ORANJE - MEDEDELING - Kerst in De Erker Jazz in De Tender Inbraak Op heterdaad Bruidspaar van de maand? Opbrengst veel lager dan vorig jaar Jeans 2 Stadsblad Bibliotheek gesloten Raadslieden onbereikbaar Wordt verwacht Dr. Feelgood Schiespoordag Kerstconcert Ontbijtzwemmen Volkskerstzang My left foot in Filmhuis De kracht van klank RELATIE GESCHENKEN! Vuurwerkbezit is strafbaar woensdag 26 december en woensdag 2 januari 1991 zal onze krant NIET verschijnen. SCHIEDAM - In verband met de feestdagen zijn alle vestigingen van de biblio theek gesloten op maandag 24 december, dinsdag 25 december, woensdag 26 de cember, maandag 31 decem ber en dinsdag 1 januari. Filiaal Oost en Filiaal Zuid zijn tevens gesloten op don derdag 27 december en vrij dag 28 december. 1 SLIJTERIJ/WIJNHANDEL SCHIEDAM - Het Insti tuut Sociaal Raadslieden aan het Broers veld 140, is tussen kerst en Nieuwjaar gesloten. Vanaf dinsdag 2 januari is het I.S.R. weer geopend met spreekuren van dinsdag tot en met vrij dag tussen 09.00 en 12.00 uur en donderdagavond van 17.00 tot 19.00 uur. SCHIEDAM - De komende weken wordt door de politie van Schiedam, Vlaardingen en Maassluis verscherpt toezicht gehouden op het bezit en afsteken van vuur werk of het plegen van (an dere) baldadigheden. Het afsteken van vuurwerk ge durende de jaarwisseling is uiteraard wel toegestaan. Als jongeren tot 18 jaar voor dergelijke zaken wor den opgepakt, zal in nauwe samenwerking tussen de po litie en bureau Halt de zaak worden afgehandeld. Jongeren worden dan in principe naar bureau Halt gestuurd voor het onder gaan van een alternatieve straf in de kerstvakantie. Ook zullen zij voorlichting krijgen over de gevaren van vuurwerk. Degenen, die niet voor een afhandeling bij Halt in aan merking komen, kunnen re kenen op een fikse boete, die kan oplopen tot honderd gulden. Die boetes zullen zeer snel worden geïnd. 'HET NIEUWE STADSBLAD - WOENSDAG 19 DECEMBER 1990 PAGINA 9 l.v.m. de komende feestdagen dienen de advertenties voor vrijdag 21 en 28 december a.s. uiterlijk donderdag 20 en 27 december om 14.00 uur in ons bezit te zijn Dam 2, tel. 4732877 Het Knorrenbos, Clown Zizero, Theater de Teerstoof zaterdag 29 december. Kaarten zijn verkrijgbaar aan de kassa van het Passage Thea ter, van dinsdag tot en met za terdag van 12.00-14.00 uur. Telefonisch reserveren is moge lijk van dinsdag tot en met vrij dag van 10.00-16.00 uur en op zaterdag van 12.00-14.00 uur. Kassa Passage Theater: 4269563 en Theater de Teer stoof: 4269455. Informatie bij de administratie van de Schiedamse Theater, te lefoon 4262987 (tijdens kantoor uren). SCHIEDAM - Wijkcentrum De Erker organiseert zaterdag 22 december een groot kerstbal voor jong en oud. Kaarten 5,— zijn in de voorverkoop verkrijgbaar bij het wijkcen trum, tot uiterlijk vrijdag 21 de cember 22.00 uur. Zondag 23 december verzorgt De Erker een kerstdiner van 13.00 tot 18.00 uur. De deelna mekosten bedragen twintig gul den per persoon. Tot uiterlijk donderdag 20 december 22.00 uur zijn toegangskaarten ver krijgbaar. SCHIEDAM - In het Podium Café aan de Lange Haven 28 wordt vrijdag 21 december een bijzonder concert gegeven. Drie voormalige leden van de beken de Engelse formatie Dr. Feel good spelen een rhythm bluesrepertoire, waarin de Dr. Feelgood-invloeden inmisken- baar zijn. De drie muzikanten zijn The Big Figure, Gypsie Mayo en John B. Sparks. Als zanger treedt op Bill Hurley van de formatie The Inmates. Het optreden begint om 22.30 uur en de toegangsprijs bedraagt SCHIEDAM - Modelspoorvere niging Schiespoor houdt zater dag 22 december een Schies poordag. De open dag in