Gemeentewerken vraagt bijna 5 miljoen gulden Al ruim een half miljoen voor herbouw De Palmboom Sanders Apotheek Kethel is grondig gemoderniseerd ran 1 Toko Murni, Indische specialiteitenwinkel Leger des Heils actief met kerst Gebit stuk? Onderscheiding Jan Mookhoek 2 Bruidspaar van de maand? 1 Cursussen No Problem Gevonden voorwerpen VERINGMEIER TANDTECHNIEK Kerstconcert Caravans en kerstbomen Bus rijdt minder Zwemrooster in bad Zuid H. Q. C. Klomp De inwendige werkzaamheden aan De Nieuwe Palmboom kunnen binnenkort worden afge rond. SCHIEDAM - De 'spon- sormeter' voor het her- bouwprojekt van 'De Nieu we Palmboom' wijst mo menteel een bedrag van 530.000,— aan. Dit maakte burgemeester Rei- nier Scheeres, als voorzit ter van het Comité Her bouw De Palmboom, afge lopen donderdag bekend. In mei vorig jaar had het comité 'pas' 457.500 gul den binnen, een flinke stij ging derhalve. ME U B E LSTAD Rondleiding De gemoderniseerde apotheek Kethel. SCHIEDAM - Drie maan den lang was Apotheek Kethel ondergebracht in van de apotheek grondig te moderniseren. Inmiddels is de verbouwing afgesloten en de apotheek opnieuw ingericht. Afgelopen maan dag zijn de deuren van de nieuwe apotheek aan de Zwaluwlaan 115 openge gaan. Voorlopig nog met stille trom, later als ieder een gewend is aan de nieu we situatie, volgt een offi ciële opening en een open huis. Toko Murni in winkelcentrum Hof van Spaland SCHIEDAM - Op de plek, waar vroeger de vis winkel zat in winkelcen trum Hof van Spaland, zit sinds begin oktober 'Toko Murni', een Indonesische specialiteitenzaak. 1 Jan Mookhoek krijgt de versierselen opgespeld door burgemeester Scheeres. A'S- bruidsparen (ook koperen, zilveren- en gouden bruidsparen) kunnen hun trouwkaart opsturen naar Het Nieuwe Stadsblad, Postbus 257, 3100 AG Schiedam. Uw trouwfoto komt misschien op de speciale bruidspagina en u\' ontvangt dan ook 150,- aan waardebonnen te besteden bij de deelnemende adverteerders die deze aktie mogelijk x maken. Wie dat zijn leest u op de speciale bruidspagina, iedere laatste vrijdag van de maand. HET NIEUWE STADSBLAD - VRIJDAG 21 DECEMBER 1990 PAGINA 9 SCHIEDAM - De Dienst Ge meentewerken heeft bij het col lege van burgemeester en wet houders een aantal kredietaan vragen ingediend, ter financie ring van noodzakelijke werk zaamheden. Voor inspectie en onderhoud van kademuren van de Noord- vestgracht, Schie, Lange Haven, Korte Haven, Nieuwe Haven en Buitenhaven is een bedrag van zestigduizend gulden nodig. Met dit geld kan dan tevens preventief onderhoud worden uitgevoerd aan de kademuren van de Lange Haven en Buiten haven. De voetbrug over de singel Stadhouderslaan, in het verleng de van de Juliana van Stolberg laan, is dringend aan vervan ging toe. De houten constructie van de dertig jaar oude brug moet geheel worden vernieuwd. Hiermee is een bedrag van 75.000,- gemoeid. De tijdelijke rioolvoorzieningen in Spaland moeten zo langza merhand worden vervangen door een definitieve voorzie ning. Hiervoor heeft de Dienst Gemeentewerken een krediet van 4.528.000,- aangevraagd. Tenslotte verzoekt Gemeente werken om een krediet van 68.000,- voor een nieuwe cv- installatie op de werf van de hoofdafdeling Plantsoenen aan de Fokkerstraat. huisarts J. v. Stolbergstraat 3 afwezig van maandag 24 december '90 tot woensdag 2 jan. '91. Waarneming: dr. G. v. Rooy, Mgr. Nolenslaan 412, tel. 4733234 dr. F. Wuister, Tuinlaan 38, tel. 4266898 dr. C. P. A. Kortekaas, Swammerdamsingel 7b, tel. 4268516 Aanvragen huisbezoeken s.v.p. voor 09.30 uur, via de boodschappendienst, tel. 4206611. Voor spoedgevallen en in het weekeinde, tel. 4206611. Dr. Klomp, echtgenote en assistente wensen u prettige