Schiedammersthema tweede editie Eigen bedrijf? ff Heeft Paul Berg een zonnesteek? IAILEECG Een trotse oma km m klaasse&klaasse Schiedam in Panorama Bridge- toernooi De Werf viert lustrum Mishandeling ZONNEBRIL met glazen op sterkte v.a. f99,' HET NIEUWE STADSBLAD - WOENSDAG 14 NOVEMBER 1990 PAGINA 3 VLAARDINGEN - De tweede editie van de Vlaardingse talkshow 'De Nieuwe Salon' heeft het sukses van de eerste editie van 6 oktober overtroffen. Geen geringe prestatie ge zien de professionele in druk die de eerste avond op de bezoekers had ge maakt. „Te professioneel", werd zelfs hier en daar opgemerkt, afgelo pen zaterdag. Een opmerkelijk kompliment dat de organisatie onder leiding van schrijver/ journalist Dick van der Lugt in de zak heeft. Jeneverflessen Schiedammers' was het thema van zaterdag; een onderwerp dat in het kader van de eeuwige kompetitie tussen Schiedam en Vlaardingen heel wat beloofde. Belofte maakt schuld en die schuld werd honderd procent ingelost door De Nieuwe Salon. Met gasten als de burgemeesters beider steden, Scheeres en Van Lier, historici Van der Horst en Van der Sloot en huispianist/ zanger Cornelis Pons (half Schiedammer, half Vlaardinger) werd het publiek meer dan ver wend. In een decor van zwevende je- neverkruikflessen namen Van der Lugt en Liesbeth van der Kruit interviews af op hoog ni veau. Het Nieuwe Stadsblad Toch werd het hoogtepunt van de avond niet door die inter views gevormd, maar door het optreden van Cornelis Pons, voor deze gelegenheid speciaal gekleed in de Schiedamse kleu ren geel en zwart. „Het is zwart en het drinkt", definieerde Pons Schiedam, of als 'Dublin aan de Schie'. Pons refereerde aan de aktie uit de 16de eeuw, waarbij Schie dammers een groot deel van Vlaardingen gesloopt zouden hebben. Pons: „Toendertijd waren daar hele volksstammen voor nodig. Eeuwen later was één Schie dammer voldoende: Bas Gou- driaan." Ook Schiedams burgemeester kreeg nog een veeg uit de pan van Pons: De Koemarkt is door u totaal kapot-verbeterd. Nu is SCHIEDAM - Op 17 november 1990 is het vijf jaar geleden dat het ontmoetingscentrum De Werf aan de Kerkweg 46c te Schiedam-Kethel is geopend. Het centrum biedt onderdak aan tal van aktiviteiten voor jeugd, jongeren en volwassenen. Het eerste lustrum wordt ge vierd met een feestweekend, dat op donderdag 15 november be gint met een klaverjasavond, aanvafig 20.00 uur. Vrijdaga vond 16 november van 19.30 tot 23.00 uur is er een feestelij ke Jeugdsoos voor (oud)leden en (oud)leiding. De zaterdagmiddag, 17 novem ber, is van 14.00 tot 16.30 uur bestemd voor jeugd van 10 tot 14 jaar. Er wordt een afwisse lend programma geboden voor hen die zich wat te oud voelen voor de intocht van Sinterklaas. Op zondag 18 november zijn er de hele dag voor aktiviteiten in De Werf. Allereerst het optre den van poppentheater 'Robbe- ty' van 11.15 tot 12.30 uur. De toegang is gratis. Verder is Do nald Duck aanwezig, die voor alle kinderen een gratis lot heeft. Vanaf 13.30 uur kan ie dereen een kijkje nemen in De Werf en kennismaken met een aantal aktiviteiten die Stichting De Werf organiseert. Tevens is er een tentoonstelling ingericht van de geschiedenis van De Werf. De lustrumviering wordt afgesloten met de trekking van de loterij om 16.00 uur. in uw stad het motto 'Schiedam sloopt, Slavenburg bouwt'. De rivaliteit tussen Schiedam en Vlaardingen is er volgens Pons één van structurele aard en hij haalde een politiebericht aan uit Uw Thuiskrant Groot Vlaardingen. 