Sleutels voor uniek gerenoveerde woningen LET OP DANSLESSEN (kZftderSter WD is fel tegen Alle ideeën zijn in de Beleidsnota opgenomen Francine Blok in De Tender Bel onze SERVICELIJN 010-4184599 Bidstond Schoolkrant De Peperklip 5— Stadsblad UWTHUISKRANT maakt uw postcode GOUD WAARD! Beautydag voor vrouwen 'Het Nieuwe Stadsblad' niet ontvangen? VRIJDAG 11 JANUARI 1991 42e JAARGANG, NUMMER 4 OPLAGE 40.095 Dam 2, Postbus 257, 3100 AG Schiedam, 010-4732877, fax 4735818 SCHIEDAM - Adri Reijn hout, wethouder voor on der andere wonen, wijk- en buurtbeheer, heeft gisteren de sleutels van vijf gereno veerde woningen aan de Rotterdamsedijk aan de ei genaren overhandigd. Op zich een weinig opvallende gebeurtenis, maar de manier, waarop deze woningen zijn ge renoveerd, is uniek in Neder land. Op verzoek van de buurtbewo ners kocht de gemeente de pan den op. Door leegstand en ver waarlozing waren ze behoorlijk Zie onze advertentie elders in dit blad. SCHIEDAM - Leerlingen van de groepen 7 en 8 van openbare basisschool De Peperklip ma ken dinsdag 15 januari een schoolkrant. Dit gebeurt ter af sluiting van het informaticapro- ject rond tekstverwerking met de computer, verzorgd door het bureau gemeentelijk onderwijs- consulent. De school beschikt over een Apple computer, maar met me dewerking van het Apple Center Rotterdam wordt die middag een computerpracticum in de school ingericht. Dan zijn er voldoende computers aanwezig om alle leerlingen te laten erva ren hoe met een computer en een desktop publishing pakket kan worden gewerkt aan een professionele uitgave van een schoolkrant. verpauperd. Het 'aanzien' van de buurt ging sterk achteruit. De voorgevel was gescheurd en bij het funderingsonderzoek bleek dat drie' palen losgeraakt waren van het bouwwerk. De eigenaren waren financieel niet bij machte om het onderhoud zelf ter hand te nemen. Bezit De panden kregen een grondige opknapbeurt en zijn daarna te gen kostprijs weer te koop aan geboden. Vier van de vijf wo ningen zijn inmiddels verkocht. „De, gemeente is er in de eerste plaats op uit om woningen te verbeteren en niet om bezit te verwerven", verklaart een woordvoerder van Buro Voor lichting deze tot nu ongebruike lijke manier van renoveren. De prijsvraag was uitgeschreven door de gemeente. In een spe ciale uitgave van 't Stadserf werd de inwoners van Schie dam gevraagd ideeën in te stu ren met betrekking tot de socia le vernieuwing. Er kwamen een kleine dertig ideeën binnen, waarvan een aantal al was ge spuid tijdens de voorlichtings avond sociale vernieuwing, die vorig jaar in het Stadskantoor plaats vond. Een jury, waarin onder anderen Hans van Kleef (coördinerend wethouder sociale vernieuwing) en Luub Hafkamp (raadslid en lid van de interbestuurlijke pro jectgroep voor sociale vernieu wing) zitting hadden, heeft zich over de voorstellen gebogen. De kwaliteit van de meeste ideeën was hoog, hoewel er ook veel tussen zaten, die öf moeilijk uit voerbaar waren öf niet in het kader van de sociale vernieu wing pasten. Zo luidde één voorstel 'maak tussen nieuwe woningen een gladde asfaltweg van muur tot muur of van tuin tot tuin'. De inzender vond dat er toch al te vaak auto's op de stoep stonden geparkeerd, dus Zelfwerkzaamheid De jury had moeite om één ech te winnaar vast te stellen. De ideeën van Plein Eendragt en de