ONDER EEN DAK BELOOFD: Als proefin Oost Speel-o-theek Ikkie vier dagen geopend 'Op de gele lijst' Gebit stuk? Kunstwerkt stelt zich voor in het Stedelijk Pannebier Schiehove Expositie^ Huisvesting voor ouderen TOERKOOP Reisburo Duton Ter gelegenheid van 20-jarig bestaan VERINGMEIER TANDTECHNIEK Vlaafdj TIHWi Rommelmarkt, kledingbeurs Lunchconcert Hoe zegje watje denkt brengt de wereld dichterbij SCHIEDAM - De Stich- ting Lentefeest is één van de organisaties, die aktief deelnemen aan de manifes tatie 'Schiedam vaart wel'. De Stichting heeft dan ook iets te vieren, namelijk het twintigjarig bestaan. „In de afgelopen jaren hebben we zeker tweeduizend ge handicapten en ouderen een plezierige dag kunnen bezorgen", weet Rietje Ko- nings, de stuwende kracht achter de Stichting Lente feest. De Stichting Lentefeest organi seert uitstapjes, meestal vaar tochten, voor ouderen en ge handicapten. Deze tochten wor den bekostigd uit de opbreng sten van andere aktiviteiten, zo als rommelmarkten. In het kader van de happening 'Schiedam vaart wel' biedt de stichting een aantal vaartochten aan met de historische zeilclip- per Lutgerdina. Tussen 6 en 26 mei kunnen gehandicapten, jong en oud, deelnemen aan meerdaagse- en dagtochten op deze tweemaster. „Het is een volledig aangepast schip", vertelt Rietje Konings. „We willen zowel geestelijk als lichamelijk gehandicapten, het liefst met partner, meenemen en er is plaats voor maximaal zeven rolstoelgebruikers. Be langstellenden kunnen zich tot half februari aanmelden door SCHIEDAM - De Stichting Lentefeest organiseert zater dag 2 februari een grote rommelmarkt aan de Tuin- laan 64. De markt begint om 10.00 uur. Bovendien wordt zaterdag het winkeltje aan de Singel 169 geopend, waarin twee dehands kleding wordt ver kocht. De opbrengst van beide ak tiviteiten wordt gebruikt om de vaartochten voor ou deren en gehandicapten te bekostigen. Over 5 minuten staat uw huurauto klaar Het Nieuwe Stadsblad een briefje te sturen. Het mogen ook best mensen van buiten Schiedam zijn". De Lutgerdina is tevens aanwe zig tijdens de Open Havendag op 11 mei in de Wilhelminaha- ven en het Havenmuziekfesti val op 25 mei in de Lange Ha ven. Jubileum Nog grootser pakt de Stichting Lentefeest uit met haar eigen jaarlijkse vaartocht. Ter gele genheid van het jubileum heeft de Stichting dit jaar de beschik king over een schitterend, splin ternieuw schip. Deze keer vaart de boot door Noord- en Zuid- Holland en wel van 6 tot 11 mei (in tegenstelling tot eerdere berichten, waarin de periode 15 tot 20 april werd vermeld). „Het is werkelijk een schitte rend schip, maar ik verklap ver der nog niets", zegt Rietje Ko nings. „Alleen dat er veel amu sement en verrassingen op het programma staan. Bovendien bieden we onze passagiers de mogelijkheid om in de plaatsen waar we aanmeren, familieleden op de koffie te vragen". Met deze reis kunnen tachtig mensen mee: veertig ouderen of gehandicapten en veertig bege leiders. „Tot nu toe hebben we pas tien aanmeldingen binnen. Wie mee wil, moet ook hiervoor een briefje schrijven, waarin naast naam, adres en leeftijd ookt moet worden vermeld of men rolstoelgebruiker is en of wij re kening moeten houden met een speciaal dieet. De brief moet worden gestuurd naar de Stich ting Lentefeest, Tuinlaan 64, 3111 AW Schiedam". SCHIEDAM - In het ka der van de Banenpool wordt een aantal banen ge creëerd in het wijk- en buurtbeheer. Eén daarvan is de veegploeg, die bin nenkort van start gaat in Schiedam-Oost. Samen met een medewerker van de reinigingsdienst gaat