Rijnmond blijft in degradatiezorgen SVV bespreekt fusie met Sparta 4 Frans Maas wint 3e Controlec-toernooi Smalle selectie softbal Feijenoord-SVV DC Schiedam onzeker over komst van Russen MfinhfïïTfin Nederland oefent in Margriethal Van der Hoek door bij HBSS „Ik zou het zo weer over doen" Meisjes kunnen extra trainen Stage night "IN 6 WEKEN 32 CENTIMETER" HET NIEUWE STADSBLAD - WOENSDAG 30 JANUARI 1991 PAGINA 9 SCHIEDAM - Martin Schaap, de trainer van DHS, is er zeker van dat zijn ploeg dit seizoen nog een rol van betekenis gaat spelen in de vierde klasse E. Wat hij tijdens het uit spreken van deze woorden nog niet wist, was dat kop loper Germinal een punt verspeelde bij Puttershoek en dat nummer vier DJS verloor van FCS. DHS klom daardoor naar de vierde plaats, met nog een achterstand van vijf punten op Germinal. „Als deze ploeg (die zondag met 2-0 won van Dillettant-red) met dezelfde inzet en men taliteit blijft spelen en nog meer gaat voetballen dan zijn we echt goed", wist Martin Schaap. Krijgt hij dit seizoen geen gelijk, of maar gedeeltelijk, dan wil hij in elk geval zijn woorden volgend jaar waarmaken. „Het bevalt me hier goed, anders had ik mijn contract niet ver lengd", zei Schaap met zijn bekende cynische nuchterheid. Het duel tegen Dilettant was de weer de eerste wedstrijd sinds drie maanden waar Martin Schaap als coach aanwezig was. Voor 'zaken' („we praten hier toch over voetbal") verbleef hij in de voormalige DDR. Tijdens de afwezigheid van Schaap nam Ferry Holster de honneurs waar. Jonge ploeg Martin Schaap beschikt bij DHS over een jonge ploeg, waarvan de meeste spelers voort zijn gekomen uit de eigen, inmiddels weliswaar klein ge worden, jeugdafdeling. Spelers zoals Roberto Dijkstra en Lu- cienne van Dijk zijn daar goede voorbeelden van. Ze zijn jong en leergierig en willen graag presteren. „Daarom spelen ze ook", aldus Martin Schaap. „Ik heb vandaag gespeeld met de spelers die trainen", vindt Schaap, die Henk van der Lely daarom op de bank liet begin nen,. Daarnaast heeft hij de ge blesseerde Marcel van Hees, Jan Schaap en Nol Roozen nog achter de hand. Quick start DHS beleefde tegen Dilettant, René Wagemakers, met de tong tussen de tanden, haalt uit, terwijl doelman Mekker zich vol overgave op de bal stort. m. WATERWEG NOORD - In Sint Anthonis liet Rijnmond een belangrijke mogelijkheid om snel afstand te nemen van de degradatieplaatsen in de eerste divisie B zaterdagmiddag tegen Somas/Activia liggen, door in de derde en vierde set aan het eind van de set te simpel de punten uit handen te geven (3- 1). „Over de inzet van de ploeg is de laatste weken niks aan te merken", aldus een teleurgestel de manager Curd Jager na af loop. „Alleen je ziet soms fou ten op beslissende momenten, die je op dit niveau niet mag maken". Het kostte Rijnmond in Oost- Brabant een set voordat de ploeg was ingesteld op het klei ne zaaltje en de gevarieerde op slag van Somas. Na de 15-8 sco re kreeg het team, waarin Rob van Prooyen opnieuw aanval lend prima op dreef was, meer greep op de wedstrijd, waardoor het via 10-15 1-1 werd. Hierna gaven de ploegen elkaar gedu rende de twee volgende sets weinig toe, maar maakte de blauw-witte ploeg op 13-13 in de derde set en 12-12 in de vier de een aantal onbegrijpelijke fouten, die er voor zorgden, dat de thuisploeg via 15-13 en 