nu a: irn Schiedam in Panorama (3) BELOOFD: Nieuwste kleuren- copier in Schiedam JStstro jgiterretó ollï Diabetescollecte SVOOJ Geef Bruidspaar van de maand? Insluiping TE HUM Aanrijding met gestolen auto Ineke Tettelaar wil Wibautplein nieuw leven inblazen CNV spreekuur TgS b-b HET NIEUWE STADSBLAD - VRIJDAG 16 NOVEMBER 1990 PAGINA 3 E i Sük, De Chinese Muur. In 1963 waagde Schiedam - nog steeds in de greep van de wo ningnood - de sprong over de Poldervaart. Het eerste gedeelte van de wijk Groenoord verrees, nog heel erg in stijl van Hor- vaths Nieuwland. Maar al gauw werd er grootser en hoger ge bouwd. De trappenhuizen maak ten plaats voor anoniemere gale rijen. Naast het oorspronkelijke Schiedam verrees een tweede stad. Groenoord heette die naar één van de zeventiende eeuwse boederijen doe voor het slopers- geweld moesten wijken. Dit complex flatgebouwen staat be kend als de Chinese muur. En de bouw ging maar door, steeds verder noordelijk. Het dorp Ke- SCHIEDAM - Een 78-jarige be woonster van de Zwaluwlaan hoorde woensdag, terwijl zij be zig was in de keuken, gestom mel in het huis. Ze zag een vreemde man uit de woonka mer komen en greep hem vast. De man wist zich echter los te rukken en verdween via een raam. De bewoonster mist een aantal gouden sieraden met nog onbekende waarde. Het signalement van de inbre ker luidt: donker uiterlijk, circa 1.65 meter lang, ongeveer 30 jaar oud. Hij droeg kaki-kleuri ge kleding en een bril. Over 5 minuten staat uw huurauto klaar Het Nieuwe Stadsblad thel werd gepasseerd. Men stop te tenslotte op enkele honderden meters van de Woudweg, in de ogen van Schiedammers tot hun veertigste jaar het afgelegenste van het afgelegenste. Maar nu fiets je in een kwartiertje van de Schiedamse bebouwde kom naar die van Delft. Deze foto met cursief bijschrift is afkomstig uit het boek 'Schie dam in Panorama'. Het eerste exemplaar is gisteren door au teur Han van der Horst over handigd aan burgemeester Rei- nier Scheeres op de traditionele Bedrijvenmiddag, dit jaar ge houden bij de Bedrijfsgemeen- schap Schiemond. Speciale camera Het boek bevat 75 panoramafo to's, waarvan acht in kleur. Fo to's die zijn genomen met een speciale camera, zodat men een beeld van de stad krijgt dat nor maliter niet op ons netvlies is vast te leggen. 'Schiedam in Pa norama is geschreven door Han van der Horst en gefotografeerd door Han Dijkstra. De foto's zijn van nu, de onderschriften gaan over heden en verleden. Het boek kost 27,50 en is ver krijgbaar bij de boekhandel of uitgeverij Scriptum. SCHIEDAM - Een 22-jarige au tomobilist uit Capelle aan de IJssel is afgelopen woensdag ochtend op de afrit Schiedam- Noord vdn de A20, uit de bocht gevlogen en tegen een lichtmast geknald. Uit onderzoek bleek de auto enkele maanden geleden te zijn gestolen in Rotterdam. De bestuurder en de auto zijn aan de Rotterdamse politie overge dragen, waar wordt uitgezocht of de man iets met de diefstal te maken heeft. SCHIEDAM - Ineke Tet telaar heeft de oplossing klaar om het verpauperde Dr. Wibautplein iets van haar oude glans terug te geven. „Zorg voor een weekmarkt, laat een posta gentschap komen en inte resseer een cosmeticaketen voor de vestiging van een filiaal. Daar heeft de buurt grote behoefte aan". Tettelaar, eigenaresse van kap en schoonheidssalon 