SECRETARESSE Vrijdag en zaterdag In Filmhuis A dry white season en La grande bouffe BEL ACUUT 010-4602611 EN WIJ KUNNEN JE VAN DIENST ZUN. Ex-bloemist Boekhout ïexposeertfotokunsfï WIJKVERPLEEGKUNDIGE Sinterklaas komt in Zuid Aquarelleren en tekenen Wordt verwacht 7 Speelgoed- en kledingbeurs interzorg NIEUWE STADSBLAD - WOENSDAG 28 NOVEMBER 1990 PAGINA 17 Het Kruiswerk Nieuwe Waterweg-Noord heeft als werkgebied de steden Schiedam, Vlaardingen en Maassluis. Het is een organisatie met merendeels jonge mede- werk(st)ers. De ontwikkelingen binnen de gezond heidszorg en binnen onze organisatie vragen van onze medewerk(st)ers een creatieve instelling. De dienstverlening binnen de Nieuwe Waterweg-Noord bestaat in hoofdlijnen uit - noodzakelijke verpleging, verzorging, begeleiding en voorlichting in de thuissituatie bij ziekte, herstel, invaliditeit, ouderdom en overlijden; - de begeleiding, voorlichting en zorg voor moeder en kind voor en na de bevalling; - in bruikleen verstrekken van verpleeg- en hulpmiddelen; - geven van voorlichting over preventieve gezondheids zorg en gezonde leefgewoonten; - de begeleiding, zorg en voorlichting voor ouderen en migranten. In verband met uitbreiding van het secretariaat zoeken wij een m/v voor 50%. Werkzaamheden: Functie-eisen: Arbeidsvoorwaarden: Inlichtingen en sollicitaties: Deze secretaresse maakt deel uit van het team secre tariaatsmedewerkers dat ondersteuning biedt aan het Managementteam en de Staf (thuis-)Zorg en werkt voor het Hoofd (thuis-)Zorg. - zelfstandig verzorgen van correspondentie; - bijhouden van het archief; - voorbereiden en notuleren vanvergaderingen; - uittypen van brieven en nota's; - verzorgen en verwerken van post; - maken van afspraken en bijhouden van de agenda van het Hoofd (thuis-)Zorg; - organiseren van bijeenkomst. - in het bezit zijn van (minimaal) een MAVO-diploma en een secretariële opleiding afgerond hebben; - affiniteit met de gezondheidszorg; - kunnen werken met een tekstverwerkingsprogramma WordPerfect 5.0; - kunnen notuleren; - enige jaren ervaring in een secretariële functie; - een goede mondelinge en schriftelijke uitdrukkings vaardigheid; - accuraat kunnen werken; - van de secretaresse wordt verwacht dat deze zelfstandig kan functioneren en eigen initiatieven ontplooit. - het salaris bedraagt minimaal fl. 2.519,- en maximaal fl. 3.272,- bruto per maand bij een full-time dienstverband; - de overige arbeidsvoorwaarden zijn conform de CAO voor het Kruiswerk en Tuberculosebestrijding. - voor meer informatie kunt u contact opnemen met mevrouw I. Schneider, Hoofd Beheer, telefoonnummer 010-4602611; - uw sollicitatie dient u schriftelijk vóór 12 december a.s. te richten aan het Kruiswerk Nieuwe Waterweg-Noord, t.a.v. de heer E.W. van Genderen, personeels functionaris, Postbus 377,3130 AJ Vlaardingen. Kruiswerk Nieuwe Waterweg-Noord Postbus 377 3130 AJ Vlaardingen Tel. 010-4602611. KRUISWERK NIEUWE WATERWEG NOORD Bavo Galama (foto André Beekman) SCHIEDAM - Veel caba ret dit weekeinde in de Schiedamse theaters met Bavo Galama, Jeroen van Merwijk en Gisela Dou- wes Egidius Pluymen. Maar ook aandacht voor de jongsten. Bavo Galama brengt vrijdag 30 november zijn produktie 'De vrije val van Victor Thieu' in de Grote Zaal van het Passage Theater. Overvallen door feiten uit zijn kindertijd vlucht de dorpse Vic tor Thieu naar de grote stad. Als een wandelende prooi voor junks, oplichters en mafioso zwerft Victor Thieu een hele week door de stad. Wanhopig en berooid wordt Victor Thieu gedwongen zelf het verkeerde pad op te gaan. AIS hij een oud vrouwtje wil gaan overvallen, blijft hij des ondanks met twee woorden spreken: 'Zoudt u mij willen toestaan dat ik u van uw hand tasje beroof?' Een humoristi sche voorstelling over het mo derne leven in de grote stad. De voorstelling begint om 20.15 uur en de toegangsprijzen zijn 17,50/CJP en Pas 65 15,-. 