In april van start 'Op de gele lijst Groep komt met verklaring ORANJE 16.50 16.50 Controlec in Duitse handen Jongen mishandeld Morrend akkoord met beleidsnota Diamanten bruidspaar Bruidspaar van de maand? Inbraak Inbraak verijdeld Skateboardbaan Burgerlijke Stand m HET NIEUWE STADSBLAD - WOENSDAG 30 JANUARI 1991 PAGINA 5 Projectcoördinator Arie Vos: „Ik heb er het volste vertrouwen in". SCHIEDAM - Een pro ject sociale vernieuwing, waarbij de Schiedammer zelf wordt betrokken, is het project Buurtbeheer Fabriplein. Dit plein wordt momenteel heringericht. Wanneer de werkzaamhe den in april zijn afgerond, worden de Fabripleinbewo- ners, in nauwe samenwer king met de Dienst Ge meentewerken, zelf verant woordelijk voor het onder houd van het plein. Ook dit project staat op de 'gele lijst' in de beleidsno ta Sociale Vernieuwing Schiedam. Coördinator van het project is Arie Vos, opzichter bij de Dienst Gemeentewerken. Hij wordt voor de bewoners het aanspreekpunt namens de ge meente. Vos is ook nauw be trokken bij de ruim vier ton kostende herinrichting van het Fabriplein. „Alle speelvoorzieningen, asfalt en andere verharding zijn in middels verwijderd en nu wor den de metselmuren en de keer- wanden voor de bloembakken aangebracht. Straks worden straatklinkers in diverse kleuren gelegd, waarna in maart de speelattributen en het meubilair worden geplaatst. Nadat ook de trottoirs opnieuw zijn bestraat en er verkeersremmende 'ei landjes' zijn aangebracht, gaan we in april rozenstruiken, lau rier en sierappelboompjes plan ten in de plantenbakken. Medio april moet het Fabriplein dan klaar zijn". Buurtbeheer Dan gaat direct ook het sociale vernieuwingsproject 'Buurtbe- SCHIEDAM - Op initia tief van Groen Links heeft een aantal Schiedammers een verklaring uitgegeven, waarin aandacht wordt ge vraagd voor de gevolgen van de Golfoorlog in het Midden Oosten en in de Nederlandse samenleving. De ondertekenaars - onder wie de wethouders Chris Zijdeveld en Bart de Leede - hopen met deze verkla ring mensen te bereiken, die de gevoelens van machteloosheid en ge schoktheid herkennen. Af hankelijk van de reakties wil de groep gezamenlijk nagaan hoe plaatselijk het verzet tegen het 'ongenu anceerde oorlogsdenken' verder vorm kan worden gegeven. SLIJTERIJ/WIJNHANDEL Jonge Smeets 35% Vieux Touron 35% per liter 16.95 Ondergetekenden willen, door deze verklaring, uiting geven aan hun voortdurende betrok kenheid bij en zorg over de oor log die in de Golf gevoerd wordt. Na de eerste gevoelens van schrik, woede en machteloosheid zijn wij, ook nu de Golfoorlog tot de routine van de dag lijkt te gaan horen, met alle elementen van een oppervlakkige media show, nog steeds diep geschokt. Het feit aat deze oorlog gevoerd wordt, is een slag voor ieder die ervan overtuigd is dat er andere manieren gevonden moeten wor den om internationale conflicten op te lossen. In het geval van de Iraakse invasie in Koewewit leek dat voor het eerst mogelijk. Voor het eerst was er een zo'n grote eensgezinsheid dat de vreedzame maatregelen onder verantwoordelijkheid van de Verenigde Naties kans van sla gen leken te hebben. Helaas is deze weg niet tot het einde toe gevolgd. Wij maken ons grote zorgen over de gevolgen van deze oorlog. Wij willen aandacht vragen voor: het feit dat deze oorlog de problematiek