'La Belle Epoque' heeft zojuist de laatste hand gelegd aan haar boetiek die speciaal in het leven is ge roepen voor die categorie da mes die zich in een groot wa renhuis verdwaald voelt. De boetiek waar luxe dameskleding in alle maten wordt verkocht, heeft een aparte ingang. Nieuwe dimensie Tettelaar durft haar onderne merschap op het Wibautplein best een nieuwe dimensie te ge ven. Haar meeste klanten ko men van ver. De kapsalon heeft een goede naam bij het publiek. Daar heeft ze bijna zes jaar hard voor moeten knokken. Het liefst ziet ze dat het winkelcen trum weer die aantrekkings kracht op het publiek kreeg die het ooit had. Daarvoor moet ie dereen de handen uit de mou- „16 november 1970, ja u ziet het goed het is nu twintig jaar gele den dat 'Kinderdagverblijf Kat- ja' haar deuren opende. Die dag waren er drie kinderen, een baby en twee peuters, waarvan één mijn zoon. Er werd nog volop gewerkt in het grote gebouw aan de Lange Haven, maar de ruimte waar de kinderen ontvangen werden, was warm, gezellig en huiselijk. Me vrouw T. Goederond-Maes, de initiatiefneemster, oprichtster en direktrice van het geheel, was een soort 'duizendpoot'. Ze hielp mee de kinderen te verzorgen, ontving de ouders, stond in de keuken en werkte in de tuin. Liet trots het hele gebouw zien, waar zo hoopte zij, nog veel kin deren zich thuis zouden voelen, wanneer hun ouders werkten, studeerden of om andere rede nen niet voor hun kroost konden zorgen. En het dagverblijf groeide, er kwamen meer baby's, peuters en zelfs schoolkinderen. De eerste peuterklas werd geopend! Ik kijk nu naar mijn zoon, hij is bijna drieëntwintig en in ge dachten zie ik hem liggen in het blauwe campingbedje. Dank je wel, mevrouw Goederond, ook nu nog, na twintig jaar, we zijn het nooit vergeten! Dankbare moeders uit de jaren zeventig" SCHIEDAM - De Schiedamse afdeling van het Christelijk Na tionaal Vakverbond houdt woensdagmiddag 21 november weer het maandelijkse spreek uur in het CSB-zalencentrum aan de Lange Haven 73. Tijdens het spreekuur kan men terecht met problemen op het gebied van ontslag, uitkeringen, studiefinanciering, huisvesting, subsidies en dergelijke. Het spreekuur is in de eerste plaats bedoeld voor CNV-leden, maar ook niet-leden kunnen de gratis hulp krijgen. Het spreekuur wordt gehouden op elke derde woensdag van de maand van 14.00 tot 15.00 uur in het ge bouw voor Christelijke Sociale Belangen aan de Lange Haven. Gedurende dit uur is het spreekuur ook telefonisch be reikbaar onder nummer 4267486. HERVORMDE GEMEENTE KETHEL KIJK ZATERDAG A.S. NAAR ZEG'NS AA wen steken, vindt ze. „Wie het goed aanpakt kan hier iets neer zetten dat levensvatbaar is. Maar let op. Het is op 't plein dubbel zo hard werken voor dubbel zo weinig". SCHIEDAM - Mevrouw Papen- drecht, diabeteszuster van het Schieland ziekenhuis, heeft af gelopen donderdag het startsein gegeven voor de collecte, die maandag 19 november van start gaat. Tot en met zaterdag 25 november wordt huis-aan- huis gecollecteerd om zoveel mogelijk geld bijeen te krijgen. Van de opbrnegst wordt het on derzoek bekostigd naar het ont staan en wellicht het verhelpen van diabetes mellitus. „Zal moeilijk worden een goede direkteur te vinden, gezien de culturele instelling van het stadsbestuur Schiedam. Direk teur/direktrice bepaalt