Maximaal een uurtje Gemeente drinkt minder alcohol Opmerkelijke filmopnamen Kerst op de radio GRATIS FILM Concert BELOOFD: Expositie Kandiaat- stellingen Baron Munchausen in het Filmhuis Onze pomp is altijd open SIK ID" mn De oudste inwoonster FOTO NIESTADT TE UW! Kerstnachtdienst HET NIEUWE STADSBLAD - VRIJDAG 21 DECEMBER 1990 PAGINA 3 Er komen geen vrije winkeltijden in Schiedam. SCHIEDAM - Geen Bel gische toestanden in Schiedam. Gaan bij onze zuiderburen de grote win kels dagelijks om acht uur 's avonds dicht en draaien bakkerijen en slagers op zondag een topomzet, Schiedam houdt de poot stijf nu met nog vier ande re gemeenten van de Tweede Kamer de vrije hand heeft gekregen om te gaan experimenteren met de winkelopeningstijden. Die 'eer' heeft Schiedam te dan ken aan de status van D-ge- meente. De 'D' staat voor dere gulering en komt er in het kort op neer dat een aantal zaken, waaronder de winkeltijden, zelf door de gemeente kan worden ingevuld zonder dat de hogere overheden zich ermee bemoei en. Enquete Schiedam mag haar gang gaan, maar doet 't niet. Daar heeft ze verschillende redenen voor. Toen de zaak eerder speelde, hield de gemeente een represen tatieve enquete onder duizend inwoners. Winkeliers stonden al niet te trappelen van ongeduld om iedere avond pas om negen uur de tent dicht te gooien en het zaterdag en zondag nog eens dunnetjes over te doen. Van de consument hoefde het ook niet. Die kon prima over weg met 30 minuten of een uur tje extra, zo bleek uit de steek proef. Afspraken „Een half uurtje 's avonds erbij kunnen de winkeliers best be grijpen", zegt ambtenaar Van Huygevoort van economische zaken. „Dat ligt ook in het ver schiet. De wet winkelsluitings tijden wordt aangepast, als re sultaat van besprekingen tussen minister en vakorganisaties". „Maar volledige loslating van de winkeltijden in het kader van het experiment met de D- gemeenten, ziet niemand zitten. De politiek niet en de winke liers niet. De winkeliers vinden dat ze niet goed georganiseerd zijn. Ze denken dat de kans groot is, dat enkele collega's hun winkels langer opengooien, ook wanneer er onderlinge af spraken zijn gemaakt om bij voorbeeld om zeven uur te slui ten". Vrijheid Schiedam heeft de vrijheid zich terug te trekken uit het D-expe- riment wat het winkelsluitings- tijdenprojekt betreft. Die moge lijkheid was van te voren afge sproken. In de raadscommissie van algemene zaken zal nog ze ker een discussie moeten wor den gevoerd. Maar volgens Van Huygevoort staat de politiek niet te springen om de winkelier de vrije hand te geven. Een avondwinkel als alternatief zit er voorlopig ook niet in. Ooit is er een aanvraag voor in gediend in Den Haag, die ver moedelijk nu nog op de grote stapel ligt. Want nieuwe onthef fingen worden voorlopig niet meer afgegeven. SCHIEDAM - De gemeente wil met ingang van 1991 het voor beeld geven tot het drinken van minder alcoholische dranken. Op gemeentelijke recepties zul len voortaan alcoholvrije en - arme drankjes nadrukkelijker worden gepresenteerd. Burgemeester en wethouders haken met dit besluit in op de regionale en landelijke voorlich tingscampagnes. Eind