feestdagen. De herbouw van 's wereld hoogste molen verloopt voor spoedig. Men is bezig met de derde fase, waarbij de werk zaamheden aan het inwendige van de molen binnenkort kan worden afgerond. Daarna moeten nog tal van bouwtech nische werkzaamheden worden verricht, voordat, naar ver wachting, in september 1992 de kap en wieken op de molen kunnen worden geplaatst. De fi nanciële dekking is zo goed als rond, volgens Jos Gunneweg, direkteur van de Stichting De Schiedamse Molens. De herbouw van De Nieuwe Palmboom ondervindt volgend jaar enige hinder van de kleine SCHIEDAM - De gemeen te adviseert haar inwoners om kerstbomen niet direct na het aftuigen op straat te zetten. Het gebeurt nogal eens dat de jeugd ermee aan de haal gaat en de kerstbo men verbrandt, met alle ge volgen vandien. Mensen, die hun kerstboom toch snel kwijt willen, kunnen deze het beste bij het huisvuil zetten en wel op een zo laat mogelijk tijdstip. Bezitters van caravans krij gen het advies hun eigen dom voor de jaarwisseling naar de stalling te brengen, opdat het voorwerp niet ten prooi valt aan baldadigheid of vernielzucht. VLAARDINGEN, 20 december 1990 Sanders introduceert als eer ste in Nederland de 'Pending' fauteuils SANDERS MEUBELSTAD brengt als eer ste in Nederland de 'GOOD VIBRATION' fauteuils van het Duitse kwaliteitsmerk 'PENDING'. Ze heeft daarmee ook het exclusieve recht deze fauteuils voorlopig als enige aan de consument aan te bieden. Het bijzondere aan de PENDING-fau- teuils is dat het steungevende gedeelte is losgekoppeld van de poten; het is in een buitengewoon soepel veersysteem opge hangen in het frame. Hierdoor wordt tijdens het zitten iedere beweging, hoe klein ook, opgevangen en harmonieus weer teruggegeven aan het lichaam. Ondanks de passieve lichaams houding ontstaat zo een aktieve li chaamsbeweging, waardoor de spieren tijdens het zitten optimaal kunnen ont spannen. Het systeem van deze fauteuils is in Duitsland terdege onderzocht door art sen en specialisten en ~aapbevolen voor patiënten met uiteenlopende lichamelijke klachten. Door veel zitten worden spieren slap; in de PENDING-fauteuils blijven de spieren tot op zekere hoogte geakti- veerd, waardoor verslapping niet op treedt. Dat geldt met name voor de spie ren tussen het middel en de bovenbenen; deze fauteuils zijn volgens voornoemde medici een weldaad voor het bekken en de onderste wervels. Een onnatuurlijke houding bij het zitten behoort tot het ver leden; de aktievere spierbeweging heeft een betere doorbloeding, verhoogde zuurstofopname en extra prikkeling van de stofwisseling tot gevolg. De PENDING-fauteuils zijn in verschillen de types leverbaar vanaf 999,- en zowel kwalitatief als qua design van zeer hoog niveau. Bij de bekleding kunt u kiezen uit diverse stoffen, het unieke Lamous of leer. Verdere informatie bij uw dichtstbijzijnde Sanders Meubelstad, VLAARDINGEN- WEST, Haringbuisweg 33, Industrieter rein 't SCHEUR. restauratie, die nodig is voor molen De Drie Koornbloemen aan de Vellevest. Deze restaura tie, die circa anderhalve ton gaat kosten, moet in het voor jaar van start gaan. Tijdens de Molendag op 25 mei hoopt men de molen weer te laten draaien. Afgelopen donderdag werden alle betrokkenen bij de herbouw van De Nieuwe Palmboom rondgeleid pm te zien hoever het nu staat met de werkzaam heden. Tijdens deze bijeenkomst maakte burgemeester Scheeres de nieuwe sponsorstand be kend. De grootste nieuwe bij drage is afkomstig van de Schie damse scheepswerf De Hoop, die zich garant stelde voor de aanschaf van de vang (de rem), waarmee een bedrag van twaalf duizend gulden is gemoeid. SCHIEDAM - No Problem heeft met ingang van volgende maand