kunstbe leid van museum - binnen vast gesteld financieel raam. Hij/zij is dus de baas en niet de - in 't algemeen - ondeskundige (al- nieuwsgierig. Géén geraniums, géén waterleidingbuizen, géén vuilniskarretjes, géén expositie betreft energetische verbouwin gen etc. (die passen in andere ruimten van de gemeente). De scheepswerven hebben zelf wel ruimte - past in hun eigen pro motion. Geen constante exposi tie historische voorwerpen Schie dam, raken de mensen op uitge keken. Het destilleergedeelte in de kelder past beter in een geres taureerd gedeelte van een oude thans niet deskundig genoeg) fabriek (maak daar een proeflo- politieke figuren, zoals 't ge weest is. Het moet een museum voor 'Kunst' zijn, wat men daar ook onder verstaat. Vreemde specta culaire exposities moetën moge lijk zijn, maakt de mensen kaal van en toeristische attrak- tie). Er komt dan meer ruimte in 't museum. Hou dit gedeelte (of andere ruimte) in 't museum vrij voor plaatselijke en regionale kunste naars, dat geeft de eerstvolgende jaren volop variatie en ze wor den 'meegetrokken' door de an dere exposities (beter of niet). Exposities (en ook kunstenaars) kunnen gesponsord worden (maar... de direkteur/direktrice blijft de baas!). Dan moet je na tuurlijk wel aan de weg timme ren en er wat voor doen! - pro motie! - alles mag! Dus niet dat gezanik over elitair groepje - 'de man van de straat' - (wie is dat?) etc. Géén verkapte dreigementen betreft de twee miljoen die ieder jaar in 't mu seum 'geflikkerd' wordt. En niet te veel negatieve persberichten zoals nu gebeurd is. Sponsors zorgen zelf ook voor promotie, die willen wel laten weten dat ze er ook aan 'Kunst' doen. In 't museum specialisatie op A.s. bruidsparen (ook koperen, zilveren- en gouden bruidsparen) TT""* kunnen hun trouwkaart opsturen naar: Het Nieuwe Stadsblad, Postbus 257, 3100 AG Schiedam. m Uw trouwfoto komt misschien op de speciale bruidspagina en uv ontvangt dan, ook 150,- aan waardebonnen te besteden bij de deelnemende adverteerders die deze aktie mogelijk maken. Wie dat zijn leest u op de speciale bruidspagina, iedere laatste vrijdag van de maand. N- kunstgebied dus, maak er géén warenhuis van. Zoveel mogelijk kunsthistorici uitnodigen - taak direkteur/direktrice? - om via de krant te laten weten wat er te doen is. Goede of slechts kritiek, als de mensen maar weten dat er in 't museum wat te zien is, dat is 't belangrijkste. Bijvoor beeld: Radio Rijnmond, Stads TV etc. interviews betr. exposi ties museum, taak deskundig di rekteur; via docenten voortgezet onderwijs meer interesseren, óók technische scholen (denk aan ij zeren gelaste objecten, houten objecten etc.); in 't algemeen kan verder gebouwd worden op 't Kunstbeleid van de vorige di- rekteuren (wel méér tam/tam\) Jaap Verweij Sr." Algemene diensten Weekenddiensten huis artsen: Voor spoedgeval len telefoon 4206611. Ambulance nodig? Bel direkt 4333300. Apotheekhulp voor spoedreeepten: Telefoon 4264018 of 4737674. Tandartsdienst: Voor spoedgevallen, tel. 4748959. Het spreekuur zaterdag en zondag is van 17.00-18.00 uur. Schieland ziekenhuis: Gebouw Burg. Knappert- laan 25 en gebouw Stad houderslaan 98, Schie dam, telefoon 4733733, (ook voor afspraken po liklinieken). Bezoektij den Algemene verpleeg- afdelingen alsmede hart- bewaking: 16.30-20.00 