'Geef mij m'n sperma terug' is de opmerkelijke titel van het programma, dat Jeroen van Merwijk vrijdag 30 november in Theater de Teerstoof brengt. Jeroen van Merwijk werd in 1955 geboren als zoon van een Prins-Gemaal en Prins-Gema lin! Hij ziet het als zijn taak om door middel van zijn liederen een dam op te werpen tegen op rukkend nepotisme, het pessi- .z Het Kruiswerk Nieuwe Waterweg-Noord verleent geplande of acute wijkverpleegkundige thuiszorg in de steden Schiedam, Vlaardingen en Maassluis. Om op adequate wijze in te kunnen spelen op de zorgbehoefte in het werkgebied met ca. 180.000 inwoners, zijn wij 24 uur per dag bereikbaar. Dit betekent, dat cliënten op alle uren van het etmaal aanspraak kunnen maken op-zowel geplande als acute wijkverpleegkundige thuiszorg. In het weekend en tijdens de avonduren wordt deze bereikbaarheid gerealiseerd door een team verpleegkundigen in de ACUTE DIENST. In deze ACUTE DIENST is een vacature ontstaan voor de weekendbereik baarheidsdiensten voor de functie van misme onder de jeugd en Pia Beek. Fraaie voorbeelden hier van zijn het strijdbare 'Geef mij m'n sperma terug' en het ont roerende 'Waarom huil je, zi geunerjongen?', waarin Van Merwijk een fel-realistisch beeld schetst van de problemen waar voor de moderne zigeuner zich geplaatst ziet. Het programma begint om 20.30 uur en de toegangsprijzen bedragen 15,-/CJP en Pas 65 f 12,50. Kindervoorstelling Stichting Vandenbulck speelt zaterdag 1 december de kinder- I Compani, Jazzy en funky filmmuziek, Theatercafé de Tender, donderdag 6 december; Jenny Arean, Het Huishoud schoolsyndroom (try-out), Thea ter de Teerstoof, vrijdag 7 de cember (uitverkocht); In Holland staat een huis, Pop pentheater, Theater de Teer stoof zaterdag 8 december; Theaterdiner bij voorstelling Martine Bijl, RooRoosenzaal (uitverkocht), zaterdag 8 decem ber; Martine Bijl, Mevrouw Bijl, Passage Theater, zaterdag 8 de cember (uitverkocht); The Handsome Harry's Compa ny, Angels City, Beggars Town, Theater de Teerstoof, zaterdag 8 december. Muziekvereniging St. Radboud, koffieconcert, Passage Theater, zondag 9 december; Als je gek doet... Theatergroep Hobo, Passage Theater, woens dag 12 december; Kaarten zijn verkrijgbaar aan de kassa van het Passage Thea ter, van dinsdag tot en met za terdag van 12.00-14.00 uur. Telefonisch reserveren is moge- voorstelling 'Ortder de voeten kietelen'. De voorstelling wordt gebracht in Theater de Teer stoof en is bedoeld voor kinde ren van 4 tot 8 jaar. Marjan slaapt nog en moet door Max wakker geschud worden. Maar dan begint de heksenke tel. Handen ontmoeten voeten. Max is een boom. Marjan wil een vogel zijn. Een blauwe lap wordt zee. En het bed een zeil boot, die vergaat in de storm. Voor de zoveelste keer valt Marjan in slaap. Max maakt met de kinderen een spook. Ze maken plezier en ruzie. Dan wordt Marjan koningin en Max haar lakei... Er is een kok, maar weet de koningin wie wie is? De voorstelling begint om 14.00 uur en de toegangsprijs is vijf gulden. Douw es Pluymen In Theater de Teerstoof treden zaterdag 1 december Gisela Douwes en Egidius Pluymen op met het programma 'Und trotz- dem gab es immer noch Kaba- ret'. Zanger Egidius Pluymen en pia niste Gisela Douwes brengen een avondvullende voorstelling met liederen van Kurt Tuchiks- jym Bertolt Brecht en Jiddische liederen. Krisis, fascisme en oorlogsdreiging verliezen hun aktualiteit niet. Mensen blijven voor spanningen en angsten een uitweg zoeken in de muziek, het lied en kabaret. De voorstelling begint om 20.30 uur en de toegangsprijs bedraagt 15,-/CJP en Pas 65 12,50. 