Dit weekeinde I Brevis in de Tender DeWeerstooi Op televisie bij Paul Berg? PAUL ICtt De unieke formule van Grootslagerij Rijnmond KOM NAAR BRIELLE Bruidspaar van de maand? Kleding- inzameling Op heterdaad Tasjesrover aangehouden Schiespoordag Wordt verwacht Kledingbeurs Stad van nu, Sfeer van toen I entrum HET NIEUWE STADSBLAD - WOENSDAG 23 JANUARI 1991 PAGINA 11 Erven de Wit (foto Jos Wijnen) Cabaret Zak en As (foto Mark Kohn) i Guus Rekers (foto Marja Leeuwenberg) SCHIEDAM - Vijf voor stellingen staan het ko mende weekeinde gepro grammeerd in de twee Schiedamse theaters. In het Passage Theater zijn Joke Bruijs en Zak en As te zien, terwijl De Teer- stoof wordt bezocht door Guus Rekers, poppenthea ter Pandora en Erven de Wit. Joke Bruijs presenteert vrijdag 25 januari haar programma 'Gepeperd' in de Grote Zaal van het Passage Theater. 'Gepe perd' is een cabaretshow-pro gramma, waarin veel valt te la chen, waarin hier en daar een klein brokje moet worden weg geslikt en waarin het muzikale talent van Joke Bruijs en haar begeleiders Hans Stoop en Wouter de Koning tot uitdruk king komt. De voorstelling begint om 20.15 uur en de toegangsprijzen zijn 22,-, 19,- en 16,-/CJP en Pas 65 hebben drie gulden kor ting. Guus Rekers In Theater de Teerstoof treedt vrijdag 25 januari verteller Guus Rekers op met het pro gramma 'Frederik vertelt'. Frederik de verteller vertelt zo als een verhaal hem invalt, daarbij een beroep doend op de fantasie van de toehoorder. Voor zijn repertoire put hij uit de totale rijke schat van verha- Mol (foto René Vervloet) len die over de hele wereld is voorgebracht. Doorgaans werkt hij met geen andere middelen dan een stoel, zijn stem, een en kel gevaar en vertrouwen op so berheid. Wie is Frederik? Van oorsprong een muis, die luiert als anderen werken. In werkelijkheid: Guus Rekers. Wie is Guus Rekers? Van oorsprong neerlandicus, verder vooral werkzaam in de toneelwereld. Aanvankelijk als criticus, toen als hoofd Drama- /kinderprogramma's van de VARA-televisie, later als dra maturg en lid van de artistieke leiding van het Publiekstheater. Nu: voornamelijk drama-do- cent en verteller. De voorstelling begint om 20.30 uur en de toegangsprijzen be dragen 12,50/CJP en Pas 65 10,-. Zak en As 'Zak en As ontkent alles (een thriller)' is de titel van de voor stelling, die Cabaret Zak en As zaterdag 26 januari op de plan ken van het Passage Theater (Grote Zaal) brengt. In dit nieuwe programma no digt Zak en As het publiek uit om een avond lang het recht in eigen hand te nemen. Justus van Oei, Erik van Muiswinkel en Diederik van Vleuten laten zien hoe dat het beste kan wor den aangepakt. Een zwarte ko medie vol muziek, dans en hu mor. De voorstelling begint om 20.15 uur en de toegangsprijzen zijn 22,-, 19,-en 16,-/CJP en Pas 65 hebben drie gulden kor ting. Poppentheater In Theater de Teerstoof ver zorgt Poppentheater Pandora zaterdag 26 januari de kinder voorstelling 'In de Wijde We reld van Mol'. De voorstelling is bedoeld voor kinderen van vier tot zeven jaar. Een jonge mol trekt erop uit om zijn eigen plekje in de wereld te vinden. Tijdens zijn zoektocht raakt hij bevriend met Eek hoorn en Meeuw. Maar hij krijgt ook enorme ruzie met Muis, omdat hij per ongeluk de verkeerde kant op graaft. Mol maakt heel wat mee. De voorstelling begint om 14.00 uur en de toegangsprijs bedraagt vijf gulden. Erven de Wit Cabaretgezelschap Erven de Wit brengt zaterdag 26 januari de voorstelling 'Het Volkstuin Complex' in Theater de Teer stoof. Bart