Diamanten bruidspaar nu een wereldnaam: BEL ONZE SERVICELIJN 010-4184599 Op initiatief van theater en museum wensen.... LET OP! Stadsblad ra Oecumenische Kerkbalans FEESTAANBIEDING Twee brillen halen, één betalen. BOUMAN WOONNIEUWS opruiming! honderden koopjes BOUMAN nJÈkr DWATO P'Het Nieuwe Stadsblad' niet ontvangen? Annulering Fons Jansen Psychometrie UWTHUISKRANT maakt uw postcode GOUD WAARD! O PTl C f H S Burgemeester Reinier Scheeres bewondert het immense spandoek, waarmee het zestigjarig huwelijk van het echtpaar Roes-van Dooren wereldkundig werd gemaakt. SCHIEDAM - In familiekring is afgelopen maandag het zestigja rig huwelijksfeest van het echt paar Roes-van Dooren gevierd. Ook burgemeester Reinier Scheeres was even van de partij om namens het gemeentebe stuur een geschenk te overhan digen. Pierre Joseph Roes (80) en Hendrika van Dooren (79) zijn geboren en getogen Schiedam mers. Op 7 januari 1931 gaven zij elkaar het ja-woord. Zij kre gen twee zonen, die inmiddels voor vier kleinkinderen hebben gezorgd. Terwijl mevrouw Roes voor het huishouden zorgde, werkte haar echtgenoot ruim veertig jaar als werkmeester bij de R.D.M. Bij zijn jubileum werd hem door H. M. de Koningin de ere-me- daille in zilver, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau toe gekend. A.s. vrijdag komt ECV met een T nieuw kursusaanbod in deze krant. De vakman in huis interieurverzorging Een zaak van vertrouwen SCHIEDAM - Voor de eer ste keer in de historie gaan de Schiedamse kerken geza menlijk de aktie Kerkba lans voeren. In de periode van 13 tot 27 januari vragen de kerkgenootschappen hun leden een vrijwillige bijdra ge voor dit jaar vast te stel len. Om de kerkelijke huishou dingen goed draaiende te kunnen houden, is minstens dezelfde opbrengst als vorig jaar nodig. SCHIEDAM - Het nieuwe jaar begint direct goed voor de leerlingen van de Schiedamse basisscholen. Op initiatief van de Stich ting Schiedamse Theaters en het Stedelijk Museum zijn twee cultureel-educa- tieve projecten van start gegaan voor respectievelijk de groepen 2 tot en met 4 en'de groepen 7 en 8 van het basisonderwijs. Vader (Hildebrand Otto) zit in de huiskamer een moeilijk pia nostuk - Für Elise - in te stude ren. Zijn kinderen Karin Heu velman en Dick Koene) vervelen zich echter en zeuren bij hun va der of hij een verhaal van Win nie de Poeh wil voorlezen. Maar vader heeft daar niet zoveel zin in, totdat de dochter voorstelt om de verhalen na te spelen. Zij is dan Winnie de Poeh en haar broer mag de andere figuren voor zijn rekening nemen. Ter wijl vader voorleest en piano speelt, beelden de kinderen de verhalen uit. Afgelopen maandag ging in het Passage Theater de kindervoor stelling 'Winnie de Poeh ver teld' in première. Een muzikaal vertelpantomime, dat deel uit maakt van het educatieve pro ject 'Een verhaal, waar muziek in zit'. Elf groepen van zeven scholen doen aan het project mee. Eerst krijgen zij deze voorstelling te zien, als voorbeeld van een ver telpantomime. Daarna volgt een verwerkingsles, waarna de kinderen, samen met hun leer kracht, zelf aan de slag gaan aan de hand van een vooraf geselec teerd kinderboek. Fantasie „De vertelpantomime is een werkvorm, waarmee kleine kin deren op een veilige manier hun DE TOMAAT Hoogstraat 21 Schiedam nog slechts 2 weken gigantische kortingen!!! zie pag. 4 Tegen inlevering van deze bon! (Geldig t/m 9 februari 1991) Rotterdam Vlaardingen Schiedam Spijkenisse £J 09.00-17.00 uur. van het project worden de circa 300 lino's van 17 tot