het clubhuis aan de Westerkade 21 'begint om 10.00 uur en de toe gangsprijs bedraagt een gulden voor volwassenen en twee kwartjes voor kinderen. In verband met de feestdagen hebben de leden van Schiespoor de complete stad verlicht. In de kleine zaal wordt een model spoorruilbeurs gehouden. SCHIEDAM - Dienstencentrum De Woudhoek, aan het Heijer- mansplein 35, organiseert woensdag 19 december een kerstconcert, uitgevoerd door O.A.S.E. Zangkoor. Aanvang 20.00 uur en de toegangsprijs bedraagt twee gulden. SCHIEDAM - Zwembad Zuid biedt vrijdag 21 december de mogelijkheid om de dag te be: ginnen met ontbijtzwemmen. Tussen 7.00 en 8.30 uur kan men aan de Westfrankelandse- dijk 3 hiervoor terecht. In kerstsfeer kan men na een paar baantjes zwemmen aan schuiven voor een stevig ont bijt. De kosten bedragen 4,75, exclusief de toegang tot het zwembad. Men dient zich van te voren aan te melden bij de kassa van het zwembad of tele fonisch: 4261682. SCHIEDAM - Het Paul van Kemenade Sextet geeft donder dag 20 december een jazzcon cert in Theatercafé De Tender. De formatie bestaat uit Tobias Deluis (tenor-sax), Hans Sparla (trombone), Pieter Bast (slag werk), Eric van der Westen (contrabas), Jeroen van Vliet (piano) en Paul van Kemenade (altsax). Het gezelschap speelt eigen composities. Het optreden begint om 21.30 uur en de toegang is gratis. SCHIEDAM - In de Opstan- dingskerk aan de Burg. H. Gre- telaan wordt donderdag 20 de cember een volkskerstzang ge organiseerd. Medewerking wordt verleend door het Hervormd Kerkkoor Groenoord, het R. K. Jongeren koor St. Jan de Doper en orga nist C. Passchier. Ds. G. de Lang verzorgt de overweging. De volkskerstzang begint om 20.00 uur. SCHIEDAM - Uit een woning aan de Van Swindenstraat is za terdagavond geluidsapparatuur en een viertal schilderijtjes ge stolen. Men was binnengeko men door de ruit van de voor deur in te slaan. SCHIEDAM - Personeel van de Kerstmarkt aan de Hoogstraat heeft afgelopen zaterdag een 30- jarige Rotterdammer op heter daad betrapt, toen hij allerhan de kerstartikelen zonder betalen wilde meenemen. Bovendien bleek hij ook zijn slag te hebben geslagen bij het Kruidvat in de zelfde winkelstraat. De man is overgedragen aan de politie. De cast van Jeans 2 (foto Hans Vonk) Johannes Kemkens A.s. bruidsparen (ook koperen, zilveren- en gouden bruidsparen) kunnen hun trouwkaart opsturen naar: Het Nieuwe Stadsblad, Postbus 257, 3100 AG Schiedam. Uw trouwfoto komt misschien op de speciale bruidspagina en u's* ontvangt dan ook 150,- aan waardebonnen te besteden bij de deelnemende adverteerders die deze aktie mogelijk v maken. Wie dat zijn leest u op de speciale bruidspagina, iedere laatste vrijdag van de maand. -- SCHIEDAM - In het Filmhuis wordt vrijdag 21 december de Britse speelfilm 'My left foot' gedraaid, het debuut van regis seur Jim Sheridan met in de hoofdrol Daniel Day-Lewis. De film vertelt het levensver haal van de spastische jongen Christy Brown en is gebaseerd op diens autobiografie. Christy heeft als spasticus slechts de controle over zijn linkervoet. Omdat hij niet kan praten, wordt hij aanvankelijk als ach terlijk beschouwd, totdat hij op zijn negende met zijn voet be gint te tekenen en te schrijven. In het gezin Brown heerst ech ter bittere armoede en dus is er geen geld voor een speciale be handeling of een rolstoel. Langzaam nemen de fysieke vermogens van Christy echter toe, zeker wanneer hij vanaf zijn negentiende gratis behan deld mag worden in de kliniek van dokter Eileen Cole. Hij ont wikkelt zich gaandeweg als schilder; als hij wordt afgewe zen door zijn therapeute op wie hij verliefd