15- 12 met 3-1 kon winnen en daar mee de achterstand op Rijn mond tot drie punten kon ver kleinen. WATERWEG NOORD - De stichting betaald voetbal SW bespreekt met het Rotterdamse Sparta een fusie. Onder het motto eenmacht maakt macht denkt SW's voorzitter John van Dijk aan een sterke betaald voetbal organisatie in het noorde lijke Rotterdam. „Vier betaalde clubs in Rotterdam is eigenlijk teveel gezien de toeschouwersaantallen van Feyenoord, Sparta, Excelsior en SW", zegt John van Dijk. Sparta en SW spe len daarvan in de marge van de ere-divisie. De ploegen tussen de vijfde en de vijftiende plek spelen in die marge, wil je bij de subtop komen, moet je beschikken over meer centjes. SW speelt nu met een begroting van drie tot vier miljoen, Sparta doet het met drie miljoen. Als dit wordt samengevoegd ontstaat één kapitaalkrachtige vereniging in noordelijk Rotterdam", al dus Van Dijk. De gedachten van Van Dijk staan averechts te genover zijn eerdere doelstellingen om alleen met SW bij de subtop te gaan horen. „Ik ben het vertrouwen niet verloren in SW. Met drie punten meer staan we zelf bij die subtop. Maar zoiets kan kortstondig zijn, een soort Vitesse-effect. Als we koppen bij elkaar steken krijg je een sterk RC Rotterdam of FC Rijnmond". „Natuurlijk zal er hier en daar een traantje weggepinkt worden, maar het lijkt mij een goede zaak, al moeten we op korte termijn eerst gaan kijken of we het eens kunnen worden", besluit John van Dijk. Sparta staat niet nega tief tegenover het initiatief van SW. Up dat getraind wordt door ex- PPSC-trainer Hans Bassant, een quick start. Het duel was nog maar vijf minuten bezig, toen het leder al achter Dilettant doelman Marco Mekker. Aad Achterberg, de rechtsachter van de bezoekers, hield een geheide achterbal binnen voor de felle Michel Bol, die zijn voorzet snoeihard ingeschoten zag wor den door Rene Wagemakers. Deze snelle voorsprong zorgde echter niet voor de rust in de gelederen van de thuisploeg. De tegenstander uit Krimpen aan de Lek kon tot tweemaal toe bijna vrij doorlopen richten het doel van de fantastisch keepen de André Heine. Eerst schoot Theo Krijsman net naast en een fractie later kopte Willem Bou- desteijn een vrije trap op de binnenkant van de paal. Gangmakers Na dit eerste flitsende kwartier bleef het duel boeien, waarbij DHS mogelijkheden kreeg de marge te vergroten. Zo kwam een voorzet van Roberto Dijk stra net achter Jacky Bakkes te recht, die hierdoor zijn vrije po sitie niet kon uitbuiten. René Wagemakers, samen met René van Gend de gangmakers op het DHS-middenveld, behield na ruim een half uur spelen goed het overzicht. Toen hij de drei gende buitenspelval signaleerde, manoeuvreerde hij zich met een fraaie beweging door de Krim- pense defensie en ging alleen op Dilettant doelman Mekker af. In vrije scoringspositie schoot hij net langs de verkeerde kant van de paal. Wagemakers was later in de eerste rondgang nog maals gevaarlijk. Een splijtende pass van Van Gend bereikte de goed doorlopende Wagemakers, die uithaalde. Pas in tweede in stantie kreeg de goed uitgeko men doelman Mekker de bal onder controle. Krullebol De heerlijke eerste helft beloof de veel voor het tweede deel. Dat viel echter vies tegen. DHS ging steeds slordiger spelen, pas ses kwamen niet meer aan. Di lettant van het zelfde laken en pak. De