Autoboek '91 goedkoper geworden Autotest 91 niet duurder Autovisie Jaarboek weer dikker geworden Meer informatie in AUTO 1991 Foto wagen VW Ponton voor belastingmuseum Overtredingen rijtijdenwet Auto-wegwijzer Schiedam vrijdag 7 december 1990 Het Autoboek '91 van autojournalist (o.a. NCRV Radio) Ted Sluymer en uitgeverij M P Weert is als enige jaarboek goedkoper geworden. Het is 5,- in prijs gedaald en kost nu 24,90, maar is beslist niet minder c.q. dunner geworden. Het is nog steeds het dikste jaarboek van Nederland met 610 pagina's op A4 formaat. Het Autoboek '91 is qua formaat te vergelijken met Autotest '91 van Kluwer en Auto Jaarboek '91 van Autovisie. Deze boeken hebben echter resp. 550 en 556 pagina's en kosten 29.90,-. De indelingen van de boeken verschillen al geven ze allen uitgebreide informatie over alle op de Nederlandse markt ver schijnende auto's. Autoboek '91 heeft voorverhalen over auto-veiligheid, auto-software, auto en de fis cus met name Oort, auto-ontwikkeling, een schakel- bak of automaat, welke autobrandstof en velerlei auto-accessoires. De automerken worden alfabe tisch behandeld. Per merk zijn er pagina-grootte ta bellen met technische gegevens, specificaties, acces soires en prijzen. per Service International) al reizen naar Griekenland en Schotland aan het programma toe. Alle reisbestem- mingen voor 1991 zijn te vinden in een zojuist verschenen (gratis) ma gazine. Aanvragen ACSI-Zetten 08880-2055. Volgens directeur R. van Reine van ACSI zijn het vooral 50-plussers die aan de rally's deelne men. „De kinderen zijn dan meestal de deur uit, men heeft meer vrije tijd of de VUT-gerechtigde leeftijd bereikt en kan het zich permitteren om er in het aantrekkelijk rustige voor- of naseizoen een aantal weken op uit te trekken", aldus Van Reine, die een gestaag groeiende belangstel ling voor zijn veelzijdige reisaanbod vaststelt. Maximale vrijheid Wie er op eigen gelegenheid met de caravan op uittrekt, krijgt in het buitenland al snel te maken met erg stille campings en voorzieningen die half of niet meer functioneren. De caravan-rally's van ACSI kennen dat probleem niet. Met maximaal 25 caravancombinaties reist men door het land van keuze en over de organisatorische aspecten hoeven de deelnemers zich geen zorgen te ma ken. Van Reine: De campings die worden aangedaan, zijn door ons van tevoren zorgvuldig geselecteerd en gereserveerd. De routes zijn ge controleerd en duidelijk in kaart ge bracht, excursies zijn gepland en op gezette tijden kan men gezamenlijk lunchen en dineren. Overigens zijn de deelnemers volkomen vrij te doen en te laten wat zij zelf willen. In groepsverband rijden mag, maar het hoeft niet. Maximale persoonlij ke vrijheid binnen het kader van een groepsreis staat bij ons voorop". Reisdoelen Voor zowel het voor- als het nasei zoen van 1991 staan de volgende veertien reisdoelen op het program ma: Turkije, Dordogne/Cevennes, Pyreneeën, Provence/Rivièra, Dene marken, Romantiek-rally door Zuid-Oost Duitsland, Andalusië/ Castilië, Alpen, Oostenrijk, Italië, Joegoslavië en Hongarije. Op ver zoek van velen is het snel populair wordende Turkije daaraan dus toe gevoegd. De reisduur varieert van 22 tot 55 dagen en de reisafstanden lopen uiteen van 1200 tot 4600 km. Betaalbaar Ondanks de professionele opzet en begeleiding van de ACSI caravanral ly's, kunnen de reizen voor een ui terst vriendelijke prijs worden aan geboden. Wie een reis van dergelijk kaliber zelf zou organiseren, hetgeen praktisch onmogelijk is, zou zelfs stukken duurder uit zijn. De prijzen van de ACSI-caravanrally's variëren van iets meer dan 800 gulden tot ruim 2.900 gulden per persoon, in clusief alle ca^npinggelden, diverse diners, lunches, excursies, begelei ding door een rally-captain en docu mentatie met gedetailleerde routebe schrijvingen. Vooral de wat ouderen blijken het voor- en naseizoen te hebben ont dekt om er in groepsverband met de caravan op uit te trekken, dat con stateert ACSI in Zetten dat het aan tal georganiseerde Caravan Rally's voor 1991 heeft uitgebreid met een kampeerreis per caravan naar Tur kije, een schitterend land om met de caravan doorheen te trekken. Het totale aanbod is daarmee op veertien rally's gekomen. Vorig jaar voegde ACSI (Auto Cam- De nieuwe Kluwer Autotest '91 is weer uit. De formule van Autotest is kort en krachtig: het actuele nieuws per merk en model weergeven en dat af ronden met tests en impressies. De redactie heeft een traditie hoog te houden en heeft weer de hoogstmo- gelijke actualiteit nagestreefd. Nau welijks enige beperking was er; het nieuws van de in oktober gehouden Mondial de l'Automobile in Parijs èn nog actueler (laatste) nieuws van diverse merken is opgenomen. Waarbij het geheel omgeven is door liefst 75 tests en impressies! Uiter aard overzichtelijk bij het desbetref fende merk en model weergegeven. Het geheel aan modellen- en test- nieuws wordt aangevuld met een keur van artikelen met achtergrond informatie. De