is geworden, doet hij een zelfmoordpoging. Niet lang daarna, erbovenop gehol pen door zijn moeder, besluit hij zijn autobiografie te schrij ven, letter voor letter getypt met zijn linker voet... De film begint om 21.30 uur en de toegangsprijs bedraagt 5,~ voor donateurs; donateur wor den kost 5,~ per seizoen in clusief eerste film. Het Filmhuis is gevestigd aan de Nieuwstraat 12. Ballet van leerlingen van Tosca Balm. Doop Wiegman, nestor van de Schiedamse kunste naars, leverde een speciale bijdrage SCHIEDAM,maandag ochtend - Een handjevol getrouwen brengt de Ko renbeurs weer in oude staat terug. Decors worden afgebroken, tafeltennista fels uitgeklapt. Een kun stenaar is druk bezig met het ophangen van de ver lichtingen en merkt, met de zure smaak van het af gelopen weekend in de mond, op: „Dit is nou wat Zijdeveld bedoelt met de belangstelling voor cultu rele aktiviteiten in Schie dam". Wat is er mis gegaan? Deze vraag achtervolgt de organisato ren van de Kerstmarkt. Het hele spektakel in de Korenbeurs was verleden jaar nog een onge kend succes met een opbrengst van een kwart ton dat door sponsors - ten gunste van de windkorenmolen De Nieuwe Palmboom - werd verdubbeld. Het einde van 1990 leverde dit maal een magere 12.500 gulden op. Gelukkig werd dit bedrag door twee donaties van onbe kenden opgetrokken met 10.000 gulden. Rusland-aktie Insiders vermoeden dat de Rus- land-marathon-aktie van de Vara de grote boosdoener is. Het Kerstbal trok slechts 125 belangstellenden. Anderen hou den het op de programmering van het driedaagse evenement. „Verleden jaar hadden we meer te bieden op het podium, teveel dachten wij. Daarom schrapten we een aantal onderdelen ten gunste van de marktaktivitei- ten", zegt oud-carnavalsprins Frans van Krugten op trieste toon. Aan de publiciteit lag het ook niet. Daar is iedereen het over eens. Er werden 6.000 strooifolders gedrukt en Van Krugten kon zijn verhaaltje zelfs afsteken op een goed tijd stip bij Radio Rijnmond. Scheepsbouwer Op de Kerstmarkt, waar de Schiedamse service-clubs als Lions, Rotary en Soroptimisten acte de présence gaven, werden allerlei kerstartikelen en -ver snaperingen verkocht. Dit alles om genoeg geld in te zamelen om kunstenares Ineke van Dijk het beeld van een scheepsbou wer te laten maken. Of deze 'hommage aan het roemruchte verleden van Schiedam als scheepsbouwstad' werkelijk in 1991 aan de Maasboulevard komt te staan, moet ernstig worden betwijfeld. Een beetje beeld kost gauw een ton. Van Krugten gaat daarom snel de boer op om andere geldschieters op te sporen. Ook denkt hij aan de verkoop van replica's, zoals dat ook gebeurd is met de Bran dersknecht van Henderickx. Echec Ineke van Dijk heeft er ondanks het echec van afgelopen week end nog steeds erg veel zin in, heeft ze Van Krugten laten we ten. „Ze gaat door in de weten schap dat het geld later wel komt. Misschien moet er een tweede Kerstmarkt tegenaan ge gooid worden. Het mooiste zou natuurlijk zijn als we de volgen de keer het beeld kunnen ont hullen". Alle mooie plannen ten spijt: Alleen de enkels van de scheepsbouwer kunnen uit het kerstpotje betaald worden. SCHIEDAM - Dannu Becher uit Zutphen geeft donderdag 20 december een concert met klankschalen in wijkcentrum Nieuwland aan het Dr. Wibaut- plein 165. Het concert begint om 20.00 uur en de toegangs prijs bedraagt 7,50. Danny Becher doet onderzoek naar de harmonische kracht van klank. De avond wordt dan ook georganiseerd door de spirituele vereniging Harmonia. SCHIEDAM - De swin gende musical 'Jeans' vormt dit weekeinde hoog tepunt van de theatervoor stellingen in Schiedam. Maar ook de produkties van Paul de Leeuw (reeds uitverkocht), Jaap Mul der, Poppentheater Erica Burgerjon en Johannes Kemkens zijn beslist de moeite waard. Paul de Leeuw brengt vrijdag 21 december zijn laatste pro gramma 'Beste Maatjes' in de Grote Zaal van het Passage Theater. Deze voorstelling is echter al geheel uitverkocht. 