Onwonenden willen geen feest in de Korenbeurs heeft ,Jg nu een were dnaam: ^_VANDAAG_^- Dienst Educatie moet 1 maart van start gaan Pleidooi voor centrale wijkvoorziening [j Inbraak Viertal op strooptocht Gemeente vraagt S W naar nieuwbouwplan BEL ONZE SERVICELIJN 010-4184599 Turkije in Zuid Hoogste punt Kantorenhuis Coördinator tevreden over gesprek Vragen over Golf-oorlog Stadsblad FE ESTAANBIEDING Twee brillen halen, één betalen. 'Het Nieuwe Stadsblad' niet ontvangen? m WOENSDAG 23 JANUARI 1991 43e JAARGANG, NUMMER 7 OPLAGE 40.676 De Korenbeurs, inzet van het zoveelste incident SCHIEDAM - Vijfenveer tig bewoners rond de Ko renbeurs hebben in een be zwaarschrift aan het colle ge van B W kenbaar ge maakt grote moeite te heb ben met een op handen zijnde zilveren bruiloft in de beurs. Als de reaktie van de gemeente de groep havenbewoners niet bevalt en de direkteur van een Schiedams aannemersbe drijf niets in de weg wordt gelegd om een knalfeest aan de Lange Haven te ge ven, stapt de groep direkt naar de rechter. Volgens de groep ligt waar schijnlijk de goede relatie tussen een hoge ambtenaar van het stadskantoor en de direkteur van de aannemerij ten grond slag aan het gebruik van de Ko renbeurs als partycentrum. Een vriendendienst die niet door de beugel kan, concluderen de cen trumbewoners. Zeker niet als dat tegen het licht wordt gehouden van de speciale hoorzitting, die vorig jaar door de gemeente werd ingelast en waar het gemeentelijke plan om de Korenbeurs meer als cen trum voor partijen en congres sen te laten funktioneren, op boegeroep werd ontvangen. Het bezwaarschrift: „Het ge bruik van de Korenbeurs met een andere bestemming dan het huidige is in strijd met het be stemmingsplan. Door omwo nenden zijn toendertijd bezwa ren ingediend waarop nog nooit een antwoord is. gegeven". De bewoners rond de Koren beurs vrezen dat met dit soort feesten de rust in de binnenstad voorgoed verdwenen zal zijn. En herrie en verkeers- en par keerproblemen meer regel dan uitzondering worden. Sportkantine De groep heeft geen bezwaar te gen een nieuwjaarsreceptie van de gemeente, maar kan in de link tussen een gemeentelijk evenement en een bruiloftsfeest van een particulier geen enkele overeenkomst zien. Een ander punt dat de groep in de strijd gooit, is het feit dat het verbo den is uit het oogpunt van con currentie om partijen te organi seren in sportkantines. „En de beurs is thans niets meer dan een oefenlokaal met kantine voor twee tafeltennisclubs". OPTICIENS Tegen inlevering van deze bon! (Geldig t/m 9 februari 1991) Rotterdam Vlaardingen Schiedam Spijkenisse SCHIEDAM - Ir. C. J. Ph. Ba- chofner, direkteur van de Rijks gebouwendienst Directie Zuid- West, verricht woensdag 30 ja nuari een officiële handeling ter gelegenheid van het bereiken van het hoogste punt van Kan torenhuis 'Schiehove' aan de Overschieseweg. Het betreft hier de tweede fase van het complex Kantorenhuis Schie dam. De bouw van het Kantorenhuis omvat drie fasen: fase 1 is Kan torenhuis Schieburg met een oppervlakte van 5.770 m2 in tien bouwlagen, fase 2 is Kanto renhuis Schiehove met een op pervlakte van 5.120 m2 in ne gen bouwlagen en fase 3 is Kan torenhuis Schiepoort met een oppervlakte van 4.470 m2 in acht bouwlagen. Fase 2 wordt naar verwachting opgeleverd in juli dit jaar. Fase 3 moet dan al zijn gestart. Nieuwe manifestatie Voorstellingen UW THUISKRANT I maakt uw postcode GOUD WAARD I Op de gele lijst «Sport - SCHIEDAM - Het college van burgemeester en wet houders wil per 1 maart een dienst