wissel die Schaap hal verwege toepaste was dan ook logisch, Henk van der Lely kwam erin voor Roberto Dijk stra. Met Van der Lely kreeg DHS weer een speler die het spel kon sturen en dat was no dig. De meeste lange passes kwamen terecht bij de bijna constant buitenspel staande Lu- cienne van Dijk. Het inzicht van Van der Lely zorgde ervoor dat dit euvel enigszins werd op gelost. In elk geval stond hij aan de basis van de, grootste kans van DHS in de tweede helft. René van Gend stuurde de krullebol goed de diepte in, hij omspeelde de keeper ruim schoots, waarna de meegeko men Lucienne van Dijk de aan val doeltreffend afrondde. De pas 19-jarige rechtsbuiten vergat echter dat hij in buitenspelposi tie stond. De treffer werd daar om tereoht afgekeurd. „Ik heb hem na afloop rustig verteld dat dit dus niet zo slim was. Maar zoiets is de drang van dit soort jonge spelers om te presteren", was het diplomatieke commen taar van Martin Schaap. Wissel Acht minuten voor tijd wisselde Schaap ook Michel Bol voor nog zo'n jonge speler, Edwin Konings. Nog geen zestig secon den later verstuurde Van der Lely een uitstekende pass rich ting Lucienne van Dijk, die nu eens niet buitenspel stond. Zijn voorzet kwam terecht bij Edwin Konings en zijn eerste balcon tact leverde direct de beslissen de treffer op, 2-0. i Gilbert Ostiana, de coach van Wilton Fyenoord Schiedam. SCHIEDAM - De Nederlandse heren handbalselectie speelt oj) zaterdag 9 februari in sporthal Margriet. Deze oefenwedstrijd in Schiedam, dat graag dé hand- balstad van Nederland wil wor den, wordt georganiseerd door de afdeling Rotterdam en dé vereniging DWS in samenwer king met het Nederlands hand bal verbond (NHV). De tegen stander van de formatie van verbondscoach Guus Cantel- berg is België. De wedstrijd vormt een voorbereiding op het wereldkampioenschap in 1992. De toegangsprijs voor volwas sen is 7,50 gulden, kinderen tpt en met 16 jaar betalen 3,50 gul den. De wedstrijd begint al om 17.45 uur. WATERWEG NOORD - Met een flink uitgedunde selectie moet Wilton Fyenoord Schie dam coach Gilbert Ostiana op zondag 5 mei gaan beginnen aan het derde seizoen in de softbal hoofdklasse. Vorige week werd bekend dat Jeanette van de Heykoop niet van Twins naar Schiedam komt. Haar man is net begonnen met een catering bedrijf en de steun van zijn eega is daarin onmisbaar, de zware softbaltrainingen zijn daardoor niet meer op te brengen. Ook Liesbeth van den Heuvel heeft zich afgemeld bij Ostiana. De studente aan de Rotterdamse middelbare hotelschool moet de komende maanden stage lopen en het rooster dat zij kreeg maakt het bijwonen van de trai ningen zo goed als onmogelijk. Van de dertien namen die de selectie van Ostiana nu nog telt zijn nog twee speelsters een vraagteken. Sandra Bol staat op de wachtlijst om geopereerd te worden aan een chronische blessure aap haar elleboog. De wachttijd voor de ingreep kan nog wel vier weken aanlopen. Voordat ze daarna weer voluit kan spelen kan ook nog wel en kele weken in beslag nemen. Ook Nicole Posno kan waar schijnlijk de start van het sei zoen niet meemaken. Posno verwacht eind maart of begin april een baby. Als alles goed verloopt voegt zij zich na de be valling weer bij de selectie. Nu de selectie zo smal is geworden heeft Gilbert Ostiana een ge sprek gehad met Ludy Salo mons, om te praten