een langdurig werkloze, het liefst uit de wijk zelf, het probleem van het zwerfvuil te lijf. Ook dit project staat op de 'gele lijst' van de beleidsnota Sociale Vernieuwing Schiedam. de wind als een draaikolk vrij spel heeft". „Daarnaast worden in Oost veel woningen gerenoveerd in het kader van de stadsvernieuwing. En ook dat brengt zwerfvuil met zich mee. Binnen het pro- jectwillen we dan ook een nau wer contact gaan onderhouden met de opdrachtgevers voor die renovatie en de aannemers, die het uitvoeren. Afspraken maken om bijvoorbeeld de vuilcontai ners voor het weekeinde weg te halen". Hondepoep Zwerfvuil is een wijd begrip. „In principe is het alles wat ont staat door het' verkeerd aanbie den van huis- en bedrijfsvuil en Van Hogendorplaan 97, Vlaardingen, telefoon 010 - 470 22 85 SCHIEDAM - Speel-o-theek Ik kie is met ingang van 1 februari vier dagen per week open. De groei van het aantal leden maakte deze uitbreiding nood zakelijk, terwijl de toename van het aantal vrijwilligers het bo vendien mogelijk maakte om de openingstijden te verruimen. Speel-o-theek Ikkie, gevestigd aan het Faassenplein 201, is be doeld voor kinderen tot 12-jaar; voor gehandicapten geldt achter geen leeftijdsgrens. J De openingstijden zijn dinsdag van 10.00 tot 11.00 uur, woens dag van 14.00 tot 16.001 uur, donderdag van 15.30 tot 16.30 uur en vrijdag van 10.0Q tot 11.00 uur. Voor meer informatie kan men bellen, telefoon 4700793 of 4714952. De wijkveegploeg wordt bege leid door de buitendienst van de V.R.O.M.. Chef buitendienst Piet Jongbloed en zijn plaats vervanger Theo van der Meer zorgen voor de coördinatie, ter wijl milieucontroleur Jos Prein als projectbegeleider is aange steld. „Er is hier sprake van een proefproject", legt Jos Prein uit. „We hebben voor Schiedam- Oost gekozen, omdat in dit stadsdeel meer zwerfvuil voor komt dan in andere delen van Schiedam. Dat komt voorname lijk door de bouw van deze wijk: grote brede stoepen, zoals aan de PKO-laan en Boerhaave- laan, veel schoolpleinen en vooral veel tochtplaatsen, waar de troep, veroorzaakt door win kelend en recrëerend publiek", stelt Piet Jongbloed. „Maar ook hondepoep maakt er deel van uit. Weliswaar slechts twee pro cent, maar onderzoeken hebben uitgewezen, dat hondepoep wel de meeste ergernis veroorzaakt bij het publiek". In het kader van dit project wordt ook getracht hieraan iets te doen. Hoe, staat echter nog niet vast. Veegploeg Om het zwerfvuil in Oost aan te pakken, wordt een wijkveeg ploeg ingesteld. Samen met de vaste kracht van de V.R.O.M. in Oost, Henk van Veen, gaat een langdurig werkloze aan de slag. De bedoeling is dat zij minstens eenmaal per week alle straten in de wijk aanvegen. Het team wordt duidelijk her kenbaar door een speciaal uitge rust voertuig. „Doordat steeds dezelfde men sen continu in de wijk werk zaam zijn, ontstaat éen herken bare situatie voor de wijkbewo ners. Dit kan de betrokkenheid van de bewoners vergroten. Als ze zien dat er moeite wordt ge daan om de wijk schoon te hou den, zal men hopelijk ook zelf daaraan een steentje gaan bij- dragen", aldus Theo van der Meer. De veegploeg moet ook functio neren als aanspreekpunt voor de wijkbewoners. Zij moeten re ageren op klachten uit de wijk. Of door zelf actie te onderne men, of door de klacht door te spelen naar de reinigingsdienst. „Maar het is niet de bedoeling dat de wijkbewoners de veeg ploeg opdracht gaan geven om in een bepaalde straat aan de slag te gaan", benadrukt Jos Prein. Te weinig Het project moet in maart van start kunnen gaan. De komende weken