in het Midden Oosten waarschijnlijk zal ver sterken en niet kan oplossen; de slachtoffers, die deze oorlog on getwijfeld eist, ook al zien we aaar geen beelden van; de gevol gen voor het milieu die niet te overzien zijn; de verspilling van grondstoffen en geld aie wel zeer schrijnend is, wanneer we de problemen in de ontwikkelings landen bezien. Wij maken ons ook grote zor gen over de gevolgen van deze oorlog voor onze eigen samenle ving. Zowel in het westen als in de Arabische wereld dreigt men een eenzijdig vijandsbeeld op te roepen. De oorlog brengt angst en bedreiging met zich mee. Er ontstaat een sfeer waarin men sen afkomstig uit een islami tisch land, zich moeten verant woorden voor de daden van ie- mand als Saddam Hussein en moeten bewijzen dat ze aan de goede kant staan. Wij verzetten ons tegen het idee dat er in dit conflict partij geko zen kan worden voor één van de twee kampen. Die denkwijze gaat voorbij aan het feit dat oor log altijd ten koste gaat van on schuldige mensen. Wij willen óók oproepen tot solidariteit met deze mensen, waaronder diege nen die getroffen dreigen te wor den door dit nieuwe vijands beeld. Wij hopen ook dat deze verklaring de Turkse en Koerdi sche gemeenschap bereikt, die concreet met de angst leeft dat hun eigen land in deze oorlog betrokken wordt. Wij hopen met deze verklaring tegenwicht te bieden aan de een zijdige berichtgeving over de oorlog en roepen een ieder op al het mogelijke te doen om een eind te maken aan deze strijd en wegen te zoeken om tot een dia loog in het Midden Oosten te komen. Wij doen met deze verklaring een beroep op al die mensen die dezelfde gevoelens van machte- SCHIEDAM - Het Duitse be drijf Nukem GmbH heeft on langs tachtig procent van het aandelenpakket van Controlec International BV in Schiedam verworven. Controlec International is een groep van ingenieurs, advies- en konstruktiebureaus, dat techni sche installaties voor de petro chemie, chemie, voedings- en genotsmiddelenindustrie, nuts bedrijven en (semi) overheden realiseert. Het bedrijf heeft zo'n duizend werknemers, die behal ve in de hoofdkantoren in Schiedam en Spijkenisse werk- zaam zijn in acht vestigingen in Nederland en België. Nukem GmbH is een dochter onderneming van RWE AG te Essen, een bedrijf met een om zet van circa 44 miljard D- Mark en ongeveer 97.500 werk- SCHIEDAM - Leerlingen van de basisscholen De Klinker en De Regenboog staken afgelopen dinsdag de handen uit de mou wen en de spades in de grond om hun eigen schoolplein aan de Warmoezenierstraat te voor zien van fleurig groen. Een en ander gebeurde onder het toeziend oog van medewer kers van de dienst Plantsoenen. De gemeente heeft onlangs het schoolplein opgehoogd en nu mochten de leerlingen van groep 4 en 5 van beide scholen de bomen en struiken planten. Educatief medewerkster Jet de Jonge zorgde daarbij voor tekst en uitleg. Het schoolplein is nu versierd met sierkers en rozenstruiken, die in de zomer in volle bloei zullen staan. nemers. De groep houdt zich bezig met energie, mijnbouw, olie, chemie, milieutechniek en engineering. Ondanks het meerderheidsbe lang van Nukem, behoudt Con trolec de eigen identiteit. Wel zal nauw worden samengewerkt op commercieel en technolo gisch gebied. Hoeveel geld met de aandelenovername is ge moeid, is niet