'Vrouw in Vlaar dingen geslagen door Schiedam mer'. „Een incident?", zo vroeg de zanger zich hardop af. Maar het meest verwonderlijke aan Schiedam was volgens Pons toch wel dat je er de trein naar Moskou nemen kunt. Historicus Han van der Sloot Niemand weet beter dan u dat ondernemen risi co's en onzekerheden met zich meebrengt. Toch zal niemand graag als speelbal van het (nood)lot gebruikt willen worden. Zo ook bij beëindiging van uw onderneming. Aan alles komt per slot van rekening een einde. Soms gepland (bedrijfs opvolging), soms echter ook ongepland (over lijden, invaliditeit). En hoe zit het dan met uw verantwoordelijkheden naar uw partner, uw kin deren, uw werkne mers en uw handels relaties? Kortom, vol doende grond voor nadenken. Op 22 november a.s. houden wij in het Novotel te Schiedam, gezamenlijk met no tariskantoor C.F.J. van der Valk te Schiedam en Natio nale Nederlanden, een avond met als thema: "Bedrijfs- continuïteit, hoofd zaak of kopzorg?" Mocht u geïnteresseerd zijn geraakt dan kunt u zich bij mevrouw L. Berends van ons kantoor opgeven, tel. 010 - 4357311. Aan deze avond zijn voor u geen kosten verbonden. Wij hopen u op 22 november a.s. te mogen heten. ging in op de alcoholische ge schiedenis van Schiedam. „Ja", antwoorde hij op een vraag van Liesbeth van der Kruit, „de kip pen werden in Schiedam vroe ger gevoerd met jeneverbessen en raakten stomlazarus." Belangrijkste reden voor de jaarlijks terugkerende vechtpar tijen tussen Schiedamse en Vlaardingse jeugd was volgens Van der Sloot simpelweg dat je als Schiedammer toch één keer in je leven met een Vlaardinger gevochten moest hebben. Zelfs de vader van de eerbied waardige Han van der Horst zo gaf deze toe, heeft ooit meege daan aan het vechten met Vlaardingers. „Maar", merkte Van der Horst daarbij op, „hij floot ook naar de Vlaardingse meisjes." En daarmee gaf de historicus al aan wat verder in De Nieuwe Annie M. G Schmidt bezoek bibliotheek SCHIEDAM - Op woens dagmiddag 21 november zal de schrijfster Annie M. G. Schmidt de bibliotheek aan de Lange Haven bezoeken. Het bezoek vindt plaats in het kader van het 70-jarig bestaan van de Gemeentelij ke Openbare Bibliotheek Schiedam. De schrijfster is haar carrière begonnen als volontaire bij deze biblio theek. De middag is alleen toegan kelijk voor genodigde kin deren. De afgelopen weken konden kinderen die deze middag graag wilden bijwo nen, een toegangskaartje winnen. Op de Schiedamse basisscholen en op alle af delingen van de bibliotheek konden kinderen op een wedstrijdformulier invullen welke vraag zij aan de schrijfster zouden willen stellen. Uit al deze inzendingen hebben de 40 meest origine le vragenstellers inmiddels een uitnodiging voor de middag ontvangen. In een interview zullen zij dan hun vragen op de schrijfster zelf kunnen afvuren. Salon niet hardop gezegd werd: dat de Vlaardingse meisjes mooier zijn dan de Schiedamse. Of dat ook te maken heeft met de sociale achtergrond van de inwoners van Schiedam werd niet duidelijk. Wel wist Van der Horst te ver melden dat Schiedam nog niet zo heel lang geleden de hoogste BLO-school-dichtbijheid van heel Nederland kende. Zooitje Een bijzonder optreden tussen de interviews door was zeker dat van zanger Albert de Bruin, een man