er ger wil maken dan het was, maar omdat de meeste mensen zich bij die ziekte de ernst kun nen voorstellen. Die ernst bena dert mijn gevoelens over die pe riode. Net als mijn kamerge nootjes liep ik daar rond met een kaalgeschoren hoofd en ver keerde ik in een kritieke toe stand". Conclusies Maurits realisert zich dat vrien den en kennissen, die de gedich tenbundel lezen, zich wellicht gaan afvragen hoe de vork nu in de steel zit. Zij zullen hem daar ongetwijfeld mee confron teren. „Daar ben ik niet bang voor. Ik heb liever dat men mij om tekst en uitleg vraagt, dan dat men zelf verkeerde conclu sies gaat trekken". De gedichtenbundel 'Morgen word ik beter' is voor 21,50 verkrijgbaar bij de boekhandel. De opbrengst van het werkje is bestemd voor een Iiefdadig- heidsdoel voor kinderen. C. P. A. K0RTEKAAS, HUISARTS Dr. Wuister, Tuinlaan 38, tel. 4266898 Dr. v. Rooy, Nolenslaan 412, tel. 4733234 Dr. Klomp, J. v. Stolbergstraat 3, tel. 4269952 tel. 4206611 tel. 4206611 SCHIEDAM - In de serie Avondmuziek zullen in de Dorpskerk te Kethel op zondag avond 18 november werken wor den uitgevoerd uit de periode van de Duitse romantiek door het Haags Kerkmuziek Ensem ble onder leiding van Hans Jan sen. De avond begint om zeven uur. Toegang vrij. WATERWEG NOORD - De Kamer van Koophandel houdt dinsdag 13 november een voor lichtingsbijeenkomst over 'Tele matica in het Midden- en Kleinbedrijf. Dit seminar vindt plaats in het Beurs-World Trade Center, Beursplein 37, 3e etage, Grote Zaal. Telematica is een combinatie van telecommunica tie en informatica. - Telematica is in de mode. Di verse grote bedrijven houden zich er al geruime tijd mee be zig. Het aantal operationele toe passingen neemt snel toe en richt zich op uiteenlopende toe toepassingen te investeren, en wanneer is het veel verstandiger om er voorlopig vooral nog niet aan te beginnen? Welk stimule ringsbeleid wordt op dit gebied gevoerd door de landelijke en lokale overheden om telemati- ca-ontwikkeling in het MKB te bevorderen? Kosten voor deelname bedra gen 75,- per persppn. In schrijfformulieren worden na telefonische of schriftelijke aan vraag toegezonden. Inlichtin gen: F. H. van der Wal, telefoon 4057790. WATERWEG NOORD - Scho lengemeenschap Spieringshoek in Schiedam bestaat 35 jaar. De school viert het jubileum in het teken van de akties 'Hou de Noordzee schoon' en 'De Zon nebloem'. Het personeel van de school be zocht deze week een studiedag met lezingen over de Noordzee, van instanties als Rijkswater staat, Greenpeace en Vroege Vogels. Verder brachten zij een bezoek aan het loodswezen, een sleepdienst en het Museon in Den Haag. De leerlingen van de tweede en derde klassen brach ten twee studiedagen door in het Museon en op het strand. Klas 4 VWO verdiepte zich tij dens de lessen in het projekt van De Zonnebloem. SCHIEDAM - Op zaterdag 3 november, tijdens de viering van het zilveren jubileum van het Groot gemengd Koor Laus Deo, het parochiële koor van de St. Jan de Doperkerk in de Mgr. Nolenslaan, heeft dirigent/orga- Zaterdag 10 november houdt de school een fancy-fair, rommel markt, curiosaveiling in het schoolgebouw, Van der Brugg- henlaan 6. Ter afsluiting van de