bekend gemaakt. SCHIEDAM - Een 17-jarige Schiedammer is afgelopen maandagavond aan de Korte Haven in elkaar geslagen door een groepje van zeven jongens. Het slachtoffer had eerder on enigheid gehad met een kennis, wat ontaardde in een handge meen. Maandagavond werd hij aan de Korte Haven opgewacht door die kennis en zes kornui ten en vervolgens geschopt en geslagen. Het slachtoffer moest in het Schieland Ziekenhuis worden behandeld aan een her senschudding en een gebroken jukbeen. Het zevental is nog spoorloos. heer Fabriplein' van start, waar bij overigens ook de omringen de straten worden betrokken. Inmiddels is al een beheers- en pleincommissie gevormd, waar in behalve Arie Vos ook zes pleinbewoners zitting hebben alsmede vertegenwoordigers van het I.O.B.S. en bewoners vereniging Schiedam-West. Uit de bewonersdelegatie wordt bin nenkort een pleinbeheerder ge kozen, die de contacten met Arie Vos gaat onderhouden. Tesamen gaan zij ervoor zorgen dat het Fabriplein er netjes blijft uitzien. „We creëren nu iets verschrikkelijk moois, laten we het nu samen mooi hou den", stelt Arie Vos. „De opzet is simpel. Wanneer de bewoners zien dat er iets ka pot is, moeten ze dat onmiddel lijk melden. Ik ben iedere werk dag tussen 9.00 en 10.00 uur te lefonisch bereikbaar onder nummer 4154605 en ook buiten die uren is er altijd iemand aan wezig. De pleinbeheerder krijgt van ons wat gereedschap, waar mee hij eventueel het manke ment tijdelijk kan verhelpen, waarna wij het zo snel mogelijk definitief komen repareren". „Hetzelfde geldt voor het schoonhouden van de plantsoe nen. Iedere vrijdag komt een veegploeg het zwerfvuil verwij deren. Maar als iemand in het weekeinde wat nieuw zwerfvuil aantreft, laat hij of zij dat dan even opruimen. Zo houden we samen het Fabriplein mooi en schoon". Enthousiast Volgens Arie Vos valt of staat het project met de welwillend- SCHIEDAM - Arie Vos heeft de gemeente voorge steld om langs de Vlaardin- gerdijk een skateboardbaan aan te leggen voor de oude re jeugd. Zij zijn te oud voor de speelattributen, die straks op het Fabriplein ko men. „De jeugd kan bij die aanleg worden betrokken, dus dat scheelt weer in de kosten. Ik denk dat we hier mee al in het voorjaar kun nen beginnen". heid van de bewoners. Hij heeft er echter het volste vertrouwen in. „We hebben een enthousias te ploeg bewoners. Aan ons, de gemeente, is nu de taak om deze mensen bij klachten niet van het kastje naar de muur te sturen, maar direct hiilp te bie den". Het project wordt na een jaar geëvalueerd. Arie Vos is ervan overtuigd dat het project slaagt. „In principe is dit overal in de stad toepasbaar. In de Dwars straat/Zalmstraat is inmiddels een soortgelijk project van start gegaan en ik weet zeker dat er meer zullen volgen". Met het buurtbeheersproject is een investering van slechts 500,- gemoeid. Hiervoor wordt een aantal (tuin)gereed- schappen aangeschaft, waarmee de buurtbewoners eventueel zelf aan de slag kunnen. loosheid en geschoktheid heb ben. Wij hopen dat deze verkla ring leidt tot de vorming van een plaatselijk comité met als doel het verzet tegen het ongenuan ceerde oorlogsdenken te bunde len en vragen inwoners van Schiedam en organisaties na drukkelijk te reageren. Contactadres: E. Dijkhuizen, Boomgaardstraat 10, 3111 KE Schiedam, tel.: 4735678 