over een mogelijke terugkeer. De ex-cat- cher stopte vorig seizoen, om dat zij zich overbodig voelde. Selectie De selectie van Wilton Fye noord Schiedam ziet er nu als volgt uit: Denise Lubbers (komt uit de eigen kweek), Mereille Hammink, Mireille Gillard, Debbie de Gids, Andrea Moree, Simone 't Hart, Marjolein Berk hout, Jolanda Droog, Monique Zagwijn, Conny Jonkman en Sanne 't Hart. De laatste is in middels gekozen in de definitie ve selectie van Jong-Oranje. Deze selectie neemt van 20 tot en met 28 april deel aan de we reldkampioenschappen in het Australische Adelaide. Als voor bereiding verblijft Jong-Oranje van 10 tot en met 22 februari in het Amerikaanse Florida. Ove rigens is ook de Vlaardingse Gyselle Korpel, die haar hele opleiding kreeg bij Schiedam, maar nu vertrokken is naar Twins, is geselecteerd voor deze selectie. Oefenprogramma Inmiddels is het oefenprogram ma voor Wilton Fyenoord Schiedam bekend. Het pro gramma ziet er als volgt uit: za terdag 23 maart Schiedam - Eu rostars (14.00 uur), zondag 24 maart Schiedam - VUC (14.00 uur), zondag 1 april Schiedam - UVV (13.00 uur, DH), zaterdag 6 april Driekamp bij Zwijn- drecht, zondag 7 april Bras- schaat (B) - Schiedam, zaterdag 13 april Twins - Schiedam (14.30 uur, DH), zaterdag 20 april Schiedam - Terrasvogels (13.00 uur, DH) en tot slot za terdag 27 en zondag 28 april toernooi bij DSC'74. Zondag 5 mei eerste competitiewedstrijd. SCHIEDAM - Om iets te doen aan het teruglopende aantal meisjesleden, is basketbalvere niging Thomson (voorheen Ju- ventus) begonnen met een nieuw trainingsuur voor meis jes. Meisjes van acht tot twaalf jaar die willen leren basketbal len kunnen elke vrijdagmiddag van 17.00 tot 18.00 uur terecht in sportzaal Oost aan de Fah- renheitstraat. De gratis - alleen de eerste vier - trainingen staan leiding van Connie van der Drift. SCHIEDAM - Toen de wed strijd PPSC-HBSS vorige week zaterdag niet doorging, heeft het bestuur van HBSS toch goede zaken gedaan, tenminste dat zegt voorzitter Rien Klink. Na de training van de selectie had het bestuur van HBSS een aan genaam onderhoud met trainer Jan van der Hoek. Het resul taat van dat gesprek was dat Jan van der Hoek nog een sei zoen blijft bij HBSS en in au gustus 1991 gaat beginnen aan zijn tweede jaar in het Harg- park. Zondag 3 februari Er rijden bussen vanaf Broersveld 7,50 p.p. Uitsluitend persoonlijk opgeven bij café de Zon, Broersveld. „laat SVV niet in de steek". SCHIEDAM - Damclub is on zeker over de komst van haar twee Russische dammers, Wo- ronitsch en Kalmakov, voor de wedstrijd van aanstaande zater dag. Tijdens het werelddamcon- gres in Groningen is een kon- flikt ontstaan tussen het sport comité Moskou en de wereld- dambond. Door dat konflikt steunt het sportcomité de Russi sche dammers niet meer die in het buitenland willen spelen. In de vorige speelronde van de KNDB ontbraken dan ook bijna alle Russische dammers. Zij moeten zonder steun van het co mité hun uitreispapieren in orde brengen. Woronitsch heeft DC Schiedam voorzitter Joop Smit laten weten dat hij zelf naar Moskou is geweest voor de be- VOOR DAMES EN HEREN -LerTi CthXtA S 010 - 412 65 65 SCHIEDAM - Maar liefst twaalf strafschoppen waren no dig voordat de beslissing viel in het derde Controlec-toernooi, dat zaterdagavond 26 januari in de sporthal Margriet werd