feestelijkheden is er maandag 12 november een sportwedstrijd voor leerlingen en personeel, 's Avonds is er een disco. passingsgebiëden als het plaat- nist J. A. Remmerswaal uit sen van bestellingen, orderbe vestiging, electronisch betalen, koppeling van verkoopinforma tie aan voorraadbeheer, het op vragen van produktinformatie, etc. Soms gaat het om relatief een voudige videotextoepassingen, soms om transactiecommunica tie tussen bedrijven en electro nic data interchange, of pu- blieks-telematica. Steeds vaker gaat het om een combinatie van technieken en om aan elkaar ge koppelde toepassingen binnen branches, tussen bedrijven in een keten of deelketen en/of be drijven en het publiek. Het seminar gaat in op de vraag wat er op dit gebied concreet ge beurt in het Midden- en Klein bedrijf. Waar zijn inmiddels succesvolle toepassingen gerea liseerd met aantoonbare toege voegde waarde voor de indivi duele ondernemer? In welke si tuaties en onder welke omstan digheden is het zinvol om in het ontwikkelen van dergelijke SCHIEDAM - Evenals de afge lopen jaren organiseert de ge meente Schiedam de traditione le Bedrijvenmiddag. Deze mid dag wordt dit keer gehouden op donderdag 15 november van half vijf tot half zeven. Dit jaar is de BGS, gevestigd aan de Van Berckenrodestraat 6, berëid gevonden hiervoor gastvrijheid te verlenen. Op deze dag kunnen vertegen woordigers van het Schiedamse zakenleven en ambtenaren van verschillende diensten onder het genot van een hapje en een drankje elkaar in informele sfeer ontmoeten. Vertegenwoor digers van de grafische industrie verzorgen een presentatie. handen van Pater J. Maehl- mann de pauselijke onderschei ding Pro Ecclesia et Pontifice ontvangen. Hij ontving deze on derscheiding als waardering voor zijn vijftigjarige aktiviteit als kerkorganist en musicus. SCHIEDAM - Zondag zal er voor de derde maal dit seizoen een gastspreker zijn in de Sint Jan de Doper. Het is pater Jan Nieuwenhuis o.p., bij velen wellicht bekend als schrijver van het boek 'Ter wijl de boer slaapt', een boek over de veranderingen in het katechese-onderwijs. Jan Nieuwenhuis o.p., die in middels bijna 50 jaar Domini- kaan is, was gedurende een aan tal jaren werkzaam als redaktie- secretaris van het weekblad De Bazuin. Verder was hij stafme dewerker van het Katholieke Service-Instituut voor Levens vorming te Arnhem en hij zette zich een aantal jaren in als lid van het pastorale team in de Dominikuskerk in Amsterdam, waar hij meewerkte aan de ver nieuwing van de liturgie. Er verschenen diverse boeken van zijn hand. Jan Nieuwenhuis o.p. zal zijn deskundigheid aanwenden om zijn visie te geven op verander de geloofsbeleving, en wel speci fiek gericht op jongeren. De viering op zondag 11 no vember 11.00 uur zal muzikaal ondersteund worden door het Jongerenkoor. SCHIEDAM - Stichting 'Eigen Werk' houdt op woensdag 14 november Open Huis. De stich ting organiseert voor werklozen, arbeidsongeschikten, vutters en gepensioneerden diverse cursus sen, zoals tekenen, pottenbak ken, bloemschikken en handar beid. Het centrum is gevestigd aan de Overschiesestraat 44, telefoon 4263569. Aanvang 10.00 uur, sluiting 16.00 uur. Weekenddiensten