Titelkansen DC Schiedam verkeken Gerard Westerveld stopt aan het einde van het seizoen Rijnmond slaat gat Arbiters gezocht Volgende week basket finales basisscholen Zwemfan van het Sportfondsenbad Veldenprobleem in Thurlede opgelost ORANJE Dierenleed door vorst Jan Rotgers trainer SFC Diamanten bruidspaar Negen Weelanders naar NK karate Regiodeelnemers uitgeschakeld in Camel Trophy m HZP Schiedam bekert verder Van Kleingeld tekent bij Geen feest, wel slaap Duathlon gaat niet door Cursussen WordPerfect Speelschema van SVV Schaats wedstrijden Poldervaart Beenbreuk na schaatsongeval HET NIEUWE STADSBLAD - WOENSDAG 6 FEBRUARI 1991 PAGINA 12 SCHIEDAM - Door een 10-10 gelijkspel tegen de koploper van de eerste klasse A van de KNDB zijn de titelkansen voor damclub Schiedam verke ken. Het gelijke spel werd voornamelijk veroorzaakt door het onverwachte ver lies van de Russische speler Andre Kalmakov. Bij Lent was Anatoli Gantwarg niet van de partij door een ver blijf in Senegal. Wel waren uit Minsk overgekomen de Rus Michael Katz en de Nederlan der Michael Palmer die in Minsk aan een damschool stu deert. Katz speelde tegen de Schiedamse Rus Alexander Wo- ronitsch; na ruim twee uur spe len werd tot remise besloten: beide spelers durfden geen risi co te nemen. Captain Wim Vrijland zorgde door een remise tegen Joop Geurts voor een 2-2 stand. Tiny Mous kreeg tegen Michael Palmer groot voordeel maar moest al vrij vroeg in re mise berusten: 3-3. Andre Kalmakov, de andere Rus aan Schiedamse kant, kwam tegen Remco van Zeist totaal gewonnen te staan; hij overzag een venijnig offer ge volgd door tussenlopen van Van Zeist: de ontstane dubbele dreiging bleek niet te pareren en Kalmakov moest ontgoocheld opgeven; Van Zeist was uiter aard zeer in zijn nopjes met zijn onverwachte zege. Bij deze 3-5 achterstand leek er voor Schie dam in Lent nog niet veel aan de hand: de toestand op de an dere borden was zeer gunstig, uitgezonderd de partij van Piet Bastiaanse. Verkeerd Edwin de Jager speelde tegen Petra Polman een degelijke par tij, heeft misschien een kansrij ke voortzetting gemist, en bracht de stand op 4-6 door een remise. Piet Bastiaanse had ge luk dat tegenstander Carlo van den Hurk een goede voortzet ting verkeerd doorberekende: Bastiaanse had de partij dan ze ker verloren maar zoals het nu ging kon hij een goede remise tegen de sterke Van den Hurk scoren. Het werd 6-8 door remi se van Ton Burgerhout tegen Leo Aliar; Ton omzeilde alle fantastische zetjes van Aliar en haalde simpel remise: 6-8. Di- nant Spieker speelde een sterke partij tegen Ruud Palmer, leek te gaan winnen, maar helaas sloeg de aanval niet door: remi se en 7-9. Aan bord 1 speelde Ron Heus- dens tegen Hessel van den Hurk. In het middenspel leek de positie van Heusdens, ook het eindspel leek nog gewonnen, maar helaas voor de Schiedam mers ging het voor Van den Hurk vanzelf naar remise toe: 8-10. Man van de dag voor de Schiedammers werd Paul Boer- rigter, die na ruim vijf uur spel van Gerard Willemsen won en de Schiedammers alsnog op 10- 10 bracht. Willemsen leek Boer- rigter met het offer van Dus- sault te verrassen, maar zijn ak- tie bleek niet meer dan een re misecombinatie. In tijdnood maakte Willemsen ook nog een fout, waarna Boerrigter de partij bekwaam naar winst voerde. WATERWEG NOORD - De twee laatste regiodeelnemers in de voorselectie voor de Camel Trophy hebben niet de laatste twintig kandidaten gehaald. Ro- bert-Jan van Steenis en moesten het onderspit delven tijdens de tweedaagse landelijke voorselec tie in de Beekse Bergen. Aan deze