Educatie instel len. De gemeenteraad moet hierover - tijdens vde raadsvergadering van 28 januari - een beslissing ne men. Met de instelling van een dienst Educatie wordt een eerste stap gezet in de aangekondigde vernieu wingsoperatie van de ge meentelijke organisatie in Schiedam. De vorming van de dienst Edu catie betekent een samenvoe ging van de secretarie-afdeling onderwijs en het bureau ge meentelijk onderwij sconsulent, met samen circa 20 medewer kers. Deze beide organisatie-on derdelen werken al jaren nauw samen en de samenvoeging tot één dienst is een logisch vervolg op die samenwerking. Met de instelling van de dienst verwacht de gemeente de be staande en de verwachte taken (want er verandert veel in en rond het onderwijs) beter te kunnen uitvoeren. Taken zoals scholenbouw, -renovatie, leer plicht, natuur- en milieu-educa tie, personeelsbeleid (de dienst heeft de zorg voor de ruim 350 personeelsleden van de gemeen telijke scholen), schoolwerkpla nontwikkeling, invoering van nieuwe onderwijsmethoden en - werkwijzen, fusies van scholen, onderwijsvoorrang en school- vervoer voor gehandicapte leer lingen. Directie De leiding van de dienst Educa tie wordt opgedragen aan een directie, bestaande uit een di recteur en een adjunct-direc teur. Gelijktijdig met het raads voorstel tot instelling van de dienst zal voor benoeming tot directeur worden voorgedragen de heer G. Kruijt, thans chef van de secretarie-afdeling on derwijs. De heer A. J. Tigges, thans hoofd van het bureau ge meentelijk onderwijsconsulerit, is de kandidaat voor de funktie van adjunct-directeur. De heer Kruijt, geboren in 1952 te Rotterdam, werkt sinds 1971 bij diverse gemeentelijke over heden, onder meer in Capelle aan den IJssel en Zoetermeer. Sinds 1977 is hij in dienst van de gemeente Schiedam. De heer Tigges, geboren in 1937, is vanaf 1962 bij het on derwijs in Schiedam werkzaam. Hij begon als onderwijzer en werd vervolgens hoofd van een lagere school tot het gemeente bestuur hem in 1969 benoemde tot gemeentelijk onderwijscon- sulent. rnmmmm SCHIEDAM - De akoe stiek was een ramp. Delen plafond hadden het verlo ren van de zwaartekracht. En de deur was slechts met een flinke trap dicht te krijgen. Armoe troef in kluphuis Oost aan de Ga- lileïstraat. In deze verga derzaal op de eerste etage, tekenend voor de situatie waarin het welzijnswerk in oost haar taak uitoefent, werd maandag door alle betrokkenen vergaderd over de toekomst van de wijkorganisaties. Dat vergaderen over de situatie in oost geen incident is, bleek wel uit de eerste woorden van D66-raadslid Coby de la Rie („Ik zit hier nu voor de 10.000- ste keer"). Als politica geneerde ze zich tegenover de buurtbewo ners dat er in al die jaren niets concreets is gebeurd. De situatie: Trefpunt Oost zit in een pand aan de Celsiusstraat en heeft twee lokalen tot haar beschikking. Ruimtegebrek dus. De Bewonersvereniging Schie- dam-Oost met huisvesting in de Franklinstraat moet bij een ver gadering met een redelijk aantal deelnemers uitwijken naar el ders. Ook ruimtegebrek. Het jongerenwerk en het popoverleg hebben helemaal geen onderdak en Kluphuis Oost zit in een pand dat voor de oorlog al flink onder handen had moeten wor- SCHIEDAM - Dirk Scher- penisse. coördinator van Kluphuis Oost, toonde zich maandagavond na afloop van het gesprek met verte genwoordigers van de Schiedamse politiek niet ontevreden over het verloop van de discussie. „De bal ligt duidelijk bij ons. Wij moeten nu met een concreet voorstel komen. Daarin moet komen te staan