januari verschijnen overal in de stad anti-alcohol affiches in de mu- pi's. De eerste openbare gelegenheid, waarop het college het alcohol- matigingsbeleid wil tonen, is de Nieuwjaarsbijeenkomst, die 5 januari in de Korenbeurs plaats vindt. Overigens is het niet de bedoeling om bij feestelijke ge legenheden alcohol geheel uit het drankassortiment te weren. De gemeente acht iedereen zelf in staat om te bepalen wat hij of zij wil drinken en in welke mate. Als een professioneel re gisseur geeft Simon Kuijk zijn instructies aan came ra vrouw Chantal Verwaal en haar assistenten Renate van Zeijl en Mark Noten boom. Vervolgens komen de acteurs in actie en ont rolt zich op de Schiedamse B. IJzerdraatsingel een heuse achtervolging. De camera zoemt en het ge heel staat op videoband vastgelegd. Het klinkt als SCHIEDAM - De lokale omroep Schiedam zendt maandag 24 december, in samenwerking met de Schiedamse zendt maandag 24 december, in samenwer king met de Schiedamse ziekenomroep, een speciaal kerstprogramma uit. Het programma duurt van 15.00 tot 22.00 uur en is te ont vangen via de frequenties 94.1 en 106.7 Mhz of via ziekenhuiskanaal 4 (vanaf 19.00 uur). Het Nieuwe Stadsblad Hollywood, maar het ge beurt in Schiedam. En het meest opmerkelijke is dat zowel de rollen als het filmwerk worden verzorgd door 11- en 12-jarige leer lingen van de basisschool De Regenboog. Het betreft hier een project in het kader van de kunstzinnige vorming, begeleid door mede werkers van de Schiedamse Theaters en het Steunpunt Kunstzinnige Vorming in Vlaardingen. Vier basisscholen nemen afzonderlijk aan het pro ject deel en maken elk een circa 20 minuten durende film. Mo menteel zijn De Regenboog en De Ouverture aan de slag, begin volgend jaar zijn de Albertus Magnus en de Van Liefland- school aan de beurt. „De leerlingen hebben eerst een jeugdfilm bekeken en die samen met hun leerkracht geanalyseerd op punten als verhaalopbouw, acteerprestaties, camerawerk en het aantal shots", vertelt Karin Heuvelman, drama-docente bij de Stichting Schiedamse Thea ters. Samen met Frans van Dijk van de S.S.K.V. heeft zij de lei ding over het project. Scenario „De leerlingen kregen vervol gens de opdracht een filmscena rio te schrijven en daarna zelf de rollen te spelen en het came rawerk en de regie te verzor gen". De leerlingen van De Regen boog hebben een verhaal ver- SCHIEDAM - Ere wie ere toekomt. In Het Nieuwe Stadsblad van afgelopen woensdag stond abusievelijk vermeld dat mevrouw C. Krabbendam-Graper de oudste inwoonster van Schiedam is. Zij heeft wel iswaar de zeer respectabele leeftijd van 102 jaar be reikt, maar Schiedam telt een nóg oudere inwoonster. Mevrouw M. Trommel-Bo- choven heeft in mei dit jaar zelfs haar 103e verjaardag gevierd. Net als mevrouw Krabbendam woont me vrouw Trommel in Huize Spaland. De acteurs Wouter Hanselaar, Wouter Dam, Justin Demmers, Dirk Tomesen, Bas de Jong (de boef) en actrice Lenie van Jeveren (de chauffeuse) staan klaar voor de opname SCHIEDAM - Het kamerkoor Magister Cantat, onder leiding van Arie Eikelboom, geeft zon dag 23 december een concert bij kaarlicht in de kerk van de NPB, aan