selectie namen in totaal honderd liefhebbers deel, waar van er slechts twintig doorgaan naar de derde selectieronde. WATERWEG NOORD - Een roerig weekje bij het ongeslagen Rijnmond. Team en trainer Gerard Westerveld gaven te ken nen, dat zij na afloop van het seizoen aan een nieu we uitdaging toe zijn, waardoor de man uit Spij- kenisse na twee jaar de blauwwitte ploeg zal verla ten. Daarnaast Üep één van de twee overgebleven concurrenten, het Rotter damse RVC-Libanon, te gen een 3-1 nederlaag bij de nummer twee, Slie- drecht Sport, aan, waar door de kloof tussen Rijn mond en Libanon nu 13 punten bedraagt. Slie- drecht Sport staat met ze ven punten achterstand op de tweede plaats, die in elk geval het recht op promo tie/degradatie wedstrijden geeft. In het eerste week einde van maart ontmoe ten beide teams elkaar in Sliedrecht. De wedstrijd van zaterdagmid dag tegen het Bredase De Burgst was er weer één zoals zo vele dit seizoen. De gasten konden geen moment de thuisploeg be dreigen, al namen zij in de eer ste set wel een kleine voor sprong van 1-4. Bij Rijnmond, waar Jeanet Roest na anderhal ve maand een set meespeelde stond Ilja van Beekum op de spelverdeelstersplaats, zodat Monique Buys op de bank be gon. Nadat de thuisploeg op gang was gekomen, kwam De Burgst er niet meer aan de pas. Via 15- 7 werd het 1-0, waarna de blauwwitte equipe het in de vol gende set nog duidelijker maak te, waarom zij dit seizoen te sterk zijn voor deze divisie. Met een goed serverende Carin de WATERWEG NOORD - Naast de opluchting, dat na twee keer een achterstand in sets het Limburgse Camp/Linne toch nog met 3-2 werd verslagen heerste er zaterdagmiddag in sportzaal Oost toch enige te leurstelling, omdat de ploeg ver zuimd had in dit zes-puntenduel de volledige winst te grijpen, waardoor de afstand nu tussen Rijnmond en Camp/Linne slechts vier punten is. De eerste set gaf een nerveus startend Rijnmond te zien, dat door de warrig leidende scheids rechter ook geen gelegenheid kreeg in de wedstrijd te komen. Vooral middenaanvaller Arne Jager vond met zijn snelle aan val geen genade in de ogen van de eerste scheidsrechter, die la ter in de wedstrijd 'handbal'- ballen van Linne's spelverdeler Jac van Heel rustig liet passe ren. Door dit alles wonnen de gasten verdiend de eerste set met 7-15. In de tweede set sloot bij Rijn mond het blok wat beter, waar door de Limburgers wat minder makkelijk konden scoren. Dat deed de thuisploeg wel en via 15-9 werd het 1-1. Toch was dit geen ommekeer in het verdere verloop van de wedstrijd. Linne bleef voor een beter resultaat vechten en vooral de kleine Casper Ebben was op de redelij ke set-ups van Jac van Heel vaak niet te stoppen. Via 15-9 keek de ploeg van Tinkhof op nieuw tegen een achterstand aan en moest de vierde set ge wonnen worden om de positie op de ranglijst niet verder te verslechteren. Na heel veel spanning en matig volleybal lukte dat met 15-11, waarna de vijfde set tot 5-5 ge lijk opging. Vanaf dat moment liep de thuisploeg weg van hun gasten. Aanvankelijk door een aantal goede blokpunten van onder andere Isaac de Vink en Herman Verlind, en doordat vooral Rob Wassenaar succes vol was op de set-ups van Wil fred Segers. Na 8-5 werd het uiteindelijk 15-8 en daarmee dus 3-2. De stand onderin de eerste divi sie B ziet er nu als volgt uit: 8. BCS 14-17; 9. Rijnmond 14-16; 10. Camp Linne 14-12; 11. So mas Activia 14-11; 12. Nashu- a/VCG2 14-7. SCHIEDAM - In de paas vakantie organiseert de ge meentelijke dienst sport en recreatie voor de 43e maal het Schiedamse schoolvoet- baltoernooi. Dit