met een zonder meer merkwaardige levensloop. Was ooit matroos, bouwvakker en later rekreatiewerker. In die laatste hoedanigheid heeft hij regelmatig gewerkt met Schie damse relschoppers, die heel wat Vlaardingse neuzen op de busbaan kapot hebben geslagen. „Daarom ben ik dan ook gaan zingen", merkte De Bruin op. De zanger die momenteel een opleiding aan het Rotterdams Conservatorium volgt, bracht werk ten gehore van Schubert en Mendelssohn. „Beiden zijn ooit in zowel Vlaardingen als Schiedam ge weest", wist de Bruin. „In alle bei de steden vonden ze het maar een zooitje." Een andere gast was de Schie damse politieman Jan Blokland, die in 1978 tussen de relschop pers in stond. „Op een gegeven moment heb ben we de hulp ingeroepen van Haagse agenten van de ME, die met hun jeeps op het dijkli- chaam achter de brommers aan- scheurden", herinnerde Blok land zich nog levendig. Dat heeft misschien eerder esca lerend gewerkt dan dat het wat oploste", verwoordde hij zijn huidige inzicht. „Door als poli tie de laatste jaren zoveel moge lijk weg te blijven van de loka- tie, is het allemaal wel een stuk minder erg geworden, maar voor hetzelfde geld loopt het volgend jaar weer kompleet uit de hand", gaf de politieman de vechtersbazen nog enige hoop. Na afloop van De Nieuwe Sa lon zorgde de Vlaardingse Hot Bluezz Band voor een algehele verbroedering tussen Schiedam mers en Vlaardingers. Een ver broedering, die zich tot in de kleine uurtjes uitte op de dans vloer van het Theatercafé. Het is na twee bijzonder ge slaagde en hoogwaardige afleve ringen van de Nieuwe Salon overigens nog maar de vraag of er nog een derde editie zal vol gen. Geldproblemen zijn de oor zaak van die onzekerheid. Dick van der Lugt en de zijnen zullen wederom op de bedeltoer moeten gaan om sponsors te vinden. Eigenlijk een schande voor een evenement dat in Vlaardingen zonder meer uniek is te noemen. SCHIEDAM - Een 24-jarige man uit Spijkenisse heeft bij de Schiedamse politie aangifte ge daan van mishandeling. Tijdens een wedstrijd op het veld van voetbalvereniging GTB kreeg hij een kopstoot van een 22-jari- ge Rotterdammer. Toen de poli tie poolshoogte kwam nemen, was de knaap verdwenen. Het land der Roomsen Halverwege de Kerkweg lag een bruggetje, Papenheul geheten. Daarachter begon het katholieke gedeelte van de gemeente Kethel en Spaland. De roomse kerk - uit 1890 en net als de middel eeuwse dorpskerk aan de St. Ja cobus gewijd - lag dan ook mid den in de weilanden. De boeren van Noord Kethel vormden met hun knechten een aparte groep met hun eigen school, hun eigen verenigingsle ven en hun eigen pastoors. De grote stad was dichtbij, je kon de schoorstenen van de industrie aan de einder zien. Maar hier heerste de echte landelijkheid. Men was er op zich zelf. Niet wereldvreemd, maar toch op zich zelf. Families woonden er al eeuwen en ze hadden het ver tederd over "Ons Ketheitje" Deze foto met cursief bijschrift is afkomstig uit het boek 'Schie dam in Panorama' dat na 15 no vember door uitgeverij Scriptum op de markt wordt gebracht. Het boek bevat 75 panoramafo to's, waarvan acht in kleur. Fo to's die zijn genomen met een speciale camera, zodat men een beeld van de stad krijgt dat nor maliter niet op ons netvlies is vast te leggen. 