Budel en Frits van Oosten- bruggen zijn Erven de Wit: Hol landse jongens met de nodige (actuele) zelfkritiek. Het Volkstuin Complex geeft een humoristische kijk op een alledaags verhaal. Twee aan grenzende tuintjes en een vriendschap tegen wil en dank. Pannekoek dirigeert zijn violen en trompetnarcissen, terwijl Schipper tegen de oprukkende natuur strijdt. Op de achter grond een hypermodern crema torium met uitbreidingsplan nen; twee riooljournalisten rui ken een smerig zaakje. De voorstelling begint om 20.30 uur en de toegangsprijzen zijn 12,50/CJP en Pas 65 10,-. SCHIEDAM - De Literaire Commissie van het Filmhuis geeft volgende maand het boek je '12 Klapstoeltjes' uit. In dit boekje staan de elf beste verha len, die vijf jaar verhalenwed- strijden heeft opgeleverd. De uitgave is mede mogelijk ge maakt door bijdragen van de boekhandels Mercurius en Van Leeuwen. Hier zal het boekje ook te koop zijn. In '12 Klapstoeltjes' staan de verhalen van Yvonne Pinas, Jannie Vogel, Hans Groene- veld, Cor Brouwer, Arie Onder- delinden jr., Andreas Rose, Ar thur van Eist, Judith de Jong, Willy Cieremans, Leo Kroon en Ivonne Versnel. „Het boekje heet weliswaar '12 Klapstoeltjes', terwijl er elf ver halen in staan, maar we hebben ons voorwoord meegeteld", ver telt Gerard Brouwer van de Li teraire Commissie. „Het woord 'klapstoeltjes' is ontleend aan het gelijknamige verhaal van Leo Kroon". Het boekje wordt zaterdag 9 fe bruari in het Filmhuis aan de Nieuwstraat 12 officieel gepre senteerd. Overigens heeft Het Filmhuis voor de verhalen wedstrijd van dit jaar inmiddels al 35 inzen dingen binnen. Volgens Gerard Brouwer een 'redelijk resultaat'. Joke Bruijs, Koning SCHIEDAM - De formatie Bre vis treedt donderdag 24 januari op in Theatercafé De Tender van het Passage Theater. Brevis, bestaande uit Koos Janssens, Egon Kracht, Pierre Courbois en gastsolist Frans Vermeerssen, brengt een mo dern jazz-repertoire, geschreven door de vier bandleden. Het optreden begint om 21.30 uur en de toegang is gratis. SCHIEDAM - De KICI (Kleding Inzameling Chari tatieve Instellingen) organi seert in de week van maan dag 28 tot en met donder dag 31 januari weer een kle- dingaktie in Schiedam. De KICI verzoekt de Schie dammers een zak met kle ding voor 09.00 uur buiten te zetten, waarna de organi satie zorgt voor het ophalen van de zakken. De kleding is bestemd voor de hulpbehoevende mensen in Roemenië, Indonesië en Lesotho. geflankeerd door Hans Stoop en Wouter de SCHIEDAM - Getuigen waar schuwden zondag de politie dat er werd ingebroken bij een sportzaak aan de Oranjestraat. De dader liep in de richting van de Warande en men zag dat hij daar spullen in een container wierp. De politie wist de man - een 17-jarige Schiedammer - aan te houden. Hij bleek een aantal trainings- en joggingpak ken en wat zwemkleding te heb ben gestolen. SCHIEDAM - Door kordaat optreden van twee werknemers van de NMB-bank aan de Nieu we Haven kon een 28-jarige tas jesrover uit Rotterdam vrijdag middag worden overgeleverd aan de politie. De dader had eventevoren op de Over de Ves ten een 72-jarige vrouw van haar tas beroofd. De man zette het op een lopen, terwijl het slachtoffer luidkeels om hulp riep. Op het parkeerterrein van het bankgebouw kon de man in de kraag worden gevat. SCHIEDAM - De animo voor de cursussen in De Teerstoof is zo groot, dat de organisatie een aantal extra cursussen inlast. De cursus Delfts Blauw schilde ren leert de deelnemers de alou de techniek van porcelein schil deren in Delfts