huis artsen: Voor spoedgeval len telefoon 4206611. Ambulance nodig? Bel direkt 4333300. Apotheekhulp voor spoedrecepten: Telefoon 4264018 of 4737674. Tandartsdienst: Voor spoedgevallen, tel. 4748959. Het spreekuur zaterdag en zondag is van 17.00-18.00 uur. Schieland ziekenhuis: Gebouw Burg. Knappert- laan 25 en gebouw Stad houderslaan 98, Schie dam, telefoon 4733733, (ook voor afspraken po liklinieken). Bezoektij den Algemene verpleeg- afdelingen alsmede hart- bewaking: 16.30-20.00 uur. Kraamafdeling/Gy- naecologie: 16.30-20.00 uur. Kinderafdeling: 10.00-12.00 uur; 14.30- 17.00 uur. Huisartsengroep „De Gorzen en Nieuwland": spoedgevallen voor eigen patiënten, tel. 4267831. Nederlandse Rode Kruis: Afd. Schiedam, Van Beverenstraat 40, te lefoon 4268013, inl. tij dens kantooruren: maan dag, dinsdag en woens dag van 09.00-12.00 uur. Vervoer invaliden en be jaarden: telefoon 4269351 dagelijks van 12.00-13.00 uur en van 17.00-19.00 uur. Bij geen gehoor zie kantooruren. Kruiswerk Nieuwe Wa terweg-Noord: Kantoor: van Swindensingel 40, tel. 4739900. Bereikbaar maandag t/m vrijdag van 9.00 17.00 uur. Uitleen verpleegartikelen: maga zijn v. Swindensingel 40, maandag t/m vrijdag van 15.00-18.00 uur; magazijn Bachplein 588, tel. 4706177, maandag t/m vrijdag, van 9.00-13.00 uur. Verpleegkundig te lefonisch spreekuur van maandag t/m vrijdag van 12.00-13.00 uur: Schiedam-Noord: tel. 4706177; Schiedam-Oost, Cen trum en Nieuwland: tel. 4739900; Schiedam-Zuid: tel. 4263129; Schiedam-West: tel. 4261915. Weekenddienst informa tie: tel. 4602611. Dierenbescherming: Dierentehuis Hargahoe- ve, Sportlaan 2, Schie dam, telefoon 4714151. Vogelasiel KNNV Bab- bersmolen. Volkstuinen complex „Vijfsluizen", telefoon 4713362. SCHIEDAM - De Big Bam Boom Band is zater dag 10 november dé at- traktie in café Podium. Een band die zichzelf niet ont ziet, zo gaat het verhaal. Een trio dat op energieke en rauwe wijze rock rhythm ten gehore brengt. De leden van de band hebben hun ervaring opgedaan in onder andere Second Skin de Bin- tangs, Carlsberg en Frank Kraaijeveld band. Muziek dus uit het rook, zweet en biergenre die door de bezoekers van bluescafés en jongerencentra al tijd nog op handen wordt gedra gen. Aanvang 22.30 uur, toegang vrij. Reünie Zondagavond is er een reünie in Podium van de 'Blijdorp-pe- riode'. Van maart tot juli '87 verzorgden diverse Schiedamse muzikanten een 'muzikale die rentuin' in het café aan de Lan ge Haven, met steeds wisselen de gastmuzikanten. Zondag wordt op die periode teruggeke ken. Aanvang 22.00 uur ZONDER CHAUFFEUR SCHIEDAM - De man met hond, die afgelopen dinsdag op de Olympiaweg twee meisjes van hun fietsen trok en hen klappen uitdeelde, heeft zich woensdag bij de politie gemeld. Het gaat om een 38-jarige Vlaardinger. Omtrent de aanlei ding van het voorval, waarbij een 14-jarig meisje een blauw oog opliep, is nog steeds weinig duidelijk. Van Hogendorplaan 97, Vlaardingen, telefoon 010 - 470 22 85 HERVORMDE GEMEENTE KETHEL SCHIEDAM - In de week van 12 tot 17 november 1990 gaat de ONS apparatuur voor het fm-radio gedeelte in het Cai- ontvangstation vervangen. Door deze werkzaamheden kunnen in deze periode dage lijks