'Schiedam in Pa norama' is geschreven door Han van der Horst en gefotografeerd door Han Dijkstra. De foto's zijn van nu, de onderschriften gaan over heden en verleden. Han van der Horst, die regel matig in een dagblad over oud- Schiedam publiceert, neemt de lezer kriskras door de Jenever- stad. Het gebonden boek kost in de winkel 27,50. De zomer is echt voorbij en Paul Berg Optiek heeft nu zonnebrillen in de aanbieding.} Toch zo gek nog niet... als de zon nu schijnt staat hij lager dan in de zomer. Vooral in de auto kan dat knap lastig zijn. Een zonnebril met glazen op de voor u juiste sterkte is dan een ware uitkomst voor automobilisten. Vooral veilig; maar ook handig... zo heb je immers meteen een perfecte reservebril. En dat al r vanaf 99 gulden! Paul Berg... zo gek nog niet. SCHIEDAM - 'k Had vol ver wachting naar het Stadsblad uit gekeken. Maar toen ik het las... de span ning was geweken. Want wat ik dacht te vinden, was niet daar. En 'k dacht hoe krijgen anderen het voor elkaar. Er is zoveel waarvoor je niets hoeft te presteren. 't Komt regelmatig voor, je ziet het vele keren. Een eerste paal, een afgekrabde tank, zie daar. 't Staat altiid met een foto in het Stadsblad klaar. Heeft die persoon de paal echt in de grond geslagen? Die ouwe olietank, heeft hij die zelf beslagen? Edoch de foto in de krant laat ons dit wel zo zien. Een uitgebreid verslag krijgt men nog bovendien. Het mag van mij gerust hoor, laat 'k ait wel vertellen. Maar wie zou nou daarvoor die fotograaf toch bellen? Weet je hoe het komt, dat ik me dit zit af te vragen? Waardoor het komt dat ik hier zit te klagen? 't Was vrijdag in Margriethal kampioenschap dammen. Basisscholen met elkaar (een sport dus zonder schrammen). Wat hebben daar die kinderen hun best gedaan, om d'eerste prijs te winnen; el kaar te verslaan. Vandaar dat ik zo op het Stads blad zat te wachten. Vandaar nu ook mijn vragen en mijn klachten. Want dit verhaal heb ik echt niet verzonnen! Mijn kleinzoon heeft die dag de eerste prijs gewonnen. Die kinderen hebben die dag iets gepresteerd. Maar geen verslag... zie ik dat nou verkeerd? Mevr. Van Kuijk, Muiderslotstraat 19 Schiedam SCHIEDAM - Op zaterdag 17 november aanstaande wordt in het Regionaal Technisch Colle ge Rijnmond het open 'Bonds spaarbank Bridgetoernooi' ge houden. Dit toernooi staat open voor in woners van Vlaardingen en Schiedam en voor leden van bridge verenigingen in deze ste den. Er zal worden gespeeld volgens de regels van de. Neder landse Bridgebond. Enkele 'technische' gegevens: er wordt topintegraal gespeeld, twee zittingen, meesterpunten volgens geldende schaal en Poolse pas. Aanverwante syste men zijn niet toegestaan. Voor dit toernooi konden zich maxi maal 80 paren inschrijven, welk aantal reeds is bereikt, zodat he laas niet meer voor dit toernooj kan worden ingeschreven. Prijzen en voor elke deelnemer een aardige attentie zullen door de Bondsspaarbank worden aangeboden. Iedereen wordt uit genodigd deze dag een kijkje te komen nemen in de Rijnmond MTS aan de Schiedamseweg 245 in Schiedam. Het toernooi begint om 10.00 uur. Bondsspaarbank Bridgetoernooi worden geopend door de heer J. A. H. J. Kuijs, direkteur van de Bondsspaarbank. Voor nadere informatie: Organisatie de heer C. Wever, telefoon 010- 4738543. Aan de heer H. V.d. Bout, Hoogaars 38, 3123 BJ Schiedam GEBOORTEDATUM ECHTPAAR/ALLEENSTAAND* De Nieuwe Salon: nu nóg beter Dick van der Lugt (uiterst links) en Liesbeth van der Kruit (uiterst rechts) ondervragen