uur. Kraamafdeling/Gy- naecologie: 16.30-20.00 uur. Kinderafdeling: 10.00-12.00 uur; 14.30- 17.00 uur. Huisartsengroep „De Gorzen en Nieuwland": spoedgevallen voor eigen patiënten, tel. 4267831. Nederlandse Rode Kruis: Afd. Schiedam, Van Beverenstraat 40, te lefoon 4268013, inl. tij dens kantooruren: maan dag, dinsdag en woens dag van 09.00-12.00 uur. Vervoer invaliden en be jaarden: telefoon 4269351 dagelijks van 12.00-13.00 uur en van 17.00-19.00 uur. Bij geen gehoor zie kantooruren. Kruiswerk Nieuwe Wa terweg-Noord: Kantoor: van Swindensingel 40, tel. 4739900. Bereikbaar maandag t/m vrijdag van 9.00 17.00 uur. Uitleen verpleegartikelen: maga zijn v. Swindensingel 40, maandag t/m vrijdag van 15.00-18.00 uur; magazijn Bachplein 588, tel. 4706177, maandag t/m vrijdag, van 9.00-13.00 uur. Verpleegkundig te lefonisch spreekuur van maandag t/m vrijdag van 12.00-13.00 uur: Schiedam-Noord: tel. 4706177; Schiedam-Oost, Cen trum en Nieuwland: tel. 4739900; Schiedam-Zuid: tel. 4263129; Schiedam-West: tel. 4261915. Weekenddienst informa tie: tel. 4602611. Dierenbescherming: Dierentehuis Hargahoe- ve, Sportlaan 2, Schie dam, telefoon 4714151. Vogelasiel KNNV Bab- bersmolen. Volkstuinen complex „Vijfsluizen", telefoon 4713362. i i m Bó.... -■■■•■.«sir* •*v mm Singel 41-45 3112 GJ Schiedam telefoon 010-4262428 UW THUISKRANT VERSCHIJNT IN: SCHIEDAM, KETHEL, ROTTERDAM: WIJK OUD MATHENESSE, WITTE DORP KANTOOR: Dam 2 Postbus 257 3100 AG Schiedam Telefoon 010-4732877 Telefax 010-4735818 EDITIECHEF: J. Groeneveld Privé 010-4707528 VERTEGENWOORDIGER: Mevr. I. van Bracht Privé 015-622213 INZENDTERMIIN ADVERTENTIES: Tot dinsdag- en donderdagmiddag 16.00 uur op het kantoor RUBRIEKSADVERTENTIES: Tot dinsdag- en donderdagmiddag 16.00 uur op het kantoor REDAKTIE: Nick van Dien, Gerjan de Waard, Arne v.d. Zande (Sport) EINDREDAKTIE: Ruud van Houwelingen Telefoon 010-4344022 Privé 010-4265764 HOOFDREDAKTIE: W. A. Buijteweg Telefoon 070-3190290 INZENDTERMIIN RED AKTIE-KOPII Tot maandag- en woensdagavond op het kantoor UITGEEFSTER: Drukkerij v. d. Drift BV, Postbus 5825, 2280 HV Rijswijk, telefoon 070 - 3190955, ingeschreven K.v.K. nr. 96375 algemene verkoopvoorwaarden, gedeponeerd ter griffie van de Arrondissementsrechtbank te 's-Gravenhage d.d. 16-07-87 nr 97/1987 SERVICELIIN BEZORGING: Heeft u deze krant niet ontvangen? ^ölt u dan onze servicelijn 010.-4184599 van 09.00 - 17.00 uur -01 06 9Ö Bij Tabaksspeciaalzaak B. P. H. Janse Copiëren in kleur, op bijna elk gewenst formaat, met al lerlei mogelijkheden bepaalde delen in te kleuren, zoals u dat wilt. Zó veelzijdig is de nieuwste Panasonic copieer- machine die de heer Janse voor u naar Schiedam heeft gehaald. 4 Kleuren De 'Tabaksspeciaalzaak' van vandaag de dag moet meer in huis hebben dan alleen rookwaren. Naast lectuur en wens kaarten heeft Bert Janse dus sinds kort deze unieke co- pieer-machine van Panasonic in zijn zaak. De machine is ei genlijk een soort computer. Hetgeen u wilt copiëren wordt door de computer 'gescanned' en digitaal verwerkt. Zo krijgt u een prachtige afdruk van kleurenfoto's, plaatjes uit tijdschriften, of bijvoorbeeld een voorwerp als een pakje shag. Bovendien kan de machine het origineel op verschil lende manieren manipuleren. Ten eerste kan het origineel vergroot of verkleind worden. Maar