toernooi is bedoeld voor leerlingen van het basis- en voortgezet on derwijs. Het evenement wordt gehouden op 2, 3, 4 en 5 april. Om de wedstrijden te kun nen leiden zoekt de dienst arbiters, die één of meerde re wedstrijden willen flui ten. Scheidsrechters kunnen zich aanmelden bij de dienst sport en recreatie, te lefoon: 4260500, toestel 158 (tijdens kantooruren) of bij J. van der Gaag tel. 4701854. SCHIEDAM - HZP Schiedam heeft zich geplaatst bij de laat ste acht clubs in de strijd om de RSB-beker. In de achtste fina les waren de schakers uit Schie dam te sterk voor het Vlaar- SCHIEDAM - Jan van Klein geld heeft afgelopen donderdag avond zijn contract als trainer met de voetbalvereniging DRZ met een jaar verlengd. Door het tekenen van het contract begint Van Kleingeld in augustus aan zijn tweede seizoen bij de zon dag RVB-hoofdklasser. Met Wim van Heiten is afgesproken dat hij volgend seizoen zowel het eerste als het tweede elftal onder zijn hoede krijgt. Dit sei zoen verzorgde Koos Langeveld nog het tweede, maar heeft te kennen gegeven aan het einde van dit seizoen te stoppen. dingse HVO. Het Zwarte Paard won het duel met 2,5 tegen 1,5. Aad Juyn opende de score voor HZP Schiedam met een ver dienstelijke remise aan bord twee tegen L Verhoeven. In een Siciliaanse partij waarin Aad voortdurend de betere stelling had, werd het evenwicht nim mer verbroken. Jan Brand ging aan bord vier weliswaar ten on der tegen K. v.d. Weijden, maar direkt hierop volgend bracht Daniël van Loenen Het Zwarte Paard op gelijke hoogte door aan bord drie een dubieus pion offer van A. de Jong in een Franse opening te weerleggen. Bij deze gelijke stand moest de beslissing voor de match aan bord één vallen. Wim Versluis, met zwart spelend tegen E. Smeekes, had daar al spoedig het initiatief in zijn partij ver kregen middels een Franse aan val. Gaandeweg zette hij zijn te genstander steeds verder onder druk, zowel op het bord als op de klok. Deze bleek hiertegen niet opgewassen te zijn, waar door de 2,5-1,5 zege naar de Schiedammers ging. SCHIEDAM - Als vervolg op het basketbaltoernooi voor het basisonderwijs van 2, 3 en 4 ja nuari 1991, organiseert S.B.V. Thomson voor de poulewin- SCHIEDAM - Onder het motto 'zwemmen is gezellig, gezond en ontspannend' is het Sportfond senbad Schiedam, aan de Burg. Knappertlaan 245, gestart met de aktie 'Wordt zwemfan van Sportfondsenbad-Schiedam'. Hiermee sluit het zwembad zich aan bij een landelijke campag ne. De zwemfan-aktie is speciaal bedoeld voor de recreant. Wie in de maand februari vier keer het zwembad bezoekt, is zwem fan. Iedere deelnemer ontvangt een zwemfankaart, waarop bij elk bezoek een stempel wordt ge drukt. Na vier stempels is de kaart vol en ontvangt de deel nemer een sticker, een zwem- fanpas en een kaartje voor één keer gratis zwemmen. Bovendien dingt iedereen met een volle zwemfankaart mee naar een extra prijs. De trekking vindt plaats op donderdag 14 maart. In de loop van het jaar zijn er aktiviteiten en zwemu- ren, waarbij men op vertoon van de zwemfanpas korting krijgt. Tijdens de vooijaarsvakantie heeft het Sportfondsenbad ove rigens een aantal aktiviteiten in petto. De gehele week is het zwembad omgetoverd tot een grote waterspeeltuin. Vrijdag 8 februari is er disco- zwemmen (19.00 tot 20.30 uur), zondag 10 februari familie- zwemmen (11.00 tot 14.15 uur), maandag 11 februari recreatief zwemmen (18.45 tot 20.15 uur), woensdag 13 februari receratief zwemmen (14.00 tot 15.45 uur) en donderdag 14 februari recre atief zwemmen voor één gulden (12.00 tot 15.00 