de Westvest 90. Het koor brengt werken van Schütz, Distier en Bach ten ge hore. Het concert begint om 14.30 uur. zonnen over de zoon van een schrijver. De vader is bezig met een boek over Friese staartklok ken en krijgt van de uitgever opdracht een beetje op te schie ten. Maar helaas ontbreekt de laatste informatie om het boek af te krijgen. Via een spreek beurt komt zijn zoon echter in de bibliotheek een aantekening tegen, die de vader wellicht kan helpen. Zonder dat de vader het weet, gaat de zoon naar Fries land om het laatste stukje infor matie te zoeken. Een boeven- bende heeft echter ook lucht ge kregen van het boek en wil voorkomen dat de informatie bij de schrijver terecht komt. Zij willen de informatie in han den krijgen en daarmee de schrijver afpersen. Ook leerlingen van De Ouver ture hebben een verhaal ge maakt, waarvan de verfilming inmiddels is gestart. Hun ver haal handelt over twee kinde ren, die voortdurend worden gepest door hun klasgenootjes. Op schoolreisje gebeuren echter allerlei dingen, waardoor de plaaggeesten een heel andere in druk krijgen van de twee kinde ren. De films van alle vier scholen worden in juli in bescheiden kring vertoond tijdens een klein filmfestivalletje, dat dan wordt georganiseerd in Theater de Teerstoof. Over 5 minuten staat uw huurauto klaar Singel 41-45 3112 GJ Schiedam telefoon 010-4262428 SCHIEDAM - André Werven- bos exposeert van 24 december tot en met 2 februari in galerie/ konditorei Het Spectrum aan de St. Liduinastraat 75a. Het ge toonde werk uit veelkleurige, af- fiche-achtige gouaches en acryl- schilderijen. Het Spectrum is geopend op winkeltijden en de toegang is gratis. SCHIEDAM - De kandidaat stelling voor de Provinciale Sta- ten-verkiezing, die 6 maart wordt gehouden, vindt plaats op dinsdag 22 januari. Deze dag kunnen van 9.00 tot 15.00 uur de lijsten van kandidaten wor den ingeleverd bij het hoofd stembureau in de Kieskring III, aan de Spuiboulevard 300 in Dordrecht. terwijl (van links naar rechts) regisseur Simon van Kuijk, cameravrouw Chantal Verwaal, klapbordassistente Renate van Zeijl en schrijver Mark Notenboom de instructies geven. De benodigde formulieren voor de kandiaatstelling zijn van 2 tot en met 22 januari verkrijg baar bij bureau verkiezingen van de Schiedamse gemeentese cretarie, aan de 's-Gravelandse- weg 567 (2e etage). Wij staan 24 uurperdag vooru Idaar. Ook met een perfekt werkende Car Wash installatie waarbij u kunt kiezen uit wel 4 programma's. L.P.G. rijders bedienen wij eveneens op hun wenken. En we geven gratis zegels om snel te sparen voor mooie, handige en leuke FINA kado's. Dag en nacht bent u welkom bij FINA Van Rijswijk Servicestations B.V. 