een foto of plaatje kan ook 'uitgerekt' worden, zodat een grappig of spannend ef fect ontslaat. Met deze Panasonic copieermachine kunt u zelfs een tekst die origineel niet in kleur is, inkleuren, u kunt daarbij zelf bepalen welke vlakken u in welke kleur wilt heb ben. Bovendien bestaat de mogelijkheid deze fotocopie te plasti ficeren zodat een 'glansafdruk' wordt verkregen. U vindt Tabaksspeciaalzaak B. P. H. Janse op de Broersvest 8. Nu ook dameskleding bij La Belle Epoque Alle diensten en bijeenkomsten, voor zover niet anders dan vermeld, zon dag 18 november. Wij maken de in zenders er op attent dat deze rubriek alleen bestemd is voor de wekelijkse zondagse (of door-de-weekse) kerk diensten. Alle andere kerkelijke akti- viteiten kunnen daar in verband met plaatsruimte niet meer worden opge nomen. GEREFORMEERDE KERK SCHIEDAM De Ark, 10.00 uur: ds. R. A. Bosch. Dorpskerk, 17.00 uur: ds. NK. Mos, muziekdienst. Magnalia Deikerk, 10.00 uur: ds. Chr. Brakema G. de Lang S.O.W.; 17.00 uur: ds. R. A. Bosch, trad. dienst. Bethelkapel, 10.00 uur: ds. H. W. Hemmes, Oegstgeest. Christelijk Gereformeerde Kerk, Hoeksteenkerk, Warande, hoek B.K.laan, 09.30 uur en 16.30 uur: ds. J. P. Boiten. Ned. Geref. Kerk, kerkgebouw Westvest 30, 09.30 uur en 16.30 uur: ds. C. A. A. Struik. Evangelische Lutherse Gemeente, Oranjestraat, 10.00 uur: ds. R. E. van den Berg, viering H. Avondmaal. HERVORMDE GEMEENTE SCHIEDAM Grote Kerk, Lange Kerkstraat, Schiedam, 10.00 uur: ds. J. Visbeek, Maassluis; 17.00 uur: ds. J. W. Goos- sen, Waddinxveen. Opstandingskerk, Burg. Honnerla- ge Gretelaan, Schiedam, 10.00 uur: ds. G. de Lang. Bethel-Kapel, Nieuwe Maasstraat 68d, Schiedam, 10.00 uur: ds. H. W. Hemmes, Oegstgeest. Huize 'Thomas', Grieksestraat 18, Rotterdam, 10.00 uur: mevr. K.v.d. Broeke, Vlaardingen. Dorpskerk, 10.00 uur: ds. N. K. Mos, doopdienst; 19.00 uur: avondmuziek. St. Martinuskerk, 09.30 uur: dhr. W. de Bone, Poeldijk. De Ark, 10.00 uur: ds. R. A. Bosch. Nederlandse Protestanten Bond, kerkgebouw Westvest 92, 10.30 uur: dr. R. G. E. Mensink, A'dam. Leger des Heils, Lange Haven 27, 10.00 uur en 18.30 uur: Samenkom sten o.l.v. kapiteine J. J. De Heer. Jehovah's Getuigen, Nieuwe Ha ven 155a. Openbare lezingen. Nwe. Haven 155a. Gemeente Nieuwland, 10.00 uur: thema: Wees verstandig in uw keuze van metgezellen. Gemeen te Oud Mathenesse, 17.00 uur: thema: Wat wordt door de genezing van de natiën tot stand gebracht. Pinkstergemeente „Morgenstond", 16.00 uur: samenkomst Kerkgebouw De Ark, Hargplein. Herv. Gem. op Ger. Grondslag, in de Rank, Schiedam, dhr. Bakker, Sliedrecht. Herv. Evang. op Ger. Grondslag, aula Scholengem. De Burcht, 10.00 uur: ds. J. Batelaan, V'schoten. R.K. Parochie St. Jan de Doper- kerk, Mgr. Nolenslaan 99, Nieuw land, zaterdag 17.00 uur: Eucharistie viering m.m.v. Het Herenkoor; zon dag 11.00 uur: gezinsviering m.m.v. het Kinderkoor. Er is Kinderwoord dienst. Tijdens de viering van zondag 11.00 uur is er voor de allerkleinsten crèche. Voorganger dit weekend: pa ter J. Mahlmann o.p. R.K. Visitatiekerk, Dr. Schaep- mansingel 3, Schiedam-West, zater dag 18.30 uur: viering met orgelspel en samenzang. Deze viering vindt voortaan plaats in de kapel (ingang: zijde fietsenstalling); zondag 09.30 uur: gezinsviering m.m.v. het jeugd koor De Zingende Notenkrakers. Tij