wordt eerst nog contact opgenomen met de bewoners- vereniging om het project door te spreken. „Maar voor die tijd willen we al kunnen mededelen wie de veegploeg gaan vor men". Nog voordat de veegploeg daad werkelijk van start gaat, voor ziet'chef buitendienst Piet Jong bloed al een probleem: „Twee vegers zou wel eens te weinig kunnen zijn. Ik denk dat het er minstens drie moeten zijn". SCHIEDAM - Wethouder Chris Zijdeveld (onder meer cultuur) opent vandaag, vrijdag, de tentoonstelling van de nieuwe Stichting Kunstwerkt. Deze ex positie vindt van 2 februari tot en met 10 maart plaats in het Stedelijk Museum. Tijdens de opening krijgt de wethouder te vens de stichtingsakte van Kunstwerkt overhandigd. In de Stichting Kunstwerkt heeft zich een aantal Schiedam- se kunstenaars verenigd. De stichting stelt zich ten doel het kunstklimaat in de Branders- stad zo breed mogelijk te stimu leren. Hiermee komt Kunst werkt tegemoet aan een wens van wethouder Zijdeveld, die wil dat er meer plaatselijke kunst in het Stedelijk Museum wordt geëxposeerd. Stichting Kunstwerkt telt in middels zo'n dertig lokale kunstenaars uit verschillende SCHIEDAM - Het gitaarduo A Capella geeft woensdag 6 febru ari een lunchconcert in de aula van het Stedelijk Museum. A Capella wordt gevormd door Clasien Langenberg en Louis Daniëls. Op het programma staan wer ken van Joh. Seb. Bach, Napo leon Coste, Stephan Dodge en Hecto Quine. Het concert begint om 12.30 uur en de toegang is gratis. SCHIEDAM - De Stichting Vrouwen Vormingswerk Schie dam start deze maand de cursus 'Hoe zeg je wat je denkt'. Het doel van deze cursus is het zelf vertrouwen van de deelneem sters te vergroten. De cursus wordt gegeven op woensdag van 9.00 tot 11.15 uur in vrouwenontmoetingscen trum Barrika aan de Lange Kerkstraat 62. Er kunnen maxi maal tien vrouwen meedoen. De kosten bedragen 30,- voor twaalf lessen. Voor aanmelding kan men bel len met Paula (telefoon 4735123) of Dienie (4266443). disciplines. De expositie in het Stedelijk vormt in feite een eer ste kennismaking. Naast werk van schilders, beeldhouwers en grafici worden ook de creaties van bijvoorbeeld een edelsmid en een vormgever getoond. De Schiedamse kunstenaars, die hun werk nu in het Stedelijk Museum tentoonstellen, zijn: Dick van Belle, Cees Bouw, Theo Gootjes, Inge van Haas- tert, Rob van den Ham, Peter Hellemons, Sjef Hendrickx, Ria Klop, Frits Kloppers, Henny Lindauer, Adrianus van Leeuwen, Peter Martin Moesman, van Otterloo, Aad Roepzaamer, Michel Snoek, Gerard van Soest, Maijo van Soest, Jacques Tange, Bram Uil, Marcel War- menhoven, Diet Wiegman, Harr Wiegman en Theo Wieg man. De expositie is van disndag tot en met zaterdag te bezoeken tussen 10.00 en 17.00 uur; zon dag is het Stedelijk Museum ge opend van 12.30 tot 17.00 uur. SCHIEDAM - Kunstenares Gon Kentie exposeert van 4 fe bruari tot en met 2 maart in ga- lerie/konditorei Het Spectrum aan de St. Liduinastraat 75a. De expositie omvat veelkleurige ak- stracte olieverfschilderijen. Gon Kentie brengt de verf in een dikke laag op het doek aan, waarna ze met het paletmes of ander gereedschap een structuur vormt. Galerie/konditorei Het Spec trum is tijdens winkeluren geo pend. Ter gelegenheid van de opening wordt zondag 3 februa ri een brunch georganiseerd, waarvoor men zich vooraf moet opgeven. SCHIEDAM - Wethouder Bart de Leede (welzijn, volksgezond heid, sport en milieu) heeft donderdag een brochure in ont vangst genomen van de Stu diekring van/voor 55-plussers Schiedam. De brochure gaat in op de huisvesting voor senio ren, toegespitst op de Schie damse situatie. De leden van de Studiekring hebben ruim een half jaar stu die verricht eer de brochure werd samengesteld. Zij zijn van oordeel dat in de discussie over huisvesting voor ouderen ook de mening van (bijna) betrokke nen moet worden gehoord. Duton beschikt over het grootste assortiment vakantiereizen. Van de Ardennen tot Zimbabwe. Kom eens langs voor de nieuwste gidsen en een goed advies. HET NIEUWE STADSBLAD - VRIJDAG 1 FEBRUARI 1991 PAGINA 3 'IjlllPlii'iiimu,,,, Singel 41-45 3112 GJ Schiedam telefoon 010-4262428 UW THUISKRANT VERSCHIJNT IN: SCHIEDAM. KETHEL. ROTTERDAM: WIJK OUD MA THENESSE, WITTE DORP KANTOOR: Dam 2 Postbus 257 3100 AG Schiedam Telefoon 010-4732877 Telefax 010-4735818 EDITIECHEF: I. Groeneveld Privé 010-4707528 VERTEGENWOORDIGER: Mevr. I. van Bracht Privé 015-622213 INZENDTERMIJN ADVERTENTIES: Tot dinsdag- en donderdagmiddag 16.00 uur op het kantoor RUBRIEKSADVERTENTIES: Tot dinsdag- en donderdagmiddag 16.00 uur op het kantoor REDAKTIE: Nick van Dien, Gerjan de Waard, Arne v. d. Zande EINDREDAKTIE: Ruud van Houwelingen Telefoon 010-4344022 Privé 010-4265764 HOOFDREDAKTIE: W. A. Buijteweg Telefoon 070-3190290 INZENDTERMIJN RED AKTIE-KOPIJ Tot maandag- en woensdagavond op het kantoor UITGEEFSTER: Drukkerij v. d. Drift BV, Postbus 5825, 2280 HV Rijswijk, telefoon 070 - 3190955, ingeschreven K.v.K. nr. 96375 algemene verkoopvoorwaarden, gedeponeerd ter griffie van de Arrondissementsrechtbank te 's-Gravenhage d.d. 16-07-87 nr 97/1987 SERVICELIJN BEZORGING: Heeft u deze krant niet ontvangen? Belt u dan onze servicelijn 010-4184599 van 09.00 - 17.00 uur 01-06-90 Rietje Konings (links) en medewerkster Lenie Sterke tonen wat er zaterdag tijdens de rom melmarkt zoal te koop is Bekroonde merkartikelen in kristal en porselein De uitgebreidste kollektie SWAROVSKI SILVER CRYSTAL vindt U bij ons i Schiedam: Gerrit Verboonstraal 2, teL OIO - 4269986 Hof van SpaJand 64, teL 010 4714131 Maassluis: Koningshoek 92.332, teL 01899 J5114 Vlaardingen: De Loper 54, teL 010 - 4750755 Veegploeg moet het probleem van zwerfvuil gaan aanpakken Scharrelvarkens, gecontroleerd door de int.commissie scharrel- varkensvlees. Charolais rundvlees, vrij van hormonen en medicamenten. Texels lamsvlees Originele maiskippen Vleeswaren van eigen fabrikaat Reparatie klaar terwijl u wacht. Dagelijks van 09.00-16.00 uur en na telefonische afspraak. Nieuwe Haven 131 Telefoon 010-4261417 Zaterdags volgens afspraak. De drie heren, die namens de Dienst Gemeentereiniging de veegploeg in Schiedam-Oost gaan begeleiden: van links naar rechts Jos Prein, Theo van der Meer en Piet Jongbloed. Standbouw Dekoratie Letters Schoolstraat 4 Schiedam Zelfklevende teksten Bedrijfslogo's Reklameborden Autoreklame SCHIEDAM - Ir. C. J. Ph. Bachofner, direkteur van de Rijksgebouwendienst Directie Zuid- West, heeft afgelopen woensdag een officieel tintje gegeven aan het bereiken van het hoogste punt van Kantorenhuis 'Schiehove'. Deze toren maakt deel uit van het complex Kantorenhuis Schiedam aan de Overschieseweg. In totaal verrijzen drie torens, waarvan Schiehove de tweede is. Eerder al werden Schieburg gerealiseerd, terwijl voor 1 juli de bouw van Kantorenhuis Schiepoort van start moet gaan. In totaal omvat het Kantorenhuis straks 15.360 vierkante meter kantoorruimte. v 4 a i Wethouder Bart de Leede (links) Rotterdamsedijk 403 - Schiedam Telefoon: 010 - 473 10 11* Telex: 23790 Fax: 010 - 426 1 3 73 Dit jaar meer vaartochten van Stichting Lentefeest

Het Nieuwe Stadsblad | 1991 | | pagina 3