's-Gravenlandseweg 395, 3125 BJ Schiedam Tel.: 010-4374144. SCHIEDAM - In het Filmhuis wordt vrijdag 28 december de komische Britse film „The ad ventures of Baron Munchau sen" gedraaid van regisseur Ter ry Gilliam, met onder anderen John Neville en Eric Idle in de hoofdrollen. Wie denkt dat de Baron van Munchausen een fantasiefiguur is, vergist zich. Hij werd in 1720 geboren en trad op zijn 18e in dienst van het Russische leger, waar hij op zijn 30e tot kapitein werd bevorderd. Na de dood van zijn vader keerde hij terug naar Duitsland en werd uit verveling lid van een gezel ligheidsvereniging, waarvan de leden elkaar amuseerden met het vertellen van sterke verha len. Daar verwierf hij zich al snel faam als 'Der Lugenbaron' vanwege zijn grenzeloze fanta sie. In de film verzamelt de baron nog één keer zijn vier trouwe kameraden (onder wie de snel ste en de sterkste man terw we reld) om gezamenlijk tegen het Ottomaanse leger ten strijd te trekken. De opnamen van de film verlie pen volstrekt chaotisch en het werd dan ook de duurste Euro pese film allertijden, mede door de grootste decors en spectacu laire effecten. De voorstelling begint om 21.30 uur en de toegangsprijs bedraagt vijf gulden voor donateurs; do nateur worden kost 5,- per sei zoen inclusief eerste film. Het Filmhuis is gevestigd aan de Nieuwstraat 12. SCHIEDAM - In de Magnalia Deïkerk aan de Albardastraat wordt maandag 24 december een Kerstnachtdienst gehouden. Voorganger is ds. P. C. Koster uit Maasdijk. Harpe Davids en organist G. van der Schoor verlenen hun muzikale medewerking aan de dienst, die om 22.00 uur begint. HERVORMDE GEMEENTE KETHEL V Geen vrije openingstijden voor Schiedamse winkelier Lever uw volle film rolletje bij ons in. Want wij geven u niet alleen perfekt afgedrukte foto's terug, maar ook een gratis kleurenfilm. Fotografie - Video - Inruil Rolterdamsedi|k 413-415, Schiedam, telefoon 010-4269606 UW THUISKRANT VERSCHIJNT IN. SCHIEDAM. KETHEL, ROTTERDAM: WIJK OUD MATHENESSE. WITTE DORP KANTOOR: Dam 2 Postbus 257 3100 AG Schiedam Telefoon 010-4732877 Telefax 010-4735818 EDITIECHEF: I. Groeneveld Privé 010-4707528 VERTEGENWOORDIGER: Mevr. I. van Bracht Privé 015-622213 INZENDTERMIJN ADVERTENTIES: Tot dinsdag- en donderdagmiddag 16.00 uur op het kantoor RUBRIEKSADVERTENTIES: Tot dinsdag- en donderdagmiddag 16.00 uur op het kantoor REDAKTIE: Nick van Dien, Gerjan de Waard, Arne v.d. Zande (Sport) EINDREDAKTIE: Ruud van Houwelingen Telefoon 010-4344022 Privé 010-4265764 HOOFDREDAKTIE: W. A. Buijteweg Telefoon 070-3190290 INZENDTERMIJN REDAKTIE-KOPIJ: Tot maandag- en woensdagavond op het kantoor UITGEEFSTER: Drukkerij v. d. Drift BV, Postbus 5825, 2280 HV Rijswijk, telefoon 070 - 3190955, ingeschreven K.v.K. nr. 96375 algemene verkoopvoorwaarden, gedeponeerd ter griffie van de Arrondissementsrechtbank te 's-Gravenhage d.d. 16-07-87 nr 97/1987 SERVICELIJN BEZORGING: Heeft u deze krant niet ontvangen? Belt u dan onze servicelijn 010-4184599 van 09.00 - 17.00 uur 01-06-90 Wilde achtervolging op de B. IJzerdraatsingel 1 1 Alle diensten en bijeenkomsten, voor zover niet anders dan vermeld, zon dag 23 december. Wij maken de in zenders er op attent dat deze rubriek alleen bestemd is voor de wekelijkse zondagse (of door-de-weekse) kerk diensten. Alle andere kerkelijke akti- viteiten kunnen daar in verband met plaatsruimte niet meer worden opge nomen. GEREFORMEERDE KERK SCHIEDAM De Ark, zondag 23 december, 10.00 uur: ds. A. Brakema. De Rank, geen opgave. Dorpskerk, 24 december Kerstnacht, 20.30 uur: ds. R. A. Bosch en ds. N. K. Mos m.m.v. kinderkoor Jong Begin; 22.00 uur: ds. R. A. Bosch en ds. N. K. Mos m.m.v. 