weer plaats voor nieuwe deelneemsters aan leer/werk projecten. No Problem richt zich op laaggeschoolde meisjes en jonge vrouwen van 16 tot 28 jaar. Er is nog plaats bij de volgende cursussen: inhaalcursus op maandag-, dinsdag- en donder dagochtend; zelf kleding maken op woensdag- en vrijdagoch tend; kapperscursus op woens dag- en vrijdagmiddag en de cursus 'weet wat je wilt', die in februari van start gaat. Voor meer informatie kan men terecht bij No Problem, Passage 6, telefoon 4730770. André en Wilma Neefjes, bei den afgestudeerd apotheker, zijn verantwoordelijk voor de een nnnrlophnnw n;0 H.M gang van zaken in Apotheek een noodgebouw Die tijd Kethel. Zij namen de apotheek was nodig om het interieur op 1 januari van dit jaar over van hun voorganger, die de apotheek hier twintig jaar gele den vestigde. De verbouwing was nodig om de apotheek aan te passen aan de eisen van deze tijd, vinden de apothekers. „Het was een paar maanden behel pen, ook voor onze cliënten, maar zij en wij krijgen er een fraaie apotheek voor terug", al dus de heer Neefjes. „De tijden zijn veranderd en daarmee ook de taak van de apotheek", vindt Neefjes. „Het publiek vraagt de apotheek om openheid en informatie. Daar willen wij graag op inspelen. De 1 Lr-u-J Algemene diensten Weekenddiensten huis artsen: Voor spoedgeval len telefoon 4206611. Ambulance nodig? Bel direkt 4333300. Apotheekhulp voor spoedrecepten: Telefoon 4264018 of 4737674. Tandartsdienst: Voor spoedgevallen, tel. 4748959. Het spreekuur zaterdag en zondag- is van 17.00-18.00 uur. Schieland ziekenhuis: Gebouw Burg. Knappert- laan 25 en gebouw Stad houderslaan 98, Schie dam, telefoon 4733733, (ook voor afspraken po liklinieken). Bezoektij den Algemene verpleeg- afdelingen alsmede hart- bewaking: 16.30-20.00 uur. Kraamafdeling/Gy naecologie: 16.30-20.00 uur. Kinderafdeling: 10.00-12.00 uur; 14.30- 17.00 uur. Huisartsengroep „De Gorzen en Nieuwland": spoedgevallen voor eigen patiënten, tel. 4267831. Nederlandse Rode Kruis: Afd. Schiedam, Van Beverenstraat 40, te lefoon <*268013, inl. tij dens kantooruren: maan dag, dinsdag en woens dag van 09.00-12.00 uur. Vervoer invaliden en be jaarden: telefoon 4269351 dagelijks van 12.00-13.00 uur en van 17.00-19.00 uur. Bij geen gehoor zie kantooruren. Kruiswerk Nieuwe Wa terweg-Noord: Kantoor: van Swindensingel 40, tel. 4739900. Bereikbaar maandag t/rh vrijdag van 9.00 17.00 uur. Uitleen verpleegartikelen: maga zijn v. Swindensingel 40, maandag t/m vrijdag van 15.00-18.00 uur; magazijn Bachplein 588, tel. 4706177, maandag t/m vrijdag, van 9.00-13.00 uur. Verpleegkundig te lefonisch spreekuur van maandag tm vrijdag van 12.00-13.00 uur: Schiedam-Noord: tel. 4706177; Schiedam-Oost, Cen trum en Nieuwland: tel. 4739900; Schiedam-Zuid: tel. 4263129; Schiedam-West: tel. 4261915. Weekenddienst informa tie: tel. 4602611. Dierenbescherming: Dierentehuis Hargahoe- ve, Sportlaan 2, Schie dam, telefoon 4714151. Vogelasiel KNNV Bab- bersmolen. Volkstuinen complex „Vijfsluizen", telefoon 4713362. inrichting van de apotheek moet daar op aansluiten Zowel de binnenkant als de bui tenkant werd onder handen ge nomen. Een nieuwe luifel, een kleurtje en automatische deu ren. Vooral dat laatste was een absolute eis van de apothekers. Moeders met kinderwagens hadden vroeger heel wat te ma noeuvreren om hier binnen te komen. Zij kunnen nu zo naar binnen wandelen. Hetzelfde geldt voor mensen in een rol stoel of voor degenen die niet meer zo snel ter been zijn". Om dezelfde reden zien de apo thekers voorlopig ook af van feestelijkheden rond de herope ning. Toch gebeurt er wel iets rond de opening. Bezoekers van de apotheek kunnen een prijs winnen