GRATIS FILM l BELOOFD: RENT ri Overwinteren in de heemtuin Marspieten Try-out van een dansvoorstelling Veel muziek in Podium Café Discussie-avond over Stedelijk Vogelbeurs Lunchconcert in Stedelijk Museum Musical De Blauwe Brug verrast drie natuurinstellingen Bruidspaar van de maand? Sinterklaas in Zwembad Zuid DIRECTIESECRETARESSE (./mi I Compani in de Tender Klaverjassen in de Woudhoek o^. FOTO NIESTADT HET NIEUWE STADSBLAD - VRIJDAG 30 NOVEMBER 1990 PAGINA 15 Algemene diensten Weekenddiensten huis artsen: Voor spoedgeval len telefoon 4206611. Ambulance nodig? Bel direkt 4333300. Apotheekhulp voor spoedrecepten: Telefoon 4264018 of 4737674. Tandartsdienst: Voor spoedgevallen, tel. 4748959. Het spreekuur zaterdag en zondag is van 17.00-18.00 uur. Schieland ziekenhuis: Gebouw Burg. Knappert- laan 25 en gebouw Stad houderslaan 98, Schie dam, telefoon 4733733, (ook voor afspraken po liklinieken). Bezoektij den Algemene verpleeg- afdelingen alsmede hart- bewaking: 16.30-20.00 uur. Kraamafdeling/Gy naecologie: 16.30-20.00 uur. Kinderafdeling: 10.00-12.00 uur; 14.30- 17.00 uur. Huisartsengroep „De Gorzen en Nieuwland": spoedgevallen voor eigen patiënten, tel. 4267831. Nederlandse Rode Kruis: Afd. Schiedam, Van Beverenstraat 40, te lefoon 4268013, inl. tij dens kantooruren: maan dag, dinsdag en woens dag van 09.00-12.00 uur. Vervoer invaliden en be jaarden: telefoon 4269351 dagelijks van 12.00-13.00 uur en van 17.00-19.00 uur. Bij geen gehoor zie kantooruren. Kruiswerk Nieuwe Wa terweg-Noord: Kantoor: van Swindensingel 40, tel. 4739900. Bereikbaar maandag t/m vrijdag van 9.00 17.00 uur. Uitleen verpleegartikelen: maga zijn v. Swindensingel 40, maandag t/m vrijdag van 15.00-18.00 uur; magazijn Bachplein 588, tel. 4706177, maandag t/m vrijdag, van 9.00-13.00 uur. Verpleegkundig te lefonisch spreekuur van maandag t/m vrijdag van 12.00-13.00 uur: Schiedam-Noord: tel. 4706177; Schiedam-Oost, Cen trum en Nieuwland: tel. 4739900; Schiedam-Zuid: tel. 4263129; Schiedam-West: tel. 4261915. Weekenddienst informa tie: tel. 4602611. Dierenbescherming: Dierentehuis Hargahoe- ve, Sportlaan 2, Schie dam, telefoon 4714151. Vogelasiel KNNV Bab- bersmolen. Volkstuinen complex „Vijfsluizen", telefoon 4713362. SCHIEDAM - Zwembad Zuid organiseert zaterdag 1 december een sinterklaasfeest voor de kin deren van het baby-, peuter- en kleuterzwemmen en voor de deelnemers aan de particuliere zwemlessen. Daarom zijn de openingstijden van het zwembad die dag gewij zigd: van 10.00 tot 12.45 uur fa- miliezwemmen, van 13.00 tot 14.00 uur sinterklaasfeest voor babies, peuters en kleuters en van 14.00 tot 15.00 uur sinter klaasfeest voor de particuliere leszwemmers. Woensdag 5 december sluit Zwembad Zuid om 15.00 uur. Over 5 minuten staat uw huurauto klaar Singel 41-45 3112 GJ Schiedam telefoon 010-4262428 SCHIEDAM - De heemtuinex- cursie in het Prinses Beatrix- park gaat zondag 2 december over dood en overleven. Heem- tuinexcursiegids Hannie Kees maat zal de deelnemer tijdens de wandeling inwijden in de ge heimen van de overwintering van plant en dier. Want al maakt de natuur zo op het eer ste gezicht een levenloze indruk, bij nadere studie blijkt er een bruisende aktiviteit. Iedere plant en ieder dier kent zo zijn eigen overlevingsstrate gieën en ook hier geldt: de een zijn dood, is de ander zijn brood. Zo zorgt het dek van af gevallen bladeren, takken en stengels voor goede isolatie van de dieren, die zich ingegraven hebben voor de winterslaap. Dode takken en stobben huis vesten talloze insekten, poppen en larven. In de jonge knoppen van de bomen worden de blade ren als miniatuurtjes al