uur). naars van dit toernooi op 14 fe bruari (Krokusvakantie) in sportzaal Oost een finaletoer- nooi. Om zo goed mogelijk voor de dag te komen, hebben de scholieren zich in de maand januari goed voorbereid door tijdens de gymnastiekles extra aandacht aan de basketbalsport te besteden. De winnaar van het finaletoernooi mag zich de kampioen van Schiedam noe men. Bovendien stelt SBV Thomson voor de beste drie teams een Thomson-radio be schikbaar. De deelnemende teams zijn: St. Jozef 1., Kon. Juliana 1, Eras mus/Goeman Borgesius 1, Ouverture 1, Startblok 2, Groe- noord 2, Notekraker 1, Harleki- no 1. Het toernooi begint om 09.00 uur en zal tot plusminus 14.30 uur duren. SCHIEDAM - De verenigingen in sportpark Thurlede kunnen opgelucht ademhalen. Het veldenprobleem in het sportpark worden op korte termijn opgelost. Jan van Vugt, direkteur van de dienst sport en recreatie, hoopt volgende week met alle be trokkenen overeenstemming te bereiken over het plan dat hij hen heeft toegezonden. Het veldenprobleem in Thurlede bestaat uit een tekort aan goede trainingsfaciliteiten voor de vier voetbalverenigingen en voldoende speelruimte voor met name Excelsior'20. De oplos sing die Van Vugt en zijn medewerkers heeft gevonden is een speciaal grasveld dat zowel geschikt is voor het spelen van voetbalwedstrijden als intensieve trainingen. „Dit veld bestaat uit speciale onderlagen met een stugge soort gras, waardoor bij zonder intensief gebruik mogelijk is. We gaan daarbij uit van drie uur training per dag en een aantal wedstrijden in het weekend", aldus Van Vugt. „In Rotterdam zijn al enkele van deze velden in gebruik en daar is men zeer tevreden". Het spe ciale stugge gras levert volgens Van Vugt geen gevaar op bij slidings. „Dit soort velden worden aangelegd op advies van de NSF, die uitgebreide testen heeft gedaan", deelt Van Vugt mee. De kos ten voor het veld bedragen zo'n 210.000 gulden. Als de clubs volgende week akkoord gaan met het plan, wordt half maart begonnen met de aanleg. Van Vugt: „De clubs kunnen dan aan het begin van de voorbereidingsperiode al gebruik maken van dit nieuwe veld". SCHIEDAM - Negen leerlin gen van budo instituut Weeland mogen in april deelnemen aan de senioren karatekampioen- schappen van Nederland. Zeven karateka's verdienden dit toe gangsbewijs tijdens de afgelo pen zondag gehouden Zuidhol landse kampioenschappen, die in Puttershoek werden gehou den. De twee anderen, Lucien Plet en Frederik Koorndijk wa ren al zeker van deelname door hun respectievelijk eerste en derde plaats vorig jaar. Van budo instituut Weeland namen in totaal elf leerlingen deel aan de Zuidhollandse titel strijd. Zeven van hen vielen in de prijzen. Lexi Kaijadoe be haalde in de klasse 60-65 kilo gram zilver, zijn ploegmaat Dj in Narain was in dezelfde klasse goed voor brons. Sidney Mutueel pakte een gewichtsklas se hoger, 65-70 kilogram, ver diend de eerste plaats, door al zijn partijen overtuigend met de maximale 6-0 score te winnen. Marcel Klijn sleepte brons uit de strijd. In de gewichtsklasse 75-80 kilogram werd Martin van Haperen eervol tweede, Hans Tol eindigde hier als der de. In de gewichtsklasse boven 80 kilogram ging de derde plaats naar Peter Lussenburg. w iniil SCHIEDAM - De politie trof zondagochtend vroeg een 19-ja- rige Schiedammer aan, die een binnenvaartschip aan de Bui tenhavenweg had uitgekozen als slaapplaats voor de nacht. De man vertelde dat hij had ge hoord dat er aan boord een feestje zou zijn. Toen hij merk te dat het bericht onjuist was, bleef hij maar in het schip over nachten. WÊÊÊËmmÊ&.'