'Groene Vingers' is de titel van de cabaretvoorstelling, die Jaap Mulder vrijdag 21 december in De Teerstoof op de planken brengt. Jaap Mulder won in 1989 de jury- en publieksprijs van het Rotterdamse Camarettenfesti- val met een gedeelte uit dit pro gramma. Vreemde situaties uit een bui tengewoon familieleven, een uiteenzetting over het recept van een Indische rijsttafel, een uit de hand gelopen dansles, het mislukken van een bloemen- zaak; slechts een greep uit de onderwerpen van 'Groene Vin gers'. De voorstelling begint om 20.30 uur en de toegangsprijzen zijn 12,50/CJP en Pas 65 10,-. Poppentheater Poppentheater Erica Burgerjon speelt zaterdag 22 december het spel 'Dé dansende vogel' in Theater de Teerstoof. Het pro gramma is bedoeld voor kinde ren van 5 tot 12 jaar. In 'De dansende vogel' zijn ver schillende sprookjesthema's bij elkaar gebracht. Zo overwint het goede het kwade, fungeren de dieren als gids en is het geluk met degenen, die vertrouwen in zichzelf hebben. Drie boerenzoons staan voor het raadsel van de vertrapte ko renakkers. Met fantasie weet de domste van de drie, de drome rige Hans, het probleem op te lossen. Bovendien redt hij prin ses Desiré uit de klauwen van een gruwelijk onmens. Uitein delijk vindt Hans het geluk in de armen van de lieftallige prin ses. De voorstelling begint om 14.00 uur en de toegangsprijs bedraagt vijf gulden. Jeans 2 In het laatste weekeinde voor Kerstmis presenteren de Schie damse Theaters traditiegetrouw een spetterende muziekavond. Dit jaar staat het swingende muziekspektakel 'Jeans 2 - A Singing and a Swinging' op het programma. 'Jeans' is een beproefde formule met meer dan 70 tophits uit de roemruchte jaren '40/'50 en '60, in adembenemend tempo ge zongen en gedanst door een cast van jonge, talentvolle artiesten. Zij staan borg voor een avond uitbundig theaterplezier voor het hele gezin, want Jeans heeft de afgelopen jaren bewezen niet alleen oudere bezoekers tot groot enthousiasme te brengen, maar ook de jeugd letterlijk 'op de stoelen te krijgen'. De muziekproduktie begint za terdag 22 december om 20.50 uur in de Grote Zaal van het Passage Theater. De toegangs prijzen bedragen 27,50/CJP en Pas 65 24,50. Vertelling Johannes Kemkens vertelt za terdag 22 december een Afri kaans epos, getiteld 'De Regen maker'. De voorstelling vindt plaats in Theater de Teerstoof. In een spannende en boeiende vertelling verhaalt Johannes Kemkens de lotgevallen van Adriaan Boschief, die op 16-ja- rige leeftijd het oerwoud introk met enkel een mes, een zakje zout en een deken. Op zijn zoektocht komt hij terecht in de bergen van de Makgabeng. Omdat hij lijdt aan epilepsie, door de Afrikanen de heilige ziekte genoemd, kan hij worden ingewijd in de diepste geheimen die Afrika kent. Doordat hij keer op keer bewijst het gevecht met het oerwoud aan te kun nen, lijkt alleen hij de aangewe zen persoon om een einde te maken aan de grote droogte die de stam van Matala al maanden kwelt... De voorstelling begint om 20.30 uur en de toegangsprijzen be dragen 12,50/CJP en Pas 65 10,-. Jaap Mulder "X U belt - wij bezorgenI Oranjestraat 8-10-12-14 Telefoon 4265997 Organisatoren verbijsterd over echec van Kerstmarkt Spetterende muziekavond in het Passage Theater

Het Nieuwe Stadsblad | 1990 | | pagina 9