Ondertekenaars Advocatengroep Habets en Van Leeuwen, Coby de la Rie, Chris Zijdeveld, Wil Koekkoek, I. Cagl, Fleur Wery, Joop Kroon, Ton Lockhorst (migranten op bouwwerker), A. Battai (maat schappelijk werker), Bea Oo- mens, Jolie Hakkert, Bart de Leede (raadsfraktie Groen Links), Bestuur Groen Links, afd. Schiedam, Jannie Dekker, Wolly van der Horst, Aad de Wolf, Albert Bons (vzt. Bewo nersvereniging Zuid), Cor van der Toorn, Gijs van Rij (Pop Overleg Schiedam), Arjen Die- lemans (Ver. van Dienstweige raars, regio Rijnmond), Cengir Tufan (Turks leerkracht), Dinie Nesse, Ferdinand Vreugdenhil, Marianne Looyen. SCHIEDAM - Om de Schiedammers niet langer aan het lijntje te houden en te laten zien dat de politiek het onderwerp serieus neemt, heeft de gemeenteraad morrend ingestemd met een on afgemaakte en niet uitgewerkte beleidsnotitie over de sociale vernieuwing. Aanvankelijk zou er over de inhoud van het stuk maandag niet gediscussieerd worden, maar pas over enkele maanden. Toch hield de sociale vernieuwing de gemeenteraad een uur lang in haar ban. Vincent Broeke liet er geen twijfel over bestaan dat D66 voor de allerlaatste keer een dergelijke procedure zou slikken. „De volgende keer wordt de rode kaart getrokken". Ton Seis van het CDA vond dat de raadsleden op deze manier niet serieus genomen werden. Hafkamp (VVD) eiste een tijdsli miet, waarbinnen de plannen uitgewerkt en gepresenteerd moesten worden, maar Samkalden (PvdA) zag vooral veel goeds (banenpool, minderhedenwinkel) in de notitie van Van Kleef. Voor de coördinerend wethouder kon niet snel genoeg worden begonnen met de sociale vernieuwing. „De bevolking moet mer ken dat we aan de slag gaan". SCHIEDAM - In de week van 18 tot en met 24 januari 1991. Geboren: Danny z.v. Van Ekris- Herwig; Anil z.v. özdemir-öz- demir; Esther, d.v. Van der Steen-Balaguer Rodriguez; Quentin z.v. Breman-de Mail- lard-Larmandie; Nick z.v. Adams-Burger; Sasa z.v. Lops- Hadzié; Judith J. d.v. Keiizer- de Ruiter; Faruk z.v. özel-özel; Rachel d.v. Luijcx-van der Have; Sebastiaan B. z.v. Blom- steel-Metaal; Jesse A. z.v. Stip- de Boer; Gabriëlle M. d.v. Ro- drigues-Dorder; Linsey J. d.v. Verheul-Bijleveld; Larissa d.v. Nijs-in 't Veld; Pamela A. d.v. Wigmans-Altug; Laurens J. z.v. Eekhof-Blaauw; Dennis A. z.v. Wolsleger-van Dijken; Daniël z.v. Verhoeckx-Bockkom; Mar jolein d.v. den Hertog-Bouw man; Bernadette K. M. d.v. Pegtel-Zonneveld; Eline d.v. Saas-de Groot; Mascha d.v. Dekker-de Waard; Marouschka d.v. Dekker-de Waard; Shamara I. d.v. Van Gulden-Crooswijk. Ondertrouwd: K. Spyropoulos 36 jr. en D. Serraarens 32 jr.; S. H. de Boer 23 jr. en E. Martina 20 jr.; B. Kapoen 28 jr. en J. J. van den Hoek 20 jr.; H. Nie- man 30 jr. en E. D. M. J. Met- tes 26 jr.; A. J. Otten 23 jr. en H. van Bommel 22 jr.; A. Stulp 28 jr. en A. E. P. Spelt 22 jr.; G. Versluijs 32 jr. en L. H. A. Neervoort 30 jr.; D. Vouk 25 jr. en M. H. Klijnsoon 30 jr. Gehuwd: M. D. Broekman 29 jr. en M. R. P. Berrevoets 25 jr.; A. Hagendoorn 43 jr. en A. H. Sahusilawane 42 jr. Overleden: M. J. Matthijsse vr., 88 jr., geh.g ew. met P. J. J. Ber revoets; A. M. Krediet, man, 76 jr.; F. van der Touw, man, 99 jr.; A. Neuteboom, vr., 92 jr.; W. H. J. Dingenouts, man, 58 jr.; A. de Gunst, man, 89 jr.; J. W. de Schrijver, man, 63 jr.; M. Bochoven, vr., 