ge speeld. Na een buitengewoon spannende finale tussen het Rotterdamse Frans Maas en De Rozet/Green Apple uit Rozen burg, met een 1-1 eindstand, waren de mannen van Frans Maas de betere penalty-schut ters en mochten zij zich voor een jaar de trotse bezitters van de kolossale Controlec wissel trofee noemen. Een tiental zaalvoetbalteams uit de regio gaven acte de presence op het derde Controlec-toernooi, dat traditiegetrouw door het Schiedamse ZW Groenoord werd georganiseerd. Er werd ge speeld in twee poules, waarvan de nummers één en twee in twee finalerondes om de eerste en tweede en respectievelijk derde en vierde prijs gingen strijden. In poule één was bekerhouder De Rozet/Green Apple duidelijk de sterkste en eindigde het Schiedamse Ursus Sentges tweede. In poule twee waren de verschillen minder groot. Uit eindelijk eindigden drie teams met eenzelfde aantal punten: Groenoord, Frans Maas en FC Tybex. Het organiserende Groe noord viel tenslotte op het doel saldo buiten de prijzen. Op ba sis van ditzelfde doelsaldo werd Frans Maas eerste in poule twee en Tybex tweede. In een feestelijke sfeer, met hapjes, drankjes en muziek, reikte ir. Johan Smit, direkteur van Controlec International BV de prijzen uit aan de winnaars. In een korte toespraak bedankte hij met name ZW Groenoord- voorzitter Frans van Krugten die met zijn mede-bestuursleden veel energie in de voorbereiding had gestoken. Tevens kondigde hij aan, deze traditie ook het komende jaar te willen voortzet ten. Thuisclub ZW Groenoord ging overigens niet helemaal met lege handen naar huis: uit handen van veteraan Joop van Gent ontvingen zij de sportivi- teitsprijs, beschikbaar gesteld door Nicoverken Holland BV. De oudste zaalvoetballer van zw Groenoord, Joop van Gent, verricht de aftrap voor het derde Controlec-toernooi nodigde visa en paspoorten. „Ik ga er vanuit dat ze daarom ko mend weekend weer voor ons spelen. Ik heb ze in elk geval wel opgesteld, maar zeker weten doe ik het pas, als ik ze in Schiedam zie", aldus Smit. SCHIEDAM - Café Het Paard, aan de Hoogstraat, organiseert woensdag 30 januari een 'stage night'. Vanaf 21.30 uur treden Kees van Krugten, Pieter de Bruin, Henk Arts, Sjoerd Plak en Peter Verkaaik op. De toegang is gratis. DHS optimistisch over tweede competitiehelft ,v.' i i WEDSTRIJD Anton Velthuijzen Stoveer 73, Rotterdam ,,Als chemisch technoloog zit ik veel achter een bureau. Je draait lange dagen en hebt weinig tijd voor bewe ging. Ik wist dat ik een aantal kilo's te zwaar was. daarom besloot ik een effec tief af slankprogramma te zoeken dat in mijn drukke werkagenda paste. Na een consultatie met MANHAT TAN Weight-Loss Center leek me deze methode de moeite waard om te probe ren. De behandeling kent veel mogelijk heden die uiteindelijk bij mij tot het gewenste resultaat hebben geleid en ik vond de prijs-kwaliteitsverhouding zeer goed. Inmiddels voel ik me weer compleet de oude. Ik had nooit kunnen verwachten dat het zo goed zou werken en ben dan ook dolblij dat ik het heb gedaan. Het bijzonder vriendelijke, professionele personeel is zeer behulpzaam geweest. - Onze behandeling werkte bij Anton. Het kan ook voor u werken. Als u kilo's moet verliezen of als u alleen een paar centimeters op de verkeerde plaatsen hebt, bel ons dan. Snel en veilig gewicht verliezen is onze zaak. Coolsingel 