Delflandseweg waren van gelij ke kwaliteit, waarop werd beslo- dansschool Inschrijving nieuwe Iedere avond tussen 19.00-21.00 uur behalve maandag. LANGE HAVEN 121 TEL. 4266262. SCHIEDAM - De plein commissie Eendragt en be wonersvereniging Delf landseweg hebben de ge meentelijke prijsvraag rond de sociale vernieu wing gewonnen. Uit bijna dertig inzendingen werden hun ideeën beoordeeld als beste. Tijdens de prijsuit reiking maakte wethouder Hans van Kleef gisteren bekend dat alle voorstellen uit de prijsvraag zijn opge nomen in de Beleidsnota Sociale Vernieuwing, die vandaag, vrijdag, wordt ge presenteerd SCHIEDAM - De WD is fel tegenstander van een besparing van 100.000 bij de Gemeentebrandweer Schiedam, zoals tijdens de begrotingsbehandeling door de gemeenteraad is beslist. In het december nummer van het VVD- blad steekt oud-wethouder Luub Hafkamp zijn onge noegen over deze bezuini gingsmaatregel en de ge volgen ervan niet onder stoelen of banken. „Het leeuwendeel van de kosten van de brandweer gaat op aan personeel en materieel... Als we zo doorgaan, krijgen we in het weekend bij de brandweer een bandje te horen met de tekst: „Van vijf uur vrijdag tot negen uur maandagmorgen zijn wij ge sloten. Op bestrijding van brand in deze periode kan niet worden gerekend vanwege bezuigingen. Na de pieptoon kunt u uw pro bleem inspreken. Vanaf maan dag staan wij geheel voor u klaar!" Feestdagen De kersverse brandweercom mandant Ad van Leeuwen heeft nog geen idee waar hij die ton vandaan moet halen. „De be slissing is in december in de raad gevallen. Daarna kwamen de feestdagen. Ik moet er nog aan beginnen". Van Leeuwen sprong geen gat in de lucht toen hij vernam een ton op de balans te moeten schrappen. „Niemand juicht als hij moet inleveren, maar er zit een verhaal achter. Hoewel we minder geld ontvangen, krijgen we meer zeggenschap over de besteding van het totale budget. Contractmanagement heet dat. Het is ook - zo heb ik begrepen - nooit de bedoeling geweest om op de posten personeel en mate riaal te bezuinigen. De politiek vraagt alleen aan ons: kijk of je efficiënter met je geld kan om springen". Aankloppen Van Leeuwen sluit niet uit dat de ton moeilijk te vinden zal zijn. „Dan zal ik bij de politiek moeten aankloppen, maar het is te vroeg om daarover iets te zeggen. Van Leeuwen is over het alge meen tevreden over de geld stroom van Emmaplein naar Breedstraat. „In de meeijaren- begroting is extra geld gereser veerd voor het afbouwen van de kazerne. Op de garage moet nog een verdieping komen. Over die ontwikkeling zijn we natuurlijk erg tevreden". ten twee eerste prijzen uit te rei ken. Beide voorstellen gaan uit van een grote mate van zelf werkzaamheid door buurtbewo ners. „Maak per buurt of straatge deelte een herkenbare opberg- voorziening, waar de betrokken bewoners spullen kunnen op bergen, waarmee ze actief zijn geweest voor hun buurt", luidt de idee van pleincommissie Eendragt. De pleinbewoners hebben een plan gemaakt voor een nieuwe inrichting van het plein en zijn bereid om zelf het groenonderhoud te verzorgen en beplanting aan te leggen, in overleg met de plantsoenen dienst. Bewonersvereniging Delflandse weg lanceerde het voorstel: „Ruim samen eenmaal per week de buurt op en drink dan koffie bij de mensen, die niet kunnen meehelpen". Hier snijdt het mes aan twee