hele maal voorgevormd. Andere planten hebben hun bollen en knollen onder de grond of hun rozetten vlak boven de grond tussen het strooisel om te over leven. Natuurlijk vallen er ook slachtoffers in de winterse kou, maar die hebben vaak al tijdig voor het nageslacht gezorgd. De heemtuinexcursie is gratis en begint om 14.00 uur bij de ingang van de heemtuin in het Prinses Beatrixpark (op het eiland ten noorden van de kin derboerderij). SCHIEDAM - In verband met een uitgebreide inspectie is de Koemarktbrug (tussen de Koe markt en de Gerrit Verboon- straat) donderdag 6 december van 9.00 tot 16.00 uur afgeslo ten voor alle verkeer. Scheep vaart is deze dag beperkt moge lijk. De inspectie is nodig om een goed inzicht te verkrijgen in de huidige toestand van de Koe marktbrug om deze volgens planning volgend jaar te kunnen renoveren. In overleg met de verkeerspoli tie worden vijf verschillende om leidingsroutes door oranje bor den aangegeven: *Verkeer uit Rotterdam wordt vanaf de Rotterdamsedijk omge leid via de Van Deventerstraat, Nieuw Mathenesserstraat, Maasdijk, Hoofdstraat en Lan ge Nieuwstraat. Verkeer vanaf de Broers vest wordt omgeleid via de Koemarkt en Rotterdamsedijk naar de Van Deventerstraat en dan verder over de hiervoor genoemde rou te. *Verkeer uit Vlaardingen wordt vanaf de Vlaardingerdijk omge leid via de Westfrankelandse- dijk, Havendijk, Maasdijk, Nieuw Mathenesserstraat naar de Rotterdamsedijk. *Verkeer vanaf de Nieuwe Ha ven richting Rotterdam gaat over de Schoolstraat, Willem de Zwijgerlaan, Havendijk, Maas dijk en Nieuw Mathenesser straat naar de Rotterdamsedijk. *Verkeer vanaf de Nieuwe Ha ven richting binnenstad gaat over de Nieuwe Damlaan en Burg. H. Gretelaan naar de 's- Gravelandseweg. SCHIEDAM - Zwarte Pieten in Mars-outfit brengen dezer dagen een bezoek aan Schiedam. Maandag 3 december zijn de Marspieten aanwezig aan de Broersvest, terwijl zij dinsdag 4 december acte de présence geven in winkelcentrum Kethel. De Zwarte Pieten delen de Mars amandel- en hazelnootrepen uit alsmede bonnen, die recht geven op korting bij aankoop van deze versnaperingen. Scene uit de dansproduktie 'Bubbels in de blubber' (foto Floris Andréa) SCHIEDAM - Muziek- en Danstheater Pandora verzorgt maandag 3 december een try- out van de produktie 'Bubbels in de blubber'. De try-out vindt plaats in de Grote Zaal van het Passage Theater. Een choreograaf ervaart als dan ser veel maatschappelijke weer stand, weinig waardering, hard werken maar een geringe belo ning, krijgt geen pensioen. Maakt een vergelijk met zijn vroegere broodwinning, de bouwvak, maakt van de dans vloer een bouwput. In de blubber droomt de dan ser. Voert een innerlijke strijd, stompt af door een gebrek aan maatschappelijke waardering, maar gaat door, blijft dansen, blijft dromen. De toeschouwer wordt getuige van een adembenemend gevecht. De choreografie is van Andreas Behrmann en 'Bubbels in de blubber' wordt gedanst door Stéphanie Hensing, Eshter Jager, Nanni Kloke, Iris Lam- mertsma, Froilan Medina en Yvette Olof. De voorstelling begint om 20.15 uur en de toegangsprijs bedraagt vijf gulden. SCHIEDAM - De zangeres Sue Chaloner en haar formatie Soul Train komen vrijdag 30 novem ber naar het Podium Café aan de Lange Haven 28. Sue Chaloner's Soul Train is momenteel één van de meest gevraagde funk-soul formaties in Nederland. De band bestaat uit Sue Chaloner (zang), Bobby D. (gitaar). Ushel Bormes (bas gitaar), Sebastian 'Hamburger' Hill (toetsen), Fred Aninjola (synthesizers), C. C. (drums), Joke Hamminga (percussie) en Wendell Morrisson (backing- vocals). Het optreden begint om 22.30 uur