't Groenoordkoor. Magnalia Deikerk, 24 december Kerstnacht, 22.00 uur: ds. P. C. Kos ter, Maasdijk, m.m.v. Harpe Davids. Eerst Kerstdag 25 december De Ark, 10.00 uur: ds. A. Prins. Magnalia Deikerk, 10.00 uur: ds. R. A. Bosch en ds. Chr. Brakema. Bethelkapel, 10.00 uur: ds. S. den Blaauwen, Rotterdam. Christelijk Gereformeerde Kerk, Hoeksteenkerk, Warande, hoek B.K.laan, zondag 23 december, 09.30 uur en 16.30 uur: ds. J. P. Boiten. Eerste Kerstdag 25 december, 09.30 en 16.30 uur: ds. J. P. Boiten Tweede Kerstdag 26 december, 09.30 uur: ds. J. P Boiten. Ned. Geref. Kerk, kerkgebouw Westvest 30, zondag 23 december, 09.30 en 16.30 uur: ds. C. A. Struik. Eerste Kerstdag, 09.30 uur: ds. C. A. Struik. Evangelische Lutherse Gemeente, Oranjestraat, zondag 23 december, 10.00 uur: ds. J. A Roskam, Den Haag. Eerste Kerstdag, 10.00 uur: ds. R. E. van den Berg, viering H A. m.m.v. de cantorij. HERVORMDE GEMEENTE SCHIEDAM Grote Kerk, Lange Kerkstraat, Schiedam, zondag 23 december, 10.00 uur: ds. H. Ommering, Alphen a.d. Rijn; 1V.00 uur: ds, W. N. van Kooten, Middelharnis. Opstandingskerk, Burg. Honnerla- ge Gretelaan, Schiedam, zondag 23 december, 10.00 uur: ds. G. de Lang. Bethel-Kapel, Nieuwe Maasstraat 68d, Schiedam, zondag 23 december, 10.00 uur: mevrouw A. Bosma, Rot terdam; 19.00 uur: avondgebed. Huize 'Thomas', Grieksestraat 18, Rotterdam, zondag 23 december, 10.00 uur: ds. J. Visser, Rotterdam. 24 december Kerstnachtdienst. Grote Kerk, 23.00 uur. ds. G. de Lang m.m.v. Grote Kerkkoor. Bethelkapel, 19.00 uur: avondgebed. Eerste Kerstdag, 25 december. Grote Kerk, 10.00 uur: ds. W. H. den Ouden, Rotterdam; 17.00 uur: ds. L. J. Geluk, Rotterdam. Opstandingskerk, 10.00 uur: ds. G. de Lang. Bethelkapel, 10.00 uur: ds. S. den Blaauwen, Rotterdam m.m.v. Canto- rij. Huize Thomas, 10.00 uur: vic. mw. W. Uytdewilligen, Nieuwerkerk a/d IJssel. Tweede Kerstdag Opstandingskerk, 10.00 uur: ds. A. Muilwijk, Monster. Dorpskerk, 23 december, 10.00 uur: mw. R. de Graaff, Overschie. St. Martinuskerk, zondag 23 decem ber, 09.30 uur: mw. W Uytdewilli- gen-Koenders. De Ark, zondag 23 december, 10.00 uur: ds. Chr. Brakema. De Rank, geen opgave, 24 december Kerstavond Dorpskerk, 20.30 uur: ds. R. A. Bosch en ds. N. K. Mos m.m.v. Kin derkoor 'Jorfg Begin'; 22.30 uur: ds. R. A. Bosch en ds. N. K. Mos m.m.v. Groenoordkoor. Eerste Kerstdag 25 december Dorpskerk, 10.00 uur: ds. N. K. Mos m.m.v. Chr. Gem. Zangver. Kethel. St. Martinuskerk: 09.30 uur: ds. J. Sosef, m.m.v. de kinderen. De Ark, ds. A Prins. Nederlandse Protestanten Bond, kerkgebouw Westvest 92, zondag 23 december: geen dienst. 24 december Kerstnachtdienst o.l.v. D. Koster, Schiedam m.m.v. het Kerkkoor. Eer ste Kerstdag, 10.30 uur: ds. J. van Rossum, Leidschendam. Leger des Heils, Lange Haven 27, zondag 23 december: 10.00 uur: Heili gingssamenkomst, geen avonddienst. Maandag 4 december, 23.00 uur: Kerstnachtdienst m.m.v. zangbriga de, muziekkorps, kinderen. Eerste Kerstdag, 10.30 uur: Kerstheiligings- samenkomst; 16.30 uur: familiekers tfeest m.m.v. zangbrigade, muziek korps, kinderen zingen en