wie en op wat voor manier we in een eventuele nieuwbouwvoorziening bij elkaar gaan zitten. De poli tiek wil van ons een be heersstructuur zien". De mededeling van wethou der Bart de Leede, dat het ouderenwerk ondergebracht wordt in een pand aan de Marconistraat, nabij een 60-tal ouderenwoningen, overviel Scherpenisse. „Dat vond ik minder leuk. Het maakte ons drie maan den oude plan tot een geda teerd rapport. Het ont krachtte ons voorstel, want het ouderenwerk voelde er eerst ook veel voor om naar een centrale wijkvoorziening te verhuizen". Ook de kantine en winkel op het volkstuinderscomplex Vijf sluizen kreeg in het weekeinde ongewenst bezoek. Weggeno men werd een aantal flessen wijn, jus d'orange en chocomel, maar er werd ook een flinke ra vage aangericht. De totale scha de is onbekend. den genomen. Kortom, kom mer en kwel in oost. Initiatiefgroep De verschillende organisaties willen nu niet meer langer wachten. Vorig jaar werd de 'initiatiefgroep wijkwelzijns- voorzieningen Schiedam-Oost' in het leven geroepen om de krachten te bundelen. Een cen trale nieuwe wijkvoorziening ligt volgens hen nog steeds het meest voor de hand. Met als harde voorwaarde dat de kop peling van krachten niet ten koste gaat van de eigen identi teit. Bij een dergelijke structuur zette wethouder Bart de Leede eergis teren enige vraagtekens. Op een nieuwe De Blauwe Brug, een produkt uit de jaren zeventig, zit niemand te wachten. De Leede denkt meer aan een twee de 'De Erker'. De la Rie vroeg zich openlijk af "of de samenbundeling puur uit nood geboren was" of dat "men het ook graag wilde". Ook Peter Stadhouders (PvdA) miste een dergelijk sterk signaal van de kant van de verschillende wel zijnsorganisaties. „Als jullie een SCHIEDAM - Een bedrijfsre- chercheur van de HEMA zag zaterdagmiddag, dat vier man nen goederen uit de winkel ont vreemden. Hij hield het viertal in de gaten en zag dat ze de spullen in een gereedstaande auto deponeerden. Vervolgens liepen zij naar het Broersveld. Na enkele minuten keerden zij terug met een hoeveelheid goe deren, die eveneens in de auto werden geladen. Opnieuw liep het viertal naar het Broersveld, waarna ze terugkwamen met een nieuwe buit. Toen het viertal wilde wegrij den, werden ze aangehouden door de inmiddels gewaar schuwde politie. Het betrof vier Rotterdammers van 19, 32, 33 en 33 jaar oud. De buit bestond uit kleding, vlees en parfume rie-artikelen. IJzersterk front creèren, op één lijn gaan staan, zijn wij gedwon gen jullie wensen te aanvaar den". Ook financieel ligt de zaak moeilijk. Op de meeijarenbe- groting is ruim 1 miljoen gere- In een armetierige vergaderruimte werd gesproken over een nieuwe huisvesting voor de wijkwelzijnsorganisaties in Schie dam-Oost. serveerd voor Kluphuis Oost en het jongerenwerk. Een nieuwe huisvesting komt al snel op 2,5 miljoen gulden. En zo eindigde de 10.001-ste vergadering in en over oost. John van Dijk WATERWEG NOORD - De gemeente Schiedam, of eigenlijk sportwethouder drs. Bart de Leede (Groen Links), is het wachten op SW en haar stadionplan nen zat. In een brief aan de Schiedamse eredivisio- nist vraagt De Leede om weer eens een levensteken van het SW-bestuur te sj 09.00-17.00 uur. WATERWEG NOORD - In de regio Rotterdam is een telefoonnummer open gesteld voor publieksinfor matie over 'Golf-vragen'. Dit nummer is (010) 4136000 (tussen 9.00 en 17.00 uur). ontvangen wat betreft de plannen voor een nieuw stadion. Op 21 september 1990 heeft in het stadskantoor het laatste overleg plaatsgevonden over een lokatie