tussen 8.30 en 17.00 uur een of meerdere radioprogram ma's worden onderbroken. Televisie In de week van 19 tot 24 no vember worden meet- en afre- gelwerkzaamheden verricht aan tv ontvang-apparatuur in het Cai-ontvangststation. In die pe riode kunnen dagelijks tussen 9.30 en 17.00 uur de tv signalen van een of meerdere tv pro gramma's onderbroken worden. De Openbare Nutsbedrijven Schiedam streven er naar de onderbrekingen en de eventuele overlast tot een minimum te beperken. SCHIEDAM - In het squash- centrum Klaverstede wordt ko mend weekend het open Schie damse squash-kampioenschap georganiseerd. Op vrijdag 9, za terdag 10 en zondag 11 novem ber komen spelers en speelsters in de kategoriën dames C en D en heren B, C, D en 35+ in ak- tie. De wedstrijdleiding bestaat uit Bob Dondervoort, René van der Schaft en Jos Lansbergen. SCHIEDAM - Het politiek café op dinsdag 13 novem ber in café De Hermandad staat in het teken van 'de toekomst van de beelden de kunst in Schiedam'. Aangekondigd wordt een debat tussen wethouder Chris Zijde veld en Cees de Geer, kunstcri ticus van het RN en lid van de aankoopcommissie van het Ste delijk Museum. Buiten deze twee heren speelt free-lance journalist Dick van der Lugt als gespreksleider een rol van bete kenis. Met dit politiek café pakt De Hermandad de draad op die het na de gemeenteraadsverkie zingen liet vallen. De positieve en aanmoedigende reakties deed de organisatie besluiten door te gaan met een talk-show rond een aktueel thema. En dat is 'de toekomst van de beelden de kunst' zeker. Het is te hopen voor de aan hoorders dat de avond niet ge kenmerkt wordt door mild- en matheid, maar juist stevige dis cussies krijgep voorgeschoteld. Maurits van den Boogert zet zijn emoties om in gedichten Singel 41-45 3112 GJ Schiedam telefoon 010-4262428 UW THUISKRANT VERSCHIJNT IN: SCHIEDAM, KETHEL, ROTTERDAM: WIJK OUD MATH EN ESSE, WITTE DORP KANTOOR: Dam 2 Postbus 257 3100 AG Schiedam Telefoon 010-4732877 Telefax 010-4735818 EDITIECHEF: I. Groeneveld Privé 010-4707528 VERTEGENWOORDIGER: Mevr. I. van Bracht Privé 015-622213 INZENDTERMIJN ADVERTENTIES: Tot dinsdag- en donderdagmiddag 16.00 uur op het kantoor RUBRIEKSADVERTENTIES: Tot dinsdag- en donderdagmiddag 16.00 uur op het kantoor REDAKTIE: Nick van Dien, Gerjan de Waard, Arne v.d. Zande (Sport) EINDREDAKTIE: Ruud van Houwelingen Telefoon 010-4344022 Privé 010-4265764 HOOFDREDAKTIE: W. A. Buijteweg Telefoon 070-3190290 INZENDTERMIJN RED AKTIE-KOPIJ Tot maandag- en woensdagavond op het kantoor UITGEEFSTER: Drukkerij v. d. Drift BV, Postbus 5825, 2280 HV Rijswijk, telefoon 070 - 3190955, ingeschreven K.v.K. nr. 96375 algemene verkoopvoorwaarden, gedeponeerd ter griffie van de Arrondissementsrechtbank te 's-Gravenhage d.d. 16-07-87 nr 97/1987 SERVICELIJN BEZORGING: Heeft u deze krant niet ontvangen? Belt u dan onze servicelijn 010-4184599 van 09.00 - 17.00 uur 01-06-90 Swammerdamsingel 7b Spreekuur van 8.00-8.30 en volgens afspraak Geen praktijk van 12 t/m 20 november. Waarneming voor spoedgevallen. Aanvragen van huis bezoeken vóór 9.30 uur via de boodschappendienst Voor spoedgevallen en in het weekeinde Maurits van den Boogert: „Mijn emoties