spelen, kerstmusical 'Echt geen vergissing'. Jehovah's Getuigen, Nieuwe Ha ven 155a, zondag 23 december: 10.00 uur: openbare lezingen, Stadhouders laan 26b; 17.00 uur: openbare lezin gen, Oud Mathenesse. Pinkstergemeente „Morgenstond", 16.00 uur: samenkomst Kerkgebouw De Ark, Hargplein. Herv. Gem. op Ger. Grondslag, in de Rank, Schiedam, dhr. Bakker, Sliedrecht. Herv. Evang. op Ger. Grondslag, aula Scholengem. De Burcht, 10.00 uur: ds. G. H. v. Kooten, Delft. Ie Kerstdag: 10.00 uur: ds. K. Groenen dijk, Sommeldijk. 2e Kerstdag: 10.00 uur in Opstandingskerk ds. A. Muil wijk, Monster. R.K. Parochie St. Jan de Doper- kerk, Mgr. Nolenslaan 99, Nieuw- land, zaterdag, 17.00 uur: Eucharis tieviering met muzikale omlijsting; zondag 11.00 uur: Eucharistieviering met samenzijn. Er is kinderwoord dienst. Tijdens deze viering is er in één van de zalen crèche voor de al lerkleinsten. Dinsdag 18/12 19.00 uur: boeteviering met samenzang. Vrijdag 21/12 13.30 uur: Kerstviering Bejaar- denwerk en Zonnebloem. R.K. Visitatiekerk, Dr. Schaep- mansingel 3, Schiedam-West, zater dag 18.30 uur: viering met orgelspel en samenzang. Zondag, vierde zon- J dag v.d. advent; 09.30 uur: Gezongen viering m.m.v, het gemengdkoor Po- i lyhymnia. Tijdens deze viering is er kinderwoorddienst in de pastorie. Kerstavond, 24 december 19.00 uur: Gezinsviering m.m.v. het Visitatie jongerenkoor en het kinderkoor De Zingende Notenkrakers; 22.00 uur: Feestelijk kerstviering m.m.v. het groot gemengd koor Polyhymnia. Eerste Kerstdag 10.30 uur: feestelijke kerstviering m.m.v. het groot ge mengd koor Polyhymnia. Tweede kerstdag 10.30 uur: viering met orgel spel en samenzang. Donderdag 27 de cember geen viering om 9.15 uur. R.K. Parochie van de H. Liduina en O.L. Vrouw Rozenkrans, Singel 106, celebrant en predikant: pastoor P. M. Vismans; Predikant: diaken P. M. Mariens, zaterdag 18.30 uur: Eu charistieviering; zondag 9.15 uur: Hoogmis (muzikaal verzorgd door het herenkoor I.H.D. met gregoriaanse zang); 11.00 uur; Eucharistieviering; 19.30 uur: Viering bijzonder voor de kinderen, met jeugd- en jongeren koor; 21.30 uur: viering met orgel, klein koor en samenzang; 24.00 uur: Plechtige nachtmis (muzikaal ver zorgd door het herenkoor I.H.D. en het dameskoor Jubilatio). Dinsdag 10.30 uur: Feestelijke Hoogmis (muzi kaal verzorgd door het herenkoor I.H.D. met meerstemmige latijnse zang. Woensdag 10.30 uur: Eucharis tieviering met orgelspel en samen zang. Kapel Huize Frankeland, St. Li duinastraat 10, Celebrant Pastoor P. M. Visman. Predikant: diaken P. M. Mariens. Zaterdag 17.15 uur: Eucha ristieviering. Er worden door de pa rochie géén kerstvieringen verzorgd! Parochie van het H. Hart v. Jezus, Rijnstraat 1, zaterdag, 22 dec.: avondmis; zo. 23 dec.: Hoogmis met koor- en samenzang. Medewerking wordt verleend door het H. Hart koor. Gezongen zal worden: de 8e gregoriaanse mis. Voor de kinderen is er het programma van de kinder- nevendienst Kerstprogramma. Ma. 24 dec. 19.00 uur: Gezinsviering Kerstmis. Deze H. Mis is speciaal be doeld voor gezinnen met (kleine) kinderen; 22.30 uur: plechtige Nacht mis van Kerstmis met koor- en sa menzang. Medewerking