dens deze viering is er crèche voor de allerkleinsten in de pastorie. Voorganger dit weekend: pater J. Mahlmann o.p. Vieringen in de ko mende week; dinsdag en donderdag om 09.15 uur. R.K. Parochie van de H. Liduina en O.L. Vrouw Rozenkrans, Singel 106. Celebrant en predikant: pastoor P. M. Vismans. Zaterdag 18.30 uur: Eucharistieviering; zondag 09.15 uur: Hoogmis (muzikaal verzorgd door het herenkoor I.H.D. met meerstemmige Latijnse zang); 11.00 uur: Eucharistie viering. Kapel Huize Frankeland, St. Li- duinastraat 10. Celebrant en predi kant: pastoor P. M. Vismans. Zater dag, 17.15 uur: Eucharistieviering. Ineke Tettelaar heeft zojuist de laatste hand gelegd aan haar nieuwe boetiek. De winkel maakt deel uit van haar kap- en schoonheidssalon, maar heeft een aparte ingang aan het dr. Wibautplein nummer 1 Koos en Piet brengen een bezoek aan Adm. de Ftuyterstraat 6 Tel. 4739871 te Schiedam voor uw lunches, diners en partijtjes. Ook zaterdag en zondag geopend. m Zuster Papendrecht neemt de collectebus in ontvangst van de heren A. Bal (midden) en L. Hollander van de organisatie, die de collecte organiseert. Parochie van het H. Hart, Rijn straat 1, zaterdag 19.00 uur: Avond mis ais inleiding op de zondag; zon dag 10.00 uur: Hoogmis met koor- en samenzang. Met medewerking van het H. Hart koor zal de Latijnse mis 'Te Deum Laudamus' van L. Perosi gezongen worden. Voor de kinderen is er de kindernevendienst. Cele brant voor beide H. Missen: kap. C. Biesjot. St. Jacobus Kethel, zaterdag 17.00 uur: Eucharistie met samenzang en orgel. Pastor Th. Kool leidt de vie ring; zondag 09.45 uur: Dienst van Woord en Gebed met zang van het Don Boscokoor. Voorganger mevr. J. Dingenouts. St. Martinuskerk, Wm. Andries- senlaan, zaterdag 18.30 uur: Dienst van Woord en Gebed. Voorganger: mevr. J. Dingenouts; zondag 08.30 uur: Eucharistie zonder zang. Pastor Th. Kool leidt deze viering; 11.00 uur: Eucharistie met zang van het Martie- nerkoor. Tijdens deze viering zal de ken H. Hofstede het H. Vormsel toe dienen aan de kinderen die daartoe zijn voorbereid. Oud-Katholieke Kerkdienst, Dam 30, Schiedam, zondag 10.30 uur: Eu charistieviering. Sluiting kerk Nobel- straat, Rotterdam (Blijdorp). Joh. Maasbach Wereldzending, Ha- venkerk, Lange Haven 70, vrijdag 19.30 uur: Bijbelstudie o.l.v. br. Hol der. Zaterdag 17.30 uur: Kaderclub: 13 tot 17 jaar; 20.00 uur: Jeugddienst: 17 tot 30 jaar; zondag 10.00 uur: Hei lig Avondmaaldienst; vanaf 09.30 uur orgelspel door br. Horsmeijer. Tevens kinderopvang tot 14 jaar. Gemeente van Christus, Swam- merdamsingel 27a, Voorgangzondag 11.30 uur: samenkomst; 11.30 uur: Bij belstudie, ook kinderbijbelklassen, voor alle leeftijden. Schieland Ziekenhuis, Aula/kapel, Juliana van Stolbergstraat, zater dag 18.30 uur: Eucharistieviering. Voorganger: pater W. Oostrum. Oe cumenische zondagviering, 10.30 uur. Voorganger: ds. Y. Stienstra. Muzika le medewerking door het Jongeren koor Joh. de Doper o.l.v. Dick Nels. Raad van Kerken, Iedere zondagavond 19.00-20.00 uur: interkerkelijk programma met nieuws uit de kerken en bijbelover weging via Radio Schiedam FM zen der 106,7 Mhz ether en FM 94,1 Mhz op kabelnet; 18 november: nieuws kerken ds. R. A. Bosch. Bijbelover- weginga: J. Verwer, Oud-Katholieke Kerk.

Het Nieuwe Stadsblad | 1990 | | pagina 3