en de toegangsprijs bedraagt f 7,50. Zaterdag 1 december treedt 'Jungle Jive' op met een menge ling van rock 'n roll, boogie, jazz en veel swing. De band be staat uit een contra-bassist, een drummer, een toetsenist, een saxofoniste en een zangeres. Het optreden begint om 22.30 uur en de toegang is gratis. Zondag 2 december speelt gita rist Anderson bekende en min der bekende liedjes in het Podi um Café, aanvang 22.00 uur en de toegang is vrij. centrale school voor opleidingen in de gezondheidszorg Taken: SCHIEDAM - In de aula van het Stedelijk Museum wordt don derdag 6 december een openbare discussie-avond gehouden over de toekomst van het museum. Alle inwoners van Schiedam wor den uitgenodigd om hun mening over de te volgen koers kenbaar te maken. De avond begint om 20.00 uur. Als voorzet voor de discussie geldt een notitie, die wethouder Chris Zijdeveld (cultuur) heeft geschreven. Deze notitie wordt op aanvraag aan belangstellenden toegezonden. Hiervoor kan men contact opnemen met de afdeling CSJ, telefoon 4260500 toestel 368. Schriftelijke reacties en opmerkingen kunnen worden ge zonden aan het Stadskantoor Schiedam, afdeling CSJ, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. SCHIEDAM - Jazz-funk forma tie I Compani treedt donderdag 6 december op in Theatercafé De Tender van het Passage Theater. I Compani bestaat uit Bo van de Graaf (alt en sopraansax), Paul Vlieks (trompet), Vera VLAARDINGEN - Vogelvere niging 'Icarus' organiseert op zaterdag 8 december weer haar maandelijkse vogelbeurs. Deze beurs wordt gehouden in het gebouw van de wijkvereni- ging Indische Buurt aan de Flo ris de Vijfdelaan. Van 10.00 tot 15.00 uur is er ge legenheid vogels te kopen of te verkopen. De toegang is gratis. SCHIEDAM - In de aula van het Stedelijk Museum wordt woensdag 5 december een lunchconcert verzorgd door El len Metaal (fluit) en Bas van Houte (piano). Ellen Metaal begon haar fluit- studie aan de Streekmuziek- school Nieuwe Waterweg Noord bij Donna Metz. Mo menteel heeft zij les bij Ray mond Delnoye, solofluitist van het Brabants orkest en hoofd vakdocent aan het Brabants Conservatorium. De fluitstudie combineert zij met haar Infor matica studie aan de Techni sche Universiteit in Delft. Ellen is als fluitiste ook aktief in di verse orkesten. Ze speelt in het Rotterdams Jeugd Kameror kest, in het harmonie-orkest van 'Harpe Davids' te Schie dam en in het Nationaal Jeugd Harmonie Orkest. Bas van Houte studeert orgel en koordirektie aan het Rotter dams Conservatorium bij res pectievelijk Jet Dubbeldam en Barend Schuurman. Als orga nist is hij werkzaam in de Ned. Hervormde Kerk te Heinen- oord. Bas van Houte treedt re gelmatig op als orgelsolist en or gel/piano begeleider. Hij volgde een interpretatiecursus voor oude Italiaanse orgelmuziek. Vorig jaar werd hij winnaar van het orgelconcours te Gorin- chem. Bas van Houte is verder werkzaam als privédocent en koordirigent van verschillende koren in de regio. Het programma voor het lunch concert bevat werken van Dop- pler, Gaubert, Debussy en Pou- lenc. Het concert begint om 12.30 uur en zal ongeveer een half uur duren. De toegang is vrij. SCHIEDAM - Vanaf maandag 3 december kan men zich in schrijven voor het jaarlijkse kerstklaverjastoernooi van dien stencentrum De Woudhoek, aan het Heijermansplein_35. Het toernooi wordt gespeeld op de vrijdagen 14 en 21 decem ber, aanvang 13.00 uur. Dë deelnamekosten bedragen 3,50. Voor inschrijving kan men te recht aan de balie van het dien stencentrum, van maandag tot en met vrijdag tussen 09.00 en 12.00 uur. Burgemeester R. Scheeres speldt de heer Vollebregt de ere-medaille op WATERWEG NOORD - Om dat hij na een veertigjarig dienstverband bij Autobedrijf Unique in Vlaardingen gebruik gaat maken van de V.U.T.