-* i' Jonge Smeets 35% Vieux Touron 35% SCHIEDAM - Voetbalver eniging GSS organiseert za terdag kortebaanwedstrij- den. De RVB-hoofdklasser hoopt hiermee het succes van vijf jaar geleden, toen het eveneens zo hard vroor, te herhalen. Op h'et gedeelte van de Pol dervaart tegenover GSS worden de wedstrijden ge houden. Er kan worden ge reden in verschillende cate gorieën, die alle over vijftig meter gaan. Iedereen kan deelnemen. Men kan zich donderdag- of vrijdagavond aanmelden in de kantine van GSS in sportpark Harga. Op de wedstrijddag zelf kan men zich tot 12.00 uur inschrij ven. Voorts kan men zich ook telefonisch aanmelden, telefoon 4703222. Het eer ste starschot klinkt om 13.30 uur. GSS zorgt voor een passen de omlijsting met een koek en zopietent en gezellige muziek. Leede werd net 15-0! Alleen in de derde set had de Bredase ploeg enige kijk op succes, om dat het slordige Rijnmond de tegenstander liet weglopen naar 2-8. Daarna was het feest over voor de Brabantse ploeg, want met 15-9 werd het 3-0. Woens dagavond wacht Rijnmond waarschijnlijk een wedstrijd waarin het meer tegenstand mag verwachten. In ae derde ronde van de NSW-beker ont moet de ploeg dan eerste divi sieteam Nokia-VTC uit Woer den. In sportzaal Oost begint men om 20.15 uur. SCHIEDAM - De duathlon van de triathlon vereniging Schie dam (TVS), die gepland stond voor 23 maart, gaat niet door. De duathlon is een nieuw duur- sport-evenement dat bestaat uit zwemmen en hardlopen. Vol gens C. van den Bergh, de woordvoerder van de TVS, zag het financiële plaatje er ongun stig uit. „We hadden heel veel deelnemers moeten hebben, om quite te spelen", aldus Van den Bergh. „Daarnaast waren er ook strubbelingen met de gemeen te". SCHIEDAM - Bij voldoende belangstelling start volgende maand een tweetal computer cursussen in Kluphuis Oost aan de Galileïstraat 86. Beide cur sussen omvatten het werken met Wordperfect 5.0 tekstver werkingsprogramma. Voor deze cursus is geen voor opleiding nodig, maar men moet wel redelijk kunnen typen. Voor iedere cursist is een draag bare personal computer be schikbaar. De cursus omvat tien lessen van anderhalf uur. Na afloop bestaat de mogelijkheid om deel te nemen aan een officieel er kend examen. Wanneer er voldoende aanmel dingen zijn, starten in februari twee cursusgroepen op de woensdagavond: van 19.00 tot 20.30 uur en van 20.30 tot 22.00 uur. De kosten bedragen 150,-, inclusief een studie boek. De eerste les is gepland op woensdag 20 februari. Voor aanmelding kan men bel len, telefoon 4735435. WATERWEG NOORD - Hoewel SVV voornemens was al haar thuiswedstrijden in het stadion Feyenoord het komende seizoen op zaterdagavond te spelen, zijn enkele thuiswedstrij den gepland op zondagmiddag. Voor de duidelijkheid het pro gramma voor het verdere seizoen. Zondag 3 februari Feye- noord-SW, zondag 10 februari Ajax-SW, zondag 17 februari SW-Vitesse, zaterdag 23 februari Willem II-SW, zaterdag 2 of zondag 3 maart SW-Fortuna Sittard, zaterdag 9 maart FC Twente-SW, zondag 17 maart SW-FC Groningen, zondag 24 maart FC Volendam-SW, zaterdag 30 maart SW-FC Utrecht, zaterdag 6 april NEC-SW, vrijdag 19 april SW- MW, zaterdag 27 april PSV-SW, zondag 5 mei SW-FC Heerenveen, zondag 12 mei RKC-SW, zaterdag 18 mei SVV- Roda JC, zondag 26 mei FC Den Haag-SW, zaterdag 8 juni SW-Ajax, zondag 16 juni Sparta-SW. De wedstrijd SW- Sparta die gepland stond voor zaterdag 9 februari, is verscho ven. De nieuwe datum wordt na het weekend door de KNVB bekendgemaakt. SCHIEDAM - De flinke vorst van de laatste dagen mag dan bij de mensen