en met 28 januari geëxposeerd in het Ste delijk Museum. Wanneer de fi nanciën het toelaten, verschijnt later misschien een boekje met een selectie van de mooiste cre aties. Overigens is de atelierruimte, waarin de scholieren aan het werk zijn, ook voor het publiek geopend. De bezoeker mag dan over de schouders van de leer lingen meekijken om te zien hoe een lino tot stand komt. SCHIEDAM - Door ziekte gaat de voorstelling, die Fons Jansen donderdag 10 januari in De Teerstoof zou geven, niet door. De voor stelling is verplaatst naar donderdag 28 maart. SCHIEDAM - Bouw Vermeu len verzorgt donderdag 10 janu ari een avond bij de spirituele vereniging Harmonia. Het the ma is psychometrie en helder ziende waarnemingen. De avond vindt plaats in wijk centrum Nieuwland aan het Dr. Wibautplein 165 en begint om 20.00 uur. De toegangsprijs be draagt 7,50. merzeel kunnen leerlingen van de groepen 7 en 8 leren zelf gra fieken te maken. Het project vindt plaats in het kader van de expositie 'Erasmus verzamelt Grafiek', die momenteel in het Stedelijk is te bewonderen. De leerlingen krijgen eerst tekst en uitleg over de technieken vlak-, hoog- en diepdruk. Aan de hand van werken van Mi- chiel Brink, Gerard Immerzaal, Veronique Declercq en Marjoke Schuiten van de Stichting Cu mulus wordt getoond hoe een lino of monotype tot stand komt. Vervolgens mogen de kinderen aan de slag met de techniek hoogdruk. Eerst maken ze een tekening op linoleum, waarna ze de figuren met een guts uit snijden in het gewenste motief. Dan worden de lino's met inkt bestreken om met behulp van een pers te kunnen worden af gedrukt. Tenslotte wordt van alle lino's een groepsafdruk ge maakt. De leerlingen van De Harlekino beten dinsdag het spits af. De komende dagen volgen nog ne gen andere scholen. Na afloop SP0(R)TG0EDK00P 1* $0^1 SCHIEDAM - Ruim achthon derd mensen (iets meer dan vo rig jaar) hebben afgelopen za terdag de gemeentelijke nieuw jaarsreceptie in De Korenbeurs bezocht. Het waren overwegend mensen uit de ambtelijke en maatschappelijke kringen, die elkaar het beste voor 1991 kwa men wensen. De burgerij was traditiegetrouw in de minder heid. Het voltallige college van burgè- meester en wethouders was aan wezig om de wensen in ont vangst te nemen. In de bijgaan de gesprekken was duidelijk merkbaar, dat Schiedam hoop vol is gestemd over het nieuwe jaar. De talloze plannen en voornemens, die voor 1991 op stapel staan, zijn kennelijk bij menigeen positief overgekomen. Tot veler verbazing kregen de bezoekers bij binnenkomst een glas champagne aangeboden, terwijl de gemeente vlak voor het einde van het vorig jaar kenbaar maakte een alcoholma- tigingsbeleid te willen gaan voe ren. Weliswaar was er een keuze uit zo'n twintig alcoholvrije drankjes, maar de alcoholische versnaperingen waren toch ook in ruime mate aanwezig. „De gemeente kwam vrij laat met het alcohoimatigingsbesluit en toen hadden wij de meeste dranken voor de receptie al in geslagen", verklaart Jan Brou wer, de organisator van de nieuwjaarsreceptie, de aangebo den champagne. „Misschien wordt volgend jaar bij binnen komst een minder alcoholische drank geoffreerd". Decoraties Wat volgend jaar waarschijnlijk ook verandert, zijn de decora ties in De Korenbeurs, tijdens de nieuwjaarsreceptie. De laat ste jaren pronken hier stevast de grote geschilderde panelen van illustrator Harr Wiegman, maar de gemeente heeft andere plannen. „De stukken van Harr zijn schitterend, maar moeilijk ver- Ruim achthonderd mensen kwamen zaterdag