-rege- ling,m heeft de heer J. H. Volle bregt uit Schiedam afgelopen woensdag een Koninklijke On derscheiding ontvangen. In de B&W-kamer van het Stadskantoor kreeg de heer Vol lebregt door burgemeester Rei- nier Scheeres de versierselen, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau, in brons, opge speld. De heer Vollebregt was in de funktie van pompbediende be last met de verkoop van benzi ne en smeermiddelen en techni sche onderhoudswerkzaamhe den. SCHIEDAM - Ter gelegenheid van het zestigjarig bestaan voe ren leerlingen uit de groep 1 tot en met 8 de musical 'Terug naar de toekomst' op in de aula van Scholengemeenschap Spierings- hoek. De uitvoering vindt plaats op dinsdag 4 december, om 19.30 uur. De Spieringshoek is gevestigd aan de Van der Brugghenlaan 2-6. Vingehoeds (tenorsax), Jeroen Goldsteen (vibrafoon), Frank van Merwijk (piano), Carel van Rijn (bas) en Fred van Duynho- ven (slagwerk). De formatie brengt composities van Nino Rota en eigen werk ten gehore. Het optreden begint om 21.30 uur en de toegang is gratis. SCHIEDAM - De werkgroep 10 Jaar Blauwe Brug heeft afgelopen donderdag een drietal natuurinstellingen verblijd met een geldbedrag. Het geld vormt de opbrengst van de diverse activiteiten tijdens de feestweek, die eind augustus in het wijkcentrum werden gehouden. De geldbedragen werden overhandigd aan vertegenwoordigers van de paddenwerkgroep van de KNNV, het vogelasiel en de Harga Hoeve. A s. bruidsparen (ook koperen, zilveren- en gouden bruidsparen) kunnen hun trouwkaart opsturen naar: Het Nieuwe Stadsblad, Postbus 257, 3100 AG Schiedam. Uw trouwfoto komt misschien op de speciale bruidspagina en uN ontvangt dan ook 150,- aan waardebonnen te besteden bij de deelnemende adverteerders die deze aktie mogelijk v maken. Wie dat zijn leest u op de speciale bruidspagina, iedere laatste vrijdag van de maand. Lever uw volle film rolletje bij ons in. Want wij geven u niet alleen perfekt afgedrukte foto's terug, maar ook een gratis kleurenfilm. Fotografie - Video-Inruil Rotterdamsedijk 413-415, Schiedam, telefoon 010-4269606 Koemarktbrug afgesloten De C.S.O.G. verzorgt het theoretisch deel van de opleiding tot A-verpleeg kundige en ziekenverzorgende voor de ziekenhuizen en verpleeghuizen in Schiedam, Vlaardingen en Maassluis. Ook op het gebied van bij- en na scholing is de school actief. De C.S.O.G. zoekt op korte termijn een die tevens zal fungeren als hoofd secretariaat. - het uitvoeren van de secretariële taken ten behoeve van directeur en sectorhoofden; - het geven van leiding aan de overige medewerksters van het secretariaat. Functie-eisen: - HAVO-VWO en secretaresse-opleiding of vergelijkbaar; - ervaring als directiesecretaresse, liefst binnen het onder wijs; - zelfstandig en accuraat kunnen werken; - goede contactuele eigenschappen; - uitstekende beheersing van WordPerfect en affiniteit met automatisering; - leeftijd vanaf ongeveer 30 jaar. Salaris: Maximaal 3.344,- afhankelijk van opleiding en ervaring. Sollicitaties binnen één week, te richten aan de directeur van de C.S.O.G., J. van Stolbergstraat 6, 3116 HC SCHIEDAM. Onderscheiding na veertig dienstjaren Bekroonde merkartikelen in kristal en porselein De uitgebreidste kollektie SWAROVSKI SILVER CRYSTAL vindt U bij ons Schiedam: Gerrit Vcrboonstraat 2, tel. OIO - 4269986 Hof van Spaland 64, tel. 010 4714131 Maassluis: Koningshock 92.352, teL 01899 15114 Vlaardingen: De Loper 54, tel. 010 - 4750755

Het Nieuwe Stadsblad | 1990 | | pagina 15