historici Han van der Horst Vlaardings burgervader Fred van Lier (tweede van rechts) luistert geamuseerd toe. Cornelis Pons, UW THUISKRANT VERSCHIJNT IN: SCHIEDAM, KETHEL, ROTTERDAM: WIJK OUD MATHENESSE, WITTE DORP KANTOOR: Dam 2 Postbus 257 3100 AG Schiedam Telefoon 010-4732877 Telefax 010-4735818 EDITIECHEF: J. Groeneveld Telefoon 010-4732877 Privé 010-4707528 VERTEGENWOORDIGER: Mevr. I. van Bracht Privé 015-622213 INZENDTERMIJN ADVERTENTIES: Tot dinsdag- en donderdagmiddag 16.00 uur op het kantoor RUBRIEKSADVERTENTIES: Tot dinsdag- en donderdagmiddag 16.00 uur op het kantoor REDAKTIE: Nick van Dien, Gerjan de Waard, Arne v. d. Zande EINDREDAKTIE: Ruud van Houwelingen Telefoon 010-4344022 Privé 010-4265764 HOOFDREDAKTIE: W. A. Buijteweg Telefoon 070-3190290 INZENDTERMIJN REDAKTIE-KOPIJ: Tot maandag- en woensdagavond op het kantoor UITGEEFSTER: Drukkerij v. d. Drift BV, Postbus 5825, 2280 HV Rijswijk, telefoon 070 - 3190955, ingeschreven K.v.K. nr. 96375 algemene verkoopvoorwaarden, gedeponeerd ter griffie van de Arrondissementsrechtbank te 's-Gravenhage d.d. 16-07-87 nr 97/1987 SERVICELIJN BEZORGING: Heeft u deze krant niet ontvangen? Belt u dan onze servicelijn 010-4184599 van 09.00 - 17.00 uur 01-06-90 "Groep Klaasse Klaasse" voert de volgende kantoomamen Klaasse VandenLoo Registeraccountants Klaasse Co. Belastingadviseurs Klaasse Klaasse Consult Organisatie-adviseurs Klaasse Versluijs Adviseurs Adviesbureau voor continuïteitsvraagstukken Schiedamseweg 30 3134 BL Vlaardingen Tel: 010-4357311 Fax: 010-4600667 Hargplein 103 3121 VG Schiedam Tel.: 010-4705466 Fax: 010-4703220. Discussieleider Dick van der Lugt, met naast hem de Schiedamse burgemeester Reinier Scheeres en Joop Daalmeijer. Oogmeetcentrum - 01 optometristen - ANVC contactlensspebali' Nolenslaan 418 - Schiedam - 010 - 4735384j-J| Kerstaetie Leger des Heils SCHIEDAM Het Leger des Heils bereidt zich weer voor op de jaarlijkse kerstaktie. Ook dit jaar wordt er weer Kerstfeest gevierd met een groot aantal bejaarden, zieken, invaliden. Ook wordt aan een aantal langdurig zieken, die aan huis zijn gebonden, gedacht. Hen wordt dan ook een kerstattentie gebracht, zo ook de patiën ten, die de Kerstdagen in het ziekenhuis moeten doorbrengen, krijgen een presentje. Om deze kerstaktie te doen slagen en om de maatschappelijke dienstver lening aan'dezelfde groep mensen het komende jaar voort te kunnen zet ten, wordt er in de week van 26 november tot 1 december weer de jaar lijkse kerstcollecte gehouden. De heilssoldaten die hiertoe bij de woonhuizen aanbellen beschikken over een lijst of bus waarop staat: Leger des Heils, stichting William Booth. Mocht u de collectant niet treffen, kan men een gift schenken via de kerst- potten, die staan op 13 -14 en 15 december. Ook kunt u uw bijdrage overmaken op postgiro 221519 t.n.v. het Leger des Heils (kerstaktie) te Schiedam. Bijgaand een bon waarmee kaarten worden aangevraagd voor het bejaar denkerstfeest op zaterdag 22 december in de scholengemeenschap „Spieringshoek". Deze kaarten kunnen uitsluitend schriftelijk worden aangevraagd, de slui tingsdatum is zaterdag 8 december. Graag kom ik in aanmerking voor een kaart voor het bejaarden Kerstfeest op zater dag 22 december a.s. NAAM ADRES POSTCODE WOONPLAATS doorhalen wat niet van toepassing is (voor 8 december)

Het Nieuwe Stadsblad | 1990 | | pagina 3