Blauw en Po lychroom. De lessen worden op donderdagochtend gegeven. Tekstverwerking met Wordper- fect-versies 5.0 en 5.1 voor be ginners start woensdag 6 februa ri. De acht lessen worden gege ven op de woensdagavond. Voor gevorderden start donder dag 7 februari een avondworks hop van vier lessen. Voorts wordt de cursus Tekstverwer king uitgebreid met twee och tendcursussen van drie halvt dagen. Voor beginners vana maandag 4 februari, terwij maandag 25 februari een specia le overstapcursus van start gaa voor mensen, die al ervaring hebben met de versie 4.2. Tenslotte komt er een extn avondcursus Basis PC-gebruiï met MS-dos 4.01. De acht les sen beginnen dinsdag 5 februa ri. Voor meer inlichtingen kar men bellen, telefoon 427095É (van 11.00 tot 16.00 uur en var 19.00 tot 21.00 uur). SCHIEDAM - Voor de verkiezing van de leden van de Provinciale Staten, woensdag 6 maart, is het voor de kiezers mogelijk om de stem uit te brengen in een stembureau naar keuze. Hierbij geldt wel een aantal voorwaarden. Een verzoek daartoe kan op twee manieren. Het simpelste is de oproepingskaart persoonlijk bij de gemeentesecretarie te la ten omzetten in een kiezerspas. Hiermee kan men in ieder stembureau terecht, mits in de eigen woonprovincie. De kiezer spas kan tot vrijdag 1 maart worden verkregen. Men kan ook een schriftelijk verzoek indienen. Formulieren hiervoor zijn verkrijgbaar bij de gemeentesecretarie. Het ver zoekschrift dient uiterlijk 20 fe bruari in de eigen gemeente te worden ingediend, maar het verzoek kan niet worden inge willigd als de indiener is toege staan bij volmacht te stemmen. Wanneer het verzoek wel wordt SCHIEDAM - Modelvereniging Schiespoor organiseert zaterdag 26 januari de maandelijkse Schiespoordag. Als extra attrak- tie heeft de vereniging een lote rij aan deze dag gekoppeld, waarmee een fraaie model spoorset is te winnen. Het toe gangsbewijs geldt als lot. Om 15.30 uur wordt de winnaar be kend gemaakt. De Schiespoordag vindt plaats in het clubhuis aan de Wester kade, van 10.00 tot 16.00 uur. De toegangsprijs bedraagt een gulden, voor kinderen twee kwartjes. Het gaat Schiespoor voor de wind. De toeloop van nieuwe leden is zo groot dat er een wachtlijst is opgesteld. ingewilligd, wordt de oproe pingskaart omgezet in een kie zerspas. Machtiging Men kan ook bij volmacht laten stemmen. Het eenvoudigst kan dit door zelf een andere kiezer te machtigen en aan hem de op roepingskaart over te dragen. Beide kiezers moeten dan wel in hetzelfde stemdistrict staan geregistreerd. Men kan ook een schriftelijke aanvraag tot machtiging indie nen via een formulier dat bij de gemeentesecretarie is te verkrij gen. Ook dit verzoek moet ui terlijk 20 februari bij de ge meente zijn ingediend. Het ver zoek wordt niet ingewilligd als de verzoeker is toegestaan in een stembureau naar keuze de stem uit te brengen. Bij inwilli ging ontvangt de gemachtigde een volmachtbewijs. De eigen Stem en de volmacht- stem moeten tegelijkertijd wor den uitgebracht. Een kiezer mag niet meer dan twee aanwijzin gen als gemachtige aannemen en bovendien mag de volmacht gever zijn volmacht niet meer intrekken of in persoon aan de verkiezing deelnemen. Voor meer informatie kan men terecht bij het bureau verkiezin gen van de gemeentesecretarie, aan de 's-Gravelandseweg 567. Dat is leuk natuurlijk, maar vooral erg handig als u een nieuw montuur komt kiezen. Paul Berg Optiek heeft een enorm assortiment monturen. Alle stijlen, alle smaken en alle prijzen. Dat maakt de keuze niet echt eenvoudig. Paul Berg heeft daar het volgende op gevonden... samen met u selecteert men een aantal voor u geschikte monturen en terwijl u die op uw gemak één voor één op uw neus zet, wordt u op video opgenomen. Daarna wordt de band teruggespoeld en kunt u, met uw eigen, vertrouwde bril weer op, rustig bekijken hoe de verschillende modellen u staan. Net zolang tot u uw definitieve keuze hebt kunnen bepalen. Dus als u echt unit kiezen... 