wegwijzer voor Schiedam Met Rover 400 naar completer programm Nieuwe Legend in Japan I- A LÜL m Kijkbewijs bij Ogentest Test Fiat Tempra en aandacht voor Tempra SW Combi editie 7 oplage 40.000 totaal oplage 251.000 vrijdag 18 januari 1991 nummer 2,1e jaargang De Rover-middenklasse in compleet! Met de nieuwe Rover 400-serie, is Rover nu ook in het segment der middenklasse sedans vertegenwoor digd. Maar Rover neemt tegelijk een unieke positie is, want de Rovers 400 onderscheiden zich nadrukke lijk van de concurrentie door een chique, exclusieve styling en zeer hoog uitrustingsniveau. En dat ter wijl de serie al start bij 31.495,- (de 414 Si). Met volledig behoud van de spor- tief-luxueuze uitstraling van de Rover 200-serie, leverbaar met drie en vijf deuren, is aan subtiel aange paste, fraai gestileerde achterzijde met separate bagageruimte, onder streept het klassieke imago van de 400-serie. In combinatie met de moderne techniek, die vrijwel identiek is aan die van de 200-serie, biedt de Rover 400 een boeiend samenspel van hoogwaardige klasse en geavanceer de technologie. De 400-serie is geheel gebasseerd op de 200-serie. Door de gewijzigde vorm van de achterzijde nam de lengte echter met veertien centimer toe. waardoor de totale lengte van de carrosserie 4.37 meter bedraagt. Alle overige exterieurmaten bleven ongewijzigd. Dit geldt tevens voor de afmetingen van het interieur, met uitzondering van de hoofd ruimte achterin, die dank zij de ge wijzigde daklijn nog wat is toegeno men. De bagageruimte van de Rover 400- serie heeft door de klassieke sedan- vorm riante afmetingen. De inhoud bedraagt 410 liter en doordat de klep van de bagageruimte vanaf de bumper opent, is in- en uitladen van goederen uiterst eenvoudig. De Rover 400-serie omvat drie uitvoe ringen: de Rover 414 Si en de Rover 416 GSi met handgeschakel- de vijfversnellingsbak en 416 GSi met automatische transmissie. Honda Motor Co. heeft een kompleet nieuw ontworpen Honda Legend geïntroduceerd, bestemd voor de Japanse thuismarkt. De 4.940 mm lange Legend is voorzien van een 3.2 liter motor met 24 kleppen die in de lengterichting voorin is geplaatst, achter de hartlijn van de aangedreven voorwielen. Door deze opstelling is een ideale gewichtsverdeling bereikt, wat in kombinatie met Honda's Double Wishbone wielophanging zorgt voor een grote richtingsstabiliteit en een uitstekende wegligging. Tevens werd hierdoor een veel grotere wieluitslag mogelijk, waardoor de forse karroserie van de Legend een minimale draaicirkel van slechts 10.6 (spoor) meter heeft. De V6, met een blokhoek van 90°, beschikt over een multi-point injek- tiesysteem en levert een maximum vermogen van 158 kW/215 PK. Standaard zijn o.a. een elektronisch gestuurde automatische viertraps transmissie. Honda's eigen traktie-kontrole systeem en Honda's vier- wiel anti-blokkeer remsysteem. Begin november 1990 is de Legend ook in Amerika geïntroduceerd en in de eerste helft 1991 vindt de introduktie in Europa plaats. m In samenwerking met de ANWB en Veilig Verkeer Nederland heeft het Informatiecentrum Beter Zien een nieuw ogentest-document ontwik keld: het Kijkbewijs. In het Kijkbe wijs worden de resultaten vermeld van een uitgebreide ogentest, afge stemd op de verkeersveiligheid. Mensen die in dit kader hun ogen willen laten testen kunnen terecht bij een groot aantal opticiens in Ne derland en bij verkeersmarkten en - manifestaties van ANWB en Veilig Verkeer Nederland. Na de test krijgt men een ingevuld Kijkbewijs mee. Een vijfde van de verkeersdeelne mers ziet, volgens de verkeersmedi- sche richtlijnen onvoldoende scherp. Hier ligt dus een groot aan dachtsgebied. Een goed gezichtsver mogen is van belang in het verkeer. Daarom is een ogentest aan te beve len aan personen die twijfelen aan hun gezichtsvermogen. Veel mensen merken een achteruitgang van hun gezichtsvermogen niet op omdat dit meestal langzaam en geleidelijk gaat. Een ogentest is daarom ook nuttig wanneer men (nog) geen klachten heeft. In veel gevallen is het gezichtsvermogen, vooral de ge zichtsscherpte, eenvoudig te verbe teren met bril of contactlenzen. Be halve nuttig in het kader van de verkeersveiligheid, is goed zien in het dagelijks leven ook aangenaam. Een ogentest kan daarom nooit kwaad. Voor het adres van een opti cien in de buurt kan men contact opnemen met het Informatiecen trum Beter Zien: (020) 238523. In deze Auto Wegwijzer: -is

Het Nieuwe Stadsblad | 1991 | | pagina 13