zijn dezelfde..." Reparatie klaar terwijl u wacht. Dagelijks van 09.00-16.00 uur en na telefonische afspraak. Nieuwe Haven 131 Telefoon 010-4261417 Zaterdags volgens afspraak. De Big Bam Boom Band Uw auto staat al klaar... p. dag vanaf 39i' GARAGE DE KOSTER Burg. Honn. Gretelaan 273 Tel. 4738222 (4 lijnen) Scharrelvarkens gecontroleerd dóór de int.commissie scharrel varkensvlees Charolais rundvlees vrij van hormonen en medicamenten Texels lamsvlees Originele maiskippen Vleeswaren van eigen fabrikaat Alle diensten en bijeenkomsten, voor zover niet anders dan vermeld, zon dag ll november. Wij maken de in zenders er op attent dat deze rubriek alleen bestemd is voor de wekelijkse zondagse (of door-de-weekse) kerk diensten. Alle andere kerkelijke akti- viteiten kunnen daar in verband met plaatsruimte niet meer worden opge nomen. GEREFORMEERDE KERK SCHIEDAM De Ark, 10.00 uur: ds. A. Prins De Rank, geen opgave Magnalia Deikerk, 10.00 uur: ds. R. A. bosch; 17.00 uur: Vesper Bethelkapel, 10.00 uur: mevr. ds. G. de Lang, -Schiedam. Christelijk Gereformeerde Kerk, Hoeksteenkerk, Warande, hoek B.K.laan, 09.30 uur en 16.30 uur: ds. J. P. Boiten. Ned. Geref. Kerk, kerkgebouw Westvest 30, 09.30 uur: ds. D. W. Fij- an, Langerak; 16.30 uur: ds. C. A. A. Struik. Evangelische Lutherse Gemeente, Oranjestraat, 10.00 uur: ds. J. A. Roskam uit Den Haag. HERVORMDE GEMEENTE SCHIEDAM Grote Kerk, Lange Kerkstraat, Schiedam, 10.00 uur: ds. P. H. Quar- tel, Gouda; 17,00 uur: ds. K. Schipper, Dordrecht. Opstandingskerk, Burg. Honnerla- ge Gretelaan, Schiedam, 10.00 uur: ds. N. J. m. Hoogendijk, Alphen a/d Rijn. Bethel-Kapel, Nieuwe Maasstraat 68d, Schiedam, 10.00 uur: ds. G. de Lang, Heilig Avondmaal. Huize 'Thomas', Grieksestraat 18, Rotterdam, 10.00 uur: ds. H. W. Hemmes, Oegstgeest Dorpskerk, 10.00 uur: ds. J. Visbeek, Maassluis. St. Martinuskerk, 09.30 uur: ds. J. Sosef, Kindernevendienst. De Ark, 10.00 uur: ds. A. Prins, Dankdag voor gewas en arbeid. Nederlandse Protestanten Bond, kerkgebouw Westvest 92, 10.30 uur: dr. G. W. Reitsema, NH pred. uit Rotterdam. Leger des Heils, Lange Haven 27, 10.00 uur gn 18.30 uur: Samenkom sten o.l.v. kapiteine J. J. De Heer, m.m.v. het mevr. Elly Meyboom so liste, dhr. J. H. Kooij organist (mor gendienst). Woensdag 14 november, 19.30 uur: Bijbelstudie. Jehovah's Getuigen, Nieuwe Ha ven 155a. Openbare lezingen. Ge meente Nieuwland, 10.00 uur: thema: Het koninkrijk Gods is nabij. Ge meente Oud Mathenesse, 17.00 uur: thema: Leef met gezond verstan- d.óord worden. Pinkstergemeente „Morgenstond", 16.00 uur: samenkomst Kerkgebouw De Ark, Hargplejp: Herv. Gem. op Ger. Grondslag, in de Rank, Schiedam, dhr. Bakker, Sliedrecht. Herv. Evang. op Ger. Grondslag, aula Scholengem. De Burcht, 10.00 uur: ds. D. A. Snijder, Abbenbroek. R.K. Parochie St. Jan de Doper- kerk, Mgr. Nolenslaan 99, Nieuw land, zaterdag 17.00 uur: Eucharistie viering met muzikale omlijsting. Zondag 11.00 uur: Eucharistie-viering met medewerking van het Jongeren koor o.l.v. D. Nels. Tijdens deze vie ring is er voor de allerkleinsten crè che in één van de parochiezalen. Voorganger dit weekend: zaterdag 17.00 uur: pater L. Klinkeberg o.p.; zondag 