1 WfflBB&BSBT Oogmeetcéntrum - OV optometristen - ANVC Nolensloan 418 - Schiedam - 010 - 4735384 De Grootslagerij Rijnmond in Schiedam WATERWEG NOORD - Zo wel in Vlaardingen als in Schie dam is vorige maand Grootsla gerij Rijnmond van start ge gaan. Deze slagerij maakt deel uit van een grote keten, die in middels zo'n 40 vestigingen in het land heeft en werkt via een unieke formule. In Vlaardingen is Grootslagerij Rijnmond ge vestigd aan de Van Hogendor- plaan 67a en in Schiedam aan de Rembrandtlaan/hoek Nico- laas Beetsstraat. Grootslagerij Rijnmond is een zogenaamde 'kiloslagerij', waar in vlees en vleeswaren tegen zeer scherpe prijzen wordt ver kocht. Maar het is uiteraard niet verplicht om van ieder re clame-artikel beslist een heel kilo te kopen. Ook 100 gram wordt tegen de reclameprijs ver kocht. Het assortiment vlees en vlees waren is heel breed. Door een enorme, wekelijkse inkoop sa men met de overige zaken uit de keten, wordt het voordeel di- rekt teruggespeeld naar de klant. Bovendien heeft Groots lagerij Rijnmond buiten de toch al scherpe prijzen iedere week nog eens extra lage aktieprijzen van bepaalde vleesproducten. Het ligt in de bedoeling om in de nabije toekomst nog meer fi lialen in deze regio te openen. ...OM HAAR HISTORISCHE GEZELLIGHEID EEN HISTORISCHE BELEVENIS A.s. bruidsparen (ook koperen, zilveren- en gouden bruidsparen) kunnen hun trouwkaart opsturen naar: Het Nieuwe Stadsblad, Postbus 257, 3100 AG Schiedam. Uw trouwfoto komt misschien op de speciale bruidspagina en uV ontvangt dan ook 150,- aan waardebonnen te besteden bij de deelnemende adverteerders die deze aktie mogelijk maken. V* Wie dat zijn leest u op de speciale bruidspagina, S iedere laatste vrijdag van de maand. Bugaloos, Swingende 40er jaren muziek, Theatercafé de Tender, donderdag 31 januari; De Berini's, Het naadje van de kous, Passage Theater/Grote Zaal, vrijdag 1 februari; Cabaret Zindroom, Het tweede kopje koffie gratis, Theater de Teerstoof vrijdag 1 en zaterdag 2 februari; De Razende Donder, Theater groep de Spotvogel, Theater de Teerstoof, zaterdag 2 februari; Toonkunst Jeugdkoor, Pyama Game, Passage Theater/Grote Zaal, zaterdag 2 en zondag 3 fe bruari. Kaarten zijn verkrijgbaar aan de kassa van het Passage Thea ter, van dinsdag tot en met za terdag van 12.00-14.00 uur. Te lefonisch reserveren is mogelijk van dinsdag tot en met vrijdag van 10.00-16.00 uur en op zater dag van 12.00-14.00 uur: Passa ge Theater 4269563 en Theater de Teerstoof 4269455. Informatie bij de administratie van de Schiedamse Theaters, tel. 4262987 (tijdens kantooru ren). SCHIEDAM - In Trefpunt Oost, aan de Celsiusstraat 2, wordt iedere donderdagochtend van 9.00 tot 11.15 uur een da mes- en kinderkledingbeurs ge houden. De kleding kan de gehele och tend worden ingebracht en/of gekocht. Donderdag 24 januari wordt de kleding voor de halve prijs verkocht. Voor meer infor matie kan men bellen met Su zan, telefoon 4152420. Vijf voorstellingen in de Schiedamse Theaters Stemmogelijkheden Provinciale Staten

Het Nieuwe Stadsblad | 1991 | | pagina 11