1 Jeroen van Merwijk lijk van dinsdag tot en met vrij- da 'ag van 10.00-16.00 uur en op zaterdag van 12.00-14.00 uur. Passage Theater tel. 4269563 en Theater de Teerstoof tel. 4269455. Informatie bij de administratie van de Schiedamse theaters, te lefoon 4262987 (tijdens kantoor uren). SCHIEDAM - In het Filmhuis wordt vrijdag 30 november de anti-apartheidsfilm 'A dry white season' gedraaid van regisseur Euzhan Palcy en met Donald Sutherland, Susan Sarandon en Marlon Brando in de hoofdrol len. De leraar Ben du Toit, die met zijn gezin in Johannesburg woont, heeft nooit een neiging gehad zich tegen het systeem van zijn vaderland te verzetten. Zelfs wanneer de zoon van zijn tuinman door de politie is mis handeld na te zijn opgepakt tij dens een vreedzame demonstra tie van schoolkinderen, gaat hij ervan uit dat de jongen wel iets uitgespookt zal hebben. Als de jongen echter spoorloos verdwijnt en zijn vader na on dervraging door de politie zelf moord pleegt, besluit Ben uit te zoeken wat er precies gebeurd is. Wanneer blijkt dat de tuin man is doodgemarteld, begint Ben met behulp van een gere nommeerde advocaat een kans loos proces tegen de politie. Het machtige staatsapparaat komt nu echter ook tegen Ben in be weging en een sluipende intimi datie komt op gang, waar Ben uiteindelijk zelf het slachtoffer van wordt. De film begint om 21.30 uur en de toegangsprijs .bedraagt 5,~ voor donateurs. Zaterdag 1 december wordt in het Filmhuis de tweede film uit de korte cyclus 'cinema culi nair' gedraaid, de destijds schokkende en ook nu nog be ruchte Italiaanse/Franse film 'La grande bouffe' van Marco Ferreri en met in de hoofdrol len Marcello Mastroianni, Mi chel Piccoli, Philippe Noiret, Ugo Tognazzi en Andrea Ferre- ol. In deze film wordt op niet mis te verstane wijze kritiek gele verd op de Westerse maat schappij. Vier mannen (een rechter, een industrieel, een kok en een piloot) trekken zich te rug voor een weekend in een buitenhuis voor een feestmaal. Op de tweede dag wordt ook de behoefte aan sex duidelijk, en hiervoor wordt de onderwijze res Andrea uitgenodigd, samen met drie hoertjes. Dan kan de orgie pas echt goed beginnen. Een van de meisjes vertrekt na een dag vol walging, maar de rest gaat door tot de dood erop volgt... Ook deze film begint om 21.30 uur en de toegangsprijs bedraagt 5,- voor donateurs; donateur worden kost eveneens 5,- per seizoen inclusief eerste film. Het Filmhuis is gevestigd aan de Nieuwstraat 12. m/v Deze wijkverpleegkundige zal in het team van wijkverpleegkundigen voor de acute dienst, in een klein dienstverband (ca. 16%) in de weekeinden werkzaam zijn. De wijkverpleegkundige is verbonden aan de basiseenheid Vlaardigen C/O en valt onder de leiding van de betreffende hoofdwijkverpleegkundige. De werkzaamheden: - er zal één keer per drie weken worden gewerkt, gedurende het weekend; - per dag ben je tussen 08.00 uur en 17.00 uur telefonisch bereikbaar en kan het nodig zijn dat je patiënten bezoekt; - in overleg zal bepaald worden of de werkzaamheden vanuit het gebouw Westhavenkade of de eigen woning verricht kunnen worden. Wij vragen: - een wijkverpleegkundige, het liefst met ervaring; - een MGZ of HBO-V diploma; - zelfstandig kunnen werken; - verantwoording willen dragen. Wij bieden: - minimaal 8 uur uitbetaling per werkdag (inklusief onregelmatigheids