het college en elkaar een gelukkig nieuwjaar wensen. voerbaar", legt Jan Brouwer uit. „We hadden een andere kunste naar verzocht een ontwerp te maken voor een nieuwe decora tie, die eenvoudiger te vervoe ren is en daardoor ook bruik baar voor andere feestelijke ge legenheden". „Helaas waren wij niet tevreden over het ingediende ontwerp, zodat we alsnog een beroep heb ben gedaan op de creaties van Harr Wiegman. Maar volgend jaar hopen we een nieuwe deco ratie te presenteren. Wie die gaat vervaardigen, is echter' nog niet bekend", aldus Jan Brou wer. WOENSDAG 9 JANUARI 1991 42e JAARGANG, NUMMER 3 OPLAGE 40.676 Hollandlaan herstalt •Joop Tlnkhof wil weg Bekende namen In Schiedam Terwijl Hildebrand Otto piano speelt en voorleest, maken Dick Koene en Karin Heuvelman zich op om het verhaal uit te beelden. Pim Schenkelaars legt een leerling van De Harlekino uit hoe hij een linosnede moet maken. hun eigen vertelpantomime in het Passage Theater komen op voeren. Grafiek Gelijktijdig met het toneelpro ject ging in het Stedelijk Mu seum een ander educatief eve nement van start. Onder leiding van museummedewerker Pim Schenkelaars en de kunstenaars Michiel Brink en Gerard lm- fantasieën kunnen uitleven", zegt Karin Heuvelman. „De leerkracht vertelt een verhaal en tegelijkertijd beelden de kinde ren het uit. Bovendien kan deze werkvorm worden aangevuld met geluiden, stemmen en mu ziek. Zo kan een vogeltje wor den begeleid door vrolijke, hoge klanken en een beer juist met trage, zware tonen". Het project duurt vijf weken. Na afloop mogen de kinderen aoges lot, '"/euws# Educatief n t r u m voor TK7 o Iwassenen 11 Woninginrichting Ledikanten en matrassen Overgordijnen en vitrage Tapijten en vinyl Zonwering Projecten o.a. verzorging- en bejaardentehuizen, scholen en kantoren SraumD Hof van Spaland 12 - Tel. 010-4703033 Pearle De gratis tweede bril is bestemd In de gratis bril gaan normale, HEEFT 'T SOWIESO WW IJsselmondselaan 175, Rotterdam-Oost (Kralingseveer) Tel.: 010-4508033 «OntRPAM Maandag 13-17.30. Dinsdag t/m Donderdag 9.30-17.30. Vrijdag 9.30-21 Zaterdag 9.30-17 uur voor dezelfde persoon die ook de eerste (betaalde) bril gaat dragen Het montuur van de bril die u wel betaalt, mag niet goedkoper zijn dan f 100,- Het montuur van de gratis bril komt uit de kollektie monturen met het rode driehoekje blanke glazen in dezelfde sterkte als in de eerste (betaalde) bril Wilt u meer (variabel, ontspiegeld, anti-kras.kleur.enz.ldan geldt een toeslag. Geen andere kortingen te zelfder tijd. Op beide brillen 1 jaar garantie De adressen vindt u in de Gouden Gids onder Brilmij (rubriek opticiens). *ii Nieuwe Scholieren leven zich uit in beeldende kunst-projecten Wij horen iedere dag dat we veel te goedkoop zijn!!! Dat klopt: we zien u ook graag terug! Fluor ski-jacks van 165,- voor49.- Micro-fiber snowboard-jacks van 349,- voor85.- Ski-tasjes nu voor6.95 Alpine skihoezen van 39,50 voor20.- 0'Neill snowboots van 149,- voor99.- Origin. NFL footballjacks van 299.- voor 195.- Supermooie bodywarmers van 99.- voor. 65.- Snowboard-handschoenen van 89.- voor 30.- De grootste keuze SKI-OVERALLS voor de meest vriendelijke prij zen van Nederland van 499,-voor249.- van 379,- voor165.- etc. etc. Ski-broeken (top-merken) vanaf75.- 6a eerst bij een ander kijken en kom dan naar ons SUPER MOOIE SKI-KLEDING van alle merken voor belachelijk lage prijzen!!! Iedere week nieuwe aanvoer uit diverse landen! Broersveld 127, Schiedam tel. 010-4733316

Het Nieuwe Stadsblad | 1991 | | pagina 1