wordt ver leend door het H. Hart koor. Gezon gen zal worden de latijnse 'Missa pro sponso et sponsa' van H. Govaart. Di. 25 dec. ie Kerstdag zal bovenge noemde mis eveneens gezongen wor- den. Ook is er dan weer kinderne- vendienst. Wo. 26 dec. 2e Kerstdag: gedachtenis H. Stefanus; Eucharistie viering met kerstliederen. Er is dan géén kindernevendienst. Celebrant t voor beide nachtmissen en kerstda gen: kap. C. Biesjot. St. Jacobus Kethel, zaterdag 17.00 i uur: Eucharistieviering met samen- J zang. Zondag 9.45 uur: Eucharistie- vierng met zang van het Jacobus- koor. Pastor K. Veltman leid de vie ringen. Maandag 24 december. Kerst avond. De vieringen zijn om 21.00 uur: Eerste Nachtmis met zang van het Jacóbuskoor; 23.00 uur: Tweede Nachtmis met zang van het Martie- nerkoor. Pastor Th. Kool leidt de vie ringen. Dinsdag 25 december. Hoog- i feest van Kerstmis. 9.45 uur: Eucha ristieviering met zang van het Jaco- buskoor. Pastor K. Veltman leidt de viering; 15.00 uur: met de kleinsten rond de Kribbe. Woensdag 26 decem ber Tweede Kerstdag 9.45 uur: Eu charistieviering met samenzang. Pas tor Th. Kool leidt de viering. St. Martinuskerk, Wm. Andries- senlaan, zaterdag 18.30 uur: Eucha ristieviering met samenzang. Zondag 8.30 uur: Eucharistieviering zonder zang; 11.00 uur: Eucharistieviering met zang van St. Jan Baptist. Pastor Th. Kool leidt de vieringen. Maandag 24 december Kerstavond 19.00 uur: Gezinsmis met zang van het Jeugd- koor; 22.00 uur: Nachtmis met zang i van het Don Bosco-koor. Pastor K. Veltman leidt de vieringen Dinsdag 25 december Hoogfeest van Kerstmis 11.00 uur: Eucharistieviering met sa menzang. Pastor Th. Kool leidt de viering; 12.45 uur: met de kleinsten rond de kribbe. Woensdag 26 decem ber Tweede Kerstdag 11.00 uur: Eu charistieviering met samenzang. Pas tor K. Veltman leidt de viering. Oud-Katholieke Kerkdienst, Dam 30, Schiedam, zondag 10.00 uur: Eu charistieviering, 4e zondag v.d. Ad vent. Maandag 24 dec. 20.15 uur: Eu charistieviering Kerstnacht. Dinsdag 25 dec. 10.30 uur: Eucharistieviering Kerstdag. Joh. Maasbach Wereldzending, Ha- venkerk, Lange Haven 70, vrijdag 19.30 uur: Bijbelstudie o.l.v. br. Hol der. Zaterdag 17.30 uur: Kaderclub: 13 tot 17 jaar; 20.00 uur: Jeugddienst: 17 tot 30 jaar; zondag 10.00 uur: Hei lig Avondmaaldienst; vanaf 09.30 uur orgelspel door br. Horsmeijer. Tevens kinderopvang tot 14 jaar. Gemeente van Christus, Swam- merdamsingel 27a, Voorgangzondag 11.30 uur: samenkomst; 11.30 uur: Bij belstudie, ook kinderbijbelklassen, voor alle leeftijden. Schieland Ziekenhuis, Aula/kapel, Juliana van Stolbergstraat, Eucha ristieviering op zaterdag 22 december te 18.30 uur. Voorganger: pater J. F. de Rooy. Oecumenische zondagvie ring op 23 december te 10.30 uur. Voorganger: pater J. F. de Rooij en ds. Y. Stienstra. muzik. medewerk. Jongerenkoor Joh. d. Doper o.l.v. Dick Nels. Raad van Kerken, Iedere zondagavond 19.00-20.00 uur: Nieuws uit de kerken en bijbelover weging met kerkelijke muziek, op FM zender 106,7 Mhz en FM 94,1 Mhz op kabelnet; 23 dec. Past. Th. Kool RKK. 26 dec. Speciaal Kerst programma.

Het Nieuwe Stadsblad | 1990 | | pagina 3