bij een wedstrijd, die te gelijk een goed doel dient. Veel mensen bewaren oude me dicijnen met alle gevaren van dien. Ze kunnen in verkeerde handen terecht komen of men pakt per ongeluk het verkeerde flesje of potje. Na lange tijd be landen die oude geneesmidde len vaak in de vuilnisbak, waar ze beslist niet thuishoren. In de openingsweek staat naast de balie van de apotheek een container waar mensen al hun oude medicijnen in kunnen doen. Het publiek mag raden hoeveel gewicht aan geneesmid delen er na een week in de con tainer zit. Degenen die het dichtst hij het goede gewicht zit ten, krijgen een prijs in de vorm van een originele medicijnpot met bloemen en een waarde bon. WATERWEG NOORD - De buslijnen 125 en 126 (Westne derland) rijden op de maanda gen 24 en 31 december aan staande volgens een zaterdag dienstregeling. Voor de reizei- gers betekent dit, dat er reke ning moet worden gehouden met een gewijzigde dienstrege ling ten opzichte van de gebrui kelijke werkdag-dienstregeling. Met name is van belang dat een aantal sneldiensten en een enke le stopdienst op deze dagen niet of minder vaak zullen rijden. Zo zal er een groot aantal vroe ge ritten vervallen. Reizigers kunnen deze week bij de chauffeurs, infokantoren of vestigingen van Westnederland informeren naar de reismoge lijkheden. Toko Murni verkoopt diverse groente- en vleesgerechten. De consument kan zijn maaltijd zelf samenstellen. Vanaf 12 gul den is er een compleet menu te koop. De ruime sortering etenswaar met typische Indische gerechten als rendang, babi ketjap, sate en sanyer-lodeh, is warm mee te nemen. Zodat thuis de pan, de oven of de magnetron er niet aan te pas hoeft te komen. De heer Tan, eigenaar van Toko Murni, verkoopt ook ge noeg produkten om zelf te kok kerellen. Wie trek heeft in een vlugge hap kan ook bij deze In donesische specialiteitenwinkel terecht. Tan verkoopt diverse snacks, zoals bijvoorbeeld loempia's. Toko Murni is geopend van dinsdag tot en met zaterdag, van tien tot zeven uur. SCHIEDAM - Medewerkers van het Leger des Heils verzor gen zaterdag 22 december een kerstfeest voor de ouderen in Spieringshoek. Er wordt onder meer door kinderen een musical opgevoerd, terwijl het Leger des Heils voor muziek en zang zorgt. De middag begint om 14.00 uur. Voorts biedt het Leger des Heils vrijdag een attentie aan aan alle patiënten in het Schieland Zie kenhuis en krijgt een aantal ge zinnen in Schiedam een kerst pakket en fruitbakje. Tenslotte geeft het Leger des Heils nog honderd pakketjes af aan men sen, die in de Kerstnacht moeten werken. Deze activiteiten van het Leger des Heils worden bekostigd met de opbrengst van de kerstcollec te en kerstpot, waaraan de in woners van Schiedam gul heb ben bijgedragen. SCHIEDAM - De afdeling Gevonden Voorwerpen van de gemeentepolitie Schiedam is geopend van maandag tot en met vrijdag van 08.00 tot 22.00 uur op het hoofdbureau van politie, Bij dorpplein 1, en is gedurende deze tij den ook telefonisch bereikbaar: 4494499. Gevonden voorwerpen af te halen op het hoofdbureau van politie: 1 Hyundaisleutel met sleutelhanger met opschrift Libra; 1 sleutel aan ring met bruin label; 6 sleutels in zwart mapje waarvan 2 Volkswagensleutels; 7 sleutels waarvan 1 autosleutel aan blauwe hanger van politie Den Haag en bamboe-fluitje; 3 sleutels aan ring waarvan I Toyotasleutel; 1 fietssleutel; 2 sleutels aan ring; 5 sleutels met paar se, blauwe, rode en groene hoesjes aan ring met ronde hanger met opschrift Scania; 1 huissleutel aan ring; 5 sleu tels aan ring en hanger met foto van twee jongetjes; 12 sleutels waaronder een grote grijze; 5 sleutels aan gele musketonhaak; 6 sleutels aan zilver kleurige