103 jr., geh. gew. met C. Trommel; C. Penning, man, 87 jr.; O. Putters, man, 20 jr.; M. C. de Groot, jongen, 6 mnd.; A. de Regt, man, 77 jr.; J. Constandse, vr., 35 jr.; A. G. van Kersen, man, 78 jr.; M. Wansleeben, man, 57 jr. SCHIEDAM - Uit een woning aan de Burg. van Haarenlaan is afgelopen maandag een geldbe drag van 900 gestolen. Men was binnengekomen met behulp van een valse sleutel. Burgemeester Scheeres bewondert een van de modelschepen, die de heer Dolleman heeft vervaardigd. SCHIEDAM - Burgemeester Reinier Scheeres bracht afgelo pen dinsdag een bezoek aan het echtpaar Dolleman-Magielsen. Het echtpaar vierde namelijk het zestigjarig huwelijksfeest. Frederikus Hendrikus Dolle man (82) en Adriana Magielsen (80) zijn beiden geboren en ge togen Schiedammers en gaven elkaar op 29 januari 1931 het jawoord. Uit hun huwelijk werd één zoon geboren. De heer Dolleman heeft in het verleden als hobby veel scheepsmodellen vervaardigd. Het diamanten huwelijksfeest is in huiselijke kring gevierd. SCHIEDAM - De eigenaar van een café aan het Broersveld heeft in de nacht van vrijdag op zaterdag een inbraak in zijn zaak weten te voorkomen. Hij betrapte twee jongens, terwijl zij probeerden het café binnen te komen. De café-eigenaar kon één van hen in de kraag vatten en aan de politie overdragen. De andere jongeman wist te ontkomen. De leerlingen van De Klinker en De Regenboog hebben hun eigen schoolplein een 'groen' aanzien gegeven A.s. bruidsparen (ook koperen, zilveren- en gouden bruidsparen) kunnen hun trouwkaart opsturen naar: Het Nieuwe Stadsblad, Postbus 257, 3100 AG Schiedam. Uw trouwfoto komt misschien op de speciale bruidspagina en uV ontvangt dan ook 150,- aan waardebonnen te besteden bij de deelnemende adverteerders die deze aktie mogelijk maken. V - Wie dat zijn leest u op de speciale bruidspagina, iedere laatste vrijdag van de maand. Fabriplein als voorbeeld van buurtbeheer Schiedammers ongerust over gevolgen van de Golfoorlog 'n Borral van klaaaa voor aon logo prlja per liter 16.95 bl] 12 flessen per liter bi) 12 flessen per liter U belt - wil bezorgenI Oranjestraat 8-10-12-14 Telefoon 4265997 UW THUISKRANT VERSCHIJNT IN: SCHIEDAM. KETHEL. ROTTERDAM. WIJK OUD MATHENESSE, WITTE DORP KANTOOR: Dam 2 Postbus 257 3100 AG Schiedam Telefoon 010-4732877 Telefax 010-4735818 EDITIECHEF: I. Groeneveld Privé 010-4707528 VERTEGENWOORDIGER: Mevr. I. van Bracht Privé 015-622213 INZENDTERMIJN ADVERTENTIES: Tot dinsdag- en donderdagmiddag 16.00 uur op het kantoor RUBRIEKSADVERTENTIES: Tot dinsdag- en donderdagmiddag 16.00 uur op het kantoor REDAKTIE: Nick van Dien, Gerjan de Waard, Arne v.d. Zande (Sport) EINDREDAKTIE: Ruud van Houwelingen Telefoon 010-4344022 Privé 010-4265764 HOOFDREDAKTIE: W. A. Buijteweg Telefoon 070-3190290 INZENDTERMIJN REDAKTIE-KOPIJ: Tot maandag- en woensdagavond op het kantoor UITGEEFSTER: Drukkerij v. d. Drift BV, Postbus 5825, 2280 HV Rijswijk, telefoon 070 - 3190955, ingeschreven K.v.K. nr. 96375 algemene verkoopvoorwaarden, gedeponeerd ter griffie van de Arrondissementsrechtbank te 's-Gravenhage d.d. 16-07-87 nr 97/1987 SERVICELIJN BEZORGING: Heeft u deze krant niet ontvangen? Belt u dan onze servicelijn 010-4184599 van 09.00 - 17.00 uur 01-06-90 Bomen en struiken op het schoolplein

Het Nieuwe Stadsblad | 1991 | | pagina 5