van het SVV-sta- dion. Toen werd SVV duidelijk gemaakt dat eigenlijk alleen een stadion in sportpark Harga op korte termijn mogelijk is. Daar bij is geen ruimte voor kantoren en andere commerciële facilitei ten waarmee SW de exploitatie van een nieuw stadion wilde rondkrijgen. Inmiddels heeft SVV wel via de verschillende media laten weten, van nieuw bouw te willen afzien en alleen een grondige verbouwing te wil len uitvoeren in het Hargapark, zoals oud-voorzitter Martin de Jager enkele jaren geleden al op perde. Van die plannen heeft de gemeente Schiedam echter nooit iets (officieels) vernomen. In de laatste besprekingen werd afgesproken dat het eerstvolgen de initiatief van SW zou ko men. Nu er al vier maanden niets is vernomen van SW, spreekt Bart de Leede zijn be zorgdheid uit over het uitblijven van een reaktie van SW. Hij hoopt dat SW na zijn brief kontakt met hem wil opnemen. Niet uitweiden SW-voorzitter John van Dijk laat weten, direkt te hebben ge reageerd op het schrijven van De Leede. „Ik ben er nog steeds niet helemaal uit hoe we de zaak gaan aanpakken. Er zijn twee mogelijkheden". Dat de tijd gaat dringen voor SVV be seft hij echter ook. Toch stelt hij: „Het overkappen van de tribune kost niet zoveel tijd". Op de vraag, welke twee moge lijkheden dat zijn, wilde John van Dijk niet verder uitweiden tegenover de sportredakteu: van UW THUISKRANT He Nieuwe Stadsblad/Groot Vlaar dingen. Zorgen de Sportwethouder zegt, da SW opvallend snel heeft gerea geerd, waarin zij melden dat dt tijd nog niet rijp is om met con crete plannen te komen. „De ar gumenten zijn mij bekend maar die kan ik niet verteller omdat SVV in de brief vraagi deze argumenten vertrouwelijk te behandelen", aldus Bart de Leede. „Het is en blijft voor mij de vraag of alles nog voor de aanvang van het nieuwe seizoen te plooien is. Alles wat latei wordt begonnen, houdt risico's in, ondanks dat SVV stelt, alle vertrouwen te hebben om de plannen op tijd te realiseren. Maar dat is makkelijk gezegd, vandaar mijn zorgen", zegt Bart de Leede. 1 SCHIEDAM - Klubhuis Zuid organiseert deze week een inter cultureel project over Turkije. Het doel is kinderen en hun ou ders te informeren over dit land en de cultuur. Aan het project wordt meege werkt door groep vijf van basis school De Gorzen. In vier les sen wordt gewerkt met dia's en doe-opdrachten. Na afloop van het project wordt in het klubhuis aan de Dwars straat 42 een expositie ingericht van de resultaten van dit pro ject. De vakman in huis Een zaak van vertrouwen De gratis tweede bril is bestemd In de gratis bril gaan normale, t voor dezelfde persoon die ook de eerste (betaalde) bril gaat dragen Het montuur van de bril die u wel betaalt, mag niet goedkoper zijn dan f 100,-. Het montuur van de gratis bril komt uit de kollektie monturen met het rode driehoekje blanke glazen in dezelfde sterkte als in de eerste (betaalde) bril. Wilt u meer (variabel, ontspiegeld, anti-kras,kleur,enz.ldan geldt een toeslag. Geen andere kortingen te zelfder tijd. Op beide brillen 1 jaar garantie De adressen vindt u in de Gouden Gids onder Brilmij (rubriek opticiens). f§) v^ NATIONALE LOTERIJ i Vergaderruimte maakt probleem van Oost meer dan duidelijk C1 llllltlllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll Woninginrichting Ledikanten en matrassen Overgordijnen en vitrage Tapijten en vinyl Zonwering Projecten o.a. verzorging- en bejaardentehuizen, scholen en kantoren Si Hof van Spaland 12 - Tel. 010-4703033 Nieuwe \L

Het Nieuwe Stadsblad | 1991 | | pagina 1