musketonhaak met zilver kleurige ketting; 8 kleine sleutels aan ring waarvan 1 Honda en een met op schrift Motorcycle; 3 sleutels ihet daarop de naam Grootveld met de hand geschreven; 4 sleutels aan ring waarvan I groen kapje, 1 paars en 1 roze; 6 sleutels waarvan 2 kleine aan ring met fotohanger van meisje; 1 platgeslagen fietssleutel; 2 sleutels aan bos met hanger van Mickey Mouse en hanger van Harry Hersbach Tools; 3 sleutels in bruin etui; 1 sleutel aan ring met flesopener met opschrift Watney's; 2 sleutels aan ring met op schrift 'Lips Bruynzeel' 1 zwart met roze rugzak merk Freestyle inhoud 1 haarborstel; 1 zilverkleurig dameshor loge merk Puma type Quartz; 1 P.T.T. Telecom-pas voor automatisch telefo neren; 1 stamkaart voor stads- en streekvervoer; 1 pas 65+ en 1 bloed- groepenkaart in bruin etui met hand werkje; 1 blauw girokoffertje; 1 lees bril in groenig etui met zwart koord en parkerpen met opschrift 'Regio 8 NVB'; grijze bril met goudkleurig me taal; 1 roze adressenboekje; 1 zilver kleurig armbandje rrtet naam nogal onleesbaar maar vermoedelijk MDHamming; 1 zwarte koopman sportemonnee inhoudende lottobrief jes; 1 portemonnee inhoudende bank pas en rijbewijs. Gevonden voorwerpen af te halen na overleg met de vinder bij de vinder: 3 sleutels aan een ring hangertje van Napoleon en wit lederen bandje: 4732922; 6 sleutels in zwart etui met opschrift Paragon: 4714717; 3 sleutels met groen sportschoentje: 4266781; 6 sleutels met zwarte ring waarvan 2 van Volkswagen: 4712258; 1 Opel sleutel: 4494499; 1 sleutel met twee ringen met hanger Blueteak-inn: 4700142; 3 sleutels aan ring met fles opener in de vorm van een man: 4703172; 1 zwart diplomatenkoffertje: 4266064; 1 herenhorloge merk Pulsar goudkleurig: 4702726; 1 donkerblauwe met groene paraplu: 4703415; 1 kunst stoffen wieldop met S aluminiumkleu- rig: 4741444; 1 zwart lederen porte monnee inhoudend wat los geld en pasje videotheek: 4710143; 1 zwarte portemonnee inhoudende geld 1 do norcodicil en bibliotheekpas: 070- 364825; 1 paarse portemonnee met print: 4730128; 1 zwarte portemonnee inhoudende geld en foto's: 4263967; 25,-: 4701197; 100,-: 4701197; 1 zwarte portemonnee met rits Voor deelpas Avondbladen Rotterdam: 4711026. Reparatie klaar terwijl u wacht. Dagelijks van 09.00-16.00 uur en na telefonische afspraak. Nieuwe Haven 131 Telefoon 010-4261417 Zaterdags volgens afspraak. SCHIEDAM - In de St. Jaco- buskerk aan de Kerkweg in Ke thel wordt zondag 23 december een kerstconcert gegeven door harmonie St. Radboud. Mede werking wordt verleend door de koren Don Bosco, St. Jan Bap tist en St. Jacobus. Het concert begint om 14.30 uur en de toegang is gratis. SCHIEDAM - Tijdens de kerstvakantie van zaterdag 22 december tot en met zon dag 6 januari geldt een aan gepast zwemrooster in Zwembad Zuid. Dit rooster is verkrijgbaar aan de kas sa. Maandag 24 december, eerste en tweede kerstdag, maandag 31 december en nieuwjaarsdag is het zwem bad gesloten. Bovendien vervallen in de vakantie alle zwemlessen. SCHIEDAM - Na een dienst verband van veertig jaar heeft de heer Jan Mookhoek afgelo pen woensdag afscheid geno men van I. H. C. Gusto Engi neering in Schiedam. De heer Mookhoek vervulde daar de funktie van hoofdontwerper. maar maakt nu gebruik van de VUT. Daarnaast is Jan Mookhoek al tientallen jaren actief bij voet balvereniging G.S.S. als be stuurslid en lid van de commis sie van goede diensten. Tijdens zijn afscheidsreceptie werd Jan Mookhoek door bur gemeester Scheeres verrast met een Koninklijke Ondescheiding. Hij kreeg de ere-medaille, ver bonden aan de Orde van Oranje Nassau in zilver, opgespeld.

Het Nieuwe Stadsblad | 1990 | | pagina 9