11.00 u: pater J. Nieuwenhuis o.p. R.K. Visitatiekerk, Dr. Schaep- mansingel 3, Schiedam-West, zater dag 18.30 puf: viering met orgelspel en samenzang Zondag 09.30 uur: Feestelijk gezongen viering i.v.m. het 25-jarig zangersjubileum van 3 leden van het groot gemengd koor. Muzi kale verzorging: gemengd koor Poly hymnia. Na de viering is er gelegen heid om de jubilarissen geluk te wen sen in het Trefpunt. Voorganger dit weekend; pater L. Klinkenberg o.p. Vieringen in de komende week: dinsdag en donderdag om 9.15 uur. R.K. Parochie van de H. Liduina en O.L. Vrouw Rozenkrans, Singel 106. Celebrant en predikant: pastoor P. M. Vismans. Zaterdag 18.30 uur: Eucharistieviering. Zondag 09.15 uur: Hoogmis (muzikaal Verzorgd door het herenkoor LH.D. met meerstemmige Latijnse zang); 11.00 uur: Eucharistie viering. Kapel Huize Frankeland, St. Li- duinastraat 10. Celebrant: pastoor P. M. Vismans, predikant: diaken P. M. Martens. Zaterdag, 17.15 uur: Eucha ristieviering nfuzijtaal verzorgd door het Valeriuskoor) Parochie van het H. Hart, Rijn straat 1, zaterdag 19.00 uur: Avond mis als inleidmg'op de zondag. Cele brant zal zijn pastoor A. C. v.d. Voorn. Zondag 10.00 uur: Hoogmis met koor- en samenzang. Medewer king wordt verleend door het H. Hart koor.-Gezongen zal worden de meerstemmige nederlandstalige mis 'Vrede op Aarde'. Van H. Govaart. In deze Eucharistieviering is de cele brant pater T. W. Toering. Voor de kinderen is er de kindernevendienst. St. Jacobus Kethel, zaterdag 17:00 uur: Dienst van Woord en Gebed. Voorganger mevr. M. Regensburg. Zondag 09.45 uur: Eucharistie met zang van het Jaeobuskoor. Pastor K. Veltman leidt de viering. St. Martinuskerk, Wm. Andries- senlaan, zaterdag 18.30 uur: Eucha ristie met samenzang en orgel. Zon dag 08.30 uur: Eucharistie zonder zang; 11.00 uur: Dienst van Woord en Gebed met zang van het Jeugdkoor. Voorganger mevr. M. Regensburg. Pastor K. Veltman leidt de Eucharis- tie-vieringen. Oud-Katholieke Kerkdienst, Dam 30, Schiedam, zondag 10.15 uur: Eu charistieviering, 23e zondag na Pink steren. Nobelstraat 24, Rotterdam Blijdorp. Joh. Maasbach Wereldzending, Ha- venkerk, Lange Haven 70, vrijdag 19.30 uur: Bijbelstudie o.l.v. br. Hol der. Zaterdag 17.30 uur: Kaderclub: 13 tot 17 ja^r, 20.00 uur: Jeugddienst: 17 tot 30 jaar. Zondag 10.00 uur: Hei lig Avondmaaldienst, vanaf 09.30 uur orgelspel door br. Horsmeijer. Tevens kinderopvang tot 14 jaar. Gemeente van Christus, Swam merdamsingel 27a, Voorgangzondag 11.30 uur: samenkomst; 11.30 uur: Bij belstudie, ook kinderbijbelklassen, voor alle leeftijden. Schieland Ziekenhuis, Aula/kapel, Juliana van Stolbergstraat, zater dag 18.30 uur: Eucharistieviering, voorganger; pater J. F. de Rooij. Oe cumenische zondagviering, 10.30 uur, voorganger: pater J. F. de Rooij en ds. Y. Stienstrat. muz. medewerk.: koor v.St. Jan Baptist o.l.v. dhr. Ran- curet. Raad van Kerken, Iedere zondagavond 19.00-20.00 uur kerkelijk programma met Bijbelover weging en nieuws uit de kerken via FM-zender 106,7 Mhz en op FM 94,1 Mhz van het kabelnet. 10 nov. ds. N. K. Mos, Herv. Wijkgem. Dorpskerk. i-.T'/ïiJÊf: Café De Hermandad JZr'jiuWa

Het Nieuwe Stadsblad | 1990 | | pagina 3