kanten. De woonomgeving blijft schoon en er wordt een goed buurtcontact gehouden met mensen, die aan hun huis zijn gekluisterd. Beide ideeën zijn uitstekende voorbeelden van sociale ver nieuwing en goed uitvoerbaar, zo oordeelde de jury. Overige prijzen Er waren nog meer prijzen. De derde prijs werd gewonnen door de heer Dingemans, die voor stelt het project buurtconciërge, dat prima werkt in Groenoord, uit te breiden naar andere stads delen. De originaliteitsprijs werd in de wacht gesleept door mevrouw Els Nieuwenhuijsen met haar idee: „Breng afgevaardigden van alle kerken en schoolbestu ren bij elkaar om een oplossing te zoeken voor het nieuwe vij andbeeld wat dreigt te ontstaan; de Islam". Tenslotte waren er nog vijf aan moedigingsprijzen voor ideeën, die zeker bruikbaar zijn, maar net niet goed genoeg voor de hoofdprijzen. Deze prijzen wer den gewonnen door: de heer F. van Hoek (laat jonge ren vanuit een leegstaand pand opereren met verschillende ta ken); bewonersvereniging Delf landseweg (laat kinderen eens per week de omgeving van hun school opruimen en verbindt er eventueel een wedstrijd aan); de heer B.A. Braad (zet een cursus Pensioen in Zicht op voor klei nere bedrijven en stimuleer ou deren voor vrijwilligerswerk); de heer H.P. Ravensbergen (zorg dat de politie meer zicht baar is en meer aanwezig in de wijken. Maak de politie ook aanspreekpunt voor het wijk en buurtbeheer) en wederom Els Nieuwenhuijsen (doe de bi bliotheek ook op zondag open). NIEUW! Zie onze advertentie pagina 3 SCHIEDAM - In Theatercafé De Tender treedt donderdag 17 januari het Francine Blok Quin tet op. Het Francine Blok Quintet, ge formeerd rond zanger Francine Blok, speelt latin, swing, blues en bebop. De musici Peter Klu- ken (jazz-gitaar), Nick van de Bos (piano), Erik Robaard (con trabas), Matty de Wijs (drums) en gast-solist Harry Verbeke (saxofoon) komen ook ruim schoots aan bod in een aantal instrumentale nummers.'* Het optreden begint om 21.30 uur en de toegang is gratis. DE TOMAAT nog slechts 2 weken gigantische kortingen!!! SCHIEDAM - In de Dorpskerk, aan het Noordeinde in Kethel, wordt dinsdag 15 januari een bidstond in verband met de oorlogsdreiging in de Golf ge houden. De bidstond, georgani seerd door de werkgroep Consi- liair Proces en gesteund door de Raad van Kerken, begint om 19.00 uur. Wethouder Adri Reijnhout namens de gemeente. overhandigde niet alleen de sleutels, maar ook een bloemstuk Standbouw Schoolstraat 4 Schiedam Dekoratie Zelfklevende teksten Bedrijfslogo's Reklameborden Autoreklame --£«5-1 'ax 010-42', -3009" Delflandseweg en Plein Eendragt winnen sociale vernieuwingsprijs ^jtfc z» onz. «dvMtmtiM .ld*" in dit bl»d. Hoofdweg 18 Capelle aan den IJssel Tel 010-4518844 Hillelaan 30-39 to metrostation Rijnhaven Rolterdam-Zuid Tel 010-4850853 Schiedammer In problemen door werkwijze gemeente SVV gaat slecht met haar sponsors om „riges iote ^'euwst^ Brandweer moet een ton gaan bezuinigen Brandweercommandant Ad van Leeuwen: „Ik heb geen idee waar wij die ton bezuiniging vandaan moeten halen'' Raads- en jurylid Luub Hafkamp (rechts) reikt de prijzen uit aan mevrouw De Vlieger-Verbeek van bewonersvereniging Delflandseweg en Bert van Kan van pleincommissie Eendragt. Francine Blok Hoogstraat 21 Schiedam zie pag. 4 Het Nieuwe

Het Nieuwe Stadsblad | 1991 | | pagina 1