47, Rotterdam Open: MA-VR 9.00 - 20.00 uur Deze week laten wij, in plaats van één van onze klanten, een medewerker van Bas van der Heijden aan het woord: rayonleider de heer P. Valkenburg. Een kwart eeuw in de levensmiddelenbranche. Geen haar op het destijds jonge hoofd van de toen zes tienjarige P. Valkenburg zou daar aan gedacht hebben. Nu rayonleider bij Bas van der Heijden met zes flinke filialen, plus zo'n vijfhonderd mensen onder zijn hoede, is hij er eigenlijk een schoolvoorbeeld van hoe je van aankomend winkelbediende naar zo'n verantwoordelijke funktie kan toegroeien. „En dat terwijl ik als jongen maar één ding wilde. Varen", horen we 25 jaar na zijn eerste stappen in het super marktwezen. En varen werd het aanvankelijk. Niet in de geest van „Toen wij uit Rotterdam vertrokken", want de sleepboot, waar hij als broekie op voer, bleef in de Rotterdamse binnenwateren. Dat werd wel „ik ga van boord" toen hij van 's morgens zes tot 's avonds tien uur op die schuit zat. Maar: wat pak je dan aan. „Zou je niet in die zaak willen gaan wer ken" zeiden ze thuis, doelend op een dicht bij het ouderlijk huis staande supermarkt. „Vooruit dan maar", dacht de zestienjarige om na een paar dagen al te denken: „dat is het voor mij". Zelfs nu nog bezigt de heer Valkenburg er de term „ideaal" voor als hij te rugdenkt aan die leertijd. „Je sneed vleeswaren, pakte suiker in en had het belangrijkste kontakt met mensen. Iedere dag was anders". Toch vertrok hij na een jaartje bij die zaak om een over stap te nemen naar een ander supermarktbedrijf: Bas van der Heij den. De reden? „Dertig procent meer kon ik er gaan verdienen en ofschoon ze in m'n „oude" zaak zeiden: jongen, dat wordt niks, dacht ik: dat zullen we dan wel eens zien". Nog geen jaar later was hij bij Bas adspirant assistent-bedrijfsleider („mond vol, leuke job") en na z'n dienst reeds op z'n 21e jaar bedrijfsleider. „Een groot filiaal was het niet, maar ik zorgde er voor, dat die zaak er perfekt uitzag. Elke avond was 'ie „af" voor de volgende morgen", zo haalt hij nog even een herinnering op aan die beginjaren. Zoals dat te doen gebruikelijk is bij Bas van der Heijden kreeg hij een steeds groter en drukker filiaal te runnen tot hij rayonleider werd bij de Dirck lil Slijterijen. „Prima leerschool, daar njet van, maar m'n hart bleef toch ergens in de supermarkt achter", denkt hij even hardop. Dat komt dan goed uit als je weer een stap vooruit kunt, toch weer richting supermarkt, door dus nu in een rayon met zes grote filialen „te zorgen voor winkels, die er uit springen. Goed draaien. Sfeer hebben en fijne teams. Lettend op mensen, die op hun beurt bij ons kunnen doorpromoveren. Kansen voldoende", zo zijn dat enkele facetten van het huidige werk van de heer Valkenburg, die overigens in de avonduren jaar in jaar uit heel wat vakdiploma's en andere papieren heeft gehaald. „Want met praktijkervaring alleen zou je er niet komen. Plezierig is overigens, dat wij nu bij ons bedrijf interne opleidingen kennen", zo schetst hij tenslotte de thans op andere leest geschoeide mogelijkheden in een branche, waar hij achter elkaar weer in zou beginnen als hij nog zestien was... De heer P. Valkenburg met een assistent-bedrijfsleider ,,op inspectie" in een van de onder hem vallende supermarkten.

Het Nieuwe Stadsblad | 1991 | | pagina 9