redactie was in Ja pan en Amerika, bekeek bestaande trends en signaleerde ontwikkelin gen voor de toekomst en was verte genwoordigd bij rally's en races. Kortom, niet alleen als koopgids scoort Autotest hoog, ook als rijke bron van informatie is het boek van grote waarde. Autotest 91 biedt de consument met meer dan 550 pagina's een schat aan informatie en veel leesgenot. Over zichtelijk en toegankelijk als altijd en zo actueel en informatief als mo gelijk wordt de consument wegwijs gemaakt in het enorme interessege bied van de auto. Ondanks gepleeg de verbeteringen wenst de uitgever ook voor Autotest 91 geen prijsma- nipulatics toe te passen en kost het bock als vanouds 29,90. Autotest 91 is vanaf heden verkrijgbaar in boekhandel, warenhuis, autoshop, kiosk en ANWB-winkel. Heden, verleden èn toekomst. Ze komen alle drie uitgebreid aan bod in AUTO '91, het bekende auto jaarboek van Fred van der Vlugt, dat begin novem ber voor de dertiende maal is verschenen. Verdeeld over niet minder dan 450 overzichtelijke pagina's (64 meer dan voorheen) krijgt de lezer een zéér compleet, lezenswaardig en ook bijzonder actueel beeld van de wereldwijde automarkt. Het 'hart' van AUTO'91 vormt natuurlijk het cata logusgedeelte. dat nu meer dan driehonderd pagi na's omvat. Elke pagina belicht tot in detail één au tomodel. terwijl tevens uit de doeken wordt gedaan wanneer de betreffende auto werd geïntroduceerd en waar hij vandaan komt. Uiteraard zijn niet al leen de recentelijk in Parijs geïntroduceerde model len in het catalogusgedeelte opgenomen, maar kon de redactie ook nog tijdig beslag leggen op de gege vens met betrekking tot de 1991-uitvoeringen van auto's als de Audi 100, BMW 3-serie en de Daihat su Cuorc. In het traditionele kleurkatern van AUTO'9l laat de redactie van Wereld op Wielen dit keer een der tigtal auto's de revue passeren die juist niet (of niet meer) in Nederland worden geleverd. Denk in dit verband aan Daewoo, Acura. Eagle, Gurgel, Tofas, Isdcra. Wartburg, Yue Loong en nog een aantal on bekende Japanners, Britten en Brazilianen. JSSHSÖ""""' Het Autovisie Jaarboek '91 is weer iets dikker dan vorig jaar; 556 pagi na's. Het catalogusgedeelte neemt er hiervan 306 in beslag. Van elke auto die op welke wijze dan ook in ons land kan worden ge kocht, dus ook alle bekende kit cars, zijn de complete gegevens vermeld. Verder bevat het boek de gebruike lijke 50 tests en rij-impressies die eerder in het blad Autovisie ver schenen en waarin de redactie, die ook het boek samenstelde, nadere informatie geeft over hoe de meest aktuele auto's zich in de praktijk ge-, dragen. Traditioneel opent het boek met enkele lezenswaardige artikelen over de rol die de auto speelt voor het staatsinkomen, de auto als kunstobject, de spectaculaire Groep C racerij, een tweetal befaamde auto-ontwerpers en een verhelderen de uiteenzetting over de autotele foon, compleet met een overzicht van alle goedgekeurde apparatuur. Het Autovisie Jaarboek '91 kost 29,90. Het aantal overtredingen van de Rijtijdenwet is in 1989 procentueel gestegen. Hetzelfde geldt voor het aantal opgelegde rijverboden: werd in 1988 in 5,3% van de staandehou- dingen aan de chauffeur een rijver bod opgelegd, in 1989 was dat per centage opgelopen tot 6,6%. aldus het jaarverslag over 1989 van de Rijksverkeersinspectie van het mi nisterie van Verkeer en Waterstaat. Jaarlijks fotograferen de medewer kers van de Buitendienst van het Centraal Bureau Motorrijtuigenbe lasting bijna 5 miljoen voertuigen. Volgend jaar bestaat het Centraal Bureau Motorrijtuigenbelasting (CBM) te Apeldoorn 25 jaar. Ter gelegenheid van deze kwart eeuw fotocontrole motorrijtuigenbe lasting heeft het Belasting Museum tc Rotterdam met medewerking van Volkswagen-importeur Pon een VW Ponton uit 1966 laten restaureren. Met dit type auto werden destijds de eerste mobiele fotocontroles uit gevoerd. De gerestaureerde auto komt compleet met Robot-fotoap- paratuur in de hal van het CBM in Apeldoorn te staan. Het in 1966 opgerichte CBM nam 12 Volkswagens in gebruik voor de fotografische controle van voertui gen op de openbare weg. Dit sy steem was voor die tijd beslist uniek te noemen. De controle gebeurde in alle openheid: op het dak van de au to's was een bord met de tekst: ..Controle Motorrijtuigenbelasting" gemonteerd. Tot 1966 verliepen de betalingen van de motorrijtuigenbelasting via de 100 Ontvangkantoren der Rijks belastingen. Elk kwartaal moest de autobezitter de belasting persoonlijk komen betalen. Vanwege de toena me van het autobezit werd dit sy steem onhoudbaar en schakelde het Rijk over op een centrale, geauto matiseerde belastinginning. In dit kader werd het Centraal Bureau Motorrijtuigenbelasting in Apel doorn opgericht. Deze rijksdienst heeft in haar be staan zo'n 100.000.000 maal een voertuig gefotografeerd. Het CBM is daarmee de „grootste fotograaf' van Nederland. Nieuwe kampeerreizen bij ACSI M0.Tp»UTUKiB«tU«nMBa i

Het Nieuwe Stadsblad | 1990 | | pagina 21