toeslag). Er wordt ook rekening gehouden met de geplande overleguren. Dit resulteert in een dienstverband van circa 16%; - salaris en overige arbeidsvoorwaarden conform de CAO; - collegiale ondersteuning en werkbegeleiding door de hoofdwijkverpleegkundige; - een hoge mate van veiligheid; wijkverpleegkundigen krijgen gedurende de acute dienst een auto en een draagbare telefoon ter beschikking; - een organisatie om in te werken, die rekening houdt met de nieuwe ontwikkelingen in de zorg én met het werkplezier van de medewerker. SCHIEDAM - Op uitnodiging van de plaatselijke winkeliers vereniging brengt Sint Nicolaas zaterdag 1 december een bezoek aan Schiedam-Zuid. De Sint is van 12.00 tot 14.30 uur aanwezig in de showroom van de firma Van Rey, aan de Groenelaan 35. Voor ieder kind heeft hij een kleine versnape ring. Bovendien kan men voor een gulden met de Goedheilig man op de foto. SCHIEDAM - Buurthuis Nieuwland organiseert vrijdag 30 november een kleding- en speelgoedbeurs. De spullen kun nen tussen 8.45 en 9.45 uur worden ingeleverd. De verkoop vindt plaats van 10.00 tot 14.00 uur. De niet-verkochte kleding kan tussen 14.00 en 15.00 uur weer worden opgehaald. Dan wordt ook afgerekend. Tien procent van de opbrengst is bestemd voor het buurthuis, waarmee de adoptie van een Foster Parents- kind wordt bekostigd. Buurthuis Nieuwland is geves tigd aan de Albardastraat 65. Aangesloten bij: Voor meer informatie Over de werkzaamheden binnen de «f acute dienst kun je contact opnemen met mevrouw P.C. de Jong, hoofdwijkverpleegkundige, telefoon 010-4600611. Je schriftelijke sollicitatie kun je vóór 12 december a.s. richten aan de heer E.W. van Genderen, personeels functionaris, Postbus 377, 3130 AJ Vlaardingen. #••$••111 KRUISWERK NIEUWE WATERWEG NOORD SCHIEDAM - In wijkcentrum De Erker starten binnenkort een cursus aquarelleren en een cur sus tekenen. De cursus aquarelleren wordt gegeven op de woensdagoch tend van 09.30 tot 11.30 uur. De kosten bedragen 17,50 per maand, exclusief materiaal. De cursus tekenen vindt plaats op de maandagmiddag van 13.30 tot 15,00 uur. De deelna mekosten bedragen f 5,75 per maand. Voor aanmelding kan men zich wenden tot het wijkcentrum De Erker, Jan van Avennestraat 32, telefoon 4267767. Leen Boekhout exposeert zijn abstracte fotowerk tot eind dit jaar bij 'Van Meurs Goed Wo nen SCHIEDAM - Om de ver gankelijkheid voor altijd en eeuwig een halt toe te roepen en vast te leggen, begon Leen Boekhout met fotograferen. Hij moest wel. In de loop der jaren heeft de voormalige eige naar van een aantal Schiedamse bloemenwinkels duizenden bloemen in zijn vingers gehad met de wetenschap dat ze na een week waren 'uitgeleefd'. Zo iets gaat knagen. Bij een beetje natuurvriend zeker. Inspiratiebron Leen Boekhout (64) houdt van de natuur. Zijn inspiratiebron bij uitstek. Als het even kan trekt hij erop uit. Naar Noorwe gen, de Canarische Eilanden, Texel en jawel, zelfs de omge ving Alblasserwaard kan hem mateloos boeien. Zijn fotowerk is niet van het genre blauwe luchten, blote billen. Vorm, kleur en licht staan bij zijn ab stracte fotokunst centraal. Boekhout is laat met fotografe ren begonnen. Pas op zijn vie rendertigste pakte hij met een zekere regelmaat de camera op. Niet zonder succes. Een jaar la ter won hij op de wereldten toonstelling in New York met een aansprekende foto een zil veren en een bronzen plak. Momenteel is zijn werk te zien bij 'Van Meurs Goed Wonen' aan de Oranjestraat. De ver koopexpositie duurt tot eind dit jaar. Weekeinde vol cabaret in Schiedamse theaters i 'ÈfJ

Het Nieuwe Stadsblad | 1990 | | pagina 17