voor veel ijspret zorgen, voor veel dieren is het rampzalig. Zaterdagmiddag moest de brandweer er aan te pas komen om in de Schie - ter hooge van de Delflandseweg - een gans te bevrijden. De vogel was met de borstveren aan het ijs vastge vroren. Om meer dierenleed te voorkomen, zijn de overige ganzen gevangen en naar de kinderboerderij gebracht. Een hond was afgelopen zondag minder gelukkig. Het dier was in de vijver bij het Pannekoe- kenhuis in het Prinses Beatrix- park onder het ijs terecht geko men. Een duiker van de brand weer wist de hond na verloop van tijd op het droge te krijgen, maar toen was het helaas te laat. Het dier had het koude avontuur niet overleefd. SCHIEDAM - De 6-jarige Stefan is maandag tijdens het schaatsen bij de oude Katholieke Begraafplaats aan de Vlaardingerdijk on gelukkig ten val gekomen. Hij is met een gebroken lin ker scheenbeen naar het Schieland ziekenhuis ver voerd. SCHIEDAM - Jan Rotgers wordt komend seizoen weer de trainer van voetbalver eniging SFC. Maandag avond hakte het bestuur van SFC de knoop door om defi nitief met Rotgers weer in zee te gaan. Jan Rotgers was in het verleden al suc cesvol trainer van SFC. Hij loodste de Thurleedse ploeg toendertijd vanuit de RVB naar de derde klasse KNVB. Jan Rotgers was tot halver wege vorig seizoen aktief bij zowel de zaterdag- als de zondagafdeling van SVDPW. Met beide afde lingen van deze Hargaclub werd Rotgers een jaar eerder kampioen. Door de successen werd hij ook be noemd tot voorzitter. Na een jaar legde hij deze funk- tie neer en verliet SVDPW eveneens als trainer. Dit seizoen is Jan Rotgers ak tief als coach van het Spaanse elftal dat regelma tig wedstrijden speelt in Rotterdam en omgeving speelt. „We hebben voor Rotgers gekozen omdat hij de structuur van de vereni ging kent en vanwege zijn prestaties in het verleden", lichtte SFC-voorzitter Ton Govaart de beslissing toe. Donderdagavond tekenen SFC en Jan Rotgers het contract. SCHIEDAM - Groot feest afge lopen maandag in Huize Thur lede, aan de Nieuwe Damlaan 759. Het echtpaar Klepke-Van der Steen vierde namelijk het zestigjarig huwelijk en traditie getrouw kwam burgemeester Reinier Scheeres de gemeente lijke felicitaties overbrengen. Vlaardinger Pieter Klepke (86) en Maria van der Steen (81) uit Hendrik Ido Ambacht gaven el kaar op 4 februari 1931 in Schiedam het ja-woord. Uit hun huwelijk werden twee dochters en vier zonen geboren, die op hun beurt voor zestien kleinkin deren en maar liefst achttien achterkleinkinderen zorgden. Vrijwel de gehele familie was vrijdag bijeen om het diaman ten huwelijksfeest te vieren. De heer Klepke heeft jarenlang als voorman gewerkt bij de te gelfabriek aan de Noord vest, waarna hij vervolgens werk zaam was bij de klinkhamerfa- briek en de Gusto. Zijn echtge note toonde zich immer de zorgzame huisvrouw. Maar ook op gevorderde leeftijd is het echtpaar nog altijd zeer aktief. Mevrouw Klepke neemt deel aan de vrouwensoos van het Leger des Heuls en aan de aktiviteiten in Huize Thurlede. De heer Klepke houdt zich be zig met klaverjassen in het Blauwhuis en biljarten in Thur lede. Beiden genieten dan ook nog een prima gezondheid. Rijnmond dames winnen nu al sets met 15-0 Een goed serverende Carin de Leede SLIJTERIJ/WIJNHANDEL 'n borrel van klasse voor een lage prijs per liter 16.95 bij 12 flessen 4 IRA per liter 1 OlVV per liter 16.95 bij 12 flessen 4 £t EA per liter 1 VivU U belt wij bezorgen! Oranjestraat 8-10-12-14 Telefoon 4265